Malowanie starego parkietu

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: hosters » 26 cze 2017, o 14:43

Chciałbym pomalować stary parkiet, który był już wcześniej malowany - niestety nie wiem jakim lakierem, jak go odnowić?
Na górę

Postautor: Gość » 26 cze 2017, o 15:50

ciekawe,a ile kosztuje cyklinowanie za m2?
Na górę

Postautor: Bondex__ » 26 cze 2017, o 17:05

Witam!
W takim przypadku najlepiej usunąć starą powłokę poprzez cyklinowanie całego parkietu – mamy wtedy pewność, że uzyskana powłoka będzie ładna i jednolita. Malujemy trzykrotnie powierzchnię parkietu produktem DOMALUX BEZPODKŁADOWY.

Pozdrawiam
Na górę

Postautor: hosters » 30 cze 2017, o 07:32

Dzięki. A właśnie - z jaką stawką muszę się liczyć za cyklinowanie?
Takie orientacyjnie, żeby nie przepłacić za usługę?
Na górę

Postautor: fara » 30 cze 2017, o 12:52

Witam, 3 lata temu odnawiałam w domu podłogę z sosnowej klepki. W całym domu mam panele, ale w salonie podłogę z drewna i już wtedy chciałam ją wymienić. Znalazł się jednak znajomy Pan, który od lat cyklinował podłogi i postanowiłam ją "reanimować". Po całym zabiegu cyklinowania i nałożeniu lakieru półpołysk (co było ewidentnym błędem, bo lepszy byłby połysk) podłoga wyglądała bardzo dobrze. Jednak od zabiegu już trochę minęło i teraz na podłodze pojawiają się zasinienia. Pomimo doklejania i szpachlowania klepka znów się rozsechła, widać szpary. Wtedy jak dobrze pamiętam za 30 m kw. zapłaciłam ok. 2000 zł. Mam teraz ochotę zakryć to wszystko panelami bo podłoga na prawdę wygląda źle. Być może jest to wina niedostatecznej ilości lakieru... nie wiem. Uczulam na takie sytuacje. Jeśli ma Pan zamiar to robić to proszę brać pod uwagę takie rzeczy bo być może w moim przypadku było za mało warstw (niestety nie pamiętam 2 czy 3). Osoba która to robiła sama poleciła nam lakier i taki był zastosowany. Nie dość, że podłoga jest zrobiona z miękkiego drewna, gdzie nie ma mowy o chodzeniu w szpilkach to jeszcze teraz wygląda jakby ten lakier w nią wsiąkł i jest matowa.
Na górę

Postautor: solanka » 30 cze 2017, o 21:55

mam parkiet tzw klepkę i ja cyklinowałam i lakierowałam, nigdy paneli to badziewie, każdy fachowiec Ci to powie, wystarczy o dobrego fachowca który zna się na dobrej robocie i fajnie ci to zrobi, panel to sztuczne badziewie
Na górę

Postautor: Gość » 1 lip 2017, o 21:16

U mnie Pan cyklinował parkiet 2 lata temu. Parkiet miał prawie 50 lat, jest dębowy i wygląda pięknie. Żadne panele.
Na górę

Postautor: fara » 1 lip 2017, o 23:25

Widziałam odnawiane parkiety i niektóre odzyskiwały swoją świetność. W moim wypadku ewidentnym błędem był półpołysk lakier. No i gdyby pewnie ta podłoga była z twardszego drewna to byłoby super. Być może dam jej jeszcze szansę bo wg. fachowca nadaje się do jeszcze jednego cyklinowania, ale wtedy musi się błyszczeć. Panele mają na pewno swoje plusy. Jednym z nich jest cena w stosunku do wytrzymałości materiału. Za to co włożyłam w odnawianie podłogi to pewnie wyszłabym cała zupełnie nowa, ale ponoć drewno naturalne jest niezastąpione :)
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”