Za ile kupujecie prezenty

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Za ile kupujecie prezenty

Postautor: Gość » 7 gru 2017, o 13:07

Jaką kwotę pieniędzy przeznaczacie na każdego członka z rodziny? Chodzi mi o rodziców, teściów, babcie, siostry itd.. Ja zawsze starałam się aby to było 50 zł na osobę. Mam aż 17 osób do obdarowania i na samą myśl już mi słabo. Zaproponowałam w rodzinie abyśmy w tym roku zrezygnowali z prezentów między sobą i żebyśmy kupili prezenty tylko dzieciom. Niestety pomysł się nie spodobał

Re: Za ile kupujecie prezenty

Postautor: alter » 7 gru 2017, o 13:12

My robimy losowanie (równie liczna rodzina) i każdy losuje osobę której kupi prezent, dzięki temu można dostać coś wartego więcej (więc zwykle fajniejszego) wydając mniej :)

Postautor: kerna » 8 gru 2017, o 06:34

Nie musisz kupować. Nie chcesz to nie kupuj. Nikt Cię do tego nie zmusi. Poza tym w dawaniu prezentów chodzi o przyjemność z ich dawania a nie o branie. Przynajmniej ja to postrzegam w taki sposób. W rodzinie dajemy sobie prezenty ale nie są to jakieś drogie rzeczy ale po prostu drobnostki. Tak aby pamięć się liczyła. Kilka pomysłów na takie drobne prezenty masz tutaj: https://www.megakoszulki.pl/swiateczny- ... -prezentow

Postautor: exBogus » 22 gru 2017, o 08:37

Ja staram się, by ceny wszystkich prezentów były w miarę zbliżone. Wiadomo, ze rodzina nie wie ile za nie zapłaciłem, ale ja mam taką świadomość. Nie chcę nikogo bardziej faworyzować. Zazwyczaj wiem niej więcej ile mogę przeznaczyć na zakup wszystkich prezentów wiec jakoś to rozdzielam.

Postautor: Gość » 22 gru 2017, o 12:25

Szczerze ja kupuje tylko dzieciom prezenty pod choinke. Dorośli dostają prezenty z okazji urodzin :P

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”