Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 14:38

Zła nie jest ta biedna babcia, źli są ludzie, którzy tą biedną babcią manipulują. A kto to jest to sam/sama sobie dopowiedz
Fajne. Zmanipulowana babcia kupiła świecę zamiast wrzucić do puszki WOŚP. :roll: To już chyba jakaś nowa religia ten WOŚP i Owsiak.

Bo zupełnie nie interesuje , że Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - "ponad 50 proc. funduszy jest przekazywane na dofinansowanie zimowisk i kolonii letnich organizowanych dla dzieci z ubogich rodzin. Z funduszy uzyskanych podczas Wigilijnego Dzieła wspierana jest również działalność domów samotnej matki, ośrodków rehabilitacyjnych, świetlic środowiskowych i ognisk wychowawczych dla dzieci z rodzin zagrożonych patologiami. Na wsparcie prowadzonych przez Caritas placówek zajmujących się dziećmi, wykorzystanych zostało ok. 15 proc. funduszy. Kolejne 10 proc. funduszy przeznaczono na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach. Na doraźną pomoc rodzinom wielodzietnym posłużyło 10 proc. środków. Część funduszy — po 10 groszy od każdej świecy Caritas — przeznaczone jest na pomoc dzieciom żyjącym poza granicami Polski. Kwota ta stanowi ok. 3 proc. zebranych środków."
Na górę

Postautor: Gosc 1 » 18 sty 2019, o 14:56

Polska to nie tylko rzymscy katolicy. To także prawosławni, muzułmanie, ateiści, agnostycy, itp. Ze zbiórek WOŚP finansowane są w 100% zakupy sprzętu dla szpitali, z których korzystają wszyscy, bez względu na wyznanie. Koszty administracyjne pokrywane są z odsetek lokat, sprzedaży różnego typu pamiątek, upominków itp. Wszystko czytelne, transparentne, dostępne dla każdego. Znajdź gdziekolwiek jakiekolwiek rozliczenie zbiórek Caritasu - z podaniem wszystkich takich danych, jak WOŚP.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 15:04

Polska to nie tylko rzymscy katolicy. To także prawosławni, muzułmanie, ateiści, agnostycy, itp. Ze zbiórek WOŚP finansowane są w 100% zakupy sprzętu dla szpitali, z których korzystają wszyscy, bez względu na wyznanie. Koszty administracyjne pokrywane są z odsetek lokat, sprzedaży różnego typu pamiątek, upominków itp. Wszystko czytelne, transparentne, dostępne dla każdego. Znajdź gdziekolwiek jakiekolwiek rozliczenie zbiórek Caritasu - z podaniem wszystkich takich danych, jak WOŚP.
A Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to nie tylko katolicki Caritas ale także kościół protestancki i prawosławny. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć. Plucie na kościół katolicki a wolontariusze WOŚP głównie pod katolickimi kościołami zbierają. Nieprawda?
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 15:40

Pokaż rozliczenie Caritasu lub jakiekolwiek rozliczenie zbiórek kościelnych?? Wtedy pogadamy. A te procenty to wiesz gdzie możesz sobie włożyć. Niech Ci Rydzyk pokaże rozliczenie to w szoku będziesz
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 15:44

. Pensję za to pobiera i to nie małą, wiec nie robi tego za darmo.
2018 roku w Polsce było zarejestrowane ponad 22 tysiące fundacji i oni też nie robią za darmo. I jakoś to ludzi nie dziwi tylko forumowy czepia się Owsiaka. Jest debesciak. Każdy może sobie wybrać na kogo chce wpłacić 1% podatku.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 20:29

. Pensję za to pobiera i to nie małą, wiec nie robi tego za darmo.
2018 roku w Polsce było zarejestrowane ponad 22 tysiące fundacji i oni też nie robią za darmo. I jakoś to ludzi nie dziwi tylko forumowy czepia się Owsiaka. Jest debesciak. Każdy może sobie wybrać na kogo chce wpłacić 1% podatku.
No widzisz. Sam sobie odpowiedziałeś. Kazdy sobie sam wybiera a jakiś dziwny pisze, że ktoś babcią zmanipulował bo kupiła świecę caritasu zamiast wrzucic kasę do puszki WOŚP
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:03

Dziwny to jestes ty, bo popierasz takiego kogos jak Rydzyk i jego manipulacje
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:12

Ten co czepia się Owsiaka ma nie równo pod sufitem. Nie chcesz nie dawaj. Po co komentujesz?? Nikt Ci nie liczy ile na tace rzucasz. Rob ze swoją kasą co chcesz i pozwól innym robic to samo. Tylko pamietaj, ze jesli trafisz do szpitala to klauzula sumienia nie powinna pozwolic Ci korzystac z aparatury zakupionej przez WOŚP.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:12

Dziwny to jestes ty, bo popierasz takiego kogos jak Rydzyk i jego manipulacje
Tobie nie dorównam. Bo w swoich postach nie wspomniałem ani słowem o Rydzyku tylko o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom prowadzonym przez katolicki Caritas z udziałem Kościoła Prawosławnego i Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Ale od kogoś kto ma kłopot z interpretacją obrazków trudno wymagać czytania ze zrozumieniem.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:19

Ten co czepia się Owsiaka ma nie równo pod sufitem. Nie chcesz nie dawaj. Po co komentujesz?? Nikt Ci nie liczy ile na tace rzucasz. Rob ze swoją kasą co chcesz i pozwól innym robic to samo. Tylko pamietaj, ze jesli trafisz do szpitala to klauzula sumienia nie powinna pozwolic Ci korzystac z aparatury zakupionej przez WOŚP.

Następny rąbnięty na punkcie Owsiaka :P Jeden określa babcie która kupiła świecę pod kościołem w intencji pomocy dzieciom jako zmanipulowaną. Drugi nagle pozwala robić ze swoją kasą co się chce ale jak się nie da na WOŚP to nie mozna korzystać ze sprzętu.

"Rynek sprzętu medycznego w Polsce to ok. 4 mld zł, Owsiak przeznacza na zakupy sprzętu ok. 65-70 mln czyli mniej więcej 1,5 % tego co ,kupuje się w Polsce dla szpitali i innych placówek medycznych."

Plucie na kościół a potem wysyłanie wolontariuszy z puszkami pod kościoły . Obłuda
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:23

A udawanie katolika i wyzyskiwanie biednych to nie obluda??? Kim Ty czlowieku jestes??
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 21:30

A udawanie katolika i wyzyskiwanie biednych to nie obluda??? Kim Ty czlowieku jestes??
A kim ty jesteś? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ani słowem nie wspomniałem o Rydzyku tylko o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. A ty już po raz trzeci wyskakujesz z Rydzykiem.
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 22:04

A kim jest Rydzyk?? Czyz to nie wizerunek kosciola i oglupiania?? A jesli chodzi o wiarę to po stokroć mam większą niż Twoja. Bo ja wierzę w Boga, czyli dobroć i pomaganie a nie oglupianie polityczne
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2019, o 23:25

A kim jest Rydzyk?? Czyz to nie wizerunek kosciola i oglupiania?? A jesli chodzi o wiarę to po stokroć mam większą niż Twoja. Bo ja wierzę w Boga, czyli dobroć i pomaganie a nie oglupianie polityczne

I po raz czwarty o Rydzyku :P Za dużo IXI z patelni? I ani słowem o Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom na które się powoływałem - wspólnej akcji katolickiego Caritas, kościoła prawosławnego i protestanckiego.
Na górę



Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”