Starość+

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Edka » 11 paź 2018, o 22:21

To jest wygoda :!: jak jest człowiek zdrowy to jest potrzebny a jak przychodzi starosc to trzeba oddac bo jest nie wygodny I nikt nie ma czsu wtedy dla mamy czy taty :oops:
Na górę

Postautor: T34 » 11 paź 2018, o 22:35

Kto ma sumienie to nie odda SWOICH RODZICÓW taka prawda jakby wszyscy chcieli tak oddawać to ile musiało by być hospicjum i domów opieki. Ale jeszcze większość ma swoje zasady jak niektórzy!
Na górę

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 06:57

Dlatego może lepsze dla starych jest zachodni model rodziny. Masz 18 lat radzisz sobie sam :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2018, o 20:31

Starość nie radość.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2018, o 21:12

Czasami to nie jest wygoda. Tylko konieczność. Nie każdego stać żeby rzucić pracę i poświęcić się komuś kto wymaga całodobowej opieki. Kogo strach po prostu samemu zostawić bo już nie raz zakręcało się kurki z gazem. To nie jest łatwe. Bo sumienie nęka.Fakt
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 09:16

Ale nie o taką starość walczyliśmy :panzielony:

Każdy przynajmniej teoretycznie będzie stary.Każdy musi mieć szansę aby tę strość przeżyć w miarę komfortowo.
To nie jest tak,że wszyscy starzy ludzie wymagaja opieki 24 h na dobę.Obecnie kierunek pomocowy dla starych ludzi to ośrodki odosobnienia :panzielony: zabezpieczajacy podstawowe potrzeby.
Ja pytam czy starzy ludzie nie mają potrzeb wyższych :lol: poza jedzeniem,piciem i ciepłem ?
Młodzi bardzo łatwo adoptują idee domów opieki dla starych bo myslą,ze ich starość bedzie wygladała inaczej i to wizja tak odległa,że o tym nie myślą.
A o starosci trzeba pomyśleć jak jeszcze ma sie bystry umysł i siły fizyczne.
Pierwsze to niestety nie pozbywac sie swego majatku to podstawa i asekuracja.Ukochana córeczka czy młody i silny wnuczek musi troszkę sie pogomnastykować i zapewnić sobie byt własna pracą i pomyślunkiem.
Rodzina musi powrócić do dawnego modelu.
Opieka dla słabszych tj. Dzieci i starych.
Popatrzmy jak wielką tragedią jest odbieranie dzieci rodzicom i oddawanie ich do domów dziecka.
Jednym odbierają bo ich patologia to alkoholizm,drugim bo bieda.
Teraz popatrzmy na starych .Jedni są bezradni bo chorzy a inni bezradni bo "swiat "im ucieka i sposob nadażyć.
Czy w tych wszystkich przypadkach musi obowiązywać gen sam system?

Dlatego zastanowienie potrzebne i niestety naciski na władzę aby starość nie byłą uciązliwa dla stron.
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 09:20

Cenna rada z tym majątkiem :P Trzymać do ostatniej chwili w niepewności. Niech się starają
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 09:45

Dlatego przyszedł czas aby zapytać kandydatów na burmistrza :idea:
Co zrobicie dla ludzi starych w naszym mieście???
Głos starego kest tak samo ważny jak młodych :panzielony:
Porzućmy wielką politykę i globalne kłopoty.Żyjmy tu i teraz!!!
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 13:36

Tylko teraz naleźy się zastanowić :idea: kiedy zaczyna sie starość???
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 13:38

Oj i znowu polityka. Dałem się podpuścić. A mylałem, że naprawdę komuś zalezy na starszych osobach
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 13:56

Daj spokój.Jak nie teraz to kiedy? Myślisz,ze chcę zgarnąć głosy? Nic mylnego.JA chce te głosy przehandlować na konkretne projekty dotyczace ludzi starych.Starymi ludzmi jak wiesz łatwo jest manipulować.Można im nawet wmówić misyjność i zrobić z nich bojowników w ratowaniu kraju, narodu a nawet świata.
A tak przecież nie jest.
To tylko zależy od młodych i kropka.
A straosć w Polsce wydaje sie nie być różówą.
Od starych oczekuje sie aby wspierali projekty mlodszych nawet ich kosztem ...bo koszty są zawsze :lol:
A ja pytam na jakie koszty przygotowana jest młoda część społeczeństwa względem starszej częśći???

Mamy na forum sztanowcow a może i kandydatów więc niech określą konktretnie co jak i kiedy?
Co starzy ludzie beda mieli jak akurat ich wybiorą?
No czekamy!!!
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 14:31

Obiecanki premiera :roll: dotyczace sarości mnie powaliły.
Własnie premier chwalił domy opieki pod patronatem zakonnic.Obiecuje duźą kasę na tego typu wsparcie bo to niby dobra przyszłosć dla ludzi.
Ja piernicze :?: co robicie z naszą tradycją.Dlaczego dzieci wymiksowują sie z poczucia odpowiedzialności za swoich rodziców!
Dlaczego państwo nie wspomaga seniora w jego domu rodzinnym a dotuje ogromną kasą domy opieki?myślicie,że jak starzy ludzie znikną z przestrzeni publicznej to bedzie lepiej???
Jak domy dziecka,bezduszne,systemowe i drogie nie wykształcą dobrych postaw i nie nauczą miłosci i wrażliwości.

Ja się nie zgadzam na taki model starości!
Ktoś jeszcze oprócz ciemnego ludu wierzy w to, co mówi notoryczny kłamca Morawiecki? Przecież nawet sąd stwierdził, że ten gość to zwykły kłamca. Ja tam nie wierzę psu z przodu, koniowi z tylu, a Morawieckiemu z każdej strony. Licznik kłamstw pyka mu cały czas. https://www.psl.pl/mateuszekklamczuszek/ . Ten gość nie kłamie tylko wtedy, gdy milczy :evil:
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 15:33

Nie mydlic oczu,dawać konkrety.
Kto i konkretne projekty!
taki casting :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 17:23

no......... i akordeon!chętnych brak.Iluzja i garść gwiezdnego pyłu :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2018, o 13:57

Pis obiecuje emeryto 500zł i to przed świętami a nawet 13 emeryturę.

Teoretycznie macie dużą szansę na wygranie wyborów i dlatego jeśli oszukacie starych ludzi to będzie wam to zapamiętane na wieki.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”