Spółdzielnia Mieszkaniowa

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 22 kwie 2018, o 14:13

u mnie o 40zł poszło w dół
Napisz jeszcze do ilu umiesz liczyć a może trzeba się leczyć na głowę.
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2018, o 23:14



Nie tylko koncerty się sponsoruje tylko nie wiesz może i lepiej.
nie rozumiem tego, że instytucja która nie zarabia a jedyny dochód to pieniądze członków, może coś sponsorować czy to zgodne z prawem, czy zadaniem zarządu SM nie jest czasem dysponowanie pieniędzmi członków w zakresie działalności i usług SM.
Jak widać piszą osoby niedoinformowane. Spółdzielnia posiada pieniążki nie tylko od członków to nie jest jedyny dochód !!! Przecież posiada szereg obiektów za które pobierany jest czynsz , sklepy poradnie i inne tereny dzierżawione zainteresowanym. Tak więc 500 zł na jakiś szczytny cel to nie problem a powstaje jakby wrażenie że mieszkańcy Tomaszowa ( członkowie spółdzielni ) sponsorują jakieś działania kulturalne w mieście.
Na górę

Postautor: Gość » 27 kwie 2018, o 19:21

Jak widać piszą osoby niedoinformowane. Spółdzielnia posiada pieniążki nie tylko od członków to nie jest jedyny dochód !!! Przecież posiada szereg obiektów za które pobierany jest czynsz , sklepy poradnie i inne tereny dzierżawione zainteresowanym. Tak więc 500 zł na jakiś szczytny cel to nie problem a powstaje jakby wrażenie że mieszkańcy Tomaszowa ( członkowie spółdzielni ) sponsorują jakieś działania kulturalne w mieście.
[/quote]

Czytam twoje wypociny i nie sposób stwierdzić że nie masz zielonego pojęcia na temat Spółdzielni. Administracja tylko pobiera czynsz za lokale a lokale są własnością jej członków.
Na górę

Postautor: Gość » 27 kwie 2018, o 19:44

Co to był
Za koncert na który poszła kasa?
Na górę

Postautor: Gość » 27 kwie 2018, o 23:50

Co to był
Za koncert na który poszła kasa?
Czyjeś łatwo się wydaje bo swoje to już nie, miał bym satysfakcję gdyby prezes sponsorował z prywatnej kieszeni.
Na górę

Postautor: Gość » 28 kwie 2018, o 00:14

jezeli czytają na imprezie ,że jest to nagroda prezesa to rzeczywiście powinien dawać swoje pieniądze a nie spółdzielcze
Na górę

Postautor: Gość » 28 kwie 2018, o 06:39

A prezesem dalej jest ten puszysty :)))))
Magister po kulowskich stosunkach międzynarodowych:) ?
Na górę

Postautor: Gość » 29 kwie 2018, o 20:36

Jak widać piszą osoby niedoinformowane. Spółdzielnia posiada pieniążki nie tylko od członków to nie jest jedyny dochód !!! Przecież posiada szereg obiektów za które pobierany jest czynsz , sklepy poradnie i inne tereny dzierżawione zainteresowanym. Tak więc 500 zł na jakiś szczytny cel to nie problem a powstaje jakby wrażenie że mieszkańcy Tomaszowa ( członkowie spółdzielni ) sponsorują jakieś działania kulturalne w mieście.
Czytam twoje wypociny i nie sposób stwierdzić że nie masz zielonego pojęcia na temat Spółdzielni. Administracja tylko pobiera czynsz za lokale a lokale są własnością jej członków.
[/quote]

Doinformowany nie próbuje obronić swoich racji !!!!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2018, o 21:38

A więc się odzywam to była lipa u nas nawet w wspólnocie takich jednorazowych obniżek nie było ale gdy były obniżki cen gazu to automatycznie obniżamy opłaty za C.O. o tym decydujemy sami a nie zarząd , dziwne że tylu mądrych ludzi mieszkających w zasobach spółdzielczych a raczej w dużej mierze mieszkaniach prywatnych tak dajecie się doić.
Na górę

Postautor: Gość » 14 maja 2018, o 10:15

Dzisiaj przed godz 10 przybyla na osiedle szumna 7 osobowa ekipa do koszenia trawy to się nazywa organizacja przed zebraniem członków pytam dlaczego nie widac ich na co dzień.
Na górę

Postautor: Gość » 14 maja 2018, o 15:05

u mnie o 40zł poszło w dół
Napisz jeszcze do ilu umiesz liczyć a może trzeba się leczyć na głowę.
Czego miałbym kłamać? Pan/ni widzę że lubi komuś ubliżać tylko dlatego że komuś nie wierzy.Osobiście z żoną sprawdzaliśmy że w porównaniu z miesiącem wcześniejszym mieliśmy zapłacić 40zł mniej.Nie wiem czy kolejny miesiąc też taki będzie bo koleżanka żony mówiła że u nich w bloku cena spadła by przy kolejnym rachunku wzrosła o tę samą wartość.Ja przecież tego nie wyliczam ale faktem jest że z 340zł przyszło nam płacić 298zł nie wiem może w tym miesiącu przyjdzie już nam płacić normalnie.
Na górę

Postautor: Gość » 15 maja 2018, o 07:55

kłocicie sie o wszystko
Na górę

Postautor: Gość » 16 maja 2018, o 15:51



Napisz jeszcze do ilu umiesz liczyć a może trzeba się leczyć na głowę.
Czego miałbym kłamać? Pan/ni widzę że lubi komuś ubliżać tylko dlatego że komuś nie wierzy.Osobiście z żoną sprawdzaliśmy że w porównaniu z miesiącem wcześniejszym mieliśmy zapłacić 40zł mniej.Nie wiem czy kolejny miesiąc też taki będzie bo koleżanka żony mówiła że u nich w bloku cena spadła by przy kolejnym rachunku wzrosła o tę samą wartość.Ja przecież tego nie wyliczam ale faktem jest że z 340zł przyszło nam płacić 298zł nie wiem może w tym miesiącu przyjdzie już nam płacić normalnie.
Uwierzę jak zobaczę zrób skan i wrzuć na forum choć jestem przekonany że się nie doczekam.
Na górę

Postautor: czynsz » 16 maja 2018, o 17:49

Półtora miesiąca a tu trzy razy zmiana czynszu o grosze/// od 1. kwietna obniżka, od 1. lipca podwyżka, a teraz od 1.czerwca też podwyżka tyle, że w lipcu czynsz niższy niż w czerwcu, dziwne!!!!!!. chyba kręcąc,już nie panują nad tym wszystkim. Mam dokument i od lipca płacę tyle ile podano w informacji. A tak na marginesie to koszty materiałów i pracy tych zmian będą wyższe jak wpływy, ale co tam to ,,nasze koszty". :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: inkak » 17 maja 2018, o 11:52

To , co czytam na tym forum jest żenujące.Spółdzielnia w Tomaszowie stoi na czołowym miejscu w Polsce. Ci, co piszą takie bzdury albo nie mają pojęcia o spółdzielczości albo po prostu chcą komuś bezinteresownie "dokopać". Ten , kto chodzi po klatce niech po sobie posprząta a nie czeka aż to zrobi zarząd.Przychody jakie ma spółdzielnia są efektem starań Zarządu. Mieszkańcy nie przynoszą dochodów tylko pokrywają rzeczywiste koszty, które są jedne z najmniejszych w Polsce. Więc pytam, o co komuś chodzi. Zaznaczam, że jestem tylko mieszkańcem i nie mam żadnych koneksji z Zarządem. Po prostu interesuję się prawem spółdzielczym i wiem, że są ludzie, którzy chcą spółdzielczość zniszczyć. Pytam dlaczego wspólnoty z Tomaszowa przechodzą do Spółdzielni w której wg "forowiczów" pracują sami złodzieje?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”