Jankescy żołnierze w Polsce

Z notatnika strażaka, policjanta.

Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 21:23

Lubuskie. Na oczach rodziny pobito trzech Polaków. Podejrzani to amerykańscy żołnierze

Lekarz ze Skwierzyny i jego dwóch dorosłych synów zostało pobitych pod swoim blokiem. Jeden z nich stracił przytomność. Polacy wyszli zwrócić uwagę czarnoskórym mężczyznom mówiącym po angielsku.

Zajście rozegrało się na oczach kobiet. W tym ciężarnej narzeczonej jednego z synów. Jak dowiedział się "Super Express" pobity lekarz jest znanym w okolicy stomatologiem. W piątkowy wieczór do jego parterowego mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Grunwaldzkim doleciały odgłosy walenia w drzwi klatki schodowej. Doktor i jego synowie wyszli przed blok z interwencją.

Mężczyźni odkryli, że przed blokiem trwa awantura pomiędzy kilkoma czarnoskórymi mężczyznami. Byli wysocy i dobrze zbudowani. Mówili po angielsku. Polacy zostali przed nich dotkliwie pobicie. Po zajściu napastnicy pobiegli w stronę koszar amerykańskiej armii.

Na miejsce przybyła policja i pogotowie. Lokalna prokuratura rozpoczęła już postępowanie w tej sprawie. O pobicie podejrzanych jest trzech żołnierzy. Innych szczegółów nie ujawniono.

https://www.o2.pl/hot

do tej pory słyszało się jedynie o jankesach powodujących wypadki drogowe w Polsce. Teraz jankesi się coraz bardziej rozzuchwalają. Zgodnie z zawartą umową o stacjonowaniu wojsk USA w Polsce za przestępstwa tu popełnione nie będą stawać przed polskimi sądami.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 20:12

Niecodzienny incydent na Dolnym Śląsku. Amerykańskie wojsko "zgubiło" amunicję na A4

Na dolnośląskim odcinku A4 doszło do groźnego zdarzenia. Z wojskowej ciężarówki wypadły skrzynki z amunicją, na rozsypaną amunicję później najechał samochód cywilny. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Ciągle coś gubią, wiecznie na coś wpadają, rozbijają, etc. Czy jankesi do Polski przysłali za karę wszystkie swoje ofermy batalionowe ?

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 9 gru 2018, o 20:34

Groźny wypadek amerykańskich żołnierzy. O włos od tragedii

Wypadek amerykańskich żołnierzy w okolicach Wilkanowa. Wojskowi nie zdążyli wyhamować i z impetem uderzyli cysterną w jadący przed nimi Volkswagen Caddy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Teraz sprawę wypadku wyjaśnia żandarmeria wojskowa.

Do wypadku doszło w sobotę na obwodnicy Wilkanowa. Kierujący Volkswagenem Caddy, Józef Stawecki (67 l.) jechał w kierunku Zielonej Góry. Nagle na drodze mężczyzna zobaczył trójkąt ostrzegawczy przed ciężarówką, której kierowca zmieniał oponę. Musiał wyhamować auto i wtedy jadąca za nim cysterna wojsk amerykańskich uderzyła w tył jego pojazdu.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód pana Józefa zatrzymał się przed stojącą ciężarówką. - Nie mogłem nic zrobić, nie panowałem nad swoim samochodem – opisuje w rozmowie z Fakt24.pl Stawecki.

Natychmiast wezwano służby ratunkowe. Ranny pasażer Volkswagena Caddy trafił do szpitala. – Myślałem, że zginiemy, byłem pewien, że amerykańska cysterna wbije nas pod stojącą przed nami ciężarówkę – dodaje pan Józef.

Na miejscu pojawiła się zielonogórska policja. Okoliczności wypadku wyjaśni żandarmeria wojskowa z jednostki w Żaganiu, gdzie stacjonują Amerykanie.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/w ... cs&utm_v=2

Rząd mało, że na kolanach prosi Amerykanów, żeby u nas stacjonowali, to jeszcze chce im płacić grube miliardy za to. A oni co rusz stwarzają dla nas realne zagrożenia.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 21 gru 2018, o 14:51

Spadł śnieg i znowu to samo. OSP z Witkowa musiała ratować najpotężniejszą armię świata…

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że amerykańscy żołnierze zupełnie nie radzą sobie na polskich drogach. Przez kilka ostatnich miesięcy w sumie było cicho, ale właśnie przyszła zima. Efekt? Ochotnicza straż z Witkowa musiała wyciągać z rowu terenowego Humvee US Army.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia. OSP otrzymała dyspozycję wyjazdu alarmowego około godziny trzynastej do zdarzenia drogowego w okolicy wsi Malenin.

Strażacy wtedy jeszcze chyba nie wiedzieli, co ich tam spotka. Na miejscu zastali pojazd wojskowy typu HMMWV, czyli po prostu Humvee, który wpadł do rowu.

https://natemat.pl/258515,wypadek-us-ar ... vee-z-rowu

I takie jankeskie wojsko ma podobno obronić Polskę przed agresją ze Wschodu ...

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 21 gru 2018, o 22:21

Ranni żołnierze USA pod Piłą. Rozbita ciężarówka

Trzech amerykańskich żołnierzy zostało rannych, po tym jak ich ciężarówka wbiła się w drzewo w pobliżu Szydłowa w Wielkopolsce. Mundurowych z rozbitego pojazdu musieli wydobywać strażacy.

Wypadek wydarzył się około południa na drodze wojewódzkiej nr 179 w okolicach Piły. - Amerykańska ciężarówka wojskowa zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Wcześniej w regionie padał deszcz i w miejscu wypadku mogło być ślisko - mówi Wirtualnej Polsce podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Po wypadku Amerykanie byli zakleszczeni w samochodzie. Z wraku, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, rannych wydobyli strażacy.

https://wiadomosci.wp.pl/ranni-zolnierz ... 582088833a

Amerykanie wracajcie do domu, bo zanim się jakaś wojna zacznie, sami się wcześniej pozbijacie w Polsce...

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 4 sty 2019, o 20:59

Rowy pełne jankesów

Dziesiątki wypadków, kilkudziesięciu rannych, zniszczone samochody, zablokowane ulice, pościnane znaki drogowe i uszkodzone wiadukty. To nie kolejny poświąteczny raport policji, tylko najkrótszy opis dwóch lat stacjonowania amerykańskich jednostek w Polsce.

http://nie.com.pl/rowy-pelne-jankesow/#more-47397

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » wczoraj, o 22:46

41 żołnierzy obcych państw podejrzanych o przestępstwa w Polsce

Pomiędzy 2015 r., a 2018 r. 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach. Sprawy niektórych już przekazano do osądzenia obcym wymiarom sprawiedliwości - poinformowała Prokuratura Krajowa. Najwięcej spraw - 22 - dotyczy 35 Amerykanów.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-41 ... gn=firefox

Z 41 obwinionych 32 to jankesi. Bez komentarza.


Wróć do „Zdarzenia”