Praca tymczasowa

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: kliwa » 28 lis 2016, o 12:23

Czy ktoś z Was pracuje przez agencję na zasadzie pracy tymczasowej?
Czy jest sens od tego zaczynać od razu po szkole? Warunki są dużo gorsze niż w przypadku pracy bezpośrednio w firmie?
No i właśnie - czy pracując przez agencję można się z czasem dostać bezpośrednio do firmy?
Na górę

Postautor: Gość » 28 lis 2016, o 12:33

agencja to nic innego jak pośrednik, pomiędzy Tobą a firmą agencja agencji nie równa są na rynku profesjonalne agencje gdzie pracodawca, agencja i pracownik jest zadowolony, ale nie brakuje chamów i wyzyskiwaczy gdzie najwięcej zyskuje agencja później pracodawca a na to wszystko na ich utrzymanie prawie za darmo tyrasz Ty. Mało precyzyjny temat wątku to tak samo jakbyś zapytał, czy warto kupić używany samochód w jednym z okolicznych komisów. Komisów wiele, aut wiele, właścicieli uczciwych i mniej uczciwych wielu.
Na górę

Postautor: kliwa » 29 lis 2016, o 12:14

Może i masz rację, mało precyzyjny, ale ja nie chcę pytać o konkretne firmy, bo jaki to ma sens, skoro z żadną nie mam doświadczenia? Interesują mnie opinie ludzi. W sieci znaleźliśmy informację, że przepisy aktualnie wymagają, aby zatrudnieni przez agencję zarabiali dokładnie tyle samo, co stali pracownicy. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale na ludzki rozumiem - to byłoby racjonalne. Agencje lepsze i gorsze? Które to te lepsze?
Na górę

Postautor: Gość » 29 lis 2016, o 13:03

żeby pytać o szczegóły, musisz poznać podstawy funkcjonowania agencji, mianowicie agencja jest to instytucja która skupia osoby bezrobotne (mało wymagające, najczęściej studentów w wielkich miastach jak Warszawa tam funkcjonuje to od wielu lat) osoba zainteresowana podpisuje z agencją bliżej nie sprecyzowaną umowę bez większych zobowiązań (każda ze stron może zerwać umowę z dnia na dzień) w umowie określa jaki rodzaj pacy może wykonywać i w jakich godzinach i dniach tygodnia. Do agencji zgłaszają się pracodawcy poszukujący (taniej siły roboczej) najczęściej właściciele hipermarketów, galerii którym potrzeba pomywaczy, sprzątaczek i osób do wykładania towarów na półki. Przez agencję nie znajdziesz wymarzonej pracy w biurze na pełen etat za 3500 zł, agencje podpisują umowy z osobami które w nocy myją podłogi w hipermarketach i przy okazji płuczą kurczaki w chłodniczych ladach, które nie zeszły dnia poprzedniego. Kasę za udostępnienie pracowników od szefa hipermarketu dostaje agencja a ile dostaniesz ty nie wiadomo, agencja decyduje.
Na górę

Postautor: dlawom » 30 lis 2016, o 11:39

E tam narzekacie a ma to tez plusy. Lepsza taka praca niż zadna. Jak nie masz innej możliwości to idź do agencji. Zawsze będziesz juz bardziej przygotowany do pracy jak będziesz chciał już coś znaleźć na stałe.
Na górę

Postautor: kliwa » 30 lis 2016, o 12:21

Po prostu zadzwonię do kilku firm i zapytam jak to wygląda, bo po niektórych widać tylko kiepskie nastawienie i hejt, szczególnie po pracach jakie zostały tutaj wymienione.
Na górę

Postautor: agabro » 1 gru 2016, o 12:13

Rok temu pracę zaczynałam przez http://eurokadra.com.pl/
Teraz jestem już na stałej umowie w firmie, w której pracowałam przez pośrednika. Warunki finansowe mieliśmy te same, co stali pracownicy, tylko inne zasady umowy, inne godziny pracy i nie było gwarancji, że np. będziesz miała dla siebie pracę na 40h tygodniowo. Minęło trochę czasu i potrzebowali starych, a wiadomo, że na pierwszym miejscu mieli tych, którzy po prostu byli już do pracy przygotowani.
Na górę

Postautor: kliwa » 2 gru 2016, o 12:22

A można wiedzieć dlaczego akurat Euro Kadra? Masz porównanie w stosunku do innych agencji pracy?
Wybieraliście w jaki sposób? Pierwsza lepsza agencja, czy na podstawie rozmów, spotkania?
Zakładam, że wybór konkretnej agencji ma istotne znaczenie dlatego, z kim się będzie współpracowało, co nie?
Czy praca będzie zadowalająca itp.
Na górę

Postautor: agabro » 5 gru 2016, o 12:15

Odwiedziłam 3 agencje - po prostu oni wydawali się być najbardziej konkretni.
Zresztą - szybko podpisana umowa, szybko znaleziona praca i warunki, których nie ma co się czepiać.
Dla mnie konkretność naprawdę ma znaczenie. W innej agencji np. pół godziny czekałam na osobę, która ze mną pogada.
Trochę brak szacunku, już na tym etapie, więc co mogłoby się dziać dalej?
Na górę

Postautor: tadors » 6 gru 2016, o 12:15

Nie rozumiem osób, które narzekają na pracę tymczasową. Dostałem tak zatrudnienie z dnia na dzień, bez chodzenia po firmach. Warunki te same co bezpośrednio, ale bardziej elastyczne, bo nie musisz pracować po 40h. Wiadomo, że wiele zależy od tego, na jakim kto się znajduje etapie życia, ale generalnie praca tymczasowa była dosyć istotnym krokiem w moim życiu.
Na górę

Postautor: WORK » 6 gru 2016, o 16:14

Nowy nabór na pakowanie kosmetyków oraz sortowanie i pakowanie warzyw - przyjmujemy osoby bez doświadczenia.
http://www.praca-za-granica.pl/find.php?user=workcentre
Biuro w Tomaszowie Lubelskim, ul. Kościuszki 24
tel: 533-966-678
http://www.workcentre.com.pl/
Na górę

Postautor: foster » 7 gru 2016, o 12:14

To u nas jest Euro Kadra? Pracowałem dla nich, ale na Śląsku, w innym mieście. Zazwyczaj agencje mają pracę dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia i akurat to jest bardzo pozytywne. Jeśli w jakimś temacie czujecie się mocniejsi, to już naprawdę można ustrzelić całkiem niezłą pracę, z dobrymi stawkami, a dalej pracować w tej firmie bezpośrednio. Że niby nie ma szans? Nie prawda. Firmy dobrych specjalistów po prostu chcą przejmować na stałe i to akurat oczywista oczywistość.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”