Wizerunek rynku - ronda w Tomaszowie Lub.

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: delfina » 9 lip 2017, o 16:57

Chciałabym usłyszeć opinię mieszkańców o kamieniach "upiększających" rabatki ronda w Tomaszowie. Mnie kojarzą się z żydowskim cmentarzem, też z Bełżcem...
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2017, o 20:49

Nie prowokuj. Ten temat dawno już był na tapecie. Nic tu nowego nie wniesiesz.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lip 2017, o 21:45

A mnie za ch ja nie przypominaja czegokolwiek żydowskiego, byl ktos kiedys na jakimś cmentarzu? Jak ludzie skojarzyli to zudamo to ja nie wiem...
Na górę

Postautor: tubylec » 9 lip 2017, o 22:21

Odczepcie się od naszego ronda - jest bardzo ładne. Uporządkujcie swoje posesje i to poprawi estetykę miasta.
Na górę

Postautor: Iga » 10 lip 2017, o 08:42

Odczepcie się od naszego ronda - jest bardzo ładne. Uporządkujcie swoje posesje i to poprawi estetykę miasta.
Rondo jest ładne, tylko te "ogródki skalne" nieładne! Może młodym osobom nie kojarzą się z niczym ale wszystkim moim znajomym z Tomaszowa (50+) i rodzinie te rabatki nie podobają się. Osoba 80. letnia powiedziała mi, że jak to zobaczyła to przyszedł jej na myśl dawny, żydowski cmentarz w Tomaszowie zwany "Okupiskiem". Inna osoba, 50. letnia, powiedziała, że te kamienie przypominają jej kamienie z miejsca po obozie zagłady Żydów w Bełżcu....
Na górę

Postautor: Rasputin » 10 lip 2017, o 08:49

Ostatnio wjeżdżałem na rondo a moja żona mówi ,, ale ładne rondo,co za debile pisali w internecie że takie brzydkie i podobne do cmentarza,trzeba było poczekać aż urosną rośliny,, Tu miała racje. Rondo prezentuje się znacznie lepiej niż za ,,starych czasów,, moim zdaniem bardziej nowocześnie.Oczywiście można mieć inne zdanie ale porównując to do cmentarza i w dodatku do nacji żydowskiej??Ktoś ma nieźle pod kopułą nasrane żeby takie porównania dawać.Wielki redaktor internetowy chce rozpętać gówno-burze bo nie ma co w wakacje robić tylko siedzi i troluje na forum.Dla mnie rondo jest czyste i schludne ważne żeby nie było nas..rane na środku tak jak w czerepie zakładającego temat :lol: Oooo... widzę że klient już sam sobie odpowiada postem na post.... :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2017, o 09:03

Odczepcie się od naszego ronda - jest bardzo ładne. Uporządkujcie swoje posesje i to poprawi estetykę miasta.
Większość tych kamieni była postawiona pionowo, "na sztorc". Ogródki skalne tworzy się z kamieni mniejszych i większych zwanych głazami i najładniej wyglądają choćby na małym wzniesieniu terenu.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2017, o 10:12

Ostatnio wjeżdżałem na rondo a moja żona mówi ,, ale ładne rondo,co za debile pisali w internecie że takie brzydkie i podobne do cmentarza,trzeba było poczekać aż urosną rośliny,, Tu miała racje. Rondo prezentuje się znacznie lepiej niż za ,,starych czasów,, moim zdaniem bardziej nowocześnie.Oczywiście można mieć inne zdanie ale porównując to do cmentarza i w dodatku do nacji żydowskiej??Ktoś ma nieźle pod kopułą nasrane żeby takie porównania dawać.Wielki redaktor internetowy chce rozpętać gówno-burze bo nie ma co w wakacje robić tylko siedzi i troluje na forum.Dla mnie rondo jest czyste i schludne ważne żeby nie było nas..rane na środku tak jak w czerepie zakładającego temat :lol: Oooo... widzę że klient już sam sobie odpowiada postem na post.... :lol:
Rasputin co ty z tym sraniem masz ??? Trauma z dzieciństwa ? Obsrałeś się na WF-ie czy na koloni ?
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2017, o 17:27

W tym miejscu ronda wogóle nie powinno być. Tam należy odtworzyć klasyczny miejski rynek dostosowany do 21 wieku. Tam powinny być wòwczas imprezy, koncert, ogródki itp. Władza szkłem dupę obtarła. Wsadziła parę krzaczków, rozrzuciła trochę kamieni i uznała że to ładnie. Zwyczajne mydlenie oczu. Szaraczkom to wystarczy.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2017, o 21:50

W tym miejscu ronda wogóle nie powinno być. Tam należy odtworzyć klasyczny miejski rynek dostosowany do 21 wieku. Tam powinny być wòwczas imprezy, koncert, ogródki itp. Władza szkłem dupę obtarła. Wsadziła parę krzaczków, rozrzuciła trochę kamieni i uznała że to ładnie. Zwyczajne mydlenie oczu. Szaraczkom to wystarczy.
Jeżeli popierasz rozwalanie publicznych pieniędzy na budowę pseudo ,,ryneczków,, i przebudowę infrastruktury drogowej to jesteś nie poważny!!!Budowa ronda i jego wygląd musiała wpasować się w zabudowę miejską!po za tym temat wyglądu ronda w tym mieście chyba jest mało ważny na tle większych problemów jakimi są bezrobocie,tłok w mieście,brak parkingów,budowa biogazowni itd itp.Imprezy masz w parku a gdy trzeba to i na rondzie jakoś organizują wiec szaraczku o wysokich wymaganiach w czym rzecz?Chyba nie masz się czego czepić to obrałeś sobie taki bezsensowny temat-nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem a jak chcesz przebudowy to do urzędu miasta :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 10 lip 2017, o 22:15

Nie chcę cię obrażać ale cienias jesteś. Urbanistyka miasta to coś więcej niż twoje pobożne życzenia Rondo jest z lat komuny za które to osiągnięcia obecny burmistrz odznaczal komunistę odznaczeniem za zasługi, podejrzewam że za to nieszczęsne rondo też. Rondo w centrum jest nie do zaakceptowania. Może architekci, chociażby ten od projektu parku naprawi swój błąd?
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2017, o 09:14

Nie chcę cię obrażać ale cienias jesteś. Urbanistyka miasta to coś więcej niż twoje pobożne życzenia Rondo jest z lat komuny za które to osiągnięcia obecny burmistrz odznaczal komunistę odznaczeniem za zasługi, podejrzewam że za to nieszczęsne rondo też. Rondo w centrum jest nie do zaakceptowania. Może architekci, chociażby ten od projektu parku naprawi swój błąd?
Nie od zaakceptowania przez kogo?Ciebie? Gościu ronda to najbezpieczniejsze skrzyżowania jak byś chciał wiedzieć,po za tym zobacz co się dzieje ze skrzyżowaniami w Tomaszowie,tworzą sie korki przy większym ruchu.Jestem ciekaw Twojej koncepcji na wygląd tego odcinka drogi bez ronda.Wytykasz komuś że to czyjeś pobożne życzenie takie rondo a twoje życzenie likwidacji ronda to niby co jest?To ze rondo z czasów komuny nie znaczy że nie spełnia swojego zadania i że trzeba je likwidować!Nie przedstawiasz żadnych konkretów dlaczego by miało tu ronda nie być a wytykasz komuś.Mocny jesteś w gębie ale co do czego jęczysz jak stara baba bo ci się nie podoba i nie chcesz ronda w takim stanie jakie ono jest.Proponuję psychologa :lol: Nie będę się już wypowiadać bo nie chcę robić ci pożywki bo widocznie upajasz się tym że ktoś w ogóle chce z Tobą polemizować gdy tak naprawdę nie ma o czym 8) Pisz co chcesz na tym forum ale świata nie zmienisz :lol: Bayo 8)
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2017, o 09:55

Odczepcie się od naszego ronda - jest bardzo ładne. Uporządkujcie swoje posesje i to poprawi estetykę miasta.
Byłoby jeszcze ładniej gdyby nie zburzono zabytkowych hal targowych! Ten Rynek jest tak duży, że bez ich zniszczenia i rondo by się zmieściło... Tego wyburzenia nie konsultowano z opinią mieszkańców Tomaszowa.Te hale zaprojektował Pan (Morandi), ten sam który stworzył rynek starego miasta w Zamościu.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2017, o 13:05

Odczepcie się od naszego ronda - jest bardzo ładne. Uporządkujcie swoje posesje i to poprawi estetykę miasta.
Byłoby jeszcze ładniej gdyby nie zburzono zabytkowych hal targowych! Ten Rynek jest tak duży, że bez ich zniszczenia i rondo by się zmieściło... Tego wyburzenia nie konsultowano z opinią mieszkańców Tomaszowa.Te hale zaprojektował Pan (Morandi), ten sam który stworzył rynek starego miasta w Zamościu.
nie ma ratusza to i po co hale!.
Galerie wyczerpują zapotrzebowanie na miejscowy handel.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lip 2017, o 13:21

Ktoś ewidentnie szuka w d.u.p.i.e raków Rozbudowy się zachciewa :lol:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”