O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: wako » 19 sty 2019, o 20:04

Wspomnień c.d. Wójt Z.S. wespół z dyrektorem GZEAS Z.G. chcieli przedłużyć kadencję dyrektorowi szkoły podstawowej J.G., który nie miał wymaganych prawem kwalifikacji, bez procedury konkursowej. Kwalifikacje nauczycielskie miał na zasadzie "ma bo miał" i tak mógł się ślizgać jako nauczyciel ale to nie wystarczało na stanowisko dyrektora szkoły. Po otrzymaniu informacji, że takich dyrektorów bez kwalifikacji w woj. zamojskim było 52 (pięćdziesięciu dwu). Napisałem skargę do wojewody, że wójt Lubyczy usiłuje przemycić na stanowisko dyrektora szkoły bez konkursu J.G., który nie posiada kwalifikacji. Że zjawisko to występuje w naszym województwie na skalę masową (52 przypadki). Wojewoda odpowiedział, że informacje zawarte w skardze potwierdziły się, jednak stwierdzono takich przypadków 25. Wezwał wójta o uchylenie uchwały zarządu gminy w tej sprawie. Wójt się uchylał. Wojewoda zagroził. Wójt nadal się uchylał. Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, które zobowiązywało gminę do odwołania dyrektora. Gmina odwołała się w ostatnim możliwym terminie do NSA 30 stycznia 1998 r.Pytany wójt przeze mnie radnego, przewodniczącego komisji rewizyjnej o sprawę, wójt odpowiadał, że jeszcze trwa. Tak odpowiadał w marcu, kwietniu, maju, W połowie maja będąc na zawodach Lublinie zaszedłem do NSA i tam dowiedziałem się ze zdumieniem, że sprawa odbyła się 24 lutego i sąd utrzymał decyzję wojewody. Wójt powinien definitywnie odwołać dyrektora J.G., który w odróżnieniu od B.Z. kwalifikacji nie miał i do dnia dzisiejszego nie ma. Ponieważ w tym czasie byłem mocno zaangażowany w pracy trenerskiej (D.Bzowski i inni), a egzystencja zawodowa nie zagrożona (ponadto tam nie było w porównaniu z sytuacją dzisiejszą - jednak J.G.był ostrożniejszy, bardziej kompetentny - nie było wątków kryminalnych0 dałem sobie spokój. To była moja któraś z "przegranych" spraw.
Na górę


Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 20:32

Waco na wspomnienia cię wzięło? Wnuków nie masz?
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 21:30

Wako znów przewaliłeś sprawę. Znowu Ci się nie udało. Kolejny raz...
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 21:36

Wako ciebie się w sumie dobrze czyta. :P masz barwne życie. ale w sumie żadna twoja przegrana sprawa nie wpływała na twoje życie. ale za to innych owszem.
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 22:01

Wako ciebie się w sumie dobrze czyta. :P masz barwne życie. ale w sumie żadna twoja przegrana sprawa nie wpływała na twoje życie. ale za to innych owszem.
No nie do końca niestety do feralnego dnia. Uczeń dostał strzała i było po zawodach.
Na górę

Postautor: wako » 19 sty 2019, o 22:27

Aktualnie piszę książkę pod tytułem "Weryfikacja" czyli autobiograficzne wspomnienia i refleksje człowieka uciążliwego dla otoczenia. Kończąc wstęp pisałem: "Przejście na emeryturę zawodową chciałem połączyć z obywatelską. Ale udało się to niezupełnie, ponieważ życie dostarczyło materiału na epilog pod tytułem "Lubelskie matoły"." Właśnie to dotyczy aktualnej "ruchawki" w szkole i gminie Lubycza Królewska.
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 22:36

Aktualnie piszę książkę pod tytułem "Weryfikacja" czyli autobiograficzne wspomnienia i refleksje człowieka uciążliwego dla otoczenia. Kończąc wstęp pisałem: "Przejście na emeryturę zawodową chciałem połączyć z obywatelską. Ale udało się to niezupełnie, ponieważ życie dostarczyło materiału na epilog pod tytułem "Lubelskie matoły"." Właśnie to dotyczy aktualnej "ruchawki" w szkole i gminie Lubycza Królewska.
Sam Pan opisałeś co najmniej dwie przegrane sprawy, Wysuwa się jeden wniosek: napsujesz Pan krwi innym i tak nic z tego :P
Na górę

Postautor: Gość » 19 sty 2019, o 22:47

Wako ciebie się w sumie dobrze czyta. :P masz barwne życie. ale w sumie żadna twoja przegrana sprawa nie wpływała na twoje życie. ale za to innych owszem.
No nie do końca niestety do feralnego dnia. Uczeń dostał strzała i było po zawodach.
Chyba masz niepełną wiedzę. Jak ten strzał wyglądał to było wielokrotnie opisywane na tym forum. Była to jedyna jego kampania, w której padł trup (dosłownie). Ten krnąbrny uczeń ( postrzelony ?), bardzo rezolutny bo swej wychowawczyni złożył propozycję pocałowania go w dupę tylko żeby sobie wcześniej umyła zęby, asystował czynnie przy odcinaniu swego tatusia ze stryczka. To była straszliwa ofiara tej prymitywnej intrygi.
Wako wygrał potem ponownie wybory na radnego a nawet był przez pewien okres przewodniczącym rady. W wyniku tej awantury jego osobista sytuacja zamiast się pogorszyć się, nawet się polepszyła.
Na górę

Postautor: Gość » 20 sty 2019, o 07:13

Jak się czyta, że niektórzy chcą wyrzucać z sądu sędziów NSA i prawnika z palestry można tylko sie usmiechnąć :P lubycza zagłebie prawnicze
Na górę

Postautor: Gość » 20 sty 2019, o 08:53

Jak się czyta, że niektórzy chcą wyrzucać z sądu sędziów NSA i prawnika z palestry można tylko sie usmiechnąć :P lubycza zagłebie prawnicze
Z tego co widziałem i słyszałem to temu prawnikowi grożą bardziej dolegliwe kary niż wydalenie z palestry. Wydalenie to będzie raczej produkt uboczny w sprawie.
Na górę

Postautor: Gość » 20 sty 2019, o 09:07

Nie macie co robić to do łopaty, snieg odwalać. Kur..a Stalina wam cza inteligencjo Lubycka Stalina...!!! Zamiast mącić wodę zajmijcie się czymś pożytecznym. A ten od tych głupoli lubelskich, to kur.. z Narola?
Na górę

Postautor: modus » 20 sty 2019, o 09:17

Wystarczy tej pogardy ,dość nienawiści ,dokąd zmierzacie .Dzisiejsza władza w Lubyczy zrobiła przez dwa miesiące więcej złego jak dobrego czas to zmienić Panie Burmistrzu .A Waco prawdę pisze tylko ta prawda jest niewygodna.
Na górę

Postautor: Gość » 20 sty 2019, o 09:50

Przepraszam, proszę podać co ta władza zrobiła dobrego w ciągu dwu miesięcy rzadów?
Na górę

Postautor: modus » 20 sty 2019, o 10:52

JESZCZE NIC NIESTETY!!!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”