Dotacja na założenie działalności 23398,68 + 1850/mies

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Kamil N » 14 wrz 2017, o 11:08

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „LUBELSKI PRZEDSIĘBIORCA SZANSĄ NA ROZWÓJ REGIONU”, w ramach którego Uczestnicy mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie finansowe do 45 598,68 zł obejmujące:
- przyznanie środków finansowych w postaci dotacji bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej – w kwocie do 23 398,68 zł/os.,
- wsparcie pomostowe finansowe przez okres pierwszych 12 miesięcy prowadzenia firmy – w kwocie do 1 850,00 zł/miesiąc.

Ponadto oferujemy:

-szkolenie z przedsiębiorczości oraz doradztwo indywidualne, umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
-możliwość zwrotu kosztów dojazdu na szkolenie z przedsiębiorczości i doradztwo indywidualne,
-możliwość pokrycia kosztów opieki nad osobą zależną w trakcie szkolenia z przedsiębiorczości,
-wsparcie pomostowe doradcze po założeniu firmy (doradztwo biznesowe).

Projekt skierowany jest do osób w wieku 30 lat i więcej z terenu woj. lubelskiego, które:

-pozostają bez pracy (w tym os. zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne),

-zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem osób zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub prowadzących działalność na podstawie odrębnych przepisów (w tym m.in. działalność adwokacką, komorniczą lub oświatową) w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do Projektu,
Należą co najmniej do jednej z następujących grup:
-osoby w wieku powyżej 50 roku życia,
-kobiety,
-osoby z niepełnosprawnościami,
-osoby o niskich kwalifikacjach.

Biuro projektu
INTER-COMP Marcin Lasek
ul. Peowiaków 8/1, 22-400 Zamość
czynne: pn-pt: 8.00 – 16.00
Więcej informacji pod numerami telefonów:
tel.: 790 - pokaż numer telefonu - , 501 - pokaż numer telefonu -

Adres punktu informacyjno-rekrutacyjnego
INTER-COMP Marcin Lasek
ul. Lipowa 14/5, 20-024 Lublin
czynne: pn-pt: 8.00 – 16.00
536 093 093

Szczegółowe informacje dostępne również na
https://lubelskiprzedsiebiorca.eu
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2017, o 14:51

A czy jest ogólnie pomoc bezzwrotna dla tych co mają już np. jednoosobową działalnosć ?? jeśli to w jakiej kwocie i na jaki sprzęt czy rzeczy. Dziękuję.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2017, o 15:27

Witam, nie można mieć działalności (KRS) 12 mies wstecz. Osoby bezrobotne zarejestrowane lub nie w PUP oraz bierne zawodowo, odchodzący z rolnictwa. Generalnie wiek +30, z tym że jak mężczyzna ma wykształcenie wyższe, to musi mieć +50. Więcej na str. internetowej bądź 536 093 093
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2017, o 16:59

A czym ta dotacja różni się od tej, którą można uzyskać z urzędu pracy?
Na górę

Postautor: Gość » 15 wrz 2017, o 08:54

Jakie branże są preferowane,czy istnieje jakis ranking?
Kto wygrywa i kiedy jest roztrzygnięcie?
Na górę

Postautor: Gość » 15 wrz 2017, o 15:00

A czy jak jestem na ubezpieczeniu krus to też mogę?
Na górę

Postautor: rqs » 15 wrz 2017, o 17:42

Witam, lakonicznie-KRUS nie-ewent. dla osób odchodzących z rolnictwa, co do preferowanej działalności, to biała i zielona gospodarka, ale można zakładać prawie wszystko;) Nie mam pojęcia co jest w PUP, ale raczej nie to, bo nie obsługują takich działań. PS piszę z Lublina, stąd nie wiem co jest w PUP. Biuro projektu jest też w Zamościu.
Na górę

Postautor: rqs » 15 wrz 2017, o 17:48

Dot. KRUS- jeżeli ktoś ma powyżej 2ha przeliczeniowych, to nie może, bez "wyzbycia" się ziemi. PS projekt przedłużony do 22 września włącznie/
Na górę

Postautor: Gość » 16 wrz 2017, o 10:48

Ta kwota 1850 zł jest do wydania np. na wynajem?
Czy tylko na zus?
Na górę

Postautor: rqs » 17 wrz 2017, o 17:59

Wynajem, zus, paliwo-generalnie koszty prowadzenia działalności potwierdzone fakturami, rachunkami.
Na górę

Postautor: rqs » 18 wrz 2017, o 12:51

Więcej informacji- nr 536 093 093
Na górę

Postautor: Gość » 20 wrz 2017, o 07:55

Witam
chciałbym założyć własną działalność gospodarczą a pracuję czy dotacja mnie obejmie czy nie mam szans
Na górę

Postautor: Kamil N » 20 wrz 2017, o 15:19

Witam, musi się Pan/Pani zwolnić:)
Na górę

Postautor: Gość » 21 wrz 2017, o 08:46

Witam
chciałbym założyć własną działalność gospodarczą a pracuję czy dotacja mnie obejmie czy nie mam szans
Jak zarabiasz najniższą krajową to nie ma co sie zastanawiać.Kwiestia tego czy dostaniesz dotację:)
Inaczej zostaniesz na lodzie,a to już nie jest fajne.
Na górę

Postautor: Kamil N » 21 wrz 2017, o 16:10

Nabór przedłużony do 22.09.-zapraszamy
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”