Pies łancuchowy

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 17 sty 2017, o 12:57

Gość pisze:
Gość pisze:Dlaczego nikt nie ulży tym 2 psom na listopadowej 40 ,stoją na śniegu,przywiazane łańcuchami.Miałem okazje iść wczoraj i się dokładnie przejrzeć,przecież to zywe stworzenie.

piszac na forum nic nie zwojujesz, zglos na policje jesli znasz taki przypadek ,to jest ich obowiazkiem zainterweniowac i zrobia to na pewno przy dzisiejszych nagonkach ze strony roznych organizacji i programow telewizyjnych


Straż Miejska powinna interweniować a nie Policja.
DOBRE SĄ PLAKATY Z ODPOWIEDNIM ROZPORZĄDZENIEM !
to uczula i informuje.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2017, o 19:41

-10'C ludzie zadbajcie o swoje psy!
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2017, o 17:53

Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2017, o 20:04

Pies to też stworzenie boskie.Łancuch powinien być zakazany.
Na górę

Postautor: Kasia788 » 4 lis 2017, o 20:20

Na krzywdę wyrządzaną zwierzętom jestem bardzo uczulona. O ile człowiek ma większe możliwości żeby się bronić, to zwierzęta często zostają bezbronne wobec okrucieństwa "ludzi". Takiego... (nie napiszę brzydko), powinno się na łańcuchu przywiązać do budy! Może jak doświadczy to zrozumie. Chociaż wątpię w to - jeśli ktoś jest podłą osobą i nie szanuje istnienia zwierząt, to raczej niczego nie zrozumie. Ale przynajmniej pocierpi :evil:
Na górę

Postautor: pies » 4 lis 2017, o 20:40

Nie wszystkim los zwierząt jest obojętny
http://tomaszowski.com.pl/tomaszow-chca ... wierzetom/
Na górę

Postautor: Kasia788 » 4 lis 2017, o 20:59

Super pozytywna inicjatywa. Nie wiedziałam o tym wcześniej. Kiedyś miałam genialny plan żeby zostać wolontariuszką w schronisku. Niestety, mimo szczerych chęci nie potrafię - byłabym chyba słabym pomocnikiem, bo za bardzo przeżywam cierpienie zwierząt. Taaa..., zaraz ktoś powie,że hipokryzja ale tak nie jest! Oddawałam na rzecz schroniska karmę, kuwetę, miski itp.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2017, o 23:27

Pies sąsiada wyje nonstop. Nie widziałem żeby sąsiad spuszczał go kiedykolwiek z łańcucha..... Jestem pewien, że sąsiad wie, że to przeszkadza innym i nic w tym kierunku nie robi tylko męczy to zwierzę, żeby uprzykrzyć życie innym....
Na górę

Postautor: Kasia788 » 4 lis 2017, o 23:34

Dla zasady - ostrzeżenie słowne. Jeśli brak reakcji, to straż miejska lub policja. Proste.
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2017, o 23:59

A co zrobić jeśli właściciel psa pracuje w"takich"służbach?
Na górę

Postautor: Kasia788 » 5 lis 2017, o 00:17

Oficjalne zgłoszenie mają obowiązek przyjąć i interweniować.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2017, o 07:18

No więc oficjalnie już dwa razy przyjęli..... i nic.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2017, o 14:49

Ludzie jak możecie?
Łańcuch to kara na całe psie życie!
I za co?
Za wasz brak uczuć czy brak odpowiedzialności?

Jak już to tylko kojec i w nim buda I to nie na 24h na dobę!!!
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2017, o 15:00

Siarczysty mróz jest dla tych psów koszmarem i męką.

Pamiętajcie o swoich zwierzakach to nie ludzie ale i nie przedmioty!
80% psów posiada sierść zapewniająca ciepło w największe mrozy - poza jakimiś Yorkami i Chihuahua, bo to jakies szczuropodobne koty są... zaleca się zabieranie psów do domu latem w upały aby udaru nie dostały.

To tak na marginesie.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2017, o 16:23

Racją jest fakt,że psy są przystosowane do mrozów przez naturę ale jak jest kropnie zimno mają szanse na ukrycie sie w cieplejszym miejscu.Łańcuch to niestety ogranicza.Czasem sie zamota i buda nie pomoże.Kazde stworzenie w zimie szuka schronienia a ruch dodaje wigoru i pomaga utzrymać stosowną temperaturę ciała.Podobnie jest z gorącym latem to też koszmar.
To tak na drugim marginesie.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”