Efekty programu 500+

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 19 sty 2018, o 09:47

Wszyscy Ci narzekający na PIS nie powinni dostać i pobierać 500+ Czy! aż tak dobrze wam było za rządów PO wątpię, gdzie Tusk powiedział że nie pozwoli na podniesienie podatku a po chwili go podnieśli na 23% i to wam pasowało tak! Głosowałem na Kukiza ale te narzekania na PIS uważam za przesadzone, nie popieram żadnej partii jednak program 500+ trochę napędził naszą gospodarkę. Żadna partia nikomu z nas nie dogodzi wiadomo, że nie wszystko robią dobrze ale my ludzie lubimy ciągle narzekać ,bo tacy jesteśmy już Polacy. Jak to mówią nawet jak tyłek masłem by posmarował to i tak będzie źle :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2018, o 16:32

Wszyscy Ci narzekający na PIS nie powinni dostać i pobierać 500+ Czy! aż tak dobrze wam było za rządów PO wątpię, gdzie Tusk powiedział że nie pozwoli na podniesienie podatku a po chwili go podnieśli na 23% i to wam pasowało tak! Głosowałem na Kukiza ale te narzekania na PIS uważam za przesadzone, nie popieram żadnej partii jednak program 500+ trochę napędził naszą gospodarkę. Żadna partia nikomu z nas nie dogodzi wiadomo, że nie wszystko robią dobrze ale my ludzie lubimy ciągle narzekać ,bo tacy jesteśmy już Polacy. Jak to mówią nawet jak tyłek masłem by posmarował to i tak będzie źle :lol:
Wystarczyło żeby peowcy nie kradli A by wygrali wybory. Ale Polak glupi do czasu i widzi potężne malwersacje pieniężne.... jeszcze wszystkiego nie wiemy. O Amber Gold i dzikiej reprywatyzacji ... Ciekawe ile nakradli na jaką sumę 👹👺
Na górę

Postautor: Ojej » 19 sty 2018, o 23:33

o ile wyjadą do Anglii bo coś mi się wydaje że będą czekać na darmochę jak rodzice im się będzie należało to nie do roboty ci obywatele
Przeczytaj sam i zastanów się o co ci chodzi?
Wystarczy postawić kilka znaków interpunkcyjnych i myśl już jest przednia a pytanie jest retoryczne:)
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 13:31

No i jak tam?Widać różnicę w śród osób które pobierają 500+ i nie pracują że im się lepiej żyje?Sądząc po tym co na mieście widzę to jak matka z dziećmi brudnymi,w starych ciuchach łaziła to dalej łazi ale wszystkie gówniarze w domu mają telefony,konsole,internet,komputery,nowy TV na raty a w domu dalej syf i grzyb.Część osób może i prócz kupowania gadżetów i innych mniej potrzebnych sprzętów może i inwestuje w ubrania czy poprawę warunków życia jakim jest kupienie farby,mebli na raty itd bo reszta przewala te pieniądze nie na to na co powinni.Pis oczywiście nie zabierze już tego programu więc jesteśmy skazani na płacenie nierobom i ich utrzymywanie ale mam nadzieje że zaostrza przepisy co do metody wypłacania tych zasiłków gdyż wcale nie widać by gospodarka się dźwigneła,przybyło miejsc pracy itd skoro rozdają pieniądze to kto będzie chciał pójść do pracy a pracodawce nie będzie stać by tworzyć miejsca pracy gdzie podatki go zjadają bo przecież trzeba dać tym niepracującym na zasiłkach kombinującym.
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 18:14

No i jak tam?Widać różnicę w śród osób które pobierają 500+ i nie pracują że im się lepiej żyje?Sądząc po tym co na mieście widzę to jak matka z dziećmi brudnymi,w starych ciuchach łaziła to dalej łazi ale wszystkie gówniarze w domu mają telefony,konsole,internet,komputery,nowy TV na raty a w domu dalej syf i grzyb.Część osób może i prócz kupowania gadżetów i innych mniej potrzebnych sprzętów może i inwestuje w ubrania czy poprawę warunków życia jakim jest kupienie farby,mebli na raty itd bo reszta przewala te pieniądze nie na to na co powinni.Pis oczywiście nie zabierze już tego programu więc jesteśmy skazani na płacenie nierobom i ich utrzymywanie ale mam nadzieje że zaostrza przepisy co do metody wypłacania tych zasiłków gdyż wcale nie widać by gospodarka się dźwigneła,przybyło miejsc pracy itd skoro rozdają pieniądze to kto będzie chciał pójść do pracy a pracodawce nie będzie stać by tworzyć miejsca pracy gdzie podatki go zjadają bo przecież trzeba dać tym niepracującym na zasiłkach kombinującym.
A ty jesteś domokrążcą , że znasz sytuacje mieszkaniowe wszystkich pobierających 500+ przeczytaj głośno to co napisałeś i pomyśl chwilę oczywiście jeśli taki proces jak myślenie nie jest ci obcy , bo z tego co tu napisane to daleki jesteś od takiego procesu .
Na górę

Postautor: Gość » 27 sty 2018, o 22:09

Wszyscy Ci narzekający na PIS nie powinni dostać i pobierać 500+ Czy! aż tak dobrze wam było za rządów PO wątpię, gdzie Tusk powiedział że nie pozwoli na podniesienie podatku a po chwili go podnieśli na 23% i to wam pasowało tak! Głosowałem na Kukiza ale te narzekania na PIS uważam za przesadzone, nie popieram żadnej partii jednak program 500+ trochę napędził naszą gospodarkę. Żadna partia nikomu z nas nie dogodzi wiadomo, że nie wszystko robią dobrze ale my ludzie lubimy ciągle narzekać ,bo tacy jesteśmy już Polacy. Jak to mówią nawet jak tyłek masłem by posmarował to i tak będzie źle :lol:
Prosta sprawa - każdy zaczyna od siebie :
1) koniec - TERAZ - z uogólnianiem złych rzeczy, żeby usprawiedliwić się w swojej małości i bylejakości
2) od TERAZ myśleć samodzielnie bez TVN i Polsatu!!!
3) od TERAZ nie narzekam i nie licytuję się w tym komu jest gorzej
4)od TERAZ dbam o piękny polski język - koniec z przerywnikami
Na górę

Postautor: Gość » 28 sty 2018, o 09:54

Od wczoraj oglądam TVP , TRWAM i słucham radio ma-ryja.


Żyję w innym świecie gdzie nie ma jazgotu, gdzie wszystkim żyje się dostatnio, gdzie nie ma zatrzymań za malwersacje i machlojki, gdzie nikt nie widzi błędów i wypaczeń gdzie pieniądze z moich podatków lokowane są przez rząd w dobre i szczytne cele , itp. itd. ...
Na górę

Postautor: Gość » 28 sty 2018, o 11:44

żyję w Matrixie ,jestem szczęśliwy , mam 500 i nic nie robię tylko dzieci , w TVP mówią jak jest i będzie , nie chcę do raju bo będę miał go przy PiSie , modlę się więc zwolniony od myślenia jestem , wstałem z kolan lecz czasem lecę na mordę gdy za dużo popiję ( mam za co , za swoje piję , wolno mi ) , niech żyje prezes i partia i 2 sort by na mnie pracował
Na górę

Postautor: Rysio » 28 sty 2018, o 12:33

i już się obudziłeś czy jeszcze śpisz?????
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 09:35

Wszystko wszystkim, a co z tymi małżeństwami które nimi nie są prawnie a mieszkają razem jak mąż i żona jakby nigdy nic i pobierają 500+
Może za to czas się wziąć! facet alimentów nie płaci bo nie jest o nie podany, dobrze im się siedzi i biorą kasę trzy tys. na trójkę dzieci, bez dochodów dużych on pracuje na czarno nie zarabia dużo, lubi popić fajki na porządku dziennym u niego. A my podatki na takich musimy płacić , darmozjadów.
Na górę

Postautor: Rysio » 30 sty 2018, o 14:49

no właśnie i kto na tych darmozjadów narobi i kto to temu da kiedyś emeryturę za co chyba za robienie dzieci
Na górę

Postautor: Gość » 30 sty 2018, o 14:57

Dzieci rodzą się z pracy, a nie z 500 plus. Zobacz wykres z rządowego dokumentu

Gigantyczny transfer 500 plus miał umocnić rodzinę i wywołać baby boom. Wywołał boomik, który nie powstrzyma katastrofy demograficznej. Program ma inne zalety, ale wpływ na prokreację ograniczony. Ważniejsza jest raczej poprawa na rynku pracy. Model kobiety pracującej ma dziś większą siłę prokreacyjną niż mrzonki o strażniczce domowego ogniska

W 2016 roku dzietność 1,36 dała Polsce 215. miejsce na 228 krajów świata, „skok” na 1,4 w 2017 roku może nas przesunąć o 4-6 miejsc w górę.
Tak czy owak, mamy demograficzną katastrofę, a liczba 403 tys. urodzonych w 2016 roku dzieci jest niższa (minimalnie) od liczby zgonów.

W raporcie „Niska dzietność w Polsce w kontekście percepcji Polaków” pod redakcją prof. Ireny E. Kotowskiej, pytano o powody opóźniania lub rezygnacji z potomstwa. Respondenci wskazywali najczęściej 11 czynników. Pogrubioną czcionką zaznaczamy te bezpośrednio związane z rynkiem pracy:

trudne warunki materialne (85 proc.)
brak pracy i niepewność zatrudnienia (85 proc.),

niemożność zajścia w ciążę (85 proc.),
złe warunki mieszkaniowe (74 proc.),
brak odpowiedniego partnera (69 proc.),
ryzyko chorób genetycznych dziecka (69 proc.),
niepewność przyszłości (67 proc.),
trudności godzenia pracy i rodzicielstwa (63 proc.),
wysokie koszty wychowania dzieci (62 proc.),
brak miejsc lub zbyt wysokie opłaty w żłobkach i przedszkolach (61 proc.),
zbyt niski zasiłek na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym (60 proc.).
Bezpieczeństwo pracy dla obojga rodziców obniża aż cztery z wyżej wymienionych barier. Praca matek jest dziś nie tylko wyrazem rosnących aspiracji kobiet, ale także ekonomiczną koniecznością, by rodzina miała dość pieniędzy, m.in. na wychowanie dzieci.

Jak mówią badacze, na naszych oczach

załamuje się tradycyjna zależność: im mniej kobiet pracuje zawodowo tym większy będzie przyrost naturalny. We współczesnej Europie jest raczej odwrotnie – bezpieczeństwo pracy kobiet wpływa na decyzję rodziny, by mieć dzieci.

Za programem 500 plus stało myślenie raczej – choć nie wyłącznie – tradycyjne. Znaczne wsparcie materialne rodzin miało ułatwić kobietom poświęcenie się wychowaniu dzieci i odłożeniu bądź rezygnacji z pracy.

Jeżeli coś wpływa na prokreację, to raczej odwrotna zachęta: łatwiej dostępnej praca.

https://oko.press/dzieci-rodza-sie-racz ... dokumentu/
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2018, o 14:25

Ja pdlę. Filozofia oko.press. A może ciągle zarobki wschodnie? Zapdlac za 1500 zł i jeszcze po pracy dzieci. To nie lepiej za 1000 zł siedzieć w domu z dziećmi?
Na górę

Postautor: Rysio » 31 sty 2018, o 17:04

ale dorobić jeszcze z jedno to będzie więcej kasy
Na górę

Postautor: Jeremiah » 21 lut 2018, o 22:15

1 498,00 EUR na miesiąc minimalna w Niemczech. Połowa tej kwoty i nikt nie siedzi w domu
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”