znowu zaczadzenie

Z notatnika strażaka, policjanta.

znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 26 paź 2016, o 13:23


Re: znowu zaczadzenie

Postautor: izunia » 26 paź 2016, o 13:36

ludzie chyba nigdy się nie nauczą, ile osób jeszcze musi zginąć, żeby ludzie zaczeli inwestować w czujniki...

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: loann227 » 27 paź 2016, o 11:21

No naprawdę, szkoda im pieniędzy na taki czujnik ;/

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 30 paź 2016, o 10:10

trudno kogoś ceniać bo nikt nie myśli o najgorszym, ja sama czujnik kupiłam dopiero po ubiegłorocznej tragedii

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 2 lis 2016, o 07:37

Czytam tą informację o zaczadzeniu w bloku i nie mogę uwierzyć przecież to jest blok S.M. która chyba ma własną ekipę do sprawdzania odbiorników gazowych i chyba mają na stanie detektor gazu bo taki jest dzisiaj też wymagany przy kontroli szczelności gazu a szczelność sprawdza się przy włączonym odbiorniku jeżeli są nieprawidłowości w szczelności bądz w braku ciągu kominowego lub wentylacji powinno to być na bieżąco usuwane odbiornik z niesprawnym ciągiem kominowym lub brakiem szczelności powinien być odłączony od gazu i zaplombowany zawór umożliwiający jego włączenie do czasu naprawy bądz wymiany piecyka. A po wtóre kolejne zaczadzenie podczas kąpieli bo piecyk umieszczony jest w łązience chyba najwyższa pora poprzerzucać piecyki do kuchni bo w dobie dzisiejszej piecyki gazowe są gabarytowo tak małe i posiadają tyle zabezpieczeń że S,M powinna stanąc na wysokości zadania i dokonać wymiany starych piecyków typu PG17 na nowsze bezpieczniejsze .

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 2 lis 2016, o 08:51

Gość pisze:Czytam tą informację o zaczadzeniu w bloku i nie mogę uwierzyć przecież to jest blok S.M. która chyba ma własną ekipę do sprawdzania odbiorników gazowych i chyba mają na stanie detektor gazu bo taki jest dzisiaj też wymagany przy kontroli szczelności gazu a szczelność sprawdza się przy włączonym odbiorniku jeżeli są nieprawidłowości w szczelności bądz w braku ciągu kominowego lub wentylacji powinno to być na bieżąco usuwane odbiornik z niesprawnym ciągiem kominowym lub brakiem szczelności powinien być odłączony od gazu i zaplombowany zawór umożliwiający jego włączenie do czasu naprawy bądz wymiany piecyka. A po wtóre kolejne zaczadzenie podczas kąpieli bo piecyk umieszczony jest w łązience chyba najwyższa pora poprzerzucać piecyki do kuchni bo w dobie dzisiejszej piecyki gazowe są gabarytowo tak małe i posiadają tyle zabezpieczeń że S,M powinna stanąc na wysokości zadania i dokonać wymiany starych piecyków typu PG17 na nowsze bezpieczniejsze .


Raczej ten blok nie jest z SM.

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 2 lis 2016, o 09:00

We wszystkich (mam nadzieję ) blokach SM były dawane bezpłatnie czujniki na takie sytuacje,więc powinno być raczej bezpiecznie.

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Omnia » 28 sty 2017, o 15:42

No ja postanawiam od dawna, że kupię i też nie kupiłem. Człowiek to gdzieś tam odkłada, że to załatwi przy okazji, że nie jest to nagły tematy w natłoku codziennych obowiązków i potem zapomina. Czasem mu się przy pomni - a miałem kupić przecież ten czujnik.
__________________
Mój blog

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 10 lis 2017, o 23:41

Znowu sezon chce zebrać żniwa. Pamiętajmy o.kominach i te czujniki już nie takie drogie

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: Gość » 11 lis 2017, o 22:37

Jakie znaczenie czy jest to blok SM,Wspólnoty czy PGKiM, mieszkańcy opłacają fundusz remontowy i wymiana piecyków PG17 bez żadnych zabezpieczeń na nowsze z potrójnym zabezpieczeniem powinno być obowiązkiem administratora .

Re: znowu zaczadzenie

Postautor: goscia » 19 lis 2017, o 10:18

Poczytaj sobie o prawie własności i poczytaj na co można wydać kase z funduszu remontowego.Jak każdy by tak myślał, to ludzie by chcieli kuchenki gazowe,telewizory itp


Wróć do „Zdarzenia”