Zmowa Stacji Paliw

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 08:39

Panowie ktoś z was interesował się sposobem na ,,suchą cele,, w samochodzie?? Może to jest rozwiązanie?Może trzeba szukać alternatywnych źródeł jak ma to miejsce w elektryce?
A szukałeś mózgu u siebie reklamodawco ??
Żadna reklama,poczytaj troszkę o tym w necie a nie marudzisz że Ci drogo
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 09:11

Hrubieszów on 5.04, Chełm on 5.14, biała on 5.14, Zamość 5.15 a TL? Ktoś może zrobić z tą mafia paliwowa czy pisior ma wpływu z tych nadużyć?
Jakich nadużyć?Udowodnij że ceny są ,,zmową,, To że ktoś wycenia swój towar(w tym wypadku paliwo) drożej od innych to jest nadużycie?Nadużycie było by wtedy gdy cena widniejąca na dystrybutorze była by inna od tej która byś płacił w kasie.Tak samo jestem kierowcą jak WY i tak samo nie pasują mi ceny na naszych stacjach ale nie czuje się oszukiwany bo mam wybór tankować gdzie indziej!To samo masz w sklepie w jednym ten sam towar będzie droższy w innym tańszy i masz wybór gdzie kupić.To że dostajesz kur..cy bo ktoś dobrze na tym wychodzi to już inna kwestia,trzeba było otwierać biznes :lol: Nie ma takiego narzędzia przymusu by na przedsiębiorcy wywrzeć nacisk na obniżenie marży,dlatego urzędy robią konkursy,przetargi i wybierają najlepsze ceny jakie im zaoferowano.Możesz pisać poematy na tym forum i tak nic nie zdziałasz-no chyba że udowodnisz zmowę a to będzie ciężkie do zrealizowania gdyż nie wiadomo czy takowa w ogóle istnieje.W mieście nie ma zbyt dużej konkurencji jeżeli chodzi o stacje dlatego ceny są jakie są,wzrost auto w ostatnich latach zrobił swoje bo zawsze ktoś i tak zatankuje nawet gdyby stacja była bojkotowana.Myślę że cena szybko się nie zmieni bynajmniej do czasu otwarcia obwodnicy wtedy ruch dużych aut zmaleje a tym samym spadną obroty w handlu paliwem a stacja może obniżyć cenę chodź by po to by zachęcić do zjazdu z obwodnicy i zatankowania się u nas a nie wcześniej na trasie,chodź to też różnie może być.Półki co tankujemy i zaciskamy zęby bo nic nam nie pozostało prócz kombinowania z tankowaniem gdzie indziej
Na górę

Postautor: Teeel » 23 kwie 2019, o 10:49

TL, 95 - 5,44 zeta
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 13:12

TL, 95 - 5,44 zeta
jak to dobrze że piszesz ceny bo my zmechanizowani nie będziemy tracić czasu by podjechać na stacje by je zobaczyć,stracimy go na tankowanie po za miastem :lol:
Życie nam ratujesz,prosimy o codzienne wpisy z cenami 8)
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 19:01

TL, 95 - 5,44 zeta
jak to dobrze że piszesz ceny bo my zmechanizowani nie będziemy tracić czasu by podjechać na stacje by je zobaczyć,stracimy go na tankowanie po za miastem :lol:
Życie nam ratujesz,prosimy o codzienne wpisy z cenami 8)
Proszę bardzo :lol:
6.00 zł.
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 19:49

przejechałam trochę km przez ostatnie dni i u nas najdrożej
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 21:17



jak to dobrze że piszesz ceny bo my zmechanizowani nie będziemy tracić czasu by podjechać na stacje by je zobaczyć,stracimy go na tankowanie po za miastem :lol:
Życie nam ratujesz,prosimy o codzienne wpisy z cenami 8)
Proszę bardzo :lol:
6.00 zł.
Czekamy na cene jutrzejsza😂
Na górę

Postautor: Gość » 23 kwie 2019, o 21:19

Nie do końca to prawda. Gaz np. na Zamojskiej był wczoraj tańszy niż w Łabuniach.
Na górę

Postautor: Janusz1 » 24 kwie 2019, o 12:31

Pany....Biznesmeny... jaka cena paliwka w mieście?Grażynka pyta... A gdzi tani w okolicy? 8)
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2019, o 15:16

Ceny z dzisiejszej trasy:
Zamość (Shell, BP) 5,39 zł
Krasnystaw (Orlen) 5,24 zł
Piaski (BP) 5,26 zł
Lublin (Shell, BP) 5,16 zł
Tomaszów 5,43 zł
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2019, o 19:30

no chyba że udowodnisz zmowę a to będzie ciężkie do zrealizowania gdyż nie wiadomo czy takowa w ogóle istnieje

Gdy zmiana ceny na różnych stacjach (różne marki, różni właściciele) następuje jednocześnie, jest identyczna i do tego najwyższa w regionie - to chyba niczego nie trzeba udowadniać.

Tu nie ma ani grosza różnicy, ani jednego dnia rozbierzeżności w cenach. Przypadek? Zbieg okoliczności?

Po prostu nie chcą robić sobie konkurencji mędzy sobą. Dzięki temu mogę windować cenę, bo wiedzą, że u konkurencji nie będzie taniej.
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2019, o 20:58

Ja właśnie wróciłem do zamierzchłych czasów gdzie tankowało się własny samochód wlewając do niego paliwo z kanistra :roll: Mam taką możliwość że ktoś z rodziny mieszka w Zamościu i raz w tygodniu jest w Tomaszowie i " na telefon " przywozi mi tańsze paliwo ! A i sam czasami podjadę do Zamościa to wtedy tam zatankuję prosto do baku :panzielony: Tak że WALCIE się Tomaszowscy biznesmeni z koziej d py :!:
Nie dam wam zarobić złodzieje .
Na górę

Postautor: Gość » 24 kwie 2019, o 22:09

no chyba że udowodnisz zmowę a to będzie ciężkie do zrealizowania gdyż nie wiadomo czy takowa w ogóle istnieje

Gdy zmiana ceny na różnych stacjach (różne marki, różni właściciele) następuje jednocześnie, jest identyczna i do tego najwyższa w regionie - to chyba niczego nie trzeba udowadniać.

Tu nie ma ani grosza różnicy, ani jednego dnia rozbierzeżności w cenach. Przypadek? Zbieg okoliczności?

Po prostu nie chcą robić sobie konkurencji mędzy sobą. Dzięki temu mogę windować cenę, bo wiedzą, że u konkurencji nie będzie taniej.
Właśnie opisując to że jest ,,zmowa,, musisz udowodnić że przeprowadzano rozmowy na ten temat między konkurencyjnymi stacjami,sama sugestia że ceny są takie same nie wystarczy!Znam właściciela z jednej ze stacji z poza Tomaszowa który wycenia paliwo poprzez codzienny przejazd obok konkurencji(ma po drodze) i wystawia paliwo tak samo jak konkurencja(biorą od jednego dostawcy) i czy to tez jest zmowa?Raczej sposób na to by nie sprzedawać towaru taniej od konkurencji ani drożej by nie stracić i na wycenionym niżej towarze i klienta gdy paliwo będzie za drogie!Tak że ceny może to nie przypadek i w Tomaszowie ale zmowa to jest świadome ustalanie cen przez wszystkich dostawców paliw w regionie i ciągłe ustalanie cen przez wzajemne porozumiewanie się właścicieli,ale czy podpatrywanie cen u konkurencji i wystawienie paliwa po tej samej cenie jest już zmową czy po prostu zabiegiem marketingowym?Pomyśl czasem zanim komuś coś zarzucisz bo taki przedsiębiorca może czuć się pomówiony a wtedy już nie pofikasz bo nie masz dowodów żadnych na zmowę :lol: A kto ma możliwość kombinowania z paliwem z po za Tomaszowa niech kombinuje,są tu tacy że muszą tu tankować i nie mają wyboru ani czasu by jedzić po Zamościach z kanistrami
Na górę

Postautor: Airbus » 6 cze 2019, o 21:56

Ceny benzyny z dziś:
Tomaszów 5.42
Krasnystaw 5.19
Więc w Krasnymstawie poszło pod korek 8)
Na górę

Postautor: Diesel » 6 cze 2019, o 22:04

No to kolego przeplaciles. Widzę tankowałes na Orlenie od strony Zamościa bo na Orlenie od strony Lublina ON w cenie 4,99 a poza tym w Zamościu w stacji carefour też po 4,99
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”