Grunt pod malowanie

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Grunt pod malowanie

Postautor: mistik » 11 paź 2017, o 14:48

Możecie polecić jakiś dobry grunt pod malowanie? Chodzi o ściany w domu. Z doświadczenia wiem, że nie każdy grunt się sprawdza, a mi zależy na trwałości i jakości.

Re: Grunt pod malowanie

Postautor: tomlub » 11 paź 2017, o 17:17

Zależy od stanu Twojej ściany a raczej od starych poprzednich warstw farby. Jeżeli nie usuniesz łuszczących się miejsc to samo gruntowanie może okazać się niewystarczające. Przed gruntowaniem można zmyć ściany zwykłą wodą z dodatkiem detergentu. Taki zabieg oraz gruntowanie może Ci zaoszczędzić wielokrotnego malowania gdyż brud nie będzie przenikał do nowej farby. Najbardziej zabrudzone miejsca możesz też wstępnie pociągnąć specjalną farbą na plamy i zacieki. Przy dzisiejszych dobrze kryjących farbach i dobrze przygotowanej ścianie wystarczy pomalować 2 razy. Grunty w zasadzie są takie same, te tańsze są bardziej wodniste, droższe- bardziej skondensowane.

Re: Grunt pod malowanie

Postautor: Dekoral » 13 paź 2017, o 12:04

Jeśli chodzi o grunty przygotowujące ścianę do malowania to jednym z najlepszych wyborów jest Aquagrunt Koncentrat, marki Dekoral. Jest to innowacyjny produkt do rozcieńczania, który doskonale wnika w ścianę, wzmacniając ją i tworząc powierzchnię łatwo przyczepialną dla produktu malarskiego. Jest wydajny i łatwy w aplikacji. Efekt zastosowanie gruntu jest widoczny nie tylko podczas malowania, ale również po, gdyż wyrównuje on chłonność ściany, co gwarantuje jednolity kolor ściany. Produkt jest bezpieczny w użytkowaniu, więc sprawdzi się w pomieszczeniach domowych.

Re: Grunt pod malowanie

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 18:54

Polecam najtańszy jaki znajdziesz w sklepie, nazwy nie znam. Efekt przewyższa oczekiwania.


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”