zalozenie firmy

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

zalozenie firmy

Postautor: Gość » 9 paź 2017, o 12:08

czy duzo trzeba miec wkladu wlasnego zeby otworzyc firme z dofinansowaniem?? jak to jest??

Re: zalozenie firmy

Postautor: Gość » 10 paź 2017, o 12:33

czy duzo trzeba miec wkladu wlasnego zeby otworzyc firme z dofinansowaniem?? jak to jest??
A co ty niby chcesz w Tomaszowie otworzyć jak wszystkiego jest pod dostatkiem, pytaj o wkład w Urzędzie Pracy czy innej instytucji w której chcesz wziąć, tam powinni wiedzieć ile Ci trzeba i czy będziesz miał.
A przykłady dofinansowania takie są? biorą ludzie żeby kupić auto lub coś innego wartościowego przechodzi czas w którym trzeba przetrzymać firmę przez dwa czy teraz chyba rok i zamykają bo się nie opłaca. A auto czy inne rzeczy zostają za darmo tak dużo osób zrobiło już wcześniej w Tomaszowie, dawali na ciucholandy i inne firmy bo trzeba im na samochody że im potrzebne a potem pozamykali. Ale tym co trzeba na konkretne rzeczy np. na rozwiniecie działalnosci dalszej żeby wspomóc te jednoosobowe małe firmy które też potrzebują to nie ma a jak są to pełno haczyków z których wynika że nie opłaca się brac. Ot dofinansowania i pomoc! dają na duperele i otwarcie a ludzie się cieszą bo co nieco im zostaje darmowe. Ca za chore to wszystko.

Re: zalozenie firmy

Postautor: Gość » 10 paź 2017, o 17:04

nie w tl tylko lublin np

Re: zalozenie firmy

Postautor: lolik88 » 13 lis 2017, o 15:28

Cześć,
otworzyłam nową firmę i miałam włamanie do mojego biura. Bardzo się zestresowałam jednak nic poważnego nie zginęło. Od tamtej pory założyłam system alarmowy. Polecam i wam skorzystanie z nowoczesnego zestawu Dione Basic, tutaj możecie go znaleźć https://sklep.ochronadione.pl/produkt/z ... one-basic/ posiada wiele czujników i kamer. Działa sprawnie i pozwala czuć się komfortowo niezależnie od tego gdzie jesteś. To zasługa możliwości sterowania systemem za pomocą telefonu. Rewelacyjny i łatwy w obsłudze system :)

Re: zalozenie firmy

Postautor: visto » 14 lis 2017, o 06:55

Przed założeniem firmy należałoby się jeszcze zastanowić nad formą opodatkowania. Czy ma być to skala podatkowa, czy ryczałt.
Np przejście na VAT umożliwia odliczanie VATu od zakupowanych usług i produktów.
Kolejnym plusem prowadzonej działalności jest to, że przy zaciągniu pożyczek na inwestycje w firmie, można również odliczać podatek dochodowy od odsetek. Tego typu tematów dosyć dużo pojawiało się tutaj na forum finansowym.

Re: zalozenie firmy

Postautor: Gość » 14 lis 2017, o 10:49

Jeśli poważnie sie zastanawiasz to tylko produkcja albo usługi.W handlu zwłaszcza tym tradycyjnym nie wydolisz.
Trzeba szukac nisz i to nie wiadomo.Ale próbować zawsze warto inaczej skąd bedziesz wiedział czy coś potrafisz czy nie?
Od małych projektow należy zacząć dla własnego dobra.


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”