Sławni ludzie z TL

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 3 lis 2013, o 11:47

Gość pisze:Mój typ Wojciech Żukowski były kurator, wojewoda, poseł, obecny burmistrz.


Sławny z czego? Wymienisz jakieś zasługi?
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2013, o 14:21

Gość pisze:
Gość pisze:Mój typ Wojciech Żukowski były kurator, wojewoda, poseł, obecny burmistrz.


Sławny z czego? Wymienisz jakieś zasługi?


No właśnie sławny z tego, że chełpił się swoim w/w doświadczeniem i cały guzik dla miasta zrobił, oprócz długów oczywiście (słynne 15mln obligacji cholera wie na co i inne kredyty). Chyba najgorszy burmistrz w historii miasta, ot sława.
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2013, o 14:38

Zgadzam sie, ale bez ,,chyba".
Na górę

Postautor: Gość » 3 lis 2013, o 20:31

To jak Wojtek Żukowski ma swoje miejsce wśród sławnych ludzi z TL to trzeba dorzucić i to koniecznie Adama Humera...ani jeden ani drugi nie urodzili się ani w TL czy nawet w powiecie tomaszowskim tylko jeden urzęduje a drugi urzędował nie koniecznie pozytywnie :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 4 lis 2013, o 08:22

90% tych tu wypisanych ma to wspólnego z Tomaszowem że byli związani z powiatem a nie z samym Tomaszowem.
Na czerwono zaznaczyłem tych o których wiem napewno


JamTo pisze:Związani z Tomaszowem Lubelskim:

dr n. med. Renata Adamek – wykładowca akademicki, promotor zdrowia
Stefan Darda - pisarz Lubycza Królewska
Dorota Gardias-Skóra – prezenterka TVN
Mariusz Grad – poseł na Sejm VI i VII kadencji, PO chyba Łosiniec
ks. Franciszek Greniuk- polski duchowny katolicki
ks. Tadeusz Guz – filozof Zwierzyniec
Michał Karwan – polski piłkarz, zawodnik Ekstraklasy (Cracovia Kraków) Gliwice
Marek Kasprzyk – aktor
Kazimierz Kubiszyn – lekarz, społecznik, malarz, poeta Jarczów
Marcin Krawczyk – aktor
Jerzy Lewczyński – artysta fotografik
Stanisław Majdański – poseł na Sejm X kadencji, senator IV kadencji Typin
Stanisław Obirek – teolog, historyk, dziennikarz, pedagog
Wacław Oszajca SJ – teolog, dziennikarz, publicysta i poeta Żwiatrów
Stanisław Stojko – aktor
Ewa Pacuła - prezenterka, modelka, aktorka
Joanna Pacuła – aktorka, gwiazda Hollywood
Leon Pinsker – lekarz, syjonistyczny pionier i aktywista, założyciel Chowewej Syjon Leon (Jehuda Lejb) Pinsker (Pinskier) (ur. 13 grudnia 1821 w Tomaszpolu(obecnie terytorium Ukrainy, zm. 9 grudnia 1891 w Odessie) - rosyjski lekarz i filozof żydowskiego pochodzenia
bp Jan Śrutwa – historyk Kościoła Majdan Górny
Jan Świtka – prawnik
Marek Zub – trener piłkarski
Wojciech Żukowski – były poseł na Sejm z ramienia PiS, od 2010 r. burmistrz miasta
Edmund Monsiel - artysta rysownik Wożuczyn

( źródło informacji: Wikipedia )
Na górę

Postautor: Gluntek » 14 paź 2017, o 14:13

Sagan z Bełżca jest aktorem jest w serialach i barwach szczęścia mama to widziała Sławek albo Sebastian Sagan to okolice Tomaszowa jakby nasz
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 16:58

Agnieszka Martinka z Tomaszowa
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 18:38

Mieczysław Kosz z Tarnawatki
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 20:58

Pszede wszystkim Tomasz Zamojsjski Bez niego nie byłoby miasta
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 21:45

Mówimy raczej o tych, co mieli wpływ na bieżący rozwój miasta. Bez burmistrza Adama Kozaczyńskiego nie byłoby obecnego wizerunku miasta. Wszyscy później korzystają z Jego fundamentu.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2017, o 21:58

Mówimy raczej o tych, co mieli wpływ na bieżący rozwój miasta. Bez burmistrza Adama Kozaczyńskiego nie byłoby obecnego wizerunku miasta. Wszyscy później korzystają z Jego fundamentu.
Żarty !!!
Na górę

Postautor: Gość » 16 paź 2017, o 21:53

Mówimy raczej o tych, co mieli wpływ na bieżący rozwój miasta. Bez burmistrza Adama Kozaczyńskiego nie byłoby obecnego wizerunku miasta. Wszyscy później korzystają z Jego fundamentu.
Gosciu nie rób jaj
Na górę

Postautor: Gość » 16 paź 2017, o 22:40

Mój typ Wojciech Żukowski były kurator, wojewoda, poseł, obecny burmistrz.
Tak tak i powinno to być umieszczone w książkach historycznych obok dat już wymienionych jak 3 .05 Konstytucja, 11.11 odzyskanie niepodległości, 1.03 święto wyklętych itp. , itd. ;
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2017, o 15:17

Mówimy raczej o tych, co mieli wpływ na bieżący rozwój miasta. Bez burmistrza Adama Kozaczyńskiego nie byłoby obecnego wizerunku miasta. Wszyscy później korzystają z Jego fundamentu.
Gosciu nie rób jaj
Rozumiem cię, ale to, że człowiek chyba tylko po zawodówce i traktorzysta, jak niektórzy się wyśmiewali, jest mądrzejszy od wielu ludzi po studiach, od ciebie z pewnością też, wiem że boli. Ja chylę głowę przed tym człowiekiem. Twoje dzieci docenią Jego dzieło. Ciebie jeszcze na to nie stać.
Na górę

Postautor: emerytka » 18 paź 2017, o 16:15

Henryk Płoński - dzięki niemu powstał stadion Tomasowi oraz przetwórnia






t
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”