Efekty programu 500+

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: smoterrr » 24 cze 2017, o 09:41

Witam.Czy zauważacie poprawę w handlu i usługach po wejściu programu 500+ w swoich miejscach pracy czy też w swoich firmach?Dochodzą mnie słuchy że są problemy z pracownikami gdyż odchodzą z pracy bo nie opłaca im się pracować, lub że na wioskach ludzie nie chcą chodzić do pracy sezonowej.Osobiście sam pobieram 500+ i pracuję za najniższą krajową i wychodzę z założenia że wolał bym mieć ulgi na dziecko za to że pracuję niż pobierać 500+ gdyż z tego co widzę utrzymanie dziecka wychodzi drożej niż te marne 500zł na dodatek ten socjal sprawia że ludzie nie chcą pracować.A prędzej czy później i tak mogę przekroczyć dochód wystarczy że podniosą najniższą krajową.Jakie są wasze odczucia?
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 10:23

masz rację , ulga lepsza niż dawanie za frico . Tyle że chciałbys miec ulgę na dzieci tylko ? Proponuję dorzucić ulge na samochód , mieszkanie , ubranie i jedzenie , a to co zarobisz byś miał na rozrywki , alkohol i inne uzywki i na to wszystko ma zapracować pis a nie podatnicy
Na górę

Postautor: georg111 » 24 cze 2017, o 10:32

ulga nie = 100% lub za darmo.Ulga jak już to na dzieci dla osób pracujących na umowę.nie sztuka dawać kasę bezrobotnym by ,,robili więcej dzieci,, i dalej czerpali korzyści z podatków osób nawet tych najmniej zarabiających a sztuką jest by ich aktywować również zawodowo a ich podatki robiły wpływy do budżetu.Wtedy wilk syty i owca cała
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 12:10

Ciekawe czy efekt 500+ widać np. w lokalnych sklepach, firmach, które powinny mieć większe obroty.
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 20:59

500+ ? do roboty dziecioroby gnoje jedyne
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 21:08

500+ teraz mogą wyjechać gdzieś dalej na zakupy, np. Zamość, Lublin, Rzeszów, Warszawa. Mogą nawet pojechać sobie do Grecji na wakacje i zostawić Grekom te 500+ z Polski. Teraz nas na wszystko stać.
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 21:35

500+ ? do roboty dziecioroby gnoje jedyne
Ludzie zakładają rodziny, a Ty jak wolisz trzepać po kontach to Twoja sprawa.Pozdrawiam.
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 22:09

500+ ? do roboty dziecioroby gnoje jedyne
Ludzie zakładają rodziny, a Ty jak wolisz trzepać po kontach to Twoja sprawa.Pozdrawiam.
ja się ubieram i nie zwracają kosztów , ty jak lubisz latać nago to ok . Kumasz ? raczej nie boś tępy
Na górę

Postautor: showmen » 26 cze 2017, o 10:44

Program miał służyć wzrostem dzietności ale jak widać stało się tak jak wielu przewidywało,nie wszyscy rodzice inwestują te pieniądze w dzieci a trzyma na kontach bo stać ich na utrzymanie dzieci i bez pomocy Państwa a pieniądze są zamrożone.A tym co na prawdę przydała by się pomoc program dał większe pole do popisu jeżeli chodzi o alkoholizm,wydawanie pieniędzy na głupoty.Mamy prawie rok trwania programu a gospodarka stoi jak stała,może i więcej trzeba czasu by zobaczyć różnicę-nie wiem. Znam 3 przypadki gdzie rodzice wolą siedzieć na bezrobociu( mając już duże samodzielne dzieci) niż pójść do pracy i jeden gdzie matka sama wychowuje 3 dzieci w wieku od 6 lat do 10,zostawia je z dziadkami a sama imprezuje.Dostaje z gminy zapomogi ,alimenty no i 500+ i do roboty się nie rwie.Zamiast szukać pracy to wypisuje na fb gdzie sa imprezy lub gdzie można pograć w ,,piłkę,,Lekką ręką ma ponad 3500zł dostaje opał na zime itd. Ten program stał się trochę niewypałem bo ci co pracują za najniższe krajowe i czasem przekraczają dochód mając zapisane kawałek pola na siebie gorzej przędą niż ci bezrobotni.Smutne ale prawdziwe.Program powinien należeć się osobom pracującym by aktywować nierobów
Na górę

Postautor: Gość » 26 cze 2017, o 12:21

do roboty dziecioroby gnoje jedyne darmozjady
Na górę

Postautor: smoterrr » 28 cze 2017, o 10:16

do roboty dziecioroby gnoje jedyne darmozjady
Trochę kultury człowieczku o małym rozumku.Swoich rodziców tez nazywasz dzieciorobami?! Władza w Polsce sprawiła że jest jak jest i szerzą sie takie patologie więc trzeba od tego zacząć.Ludzie korzystają jak mogą chodź też mi się to nie podoba.Ale jak by nie patrzeć każdy ciągnie do siebie a rodziny patologiczne już się nauczyły tak żyć więc rząd musi aktywować tych ludzi dając wędkę a nie rybę bo to zamiast problem rozwiązać to go pogłębia.
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2017, o 14:09

Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2017, o 14:39

MoJ Tata miał nas 3 ale sam nas wychował dal wykształcenie i nikt mu nie pomagał tylko sam ciężką pracą a TOBIE za kochanie płacą do roboty nieroby
Na górę

Postautor: Gość » 29 cze 2017, o 12:52

To że są dawane pieniądze na dzieci to już dawno powinno być jak w innych państwach to są pieniądze z naszych podatków i należą się dzieciom ale to że patologia się z nich utrzymuje to już przesada, u nas jest małżenstwo które oboje nie pracują mają małe dzieci i trzecie w drodze lada chwila, facet pali fajki jedna za drugą i lubi piwo ale na jedno dobrze że nie ma tam libacji w miarę dbają o dzieci ale do roboty to nie bardzo jest i takim należy sie na wszystkie dzieci. Tak nie powinno być dlaczego inni muszą pracować a drudzy mają za darmo a w takiej sytuacji powinno być dla każdego dziecka.
Na górę

Postautor: baybay » 30 cze 2017, o 09:06

Raczej nie dla każdego dziecka.Odbierzecie to jako dyskryminacje ale zwróćcie uwagę dając rodzinie biednej pieniądze i wszystkie inne pomoce w formie pieniędzy z opieki społecznej zyskujemy tym coś?Sam znam ludzi od małego gdzie jak pobierali z gminy pieniądze tak do tej pory to robią.Co z tego że biedna rodzina dostanie kasę jak dziecko mało przy tym zyskuje bo albo rodzice piją albo po tym 500+ im odpie..dala i kupują telefony,tablety,komputery,telewizje satelitarną itd itp.po co im się starać jak mają za darmo od Państwa?Ja żeby mieć coś muszę pracować i odkładać bo zarabiam mało a płace jeszcze podatki na takie osoby.Aktywizacja bezrobotnych,częsta nigdy nie pracujących to podstawa.Dając kasę za free nie motywujemy do działania i nie polepszamy ich sytuacji.Ja obecnie od chwili trwania programu nie zauważyłem by rodziny z mojego otoczenia biorące 500+ poprawiły coś w swoim życiu.Dalej siedzą w domach i co miesiąc dostają kasę z gminy a dzieci jak chodziły byle jak ubrane tak chodzą chodź każde ma komórkę.Program zamiast bardziej pomagać to szkodzi. Jest mniej wpływów do budżetu bo ludzie uciekają za granice więc podnoszą wszystko w górę by łatać deficyt,system jest mocno obciążony.Efektu tego program jakoś nie widać też w handlu i usługach
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”