Kler w Polsce III

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Re: Kler w Polsce III

Postautor: Gość » 15 maja 2019, o 23:33

12.03.2019

Od lat na Śląsku grasował pedofil Mariusz D., z zawodu terapeuta uzależnień. Był sądzony za molestowanie 11-letniej dziewczynki z zespołem Aspergera. Ustalono, że zaczaił się na nią pod szkołą, zwabił do auta, zawiózł w ustronne miejsce i masturbował się w jej obecności. Trafił do aresztu, ale Sąd Rejonowy w Chorzowie uznał, że mężczyzna nie musi być izolowany, i zastosował jedynie policyjny dozór i grzywnę. W tym czasie pedofil zaatakował dwie kolejne dziewczynki. Okazało się, że już wcześniej był skazany za molestowanie dzieci, ale wyrok uległ zatarciu.info.pl
21 października 2017

Skandaliczną decyzję podjął Sąd Okręgowy w Lublinie. Tomasz W., który był skazany za gwałt na nieletniej został zwolniony z aresztu. Mieszkaniec Lubartowa będąc na wolności zgwałcił kolejną dziewczynkę.
11 stycznia 2015

Sąd apelacyjny wypuścił z aresztu Janusza K., skazanego w pierwszej instancji na pięć lat więzienia za przestępstwa seksualne popełnione na trójce dzieci. Na lutowej rozprawie apelacyjnej będzie on więc odpowiadać z wolnej stopy.

- Sąd uznał, że wystarczający będzie dozór policji oraz zakazu opuszczania kraju - mówi sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, podkreślając, że Janusz K. wystarczająco długo przebywał w areszcie. - Ponadto oskarżony miał problemy zdrowotne - dodaje. Gazeta Współczesna

Postautor: Gość » 15 maja 2019, o 23:34

7 listopada 2008

Stanisław W. dostał tylko 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat i pięcioletni zakaz kontaktowania się z dwiema czterolatkami i jedną dziewięciolatką (dziewczynki te W. krzywdził w lesie oraz w szopie

https://dziennikbaltycki.pl/krytykuja-s ... a/ar/58688

Postautor: Gość » 16 maja 2019, o 00:04

ostatnie 5 postów klęcznikowego mają być usprawiedliwieniem klech bo przecież inni też to robią , klecha ma prawo byc również przestępcą !!!! więc baranki nie bulwersujcie się lecz podsyłajcie kolejne dzieci , klecha ma potrzeby jak ci z postów powyżej ( ktore to przykłady katotalib wkleił w obronie klech ) . Tego tomaszowskiego wariata katolickiego trzeba by prokuratura przesłuchała i psychiatra bo ma coś na sumieniu broniąc klechy

Postautor: Gość » 16 maja 2019, o 07:57

ostatnie 5 postów klęcznikowego mają być usprawiedliwieniem klech bo przecież inni też to robią , klecha ma prawo byc również przestępcą !!!! więc baranki nie bulwersujcie się lecz podsyłajcie kolejne dzieci , klecha ma potrzeby jak ci z postów powyżej ( ktore to przykłady katotalib wkleił w obronie klech ) . Tego tomaszowskiego wariata katolickiego trzeba by prokuratura przesłuchała i psychiatra bo ma coś na sumieniu broniąc klechy
nie inni to robią tylko co robią z tym sądy.dlaczego ty taki durny jesteś?

Postautor: Gość » 16 maja 2019, o 08:03

Inteligencją nie grzeszysz, więc powiem ci prosto. Wal się!

Postautor: Gość » 16 maja 2019, o 08:14

Inteligencją nie grzeszysz, więc powiem ci prosto. Wal się!
daj sobie spokój z tym tomaszowskim błaznem. nikt mu nic nie zrobi bo ma żółte papiery z Radecznicy. dlatego nawet nie ma sensu idioty podawać idioty za obrazę wierzących.

to sa jego wpisy za tego forum

"katolibom klecha wyruchał rozum"

"założyciel tematów o ateistach to padlinozerca , hiena cmentarna , członek kościoła torunskiego"

"kolejna prawda : katolibkom klechy ruchają dzieci"

"...to ta religia bardzo szybko upadnie. Oczywiście życie nie znosi próżni, w to miejsce wejdzie inny "gnój".

"zawieś sobie krzyż na durnym łbie i idz pływać do Bałtyku "

"wyjście z kościoła tylko przez komin na Majdanku lub konczysz jak w Rosji odchodząc z KGB "

"czyli tak jak mówiłem , KLECHY RUCHAJĄ DZIECI KATILIBKÓW , katolik wierzy bogu-ksiedzu a swego syna ma za szmatę i oszusta co spowodowane jest tym ,że KLECHA WYRUCHAŁ KATOLIBKOM ROZUM"

"gdybym brał opłatki z rąk pedofila to miałbym spermę w mózgu jak ty "

juz dawno powinien byc ścigany ale co zrobic jak ma psychiatryczny immunitet

Postautor: Gość » 16 maja 2019, o 08:49

Ty masz fioła na punkcie tych batmanów...
Ciągle wałkujesz ten sam temat? Myślę.,że masz jakiś problem ze swoją orietacją, dlatego wciąż się rzucasz.
Ja nie przepadam za tą całą 'eminecją' ale co mi to da, że wciąż będę syczał jadem jak ty?

Postautor: Gość » 19 maja 2019, o 21:46

Ks. Isakowicz-Zaleski do Episkopatu: Fundusz dla ofiar? Najpierw zlikwidujcie luksusowe rezydencje

Utworzenie funduszu solidarnościowego dla osób wykorzystywanych przez księży zapowiedział w prymas abp Wojciech Polak. Pieniądze z funduszu mają pokryć m.in. koszty pomocy psychologicznej czy zakupu leków. Pomysł, by utworzyć taki fundusz, dosadnie skrytykował ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. "Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne" - napisał na Facebooku duchowny.

W kolejnym akapicie ksiądz uderza w kardynała Dziwisza. "To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim 'kamerdynerem', wyświeconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Kraju Polan, powstań z kolan !

Postautor: Gość » 19 maja 2019, o 22:00

Jarosław Kurski: Dopóki rządzić będzie PiS, oczyszczenie Kościoła nie nastąpi

Gdy polski Kościół był prześladowany, miał twarz prymasa Wyszyńskiego i kardynała Wojtyły. Dziś jest rozdęty bezkarnością, pychą i bogactwem. Ma twarz: Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego, Paetza i Hosera. To Kościół purpurowej mafii, który do zbrodni pedofilii swych kapłanów dodaje kolejne zbrodnie. Zobacz komentarz Jarosława Kurskiego.

http://wyborcza.pl/10,155166,24795324,j ... videogruby

Postautor: Gość » 19 maja 2019, o 22:21

"Nie ministranci, a dziewczyny stanowią większość ofiar". Bohater "Tylko nie mów nikomu" o życiu po filmie

Czy Pańskie życie w jakiś sposób zmieniło się po publikacji dokumentu "Tylko nie mów nikomu"?

Przybyło mi obowiązków. Chodzi o relacje z osobami, które zaczęły do mnie pisać i dzwonić po emisji filmu. To ludzie skrzywdzeni w przeszłości przez księży, własnych ojców lub innych oprawców. Szukają wsparcia i wyjścia z sytuacji, która ich spotkała. Pomocy i rozwiązania w odniesieniu do złych rzeczy, jakich doświadczyli w życiu.

Dużo jest tych wiadomości?

Naprawdę mnóstwo.

Dzwonią zarówno kobiety jak i mężczyźni. To, że właśnie dziewczyny stanowią większość osób, które po raz pierwszy zostały molestowane przez księży, jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Wcale nie ministranci są tą grupą, która w głównej mierze jest wykorzystywana przez pedofilów w sutannach, lecz dziewczynki. Nie wiem dlaczego mówi się o tym dopiero teraz.

To niejako przeczy tezie, że za pedofilię w Kościele odpowiedzialne jest homoseksualne lobby. A czy w historiach wykorzystywanych kobiet pojawia się jakiś wspólny motyw odnośnie tego, jak znalazły się w sytuacji, w której padły ofiarą księży pedofilów?

Powtarza się to, że wobec wszystkich kobiet księża tworzyli otoczkę osób wyróżnionych. Mnóstwo pochwał w odniesieniu do wykonanej pracy czy innych czynności. "Ty robisz to najlepiej", "Jesteś wyjątkowa", "Druga tak tego nie zrobi" – podobne kwestie, jakie słyszałem i ja od ks. Srebrzyńskiego. Dziecko, które słyszy takie rzeczy od księdza, czuje się wyróżnione. Nie wie, że to manipulacja – mechanizm, który ma sprawić, że zaufa swojemu oprawcy i nie będzie przeciwstawiać się czynnościom seksualnym.

Dzieci boją się, że stracą swoją pozycję. Przestaną być wyjątkowe. Skończy się satysfakcja z otrzymywania pochwał i wyróżnienia. Wszyscy ludzie lubią być nagradzani, sprawia nam to przyjemność. To siedzi w naszej naturze. A jeśli ksiądz wie, że tej miłości brakuje w domu – w czasie spowiedzi słyszy, że dziecko kłóci się z mamą albo tata pije wódkę – bezlitośnie to wykorzystuje w swojej manipulacji. Jego ofiara nie jest już wtedy w stanie mu się przeciwstawić.

Czytał Pan list ks. Srebrzyńskiego do "Gazety Pomorskiej"?

Wiedziałem, że, w którymś momencie, ks. Srebrzyński użyje argumentów o zdemoralizowanym duchowieństwie. Dlatego nie byłem zaskoczony. Trwa wyciąganie kart przeciwko Kościołowi i to samo prawdopodobnie będzie się działo po przyjeździe "Terminatora Watykanu". Jeden ksiądz będzie donosił na drugiego, na wierzch zostanie wyciągnięta sterta brudów.

To, co ks. Srebrzyński pisze o biskupie Suskim w innych materiałach, które lada dzień wyjdą na forum publiczne, jest stuprocentowym faktem. Wyjdzie to, że bp Suski wiedział o pedofilii popełnianej przez księży i krył takich duchownych. Mamy na to dowody – dokumenty pochodzące z konfrontacji z biskupem. Niedługo ujrzą światło dzienne.

Pedofilia, donosicielstwo, byleby tylko nie wyjść na tego najgorszego – zgnilizna moralna bije po oczach. A mówimy o osobach, które mają być dla innych drogowskazem.

Dzwonił do mnie były ksiądz, który od dziewięciu lat nie pełni już służby duchownej. Jest sparaliżowanym człowiekiem, mieszkającym w Warszawie. To osoba, która z takimi personami jak abp Głódź jest po imieniu, bardzo dobrze się znają. Na razie nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów, ale gdyby pan usłyszał jego relację o tym, kto kogo sypał i w odniesieniu do jakich faktów… To po prostu syf.

Jest półtoragodzinny wywiad z tym człowiekiem, który pewnie też w najbliższych dniach gdzieś się ukaże. To są rzeczy, które dla normalnej osoby są nie do pomyślenia, że coś takiego mogło mieć miejsce.

To, co dzieje się w Kościele w okresie ostatnich 30 lat po obaleniu komuny jest po prostu straszne. Wszystkie haki, jakie duchowni na siebie mają, to, jak się podstawiają i oczerniają, jest niewyobrażalne. Przesłuchanie całego wywiadu to był dla mnie szok. Totalne rozpieprzenie tego, co człowiek myślał o tej instytucji.

https://natemat.pl/273113,tylko-nie-mow ... iem-wywiad

Zdegenerowany kler ! Zdegenerowany kościół !

Postautor: Gość » 20 maja 2019, o 20:20

Ks. Prusak: Abp Głódź powinien podać się do dymisji

"Wiedziałem, że istnieje w naszym środowisku ksiądz pedofil, choć oczywiście wtedy nie znałem takiej nazwy, ani nie rozumiałem wszystkiego. Wiedziałem, że robi krzywdę niektórym moim kolegom, ale jako nastolatek nie umiałem go jeszcze z tym skonfrontować, choć sam umiałem się oprzeć" - mówi w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" jezuita ks. Jacek Prusak.

W wywiadzie, który w całości ukaże się w środę, w kolejnym numerze "Tygodnika Powszechnego", ks. Jacek Prusak opowiada o tym, że jako ministrant i lektor był świadkiem wykorzystywania dzieci przez księdza.

Duchowny zaznacza, że ksiądz-pedofil "cieszył się w środowisku ogromnym autorytetem i był bardzo przebiegły".

"Zobaczyłem, jak przebiegli potrafią być przestępcy oraz jak silnie ochrania ich funkcja i struktura" - mówi.

"Mamy do czynienia z największym kryzysem w Kościele powszechnym od czasów Reformacji - i stworzyliśmy go na własne życzenie. Przecież to nie kosmici wykorzystują dzieci w Kościele, ani nie zlecają im tego wrogowie Kościoła" - mówi w rozmowie z "TP" jezuita.

Na pytanie, czy abp Głódź powinien podać się do dymisji, ks. Prusak odpowiedział: "Myślę, że tak - i tak myśli zdecydowana większość katolików".

Dopytywany, jak do tego doprowadzić, zaznaczył, że "konsekwentnie nie odpuszczać". "Domagać się wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z archidiecezją gdańską i nie dać się zwieść pustym przeprosinom" - powiedział w rozmowie z tygodnikiem.

Ks. Prusak odniósł się też do reakcji m.in. o. Tadeusza Rydzyka po filmie braci Sekielskich. Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że to atak na Kościół. "To reakcja obronna. Tak mówią ci, którzy nie chcą dopuścić do prawdziwych reform w Kościele" - ocenia rozmówca "TP".

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome

Czarna mafia pedofilska rządzi kościołem.

Postautor: Gość » 20 maja 2019, o 20:51

Ks. Prusak: Abp Głódź powinien podać się do dymisji

"Wiedziałem, że istnieje w naszym środowisku ksiądz pedofil, choć oczywiście wtedy nie znałem takiej nazwy, ani nie rozumiałem wszystkiego. Wiedziałem, że robi krzywdę niektórym moim kolegom, ale jako nastolatek nie umiałem go jeszcze z tym skonfrontować, choć sam umiałem się oprzeć" - mówi w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" jezuita ks. Jacek Prusak.

W wywiadzie, który w całości ukaże się w środę, w kolejnym numerze "Tygodnika Powszechnego", ks. Jacek Prusak opowiada o tym, że jako ministrant i lektor był świadkiem wykorzystywania dzieci przez księdza.

Duchowny zaznacza, że ksiądz-pedofil "cieszył się w środowisku ogromnym autorytetem i był bardzo przebiegły".

"Zobaczyłem, jak przebiegli potrafią być przestępcy oraz jak silnie ochrania ich funkcja i struktura" - mówi.

"Mamy do czynienia z największym kryzysem w Kościele powszechnym od czasów Reformacji - i stworzyliśmy go na własne życzenie. Przecież to nie kosmici wykorzystują dzieci w Kościele, ani nie zlecają im tego wrogowie Kościoła" - mówi w rozmowie z "TP" jezuita.

Na pytanie, czy abp Głódź powinien podać się do dymisji, ks. Prusak odpowiedział: "Myślę, że tak - i tak myśli zdecydowana większość katolików".

Dopytywany, jak do tego doprowadzić, zaznaczył, że "konsekwentnie nie odpuszczać". "Domagać się wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z archidiecezją gdańską i nie dać się zwieść pustym przeprosinom" - powiedział w rozmowie z tygodnikiem.

Ks. Prusak odniósł się też do reakcji m.in. o. Tadeusza Rydzyka po filmie braci Sekielskich. Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że to atak na Kościół. "To reakcja obronna. Tak mówią ci, którzy nie chcą dopuścić do prawdziwych reform w Kościele" - ocenia rozmówca "TP".

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome

Czarna mafia pedofilska rządzi kościołem.
Ale wybrałeś sobie autorytet :lol: . Biedroń w habicie :lol: i eskimos.

Postautor: Gość » 20 maja 2019, o 22:43

„Kiedy biskup przemawia, nawet Chrystus musi milczeć”. Koszmar seminariów

Moim zdaniem na dziesięciu księży pedofilów ośmiu przed seminarium było normalnych. Większość z nich to zresztą efebofile. Możliwe, że to zgrupowanie mężczyzn w jednym miejscu tak działa – mówi były diakon Robert Samborski. Publikujemy fragment nowej książki Artura Nowaka „Duchowni o duchownych”.

W Kościele nie ma żadnych zasad, prawo kanoniczne jest stosowane dowolnie, a o twoim losie decyduje arbitralny sąd przełożonego, czyli przede wszystkim biskupa. Mieliśmy w seminarium osobę homoseksualną. Co pół roku odbywa się zmiana pokojów, a co za tym idzie, zmiana socjusza. Ten homoseksualista złożył swojemu nowemu współlokatorowi ofertę nawiązania relacji intymnej. Tamten się nie zgodził, ale nikomu nic nie powiedział. Po prostu odmówił. W odwecie odrzucony niedoszły kochanek schował w jego rzeczach dwieście złotych. Następnie zwrócił się do przełożonych, oskarżając współlokatora o kradzież. Zrobiono przeszukanie i oczywiście znaleziono pieniądze. Wybuchła afera. Chłopak bronił się, wskazując, że kolega z pokoju go wrabia. Przedstawił też jego niecne motywy, powiedział o propozycjach, jakie ten mu robił. Uwierzyli homoseksualiście.

Wiesz dlaczego?

Nie mam pojęcia. Jego rodzice byli ludźmi przedsiębiorczymi i co miesiąc dawali po tysiąc złotych na seminarium. To przesądziło. Kogoś musieli poświęcić i wybrali sprawiedliwego. Nie został księdzem. Z dnia na dzień musiał odejść. Widziałem go później. Wciąż nie mógł tego zapomnieć. Zniszczyli go, bo jego rodzice byli biedni. A tamten oczywiście jest księdzem. Ma się dobrze. Tak to w Kościele katolickim działa.

Kościół ma ostatnio obsesję na punkcie diabła.

Mam znajomego teologa, doktoranta. Mówił mi, że duchowni na poziomie, którzy mają jako tako otwarty umysł, twierdzą, że to bzdury. Chcieliby, żeby Kościół się wycofał ze straszenia diabłem. Ale problem w tym, że na diabła zrobiła się niesamowita koniunktura. Miesięczniki o diable, rekolekcje charyzmatyczne, plakaty ostrzegające przed noszeniem tych czy innych symboli i tak dalej. To jest element retoryki, że świat zachodni to piekło, że zaraz będziemy tu mieli wysyp homoseksualistów, adopcję dzieci przez pary gejowskie i eutanazję. Ludzie zresztą lubią brednie o diable, jakoś to ich ekscytuje. Ten przekaz się zbyt mocno przyjął. I co oni mają teraz powiedzieć? Że to jednak nie tak, że Kościół tak nie uważa, wycofać się? Więc nadal się gada i będzie się gadać o szatańskim Halloween i że przez Harry’ego Pottera dziecko zacznie służyć diabłu. To jest też dowód na to, że całe te studia były nic niewarte. W matematyce osiem razy osiem zawsze będzie się równało sześćdziesiąt cztery, niezależnie od tego, co się komu podoba i czy to akurat teraz jest w modzie. A w teologii na odwrót. Wszystko jest płynne, niejasne, pełno jest bełkotu o niczym. Bo przecież jeśli uznany teolog powie, że jest tak czy tak, to nie ma sposobu, żeby to sprawdzić. Wszyscy przytakują, robią uczone miny i mówią: „Ooo, jak on pięknie powiedział”.

Seminarium uczy kłamstwa?

Tak. Seminarium to chyba najgorszy czas w życiu kapłanów. Tak mówią księża, którzy jakoś to przeszli. To jest totalne zastraszenie. Pamiętam, że już na początku, jak zjawiliśmy się całym rocznikiem na sali wykładowej, oznajmili nam, że może mamy jakąś wizję swojego powołania, ale mamy o tym zapomnieć. Bo nawet jeśli nam się wydaje, że sam Pan Bóg nas powołał, to o tym, czy powołanie jest prawdziwe, zdecydują przełożeni. Zapadło mi w pamięci kilka cytatów z wykładów. Jeden z nich jest taki: „Kiedy biskup przemawia, nawet Chrystus musi milczeć”.

https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczen ... ow/bcbmtyh

Cytat z tekstu : Polskie seminaria to tak naprawdę wylęgarnia patologii.

Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”