Wielka Orkiestra Świątecznęj Pomocy

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 14 sty 2019, o 20:49

Nom i co myślisz, że Amerykę odkryłeś!
Są inne akcje ale może nie widać, bo nie WRZESZCZĄ!!!
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2019, o 21:02

Byłem wczoraj w Domu Kultury na tomaszowskim finale Orkiestry. Sala pełna. Rodzice, dziadkowie, stanowiska do oznaczania poziomu glukozy we krwi, mierzenie ciśnienia, słodki poczęstunek do tomaszowskich Lejdis. Wszystko to za dowolny datek do skarbonek. Fajne koncerty, dobra organizacja. Tylko jedno ale ... Nie widać Burmistrza, Starosty. Ba, nie widać nikogo w władz miejskich i powiatowych. Nie widać brylującego we wszystkich lokalnych wydarzeniach naszego posła. I co najdziwniejsze - nie widać Dyrektora TDK (jednocześnie radnego powiatowego)- bądź co bądź gospodarza imprezy. Smutne to i straszne.
Spokojnie. Nie ominą za to żadnej imprezy kościelnej.
😃
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2019, o 21:04

Byłem wczoraj w Domu Kultury na tomaszowskim finale Orkiestry. Sala pełna. Rodzice, dziadkowie, stanowiska do oznaczania poziomu glukozy we krwi, mierzenie ciśnienia, słodki poczęstunek do tomaszowskich Lejdis. Wszystko to za dowolny datek do skarbonek. Fajne koncerty, dobra organizacja. Tylko jedno ale ... Nie widać Burmistrza, Starosty. Ba, nie widać nikogo w władz miejskich i powiatowych. Nie widać brylującego we wszystkich lokalnych wydarzeniach naszego posła. I co najdziwniejsze - nie widać Dyrektora TDK (jednocześnie radnego powiatowego)- bądź co bądź gospodarza imprezy. Smutne to i straszne.
Spokojnie. Nie ominą za to żadnej imprezy kościelnej.
😃
Halo Ateista nie ten temat! POMYŁKA! Ups!
Na górę

Postautor: Gość » 14 sty 2019, o 22:24

No popatrz. Nie chodzą na WOŚP a ludzie ich wybrali. I to 13 na 15 z jednej partii. Niesamowite
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2019, o 20:39

200 milionów złotych zebrała już poznańska fundacja Siepomaga. Od dziewięciu lat w ramach platformy crowdfoundingowej zbiera na leczenie chorych. W sumie zorganizowano siedem tysięcy zbiórek.

https://epoznan.pl/news-news-82524-Wiel ... 200_mln_zl

bez medialnego cyrku
Na górę

Postautor: Gość » 15 sty 2019, o 20:43

200 milionów złotych zebrała już poznańska fundacja Siepomaga. Od dziewięciu lat w ramach platformy crowdfoundingowej zbiera na leczenie chorych. W sumie zorganizowano siedem tysięcy zbiórek.

https://epoznan.pl/news-news-82524-Wiel ... 200_mln_zl

bez medialnego cyrku
Do Rydzyka im daleko
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 02:46

Setki tysięcy ludzi nawołują Jerzego Owsiaka do pozostania na stanowisku prezesa Fundacji WOŚP. Tymczasem sposób, w jaki zrezygnował, jego słowa, to kolejny z niestety coraz dłuższej listy powodów, które dowodzą, że usunięcie się w cień to dobra decyzja.

Jerzy Owsiak ogłaszając decyzję o odejściu z funkcji prezesa Fundacji WOŚP dał kolejny dowód na to, że czas na emeryturę. Bo kilkadziesiąt minut po tym, jak lekarze poinformowali o śmierci Pawła Adamowicza, Owsiak skupił się na sobie i swoim ciężkim żywocie. Przez 4 minuty, czyli połowę konferencji, mówił, że rezygnuje, bo jest atakowany przez prawicę. - Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Polski wymiar sprawiedliwości i policja sobie z tym nie radzą. Proszę wejść na portale prawicowe i zobaczyć, co na mój temat piszą. Proszę zobaczyć co pisze jedna z posłanek - mówił Owsiak.

Ale też Owsiak dołożył swoje. O ile nie można mu odmówić prawa do promowania określonego światopoglądu i stylu życia, co przecież od zawsze było nieodłączną cechą Orkiestry i jej dyrygenta, o tyle mieszanie się w politykę jest nie do obrony. A w ostatnich latach Owsiak robił to coraz częściej, coraz ostrzej i coraz bardziej bez sensu. Nie chcę bawić się w psychoanalizę i rozważać, czy robił to dla poklasku zachwyconych anty-PiS-owców czy z przekonania, że z uwagi na zasługi po prostu mu wolno.

Trudno jednak nie dostrzec, że coraz bardziej zatracał się w politycznych wojenkach, schodząc do poziomu pyskówek z Krystyną Pawłowicz czy pracownikami TVP. Często pozwalał sobie na polityczne aluzje, wycieczki osobiste i komentarze totalnie niezwiązane z działalnością WOŚP. Wchodzi do polityki, staje się jednym z jej uczestników i tak jest traktowany, co tylko potęguje skalę ataków na jego i na WOŚP.

https://opinie.wp.pl/odejscie-jerzego-o ... 939631233a
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 05:21

"Jerzy Owsiak ogłaszając decyzję o odejściu z funkcji prezesa Fundacji WOŚP dał kolejny dowód na to, że czas na emeryturę. Bo kilkadziesiąt minut po tym, jak lekarze poinformowali o śmierci Pawła Adamowicza, Owsiak skupił się na sobie i swoim ciężkim żywocie. Przez 4 minuty, czyli połowę konferencji, mówił, że rezygnuje, bo jest atakowany przez prawicę. - Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy mi grożą. Polski wymiar sprawiedliwości i policja sobie z tym nie radzą. Proszę wejść na portale prawicowe i zobaczyć, co na mój temat piszą. Proszę zobaczyć co pisze jedna z posłanek - mówił Owsiak."

Już po informacji o ataku na Adamowicza finał WOŚP nadal trwał m.in. licytowano złote serduszka
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 05:43

Ale na szczycie tego wszystkiego jest Jerzy Owsiak, który w dniu śmierci Pawła Adamowicza, ba, nawet w momencie, kiedy ten jeszcze walczył o życie w gdańskim szpitalu, w ślad za niektórymi przyklaskującymi mu politykami i publicystami, już wskazywał winnych mordu. Mówił o dzikim państwie, w jakim żyjemy i o odpowiedzialności polityków PiS za to, co się wydarzyło.

Trzeba było jeszcze pojawić się na chwilę na świeczniku i stać się, w odbiorze opinii publicznej, ofiarą nienawistnych ataków. Odchodząc z kierownictwa WOŚP. Nikt ani w dniu tragedii, ani w dniu śmierci prezydenta Gdańska, ani dziś nie rzuca, a przynajmniej nie powinien kierować otwartych oskarżeń pod kierunkiem WOŚP. Nikt nie mówi, że to wina Jerzego Owsiaka, że Paweł Adamowicz nie żyje, bo tak nie jest. I na pewno nie są niczemu winni ludzie zrzeszeni w fundacji. Tysiące dobrych dusz, które kwestują na mrozie z dobroci serca. Ale Owsiak nie miał żadnych obaw. Nie chciał chwili zadumy, refleksji. Nie zatrzymał orkiestry, grał dalej. I oskarżał.

https://wpolityce.pl/polityka/429641-li ... -refleksji
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 10:38

"Jerzy Owsiak ogłaszając decyzję o odejściu z funkcji prezesa Fundacji WOŚP dał kolejny dowód na to, że czas na emeryturę. Bo kilkadziesiąt minut po tym, jak lekarze poinformowali o śmierci Pawła Adamowicza, Owsiak skupił się na sobie i swoim ciężkim żywocie. Przez 4 minuty, czyli połowę konferencji, mówił, że rezygnuje, bo jest atakowany przez prawicę."

Nie powinien przerwac licytacji?
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 12:29

Owsiak został saszczuty i przez takich jak ty tu piszacych bo podła zmiana nienawidzi i nie rozumie ze mozna robic coś dla drugiego człowieka ,dla ochrony przyrody ,dla ochrony zwierzat za darmo...
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 13:03

Owsiak został saszczuty i przez takich jak ty tu piszacych bo podła zmiana nienawidzi i nie rozumie ze mozna robic coś dla drugiego człowieka ,dla ochrony przyrody ,dla ochrony zwierzat za darmo...
Czy ty czasami czytasz coś ze zrozumieniem i napiszesz coś z sensem? Ten z nożem zaatakował Owsiaka? :roll: Po takiej informacji chyba powinno się zakończyć licytację. A potem pół konferencji poświęcił swojej osobie chociaż to prezydent ucierpiał a napastnik krzyczał o platformie a nie o wośp. Owsiak jest z PO?
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 13:13

I nie szarżowałbym z tym "za darmo"


Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł.

Czytaj więcej: https://pomorska.pl/ile-zarabia-jerzy-o ... r/13802857
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 13:36

I nie szarżowałbym z tym "za darmo"


Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł.

Czytaj więcej: https://pomorska.pl/ile-zarabia-jerzy-o ... r/13802857
a z czego ma żyć, opłacic mieszkanie itp? Myślisz, że o. Rydzyk nie je, nie śpi, samochodem nie jeżdzi? 10.000 miesięcznie - rocznie brutto niech będzie ok 200.000 - czy to dużo w stosunku do tego, jakie środki pozyskuje fundacja na cele statusowe? Popatrz sobie na sprawozdania roczne Caritasu albo PCPM, i porównaj, jaki procent przychodów idzie na "koszty zarządu", dane są publiczne.
Na górę

Postautor: Gość » 16 sty 2019, o 13:46

I nie szarżowałbym z tym "za darmo"


Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie „na rękę” wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł.

Czytaj więcej: https://pomorska.pl/ile-zarabia-jerzy-o ... r/13802857
a z czego ma żyć, opłacic mieszkanie itp? Myślisz, że o. Rydzyk nie je, nie śpi, samochodem nie jeżdzi? 10.000 miesięcznie - rocznie brutto niech będzie ok 200.000 - czy to dużo w stosunku do tego, jakie środki pozyskuje fundacja na cele statusowe? Popatrz sobie na sprawozdania roczne Caritasu albo PCPM, i porównaj, jaki procent przychodów idzie na "koszty zarządu", dane są publiczne.
Ja pdlę :roll: Niech ma i 15 tys. Ale nie pisz , że robi coś za darmo patrz wcześniejszy post . dyskusja z tobą to jak kopanie się z koniem.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”