Sesja Rady Gminy Tarnawatka

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: NIWA » 18 lut 2007, o 15:45

Relacja z sesji Rady Gminy Tarnawatka napisana przez radnego Wojciecha Jaworskiego - członka stowarzyszenia NIWA

"W dniu 16 lutego 2007 roku odbyła się V Sesja Rady Gminy Tarnawatka. Porządek obrad zawierał 17 punktów. Jednym z nich było ustalenie wysokości wynagrodzenia dla Wójta Gminy. Dotychczasowe wynosiło 6980 złotych. Przewodniczący Rady Gminy Kurylak K. zgłosił wniosek w którym zaproponował zwiększenie wynagrodzenia Wójta Gminy o 1010 złotych do wysokości 7990 zł. Ja zgłosiłem wniosek o zachowanie dotychczasowego wynagrodzenia. Wniosek Przewodniczącego Rady Gminy został przyjęty. Tylko ja byłem przeciwny.(...)"

całość na stronie http://niwa.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=32
Na górę

Postautor: firenapalm » 19 lut 2007, o 13:22

Już nie patrząc na to z jakiej nacji Wojtku się wywodzisz :twisted: dobrze że ktoś to opisał.

Przykra sprawa, jeśli chodzi o mnie to nasz wójt nie ma co liczyć na mój głos w jakich kolwiek wyborach. Widocznie "starzy" i "nowi" radni (nie wszyscy) chcą się szybko "napchać" -kolesie i tyle
Wójt myśli, że skoro wybudował oczyszczalnie i pare metrów drogi to zasłużył na taką podwyżkę. Lepiej niech pomoże (zamiast utrudniać) młodzieży, która w końcu wzięła się za robotę i rusza z fajnymi pomysłami
Na górę

Postautor: informer » 27 lut 2007, o 21:23

No świetnych radnych ma ta Tarnawatka. Też bym chciał żeby mój szef podniósł mi pensję o 100% miesiąc po przyjęciu mnie do pracy bez żadnego udowadniania że na to zasłużyłem.
Na górę

Postautor: firenapalm » 1 mar 2007, o 08:45

niestety z całej bandy miłościwie nam panujących, tylko dwóch radnych nie jest przydupasami wójta...

Ps. "Pazerniacy 2006-2010 i Dyzio Marzyciel..." - niech autor tej informacji zamieści ją na forum ;)
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2007, o 08:43

Radni gminy Bartoszyce posłuchali w środę "głosu ludu". Pod naciskiem mieszkańców, którzy od dłuższego już czasu protestowali, obniżyli swoje diety. Zrobili to pod presją tłumu, który przybył na sesję.

Kilkadziesiąt osób czekało w środę od rana przed budynkiem urzędu gminy w Bartoszycach. Czekali na radnych, którzy tego dnia zbierali się na sesji. Mieszkańcy mieli ze sobą transparenty, a przed budynkiem postawili taczkę. "Na taką Radę mamy radę" głosił umieszczony w niej napis. W ten sposób domagali się od radnych obniżki diet. A te gwałtownie podskoczyły na początku roku, kiedy to radni podnieśli je sobie ze 139 zł za każde posiedzenie (komisje i sesje) do 750 zł miesięcznie, bez względu na liczbę posiedzeń. Przewodniczący rady dostawał 1260 zł, wiceprzewodniczący 880 zł, przewodniczący poszczególnych komisji 960 zł, zaś członkowie Komisji Rewizyjnej 800 zł. Podwyżka spowodowała zwiększenie wydatków gminy o ok. 80 tys. zł rocznie.

Mieszkańcy wystosowali w tej sprawie do rady list otwarty z żądaniem obniżenia stawek. Podpisało się pod nim ponad osiemset osób. W środę postanowili przyjść na sesję. Radnych wchodzących do budynku przywitały gwizdy i okrzyki dezaprobaty. Atmosfera nie uspokoiła się także, gdy rozpoczęły się obrady. W pewnym momencie radny Józef Maczuga (PSL) poprosił o przerwanie sesji. - W takich warunkach nie można normalnie pracować - argumentował.

Na przerwanie obrad nie chciała zgodzić się Jadwiga Gut, wójt gminy Bartoszyce. Ostatecznie ustalono, że obrady zostaną wznowione w południe, z zastrzeżeniem, że jeśli mieszkańcy będą przeszkadzać, zostaną przerwane i wznowione dopiero 7 marca. Do tego jednak nie doszło, bo sesja przebiegała już bez zakłóceń. Radni postanowili posłuchać "głosu ludu" i obniżyli swoje uposażenia. Wniosek o zmniejszenie diet złożyła grupa pięciu radnych. Według niego, przewodniczący rady miałby otrzymywać miesięcznie 1295 zł, wiceprzewodniczący, przewodniczący komisji oraz członkowie Komisji Rewizyjnej po 500 zł, zaś pozostali radni 450 zł. Za projektem głosowało czternaście osób (jedna się wstrzymała).

kwk/www.gazetaolsztynska.pl
Na górę

Postautor: Gość » 6 mar 2007, o 08:45

Kto ma baaaaaaardzo niewygodną taczkę na stanie ;>
Na górę

Postautor: Tka » 13 lut 2019, o 19:29

Co tam na sesji? Jak wynagrodzenie wójta? Zmieniło się?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:18

Co tam na sesji? Jak wynagrodzenie wójta? Zmieniło się?
Po 12 latach wzrosło o 300 procent, nawet po obniżce zaplanowanej i olanej PREZESA Jarosława I Wielkiego :oops: :?:
Na górę

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:39

A twoje nie wzrosło zazdrośniku?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:41

A twoje nie wzrosło zazdrośniku?
Od 20 lat ani ani wazeliniażu :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:59

A twoje nie wzrosło zazdrośniku?
Całe życie być opluwanym i myśleć, że deszcz pada to jest motto pazerniaka :!:
Na górę

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 22:32

A twoje nie wzrosło zazdrośniku?
Od 20 lat ani ani wazeliniażu :lol:
Bo pewnie jesteś do niczego, ciesz się że w ogóle cię trzymają.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2019, o 06:24

Lepiej być do niczego i mieć czyste sumienie a nie uważać się za guru i być pazernym. Jakoś prywatne firmy nie zabijają się za fachowcami co po ostatnich wyborach pospadali ze stołeczków z wielkim hukiem. Legitymacja to nie wszystko :!:
Na górę

Postautor: SND » 14 lut 2019, o 20:41

założyciel tematu niwa. to jeszcze istnieje?
Na górę

Postautor: Tka » 15 lut 2019, o 06:26

Temat ,jak widać, istnieje, więc o co chodzi?
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”