Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczeła sezon grzewczy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 26 wrz 2017, o 11:57

W dniu 25 09 mieszkańcy zostali poinformowani iż S.M. rozpoczęła sezon grzewczy i prosi mieszkańców o oszczędne gospodarowanie ciepłem,będzie to miało wpływ na wysokość opłat za c.o. Tym czasem temperatura na dworze dodatnia 20 stopni w cieniu a grzejnik w łazience i w kuchni trudno dotknąć (w pokojach mam pozakręcane).Czy na tym ma polegać oszczędne gospodarowanie ciepłem, blok docieplony a po sąsiedzku w moim bloku mieszka Przewodniczący Rady Nadzorczej czyżby nie czuł temperatury.
Na górę

Postautor: rys56 » 26 wrz 2017, o 19:15

w blokach na Traugutta wcale nie jest gorąco, a kaloryfery ledwo ciepłe i tak jest co roku, chyba że jest już naprawdę bardzo sroga zima albo zaczyna się dzwonienie do spółdzielni wtedy jest jakiś efekt na chwilę....
Na górę

Postautor: ciocia » 26 wrz 2017, o 20:53

Bez jaj z tym grzaniem, chyba że ogłoszenie grzeje. :lol:
Na górę

Postautor: ehhhh » 27 wrz 2017, o 09:20

To gdzie to tak nagrzali? u nas zimne kaloryfery... Osiedle Zamoyskiego
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2017, o 11:13

Mieszkam na Matejki.Mam małe dziecko przez ostatnie chłodne dni temperatura w domu niby 18 stopni a ja z żoną i dzieckiem poubierani w ciepłe bluzy itp. Mieszkam na parterze więc chłód ciągnie po podłodze dziecko ma non stop ma zimne rączki dobrze że jeszcze nie choruje.Więc się pytam komu to tak palą bo chyba nie nam :shock: tania prowokacja zapewne i zwrócenie uwagi na problem grzania.Nie wiem co sobie myśli SM ale to śmiech na sali,człowiek płaci cały rok a gdy nadchodzą zimniejsze dni nawet nie przypalają!Zauważyłem jeszcze jedną dziwna rzecz a mianowicie gdy zbliża się wiosna a temperatury są dodatnie to spółdzielnia n.a.p.i.e.r.d.a.l.a ciepłem ile wejdzie bo oczywiście sezon grzewczy trwa co z tego że na dworze +20 a gdy zbliża się jesień i jest więcej deszczowych dni a temperatura na dworze +10 to czekają aż zacznie sie sezon!Rozumiem że rozbujać to wszystko to chwile trwa ale pogodę chyba każdy z nas ogląda?Wiedzą kiedy mniej więcej grzać by ludzie nie marzli!Szukają oszczędności?To niech wypieprzą połowę kadry prezesików itp zmniejsza wypłaty i będzie stać na wszystko.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2017, o 21:45

W dniu 25 09 mieszkańcy zostali poinformowani iż S.M. rozpoczęła sezon grzewczy i prosi mieszkańców o oszczędne gospodarowanie ciepłem,będzie to miało wpływ na wysokość opłat za c.o. Tym czasem temperatura na dworze dodatnia 20 stopni w cieniu a grzejnik w łazience i w kuchni trudno dotknąć (w pokojach mam pozakręcane).Czy na tym ma polegać oszczędne gospodarowanie ciepłem, blok docieplony a po sąsiedzku w moim bloku mieszka Przewodniczący Rady Nadzorczej czyżby nie czuł temperatury.
Ma gość rację u mnie wczoraj w południe na termometrze w pokoju pokazywało 29 stopni, ciekaw jestem kto zapłaci za zużyty bez potrzeby gaz myslę że księgowa a wy jak myślicie. Od dzisiaj normalnie grzeją.
Na górę

Postautor: Gość » 27 wrz 2017, o 23:29

W dniu 25 09 mieszkańcy zostali poinformowani iż S.M. rozpoczęła sezon grzewczy i prosi mieszkańców o oszczędne gospodarowanie ciepłem,będzie to miało wpływ na wysokość opłat za c.o. Tym czasem temperatura na dworze dodatnia 20 stopni w cieniu a grzejnik w łazience i w kuchni trudno dotknąć (w pokojach mam pozakręcane).Czy na tym ma polegać oszczędne gospodarowanie ciepłem, blok docieplony a po sąsiedzku w moim bloku mieszka Przewodniczący Rady Nadzorczej czyżby nie czuł temperatury.
Ma gość rację u mnie wczoraj w południe na termometrze w pokoju pokazywało 29 stopni, ciekaw jestem kto zapłaci za zużyty bez potrzeby gaz myslę że księgowa a wy jak myślicie. Od dzisiaj normalnie grzeją.
widocznie nie na wszystkich ulicach grzeja
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2017, o 08:26

Co się czepiać,dobrze robią,że podczas zimnych nocy lekko podgrzewają.
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2017, o 08:52

Co się czepiać,dobrze robią,że podczas zimnych nocy lekko podgrzewają.
Właśnie o to chodzi że ostatnio nie podgrzewali!A dzis gdy ciepło to grzeją :lol: Jaka to oszczędność a przede wszystkim filozofia ogrzewania w ciepłe dni? :shock:
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2017, o 09:18

Temperaturą steruje automatyka, być może czujnik temperatury zewnętrznej przekłamuje lub jest zacieniony.
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2017, o 14:26

Ciepło jest.
Na górę

Postautor: stasia » 28 wrz 2017, o 21:34

to w końcu grzeją czy nie bo nie zauważyłam w mieszkaniu zmiany temperatury
Na górę

Postautor: Gość » 28 wrz 2017, o 22:15

tak, potwierdzam od 25 zaczęli palić i to na maxa, przynajmniej w Kamiennym kręgu.Ale od wczoraj grzejniki znowu chłodne
Na górę

Postautor: Gość » 29 wrz 2017, o 12:52

Temperaturą steruje automatyka, być może czujnik temperatury zewnętrznej przekłamuje lub jest zacieniony.
To trzeba go umieścić tak żeby nie był zacieniony. poniał a nie się tłumaczyć.
Na górę

Postautor: Gość » 3 paź 2017, o 07:54

Trzeba być w gotowości :panzielony: ma być zimno.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”