MARSZ O WOLNOŚĆ

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 16 sty 2021, o 21:09

Nie otwieramy części hotelowej, natomiast zawsze jesteśmy otwarci na naszych przyjaciół. Mogą do nas przyjeżdżać - słyszymy w krakowskim hotelu. - To już prawdziwa lawina, są z nami tysiące osób - mówią organizatorzy buntu przedsiębiorców.

https://www.money.pl/gospodarka/przedsiebiorcy-zapraszaja-przyjaciol-tysiace-firm-omijaja-rzadowe-zakazy-6596811272764384a.html?fbclid=IwAR3QByRFFWn_sS2cpuf6WsgOaQF92gzVf8hTiDpgLIWEhw_mZGiLPtMEJ_E
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2021, o 22:39

Tłumy pod Wielką Krokwią w Zakopanem. Policja zasłania skocznię radiowozami

https://nczas.com/2021/01/16/tlumy-pod-wielka-krokwia-w-zakopanem-policja-zaslania-skocznie-radiowozami-foto/

A przy Emilewicz policji nie było
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 00:07

Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia społecznego – stwierdził w Radiu Zet główny doradca premiera Mateusza Morawieckiego ds. walki z koronawirusem, prof. Andrzej Horban.

https://medianarodowe.com/prof-horban-szczerze-zdemolowalismy-gospodarke/
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 07:51

„O jakiej sprawiedliwości społecznej mówimy, a przecież ona jest zapisana w naszej konstytucji, gdy pewna grupa społeczna jest uprzywilejowana, a pewna grupa jest wyłączona z możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Dobrze wiemy, że prowadzenie działalności gospodarczej może być ograniczone, ale nie wyłączone”
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 08:26

Gość pisze:
> „Nie kwestionujemy roli wszystkich interwencji w zakresie zdrowia
> publicznego ani skoordynowanej komunikacji na temat epidemii, ale nie udaje
> nam się znaleźć dodatkowej korzyści płynących z nakazów pozostania w domach
> i zamykania biznesów” – podsumowali badacze.
>
>
> https://www.newsweek.com/covid-lockdowns-have-no-clear-benefit-vs-other-voluntary-measures-international-study-shows-1561656?amp=1

Lekarstwo gorsze od choroby
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 08:50

Fryzjerka wygrała z sanepidem po ponad pół roku walki. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców nie zostawił na urzędasach suchej nitki.

https://nczas.com/2021/01/16/kolejna-wygrana-z-sanepidem-pomogla-interwencja-rzecznika-malych-i-srednich-przedsiebiorcow/
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 10:37

Funkcjonariusz jednak nie odpuszczał i chciał wypisać mandat. – Jako ludzie rozumiejący ten język, powinniście się wstydzić – mówił Grzegorz Braun. – A pan szczególnie – dodał, zwracając się do nadgorliwego funkcjonariusza.

– Odesłałbym pana na siłownię, ale zamknęliście wszystkie. Niech pan jakoś zrzuci to napięcie, które pan nosi w sobie i niech pan w jakiś inny sposób wydatkuje energię – skwitował Grzegorz Braun.

Policja nie chciała wyjaśnić, jakie czynności „przeprowadza”, odmawiając podania podstawy prawnej. Jak się okazało, dziewczyna nie miała skończonych 18 lat, więc ostatecznie funkcjonariusze oświadczyli, że poinformują o zajściu jej rodziców. Czy raczej – jak mówił Braun – „rodzice będą straszeni że nieletnia chodzi po ulicy i być może odbiorą prawa rodzicielskie”.

https://nczas.com/2021/01/17/hit-internetu-grzegorz-braun-vs-policja-odeslalbym-pana-na-silownie-ale-zamkneliscie-wszystkie-video/
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 12:10

"Jeżeli restauracje, hotele, siłownie i inne firmy, które zostały nielegalnie zamknięte, zaczną masowo się otwierać, rząd będzie bezradny. To szaleństwo się skończy. Jeżeli do tego nie dojdzie, będziemy tkwili w zamknięciu miesiącami, i nikt nie wie, co jeszcze nam odbiorą. Bez naszego sprzeciwu oni posuną się jeszcze dalej "
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 15:19

Gość pisze:
> "Jeżeli restauracje, hotele, siłownie i inne firmy, które zostały
> nielegalnie zamknięte, zaczną masowo się otwierać, rząd będzie bezradny. To
> szaleństwo się skończy. Jeżeli do tego nie dojdzie, będziemy tkwili w
> zamknięciu miesiącami, i nikt nie wie, co jeszcze nam odbiorą. Bez naszego
> sprzeciwu oni posuną się jeszcze dalej "
Na górę

Postautor: Gość » 17 sty 2021, o 19:13

"Od marca rząd PiS nakłada na Polaków nowe restrykcje na podstawie policyjnych dekretów niezgodnych z prawem, nielegalnych, co potwierdzają sądy, które nie zostawiają suchej nitki. PiS w odpowiedzi zamiast się cofnąć brnie jeszcze dalej i chce pozbawić Polaków prawa domniemania niewinności, prawa do sądu, zasady skargowości. To jest nic innego niż powrót do jakiegoś obrzydliwego, wstrętnego trybu doraźnego, co nawet w czasach PRL-u nie wyglądało w ten sposób. W jakim państwie my żyjemy? To jest totalny gniot, to jest coś nie niesłychanego, w jakim tempie PiS cofa nas do jakiegoś państwa typu Bantustan, Republika Bananowa czy inne państwo, które nie ma nic wspólnego z cywilizowanymi zasadami państwa prawa."
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2021, o 09:40

Od 18 stycznia otwiera się w całej Polsce wiele restauracji, barów etc. 1 lutego do buntu przedsiębiorców dołączą przedstawiciele branży fitness. Otwartych ma zostać ponad 50 procent siłowni i klubów fitness w całej Polsce.
Branża fitness jako kolejna wypowiada posłuszeństwo rządowi. Powodów jest wiele – ten najbardziej prozaiczny to brak rekompensat ze strony państwa i konieczność powrotu do pracy, by przetrwać.

https://nczas.com/2021/01/18/otwieramy-silownie-i-kluby-fitness-otwarte-od-1-lutego-nikt-nie-bedzie-czekal/
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2021, o 10:20

– Desperacja społeczeństwa narasta, ponieważ nie widać wyjścia z tej sytuacji. Nie ma żadnej jasnej deklaracji rządowej, kiedy te obostrzenia się skończą i są niekonsekwentnie przedłużane. Przedsiębiorcy przestali już wierzyć w zapowiedzi rządu, bo mieli nadzieję na odblokowanie gospodarki po 17 stycznia – mówiła w sobotę prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz komentująca inicjatywę #OtwieraMY.

#OtwieraMy, to inicjatywa przedsiębiorców – głównie z branży gastronomicznej, hotelowej i narciarskiej – którzy są na skraju wydolności lub wręcz bankructwa i dlatego podjęli decyzję o otwarciu swoich działalności mimo, że w związku z wprowadzonymi przez rząd restrykcjami powinny one być zamknięte do odwołania.

Część przedsiębiorców decydujących się na otwarcie sygnalizuje, że ma zapewnioną pomoc prawną, gdyby do drzwi zapukała policja i sanepid, inni nie zdradzają swojej strategii czy linii obrony, ale wskazują na wyrok opolskiego sądu, który uznał, że wiosenne rozporządzenie Rady Ministrów zakazujące wówczas prowadzenia działalności gospodarczej m.in. salonom fryzjerskim i kosmetycznym, jest niezgodne z konstytucją.Read more: https://www.pch24.pl/setki-przedsiebiorcow-otwieraja-dzialalnosc-mimo-obostrzen--rzad-zapowiada-masowe-kontrole-i-srogie-kary,81392,i.html#ixzz6jtD6LSYt
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2021, o 15:57

"W swoim wystąpieniu mówił jednak nie tylko o zmarłej matce, lecz także przypominał o aferze Amber Gold. – Są tacy, którzy niedawno, przed dwoma czy trzema dniami obejrzeli film, film o aferze Amber Gold. To film może nie zawsze łatwy w odbiorze, szczególnie dla tych, którzy nie mają jakiejś bliższej orientacji, ale on doskonale pokazuje, jak wyglądał mechanizm rządzenia Polską w ciągu tych dziesięcioleci, które ostatecznie, mam nadzieję, że ostatecznie, zakończyły się w roku 2015 – grzmiał prezes PiS."

Odlot. Kaczyński wygłasza kazanie w kościele o Amber Gold. Bez maseczki bo on przecież sprawuje liturgię
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2021, o 18:22

Wiceszefowa resortu rozwoju zapowiedziała też, kiedy skończy się w Polsce lockdown. – Lockdown zakończy się wtedy, kiedy Narodowy Program Szczepień będzie w szerokim procesie, łańcuch europejskich dostaw szczepionek będzie jeszcze bardziej wydajny, kiedy będzie ustabilizowana liczba zachorowań w kraju

No to numer niezły. Jak będą szczepić dziennie tyle jak ostatnio to ostatni Polak zostanie zaszczepiony za 6 lat
Na górę

Postautor: Gość » 18 sty 2021, o 22:04

W naszej ocenie ze wszystkich danych z państw europejskich już jasno w tej chwili wynika, że nie widać jasnego związku pomiędzy rozwojem epidemii a stosowaniem obostrzeń gospodarczych

Ten aparat represyjny, który stworzył rząd PiS-u, wykorzystując fundusze pochodzące z dodruku pieniądza, bo to też trzeba powiedzieć ludziom, że rząd w tej chwili na masową skalę po prostu dodrukowuje pieniądz po to, żeby rozdawać. To już nie są pieniądze podatnika, pieniądze podatnika dawno temu się skończyły. W tej chwili rząd próbuje odgrywać dobrodzieja wobec wybranych branż, czy wobec całego społeczeństwa, do którego jest ta propaganda adresowana, dodrukowując pieniądze

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-krzysztof-bosak-dzialaniami-rzadu-nie-rzadzi-zadna-logika,nId,4994643#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”