Poszukuję dobrego geodety

Z notatnika strażaka, policjanta.

Postautor: Conti » 23 wrz 2016, o 18:36

Witam. Potrzebuję namiary na dobrego i bezwzględnego geodetę w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Najlepiej oczywiście żeby dobry, bezwzględny i nie najdroższy. Proszę o rozsądne i sprawdzone podpowiedzi.
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2016, o 21:04

Czym ma się objawiać ta bezwzględność?
Na górę

Postautor: Gość » 23 wrz 2016, o 22:45

Podoba mi się " nie najdroższy " :shock: Każdy z nich to ........... wbije 4 paliki na działce, zajmie mu to z pół godziny i skasuje tyle że zwykły człowiek musi 2 miesiące na to robić !!! A i płacze że to ciężka praca bo w Terenie i że musi 4 kreski na mapę nanieść !!! Banda .......................
Na górę

Postautor: Conti » 24 wrz 2016, o 06:52

Bezwzględność ma się objawiać tym, że jeśli zrobi pomiary i powie, że tak jest to tak ma być. Nie chcę później słuchać wyjaśnień, że po konsultacji z innym geodetą okaże się, że jego pomiar okazał się błędny bo... Chcę mieć pewność, że geodeta którego wynajmę będzie w stanie powiedzieć innym geodetom, że wykonał pomiar i jest to sprawa nieodwołalna.
Na górę

Postautor: Gość » 24 wrz 2016, o 10:50

Jak dobrze POsmarujesz to będzie Bezwzględny i opalikuie część działki sąsiada, inny geodeta będzie się z nim zgadzał a pomiar będzie NIEODWOŁALNY ! No chyba że sąsiad lepiej POsmaruje to się decyzja zmieni :!: Bądź w domu i uważaj gdzie geodeta palik wbija bo stracisz pół działki, będzie jak z Komornikiem i Ciągnikiem :lol: Masz kasę masz POmiar , nie masz kasy nie będziesz miał działki, już się Hanna G. o to POstara stara jedna :panzielony: :!:
Na górę

Postautor: Conti » 25 wrz 2016, o 18:54

No właśnie tego chcę uniknąć. Chcę zapłacić normalną kwotę i mieć pewność, że żaden inny geodeta nie będzie w stanie podważyć decyzji tego który wykona mi pomiar, choćby zabrał mi kawałek działki, to ma to być nieodwołalne i zgodne z tym co jest na mapach. Na mapach które nota bene mam.
Na górę

Postautor: gogosc » 28 wrz 2016, o 20:23

Każdy z nich to ........... wbije 4 paliki na działce, zajmie mu to z pół godziny i skasuje tyle że zwykły człowiek musi 2 miesiące na to robić !!! A i płacze że to ciężka praca bo w Terenie i że musi 4 kreski na mapę nanieść !!! Banda .......................[/quote]

Wam laikom tak trudno zrozumieć, że pomiar w terenie i "wbicie 4 paliów na działce" to jest tylko mała część z tego co geodeta musi zrobić. Weźcie pod uwagę czas poświęcony na prace kameralne, podczas których trzeba wszytko policzyć, przygotować dokumenty. Wcześniej jeszcze trzeba kilka razy odwiedzić wydział geodezji w starostwie aby złożyć wniosek, pobrać niezbędne dokumenty, dostarczyć projekt. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę ewentualne poprawki. Ponadto geodeta pracuje na programach, za które trzeba zapłacić niemałe pieniądze. Więc dla przykładu powiem, że za mapkę geodezyjną, za którą płacicie przykładowo 500 zł, geodeta zarabia około 100 zł. Dlatego warto zapoznać się ze szczegółowymi procedurami a nie oceniać jak się nie ma na ten temat pojęcia
Na górę

Postautor: do conti » 28 wrz 2016, o 23:42

mapa jest tylko poglądem na sytuacje w terenie i nie ma za dużo wspólnego z dokładnymi danymi - chodzi mi o to, że grubość kreski na mapie to 1m a może 2m w terenie, a chyba nie masz "miedzy" szerokości 2m, jeśli chcesz dobrego geodetę to napisz mi na priv : eesti@t.pl polece fachowca z bardzo dużym doświadczeniem i niedrogiego (unikaj młodych zdzieraczy co ledwo firmę pozakładali i już żerują na biednych, aby jak najwięcej zedrzeć; a jeśli chcesz pracować to takowy zaproponuje Ci staż, żeby ch** nic nie płacił pracownikowi a Ty za marne grosze robił...mentalność tomaszowskich "GEŁODETÓW")
Na górę

Postautor: conti » 30 wrz 2016, o 18:49

Niestety nie mogę do Ciebie napisać na priv. Jeśli możesz to albo podaj mi mail do Ciebie, albo napisz coś do mnie - kajko12@interia.pl
Na górę

Postautor: Gość » 30 wrz 2016, o 21:23

Gość pisze:Podoba mi się " nie najdroższy " :shock: Każdy z nich to ........... wbije 4 paliki na działce, zajmie mu to z pół godziny i skasuje tyle że zwykły człowiek musi 2 miesiące na to robić !!! A i płacze że to ciężka praca bo w Terenie i że musi 4 kreski na mapę nanieść !!! Banda .......................

A ile za wbicie 10-ciu palikow?
Na górę

Postautor: geodeta » 16 paź 2016, o 11:14

150 zł za palik
Na górę

Postautor: oleo » 16 paź 2016, o 19:29

Ale ,,zdarzenie" -potrzebny geodeta
Na górę

Postautor: conti » 22 paź 2016, o 08:37

Ale odpowiedź... Szkoda, że kompletnie nic mądrego nie wnosi do tematu.
Na górę

Postautor: DobrGeod » 26 paź 2016, o 11:16

Dzień Dobry, słyszałem, że ktoś mnie poszukiwał. Jakby co to jestem!
Na górę

Postautor: marthak » 6 gru 2016, o 20:47

:panzielony: :panzielony:
Na górę


Wróć do „Zdarzenia”