Brico Marche- obóz pracy

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Brico Marche- obóz pracy

Postautor: Rysiu » 20 paź 2017, o 21:56

Doszły mnie słuchy że pracownicy w Brico są traktowani jak w obozie pracy. Szefostwo i kierownik sklepu wprowadzają coraz to gorsze zakazy... Z przerw są rozliczani co do minuty, zakaz rozmów między pracownikami, ostatnio już nawet ani jednego papierosa nie mogą zapalić... Wiecznie są zaganiani i nie mają czasu dla klientów! Tam zawsze coś się bez sensu przekłada,dla przykładu: ostatnio byłam po termos i tam gdzie był ostatnio już go nie bylo ponieważ został przeniesiony gdzies indziej... Pracują za najniższą krajowa, a o premia jest praktycznie nie możliwa, non stop gdzieś gonią. Byłam dzisiaj po znicze i widać że niektórzy pracownicy byli w bardzo złym chumorze, przypuszczam że to ci co im się zabroniło palić papierosy. Kiedyś byłam świadkiem jak szef krzyczy na jednego z pracowników.

Re: Brico Marche- obóz pracy

Postautor: Gość » 20 paź 2017, o 22:52

Jak na klienta dużo wiesz??? Przyznaj się, że również tam pracujesz. Mimo to jestem z Tobą, bo też słyszałem, że nie jest tam wesoło ale nie znam tyłu szczegółów i nie byłam światkiem tylu incydentów z udziałem szefowstwa!

Postautor: Rysiu » 21 paź 2017, o 15:17

Na szczęście już tam nie pracuje, ale utrzymuje kontakt z kilkoma pracownikami. Na początku byłam na stażu a później na umowie przez parę miesięcy. BHP w tym sklepie nie istnieje....

Postautor: Gość » 21 paź 2017, o 23:57

Na szczęście już tam nie pracuje, ale utrzymuje kontakt z kilkoma pracownikami. Na początku byłam na stażu a później na umowie przez parę miesięcy. BHP w tym sklepie nie istnieje....
W takim razie Inspekcja Pracy dla Was byłych/obecnych pracowników tez nie istnieje. Boże chroń od takich zaslepionych niewolników zakładów pracy, którzy przedłużają ciągle tylko panująca patologie na rynku pracy w Polsce...

Postautor: Gość » 22 paź 2017, o 08:16

Jaka inspekcja w naszym rejonie? Pracodawca musi być uprzedzony o kontroli 7 dni wcześniej, napewno jakaś ciocia lub znajomy da wcześniej cynk ustawi co ijak itp.

Postautor: Gość » 22 paź 2017, o 09:57

Coś pomieszales, bo inspektor ma obowiązek do 7 dni przedstawic upoważnienie do kontroli po jej rozpoczęciu a nie 7 dni na uprzedzenie. Uprzedza to urząd skarbowy. PIP wchodzi- macha legitka jak FBI i pracodawca ma obowiązek umożliwić mu jej przeprowadzenie.

Postautor: Gość » 22 paź 2017, o 09:59

Jak na klienta dużo wiesz??? Przyznaj się, że również tam pracujesz. Mimo to jestem z Tobą, bo też słyszałem, że nie jest tam wesoło ale nie znam tyłu szczegółów i nie byłam światkiem tylu incydentów z udziałem szefowstwa!
Światek :lol: :lol: :lol:

Postautor: Furia » 22 paź 2017, o 11:01

Tam wyżej był też humor przez "ch"

Postautor: Gość » 22 paź 2017, o 11:10

Światek :lol: :lol: :lol:
Czy świadek :oops: ?

Postautor: Gość » 25 paź 2017, o 22:57

Coś pomieszales, bo inspektor ma obowiązek do 7 dni przedstawic upoważnienie do kontroli po jej rozpoczęciu a nie 7 dni na uprzedzenie. Uprzedza to urząd skarbowy. PIP wchodzi- macha legitka jak FBI i pracodawca ma obowiązek umożliwić mu jej przeprowadzenie.
Srali muchy, będzie wiosna! W Galerii dokładnie wiedza kiedy będzie Inspekcja Pracy. Więc tak samo i na pewno Brico wiedzą.

Postautor: Wuyo » 28 paź 2017, o 23:09

Dobrze, że mają zakaz palenia. Może mniej im będzie śmierdziało z japy.

Postautor: Gość » 29 paź 2017, o 21:42

Wg. przepisów prawa pracy żaden szef nie może zabronić palenia gdyż to co robi pracownik na przerwie jest jego sprawą... Dla pracy powyżej 6 godzin dziennie należy się 15 minut przerwy.

Postautor: Gość » 30 paź 2017, o 09:31

Nie ma obowiązku tworzenia palarni w zakładzie pracy. Jeśli do tego dodamy przepisy przeciwpożarowe, sanitarne i to że w czasie pracy (przerwa też się do tego zalicza) nie można opuszczać zakładu pracy to może się zdarzyć taki zakład pracy, w którym legalnie nie zapalisz, ot co.
Wg. przepisów prawa pracy żaden szef nie może zabronić palenia gdyż to co robi pracownik na przerwie jest jego sprawą... Dla pracy powyżej 6 godzin dziennie należy się 15 minut przerwy.

Postautor: Leniu » 31 paź 2017, o 21:50

Kiedyś tam w jadalni wisiała kartka z informacją że wolno palić trzy papierosy na dzień. Jak ktoś zapali więcej to spotka go kara pieniężna 100zł. A jak ktoś doniesie na kolegę, że pali więcej niż 3 to będzie nagroda 50 zł.

Postautor: Gość » 1 lis 2017, o 00:26

Naprawdę??? To jakiś żart!!!

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”