Zielony Rynek cdn.?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 20 sty 2018, o 20:34

Jesli to już pozamiatane i projekt bedzie wdrożony to nieśmiało zauważam pewien niuans do poprawy.
Stoły przypominaja sarkofagi i będą mało funkcjonalne.Lepeij niech będą "lżejsze"i proste z prześwitem.
Taka sugestia,ale czy to kogoś obchodzi? :lol:
Tak tylko...
Na górę

Postautor: Jan45 » 3 lut 2018, o 06:31

Ponoc ma byc pieknie.gont styl klasa toalety
Na górę

Postautor: Gość » 3 lut 2018, o 08:31

Toatety.... Na początku będą piękne ale znając życie z perspektywy innych otwartych nowych toalet w różnych miejscach publicznych to szkoda gadać!
Na górę

Postautor: Gość » 3 maja 2018, o 14:09

Z całym szacunkiem,czy to jest projekt nowatorski i odważny?
Porozmawiajmy o nowym projekcie i niech go stworzy rodzima firma,ale niech bedzie inny :!:
Popatrzmy jak drewniane budki wygladają pbok STodoły.
Miasto myśli o zarobku a ja mówie dajcie sobie spokój z tym i dajcie ludziom troche oddechu.Wynajmowanie budek to kolejne zaproszenie dla tych co handlują giełdową żywnością a takie mamy już pod dostatkiem w okolicznych sklepach czy dyskontach.
Pomyślcie o ludziach i ich przyzwyczajeniach i możliwościach.
Niech ten plac bedzie bardziej pusty jak zabudowany.Przestrzeń to słowo klucz.Lekkość i dużo miejsca.
Lepiej wyrównać plac,podzielić na sektory a od garaży zaprojektować pietrowy budynek dla paru "zimowych"sprzedawcow i toalet.Murek zamiast drucianego płotu jest tu znaczacy,bo po pierwsze nie robi wrażenia zamknietego i niedostępnego a po drugie daje możliwości do handlu.PAtrz kwiaty na murku w Lublinie.
Zatem powoli i z rozmyslem i oszczędzajac kase stwórzmy coś przyjaznego i fajnego a i trwałego.
Ktos kupił zamojski targ to może odkupmy stoły -ze zdjęć widać ze solidne :panzielony:
Niewielka aranżacja i zieleniak bedzie super.No i opłaty targowe bedzie można przez to obiżyć,dajmy na to 2zł/jednoraowa.
Tak dla ludzi...

To ważna sprawa.Zieleniak powinien być mądrze zmodernizowany.Lata lecą a tam bałagan jak był tak i jest :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 3 maja 2018, o 14:57

To ważna sprawa.Zieleniak powinien być mądrze zmodernizowany.Lata lecą a tam bałagan jak był tak i jest :lol:
Wimar to firma z Tomaszowa. Projekt mi się podoba ale każdy może mieć własne zdanie...
Na górę

Postautor: Gość » 3 maja 2018, o 16:37

To ważna sprawa.Zieleniak powinien być mądrze zmodernizowany.Lata lecą a tam bałagan jak był tak i jest :lol:
Wimar to firma z Tomaszowa. Projekt mi się podoba ale każdy może mieć własne zdanie...
Ok,niech to będzie Wimar.Projekt jak projekt,gdzie indziej byłby do przyjęcia ale galeria odcisnęła piętno na tej przestrzeni.
Gołym okiem widać,że wcale nie będzie dobrze :? Nie trzeba być urbanistą aby to dostrzec.
Moźe jesli nie jest klepnięty projekt to to zmieńcie.Sugestie jakie padają tu na forum są doprawdy słuszne i ciekawe.Przecieź wszystkim chodzi o to aby było fajnie,funkcjonalnie i pieknie.Co szkodzi wsłuchać się w głos ludu i docenić inne rozwiązania?
Tym bardziej,że pomysły są za darmochę :panzielony: wystarczy trochę dobrej woli.
Czasem sokole oko i doświadczenie potrafi ustrzec przed błędami,nawet tymi niezamierzonymi.Przykładem jest muszla(sic!) w parku.niby szczegół a jak dotkliwy.
Pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2018, o 13:01

Porządek na zieleniaku musi być zrobiony.Turyści czesto zagladają na małe bazarki.Galerie kazdy ma u siebie :?
Na górę

Postautor: Gość » 14 maja 2018, o 12:12

Dzisiaj plac zieleniaka pusty a handelek jest na chodnikach :panzielony:
Na górę

Postautor: Monty » 17 maja 2018, o 23:00

Na forum widzę, że są osoby które potrafią dawać naszym włodarzom sensowne propozycje. Problem w tym kraju,że góra lepiej wie co chce lud. A ja jako lud powiem, dobrze że patrzymy na błędy z zieleniakiem w Zamościu , aby nie popełnić ich u nas. Widziałem jak wygląda targ, giełda, zieleniak w Puławach- między blokami (chyba ul. Dęblińska)- tak jak w TL. W budynku głównym pod dachem, stoiska stałe, klima, piwnice z chłodniami dla stałych biznesów, wjazd do piwnic busami. Na powietrzu obok - stoły zadaszone i murki dla działkowców i rolników. U nas w TL należałoby rozwiązać problem z parkowaniem- brak parkingu. Proponuje namówić właściciela placu zabaw ( mówiono mi że miasto teren ten sprzedało znanemu biznesmenowi w TL- proszę mnie utwierdzić w tym) do wybudowania płatnego parkingu podziemnego, a na górze plac zabaw i sztuczne boiska ( zasłane od góry siatką). Taki układ- zieleniak, parking podziemny i plac zabaw byłby idealnym rozwiązaniem urbanistycznym i chlubą miasta.
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 08:16

jeżeli plac należy do osoby prywatnej to dlaczego pracownicy miejscy koszą tam trawę?
Na górę

Postautor: Gość » 18 maja 2018, o 09:36

Na forum widzę, że są osoby które potrafią dawać naszym włodarzom sensowne propozycje. Problem w tym kraju,że góra lepiej wie co chce lud. A ja jako lud powiem, dobrze że patrzymy na błędy z zieleniakiem w Zamościu , aby nie popełnić ich u nas. Widziałem jak wygląda targ, giełda, zieleniak w Puławach- między blokami (chyba ul. Dęblińska)- tak jak w TL. W budynku głównym pod dachem, stoiska stałe, klima, piwnice z chłodniami dla stałych biznesów, wjazd do piwnic busami. Na powietrzu obok - stoły zadaszone i murki dla działkowców i rolników. U nas w TL należałoby rozwiązać problem z parkowaniem- brak parkingu. Proponuje namówić właściciela placu zabaw ( mówiono mi że miasto teren ten sprzedało znanemu biznesmenowi w TL- proszę mnie utwierdzić w tym) do wybudowania płatnego parkingu podziemnego, a na górze plac zabaw i sztuczne boiska ( zasłane od góry siatką). Taki układ- zieleniak, parking podziemny i plac zabaw byłby idealnym rozwiązaniem urbanistycznym i chlubą miasta.
Wszystko ładnie pięknie jest jedno ale...
Myślisz że jeżeli właściciel miał by kapitał na zagospodarowanie inaczej tego terenu to by tego nie zrobił?Mówić i proponować można ale bez kasy ani rusz.Po za tym nie wiemy jak duże to może być przedsięwzięcie gdyż zaraz może się okazać że infrastruktura gazowa i wodociągowa może przeszkadzać w budowie a to kolejny koszt dla inwestora.Dużo jest pomysłów na nasze miasto tylko jak zwykle BRAK KASY robi swoje i obojętnie czy to miasto czy prywatny inwestor.
Na górę

Postautor: Gość » 21 cze 2018, o 09:44

Zieleniak być musi.
Na górę

Postautor: Gość » 28 cze 2018, o 10:59

Teraz dopiero widać :idea: jak atrakcyjny jest ten teren.
a jakie możliwości...
Na górę

Postautor: marcin_rom » 30 cze 2018, o 13:10

na razie to wielki parking
Na górę

Postautor: Gość » 30 cze 2018, o 13:13

na razie to wielki parking
Ale wy jesteście gderliwi. Tydzień temu zaczęto a wy już byście chcieli Bóg wie co.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”