Myśliwy zastrzelił psa na oczach właściciela

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: Gość » 3 gru 2021, o 12:52

Myśliwy zastrzelił psa na oczach właściciela
https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/lubelskie-mysliwy-zastrzelil-babla-na-oczach-wlasciciela,n,1000299631.html
To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

– Wrzeszczałem do niego, żeby pomógł, ale on uciekł. Minuta i już go nie było – tak zachowanie myśliwego zapamiętał Tomasz Piwko, właściciel psa. Półtora roku temu adoptował Bąbla ze schroniska. Wychowywał go od szczeniaka. – Mieszkam sam. To był mój przyjaciel, domownik – zaznacza mężczyzna.

Taki zwyczajny spacer

26 listopada po południu wybrał się z psem na spacer. Szli przez pole, tuż za domem w miejscowości Tarnawatka-Tartak w powiecie tomaszowskim.

– Byliśmy doskonale widoczni, jak na patelni. Miałem ze sobą duży biały worek. Pies biegał jakieś 10-20 metrów ode mnie. On się zawsze pilnował człowieka – wspomina pan Tomasz.

Nagle z pobliskiej ambony padł strzał. Zakrwawiony pies padł na ziemię. Strzelec uciekł. Właściciel rzucił się ratować psa.

– Niosłem go na tym worku, próbował nawet iść sam. Dotarliśmy do weterynarza, ale się nie udało. Pies żył jeszcze niecałą godzinę – mówi pan Tomasz. Bąbel miał na podbrzuszu ranę wielkości pięści. Nie miał szans na przeżycie.

– Nie rozumiem, jak można zrobić coś takiego. Mojego psa nie można było pomylić np. z lisem. Poza tym w pobliżu byli ludzie. Jak w takiej sytuacji można oddać strzał? – dodaje pan Tomasz.
W cywilizowanym świecie nie do pomyślenia

Właściciel Bąbla zawiadomił policję. Mundurowi szybko ustalili, że w dniu zdarzenia w pobliżu jego domu polował Wiesław Ś. – myśliwy z Koła Łowieckiego „Sokół” w Tomaszowie Lubelskim.

– Mamy już gotowe postanowienie o postawieniu zarzutów dotyczących uśmiercenia zwierzęcia – informuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska, rzecznik tomaszowskiej policji. – W sprawie zebrano obszerny materiał dowodowy. Zabezpieczyliśmy broń, sztucer myśliwski, który trafi na badania laboratoryjne.

Z zapowiedzi policjantów wynika, że w przyszłym tygodniu Wiesławowi Ś. postawione zostaną zarzuty. Wtedy myśliwy zostanie formalnie przesłuchany. Dzisiaj nie chce z nami rozmawiać. – Nie będę niczego komentował – ucina Wiesław Ś., po czym się rozłącza


Również prezes Koła Łowieckiego „Sokół” nie ma dużo do powiedzenia. – Historię znam tylko z opowieści, a to za mało, by oceniać sytuację. Jak będzie oficjalna informacja, to zarząd koła będzie głosował w sprawie ewentualnej kary dla myśliwego – mówi Jan Zgardziński.

Wcześniej jednak koledzy Wiesława Ś. będą musieli wyjaśnić sytuację swoim zwierzchnikom z Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu.

– Poprosiliśmy już koło o wyjaśnienia. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym świecie – ocenia Wojciech Adamczyk, przewodniczący zamojskiego zarządu PZŁ. – Zgodnie z przepisami do psa można strzelić tylko gdy bezpośrednio zagraża innym zwierzętom bądź ludziom. Sam mam cztery psy i nie wyobrażam sobie, żeby mi je ktoś zastrzelił. Sprawę skierujemy do rzecznika dyscyplinarnego, który będzie prowadził postępowanie równolegle z postępowaniem karnym.

To oznacza, że Wiesław Ś. musi się liczyć z wyrzuceniem z PZŁ. A za bezprawne zastrzelenie psa grozi mu do 3 lat więzienia.

Olga Kisielewicz, Lubelski Ruch Antyłowiecki

– Zwykle tego typu zdarzenia są zamiatane pod dywan. Myśliwi tłumaczą się, że pomylili psa z lisem czy dzikiem. Były przypadki, kiedy zamiast do zwierzyny strzelali do krowy, domu, czy roweru. Głośne było zdarzenie z Kluczkowic, kiedy myśliwy, były policjant, zastrzelił nastolatka. Tłumaczył później, że pomylił go z dzikiem. Od 2023 roku myśliwi mają przechodzić obowiązkowe badania psychologiczne i badania wzroku. Może to coś zmieni. Na razie robią, co chcą.
Na górę

Postautor: Gość » 3 gru 2021, o 21:47

Dla mnie bycie "myśliwym" to taki zakamuflowany i podparty otoczką prawną sadyzm. Kto bowiem, o nawet przeciętnej wrażliwości, lubi zabijać dla sportu, bo przecież nie z głodu. Tego typu "hobby" powinno być zakazane. A tego Wiesława Ś. powinni wsadzić do ciupy za zabicie niewinnej, przyjaznej człowiekowi istoty, bo bezkarność rozzuchwala najbardziej.
Na górę

Postautor: Gość » 3 gru 2021, o 22:03

Niech morderca poczyta sobie komentarze pod artykułem. Jeden z komentarzy:

"Dead_Joe 03.12.2021, 15:51
Jeżeli kogoś interesuje jak dokładnie nazywa się Wiesław Ś, bo chciałby np przekazać mu pozdrowienia, to polecam monografię koła łowickiego z Tomaszowa Lubelskiego dostępną w necie. Jest aktualna lista członków i jeden Wiesław Ś. z nazwiskiem takim jak rodzaj makaronu."

https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,27872629,tarnawatka-mysliwy-zastrzelil-psa-na-oczach-wlasciciela.html
Na górę

Postautor: Gość » 5 gru 2021, o 09:44

Strzał oddany w brzuch, czyli w żargonie polowaczy "miekkie". Chodzi o to, by zwierzak nie padł na miejscu, tylko przeszedł kawałek i padł cichaczem w jakichś krzakach, gdzie nikt go nie znajdzie.
Niedawno naukowcy zajmujący się wilkami opublikowali wyniki badań nad skalą nielegalnego zabijania tych zwierząt. Po raz pierwszy wykorzystano dane z telemetrii. Okazało się, że na 16 wilków z założonymi obrożami aż sześć zostało nielegalnie zabitych, do tego analizowano przypadki wykrytych postrzeleń wilków bez telemetrii. Na podstawie analizy statystycznej okazało się, że z dużym prawdopodobieństwem rocznie skłusowanych jest około 200 wilków, z przedziałem ufności 174 do 1000.
Zdaje się PZŁ ma poważne problemy z etyką wśród swoich członków.
Na górę

Postautor: Swiderek » 5 gru 2021, o 13:06

To sobie nagrabiłeś !!!
Na górę

Postautor: Gość » 7 gru 2021, o 16:58

mysliwy to sadystyczny morderca...
Na górę

Postautor: Hujowo » 17 gru 2021, o 05:35

Do pierdla z nim za znęcanie
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2021, o 09:20

Nie ma gorszego sortu człowieka niż mysliwy
Na górę

Postautor: finek » 18 gru 2021, o 10:31

Kłusownik lepszy ?
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2021, o 18:27

Kłusownik lepszy ?
A co to za argument? Motywacja obu może być inna, ale obaj zabijają nie z powodu głodu.
Na górę

Postautor: Gość » 18 gru 2021, o 19:41

Kłusownik lepszy ?
Kłusownik nie strzela do psów i dla zabawy.
Na górę

Postautor: Gość » 31 sty 2022, o 15:52

czy ów myśliwy wymienił opony mózgowe na zimowe ?????
Na górę

Postautor: Gość » 16 lut 2022, o 17:41

w Tyszowcach sam się zastrzelił ,psycho nie wytrzymuje zabijania...
Na górę

Postautor: Gość » 2 mar 2022, o 22:59

Pokaż teraz jaki jesteś bohater..
Na górę

Postautor: Gość » 11 mar 2022, o 11:47

Większości tych mysliwych potrzebne są porządne badania psychiatryczne, potarzam porządne. Za dużo jest tam ludzi z przypadku!
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”