O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 10 gru 2018, o 17:50

Kiedy tak czytam ten żal co, do osoby która została przewodniczącym rady, to zastanawiam się który to radny tak bardzo ubolewa nad faktem, że nie został zauważony i doceniony.
Na górę

Postautor: Gość » 10 gru 2018, o 19:31

A ja myśle,że burmistrz wywinie orzeła na szkole w Lubyczy i bedzie po problemie.
Na górę

Postautor: Gość » 10 gru 2018, o 19:42

A ja tam nie mam nic do Przewodniczącego. Znam jego kompetencje i mysle, ze jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Szczerze popieram pana Mariusza.
Pan Mariusz bardzo spoko ale do prowadzenia akademii!
Zero przyzwolenia na nepotyzm!
Na górę

Postautor: Gość » 10 gru 2018, o 20:46

Kiedy jest sesja czy ktoś wie
Na górę

Postautor: Wera » 10 gru 2018, o 22:08

A ja tam nie mam nic do Przewodniczącego. Znam jego kompetencje i mysle, ze jest to odpowiednia osoba na to stanowisko. Szczerze popieram pana Mariusza.
Pan Mariusz bardzo spoko ale do prowadzenia akademii!
Zero przyzwolenia na nepotyzm!
Można się czepiać czy to etyczne do końca bo to rodzina z drugiej strony radny z największa ilością głosów naturalny kandydat na przewodniczącego ale przede wszystkim to zerknij do słownika co to jest nepotyzm wybrali go ludzie a na przewodniczącego inni radni gdzie ty tu masz nepotyzm analfabeto wtórny
Na górę

Postautor: Trombaa » 10 gru 2018, o 23:17

A nie lepiej w ramach oszczędności wywalić sekretarza? Burmistrz to prestiż i musi zarabiać aby mieć maksimum motywacji do działania.
Na górę

Postautor: wako » 10 gru 2018, o 23:45

Wiadomo, że sekretarz musi być. A tak na marginesie - przepisy przewidują przypadki, że sekretarz zastępuje burmistrza a nigdy odwrotnie.
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 06:10

Sekretarz musi być ale na litość Boską nie ten, który jest. Niech będą te zmiany na lepsze. Ten pan już pokazał swoje i może pora mu podziękować.
Na górę

Postautor: gosciu » 11 gru 2018, o 07:18

Idź dziewczyno do kościoła i wyspowiadaj się, bo popełniasz świętokradztwo.
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 07:25

A nie lepiej w ramach oszczędności wywalić sekretarza? Burmistrz to prestiż i musi zarabiać aby mieć maksimum motywacji do działania.
Po dobrym panie lepszy nastanie. Wszyscy głosowali na nie dla byłego. Po pięciu latach i ten nieborak wam się znudzi.
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 07:38

Wybór na przewodniczącego jest nieetyczny i bezprawny, przecież to rodzina z burmistrzem. Źle zaczynacie, podwyżki, funkcja przewodniczącego? Przecież przewodniczący rady jest tak jakby "szefem burmistrza" to jest bezpośrednią podległość a przecież to rodzina!
Krytykujecie poprzedniego burmistrza Tomka ale o też na wszystkie swoje paskudne i złe decyzje miał zawsze wytłumaczenie. Równacie do Tomka?
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 08:25

Wszystko przed nami. Czas pokaże, czy zmiana u nas to dobra czy zła zmiana. Szwagrowie na stanowiskach burmistrza i przewodniczącego rady to sytuacja trochę kontrowersyjna. Miejmy nadzieję, że nie będzie to rodziło konfliktu interesów.
A co do sesji, to jestem jak najbardziej za transmitowaniem. Tak jak w Bełżcu.
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 09:27

Odnoszę wrażenie, że ten atak na przewodniczącego jest celowy i zaplanowany. Być może co niektórzy nie mogą się pogodzić z tym wyborem, ponieważ liczyli na kogoś innego. Może nawet ktoś konkretny nie może się z tym pogodzić. Mariusz, Marek, nie dajcie się wmanewrować w tę całą sytuację. Pisanie o bezprawiu i nepotyzmie jest tutaj bezzasadne. Przewodniczący nie został wybrany przez burmistrza, ale przez radnych. Już zapomnieliście, jak w Polsce prezydentem i premierem byli bracia? To też było bezprawne? Litości. Co by nie powiedzieć, przewodniczący jest osobą wykształconą, na odpowiednim poziomie i w końcu (po wielu latach) człowiekiem z wyższym wykształceniem. I nie piszcie, że ktoś jest czyimś szefem - w jedną bądź drugą stronę, bo przypomina mi się sytuacja sprzed lat, jak ktoś już tutaj o tym dawniej pisał...

Po owocach ich poznamy. Proszę, dajcie czas nowej radzie i nie siejcie zamętu. Zdaję sobie sprawę, że są pewnie osoby, które liczyły na kogoś innego. Może są nawet takie, które musiały przełknąć gorzką pigułkę. Nie warto jednak wracać ani do przeszłości, ani do jakichś starych układanek itp. Jest nowe rozdanie. I czas na nowe dobre zmiany. NOWE!!! A nie stare i przebrzmiałe echa przeszłości niekoniecznie pozytywnie odbierane przez ogół mieszkańców.

Muszę kończyć, bo po przeczytaniu tych kilku postów z atakiem na przewodniczącego pojawiła się u mnie jakaś niestrawność. Zaraz zatem wezmę tabletkę i powiem do niego - już w porządku mój żołądku :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 09:32

Pan przewodniczący to mąż siostry burmistrza. Czy to nie dziwna sytuacja? Gdzie przewodniczący wraz z radą decydują o wynagrodzeniu burmistrza, o wyrażeniu absolutorium, podjęciu uchwały o przeprowadzeniu referendum ws. odwołania burmistrza. Czy to nie jest konflikt interesów?
Na górę

Postautor: Gość » 11 gru 2018, o 09:52

Dziwnym trafem taki atak przed sesją. Bardzo dziwne albo niedziwne. I nie odbieraj tego w kategoriach konfliktu interesów, chyba, że pisząc, masz w tym ukryty interes? Mariusz, Marek, nie dajcie się omamić tymi insynuacjami. Nigdzie w prawie nie jest napisane, że szwagier burmistrza, notabene osoba z ogromnym mandatem poparcia społecznego, nie może być przewodniczącym. Jeśli jest takowy przepis, to poproszę o jego podanie.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”