O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 24 maja 2019, o 05:52

Idę w niedziele na wybory .Zgadnijcie na kogo zagłosuje? Czy na konserwatyzm , powrót do dyktatury i zakłamanie oraz system rozdzielczy( jak młodzi nie wiedzą co to jest ,to przypomnę ,że było to w latach świetlanego rozwoju lat 70-80 XX wieku ,czy na wolność, rozwój i nowoczesność kraju i ich mieszkańców ? Myślę ,że niektórzy zapomnieli jak wyglądało życie w tamtych czasach a nawet w latach 90. ub. stulecia ,Ale wiem ,że niektórzy mają bardzo krótką pamięć ,a i brak zasad i kręgosłupa moralnego.


Czy mowisz o tej wolności ktora wyprzedała nasze majątki za psie pieniądze, która zostawiła tysiące ludzi z dnia na dzień bez pracy i majątku? Mówię o byłych Pgrach. O tej wolności gdzie Twoje dzieci będą uczone jak pan ma się całować z panem? O tej wolności gdzie emigrant będzie kędożył w krzakach twoje dziecko a sąd stwierdzi że nic się nie stało bo on jest biedny i poszkodowany życiem!? Powodzenia na wyborach.
Na górę

Postautor: gosciu » 24 maja 2019, o 11:29

Idę w niedziele na wybory .Zgadnijcie na kogo zagłosuje? Czy na konserwatyzm , powrót do dyktatury i zakłamanie oraz system rozdzielczy( jak młodzi nie wiedzą co to jest ,to przypomnę ,że było to w latach świetlanego rozwoju lat 70-80 XX wieku ,czy na wolność, rozwój i nowoczesność kraju i ich mieszkańców ? Myślę ,że niektórzy zapomnieli jak wyglądało życie w tamtych czasach a nawet w latach 90. ub. stulecia ,Ale wiem ,że niektórzy mają bardzo krótką pamięć ,a i brak zasad i kręgosłupa moralnego.


Czy mowisz o tej wolności ktora wyprzedała nasze majątki za psie pieniądze, która zostawiła tysiące ludzi z dnia na dzień bez pracy i majątku? Mówię o byłych Pgrach. O tej wolności gdzie Twoje dzieci będą uczone jak pan ma się całować z panem? O tej wolności gdzie emigrant będzie kędożył w krzakach twoje dziecko a sąd stwierdzi że nic się nie stało bo on jest biedny i poszkodowany życiem!? Powodzenia na wyborach.


Każda władza to robiła dzisiejsza też ,tylko tego nikt nie mówi nawet TVP .Jakoś bardzo dużo ludzi i młodych ludzi wyjechało i wyjeżdża , do tego jak twierdzisz zła.Zapytaj tych co tam mieszkają jak się żyje ,jakie zarobki i warunki pracy.Wiesz dobrze ,że to co piszesz to medialne. Mam nadzieje,że nie chcesz powrotu do czasów Pgr- ów, i tamtych czasów, jeżeli by tak było dobrze to wszyscy jeżdzili by na wschód na Ukrainę do Rosji itp.Dziś nie trzeba imigrantów , wśród swoich i sąsiadów jest tyle nienawiści i zła ,że czasami może się okazać ,obcy życzliwszy od swojego.
Na górę

Postautor: Sen » 24 maja 2019, o 11:38

Tylko PIS lub konfederacja innego wyboru nie ma. Bo jaki inny wybór partia Misz Masz nie wiadomo o co chodzi nawet 2 grzyby w barszczu to za duzo
Na górę

Postautor: gosciu » 24 maja 2019, o 18:03

Tylko PIS lub konfederacja innego wyboru nie ma. Bo jaki inny wybór partia Misz Masz nie wiadomo o co chodzi nawet 2 grzyby w barszczu to za duzo
Krótką pamięć niektórzy mają ,lub nie pamiętają lat 70-90 XX w . Dziś Pis to druga komuna i socjalizm , walcząc przeciwko temu po wojnie zginęło wielu ludzi .I do tego chcecie wrócić , to prowadziło będzie do takich samych skutków jak wtedy .A gdyby nie UE. to dziś gdzie byśmy byli -tam gdzie dziś Rosja i Białoruś nie wspomnę o Ukrainie.Biednie smutno i głupio ale z jedynie słuszną władzą jak Łukaszenka itp.Powodzenia ,i troszkę rozumienia historii.
Na górę

Postautor: Gość » 24 maja 2019, o 18:20

Tylko PIS lub konfederacja innego wyboru nie ma. Bo jaki inny wybór partia Misz Masz nie wiadomo o co chodzi nawet 2 grzyby w barszczu to za duzo
Krótką pamięć niektórzy mają ,lub nie pamiętają lat 70-90 XX w . Dziś Pis to druga komuna i socjalizm , walcząc przeciwko temu po wojnie zginęło wielu ludzi .I do tego chcecie wrócić , to prowadziło będzie do takich samych skutków jak wtedy .A gdyby nie UE. to dziś gdzie byśmy byli -tam gdzie dziś Rosja i Białoruś nie wspomnę o Ukrainie.Biednie smutno i głupio ale z jedynie słuszną władzą jak Łukaszenka itp.Powodzenia ,i troszkę rozumienia historii.
Pisiory nie mają nic przeciwko UE tyle tylko aby to była prawdziwa UE. A jak na razie prawda jest taka że co Hitlerowi nie wyszło ogniem i wermahtem to Melker wprowadza własnie UE. Niemcy znaleźli sposób na rządy nad Europą.
Na górę

Postautor: Gość » 25 maja 2019, o 08:06

Co siędzieje z TomaszemL.,wizjonerem gminnym co to sioło wmiasto zmienił? Chciałbymgokiedyśspotkać, bonumerjego telefonuwykasowałem
Na górę

Postautor: Gość » 25 maja 2019, o 08:21

Witam gorąco aktywnych mieszkańców naszej (i nie tylko) gminy, którzy TU się udzielają, albo tylko czytają.
Może zechce ktoś wyrazić, choćby krótką opinię, o wczorajszym spotkaniu z fotografem, bacznym obserwatorem, podróżnikiem lokalnym, literatem i filozofem p. Gmiterkiem
Spotkanie - benefis, moim zdaniem, było interesujące i pouczające - ubogacone formami śpiwanymi, natomiast "interpretacje" tekstów były raczej słabo przygotowane.
Te teksty (sam autor skromnie tak je nazywa) są osobiste (impresja), inspirujące, ciekawe, ale też trudne i można je chyba zakwalifikować (ale czy na pewno) do prozy filozoficznej.
Tak ogólnie to warto było być - podobno coraz więcej jest osób w naszej gmine, które pasjonują się różnymi zagadnieniami, więc wkrótce zapewne kolejne spotkania.
Na górę

Postautor: Gość » 25 maja 2019, o 09:25

Witam gorąco aktywnych mieszkańców naszej (i nie tylko) gminy, którzy TU się udzielają, albo tylko czytają.
Może zechce ktoś wyrazić, choćby krótką opinię, o wczorajszym spotkaniu z fotografem, bacznym obserwatorem, podróżnikiem lokalnym, literatem i filozofem p. Gmiterkiem
Spotkanie - benefis, moim zdaniem, było interesujące i pouczające - ubogacone formami śpiwanymi, natomiast "interpretacje" tekstów były raczej słabo przygotowane.
Te teksty (sam autor skromnie tak je nazywa) są osobiste (impresja), inspirujące, ciekawe, ale też trudne i można je chyba zakwalifikować (ale czy na pewno) do prozy filozoficznej.
Tak ogólnie to warto było być - podobno coraz więcej jest osób w naszej gmine, które pasjonują się różnymi zagadnieniami, więc wkrótce zapewne kolejne spotkania.
A ja chętnie wybrałbym się na spotkanie w sprawie informacji kiedy nasza władza zacznie robić obiecane porządki w gminie. Kiedy spłynie obiecywana pomoc w oddłużeniu gminy, kiedy rozpoczniemy jakiekolwiek inwestycje w gminie? Przypominam że już wkrótce polowa roku i dziury w drogach czekają, ludzie w gumiakach muszą chodzić do sklepu, a zresztą chyba na ostatnim rajdzie można to było stwierdzić.
Na górę

Postautor: Filx » 25 maja 2019, o 09:35

Witam gorąco aktywnych mieszkańców naszej (i nie tylko) gminy, którzy TU się udzielają, albo tylko czytają.
Może zechce ktoś wyrazić, choćby krótką opinię, o wczorajszym spotkaniu z fotografem, bacznym obserwatorem, podróżnikiem lokalnym, literatem i filozofem p. Gmiterkiem
Spotkanie - benefis, moim zdaniem, było interesujące i pouczające - ubogacone formami śpiwanymi, natomiast "interpretacje" tekstów były raczej słabo przygotowane.
Te teksty (sam autor skromnie tak je nazywa) są osobiste (impresja), inspirujące, ciekawe, ale też trudne i można je chyba zakwalifikować (ale czy na pewno) do prozy filozoficznej.
Tak ogólnie to warto było być - podobno coraz więcej jest osób w naszej gmine, które pasjonują się różnymi zagadnieniami, więc wkrótce zapewne kolejne spotkania.
Byłam. Profesjonalne przygotowany. Warto był przyjść. Oby więcej takich wydarzeń w naszym mieście.
Na górę

Postautor: Dag » 25 maja 2019, o 11:31

Krótką pamięć niektórzy mają ,lub nie pamiętają lat 70-90 XX w . Dziś Pis to druga komuna i socjalizm , walcząc przeciwko temu po wojnie zginęło wielu ludzi .I do tego chcecie wrócić , to prowadziło będzie do takich samych skutków jak wtedy .A gdyby nie UE. to dziś gdzie byśmy byli -tam gdzie dziś Rosja i Białoruś nie wspomnę o Ukrainie.Biednie smutno i głupio ale z jedynie słuszną władzą jak Łukaszenka itp.Powodzenia ,i troszkę rozumienia historii.
[/quote]

Przed wejściem do EU rozwijaliśmy się szybciej niż po wejściu po 1 po 2 nie byliśmy Rosją czy Białorusią po 3 przykre kiedy ktoś wchodzi na forum i wypisuje takie głupoty zasłyszane w tvn z tonem kogoś z "rozumieniem historii". I nie nie jestem przeciwnikiem EU ale jak ktoś przytacza takie populistyczne kłamliwe argumenty to mnie coś bierze i muszę zareagować
Na górę

Postautor: gosciu » 25 maja 2019, o 12:38

Krótką pamięć niektórzy mają ,lub nie pamiętają lat 70-90 XX w . Dziś Pis to druga komuna i socjalizm , walcząc przeciwko temu po wojnie zginęło wielu ludzi .I do tego chcecie wrócić , to prowadziło będzie do takich samych skutków jak wtedy .A gdyby nie UE. to dziś gdzie byśmy byli -tam gdzie dziś Rosja i Białoruś nie wspomnę o Ukrainie.Biednie smutno i głupio ale z jedynie słuszną władzą jak Łukaszenka itp.Powodzenia ,i troszkę rozumienia historii.
Przed wejściem do EU rozwijaliśmy się szybciej niż po wejściu po 1 po 2 nie byliśmy Rosją czy Białorusią po 3 przykre kiedy ktoś wchodzi na forum i wypisuje takie głupoty zasłyszane w tvn z tonem kogoś z "rozumieniem historii". I nie nie jestem przeciwnikiem EU ale jak ktoś przytacza takie populistyczne kłamliwe argumenty to mnie coś bierze i muszę zareagować
[/quote]
Może i rozwój był jak na nasze możliwości spory ,tylko było to za kredyty które dopiero niedawno spłaciliśmy tym mniejszym rozwojem.ZA ten ,, rozwój" zapłaciliśmy kartkami na mięso ,cukier , buty i czekoladę . Przed Wstąpieniem do UE. życie było prostsze ale Też na kredyt i dziś to spłacamy . Myślę ,że jak w Polsce trochę lepiej ludziom zacznie się żyć ,to zaraz próbują to sobie i innym spieprzyć.Właśnie historia o tym też mówi , tylko wstyd o tym pisać.
Na górę

Postautor: wako » 25 maja 2019, o 15:25

Jeśli oceni się dorobek Polaków w okresie PRL (1945-1975) w okresie trzydziestu lat po uzyskaniu "niepodległości (1989-2019), biorąc pod uwagę moment startu : 1945 zniszczenia wojenne i zacofanie przedwojenne, powszechny analfabetyzm, brak elektryfikacji na wsi, brak dróg bitych a sytuację zastaną w 1989 roku - to okres PRL należy ocenić jako najlepszy w dziejach naszego państwa. Należy pamiętać, że było to możliwe dlatego, że polski chłop-rolnik produkował w mozole sprzedawaną, dostarczaną w ramach obowiązkowych dostaw (które zlikwidował dopiero Gierek w latach 70-tych i wprowadził dla nich emerytury) za półdarmo lub sprzedawał grubo poniżej kosztów produkcji. Pamiętam jak w latach 70-tych facet w ramach pracy naukowej badał płace ówczesnego rolnika na tle zarobków w sferze pozarolniczej. Minimalna placa za godzinę w sferze pozarolniczej wynosiła wtenczas 7,60 zł, natomiast w dobrze zarządzanym gospodarstwie rolnym chłop zarabiał zaledwie 1,80 zł. Teraz niektórzy wypominają im niskie składki na ubezpieczenie w KRUS, zapominając, że pozostałym jeszcze przy życiu społeczeństwo spłaca zaciągnięty w tamtych czasach dług !
Na górę

Postautor: Dag » 25 maja 2019, o 16:11

Krótką pamięć niektórzy mają ,lub nie pamiętają lat 70-90 XX w . Dziś Pis to druga komuna i socjalizm , walcząc przeciwko temu po wojnie zginęło wielu ludzi .I do tego chcecie wrócić , to prowadziło będzie do takich samych skutków jak wtedy .A gdyby nie UE. to dziś gdzie byśmy byli -tam gdzie dziś Rosja i Białoruś nie wspomnę o Ukrainie.Biednie smutno i głupio ale z jedynie słuszną władzą jak Łukaszenka itp.Powodzenia ,i troszkę rozumienia historii.
Przed wejściem do EU rozwijaliśmy się szybciej niż po wejściu po 1 po 2 nie byliśmy Rosją czy Białorusią po 3 przykre kiedy ktoś wchodzi na forum i wypisuje takie głupoty zasłyszane w tvn z tonem kogoś z "rozumieniem historii". I nie nie jestem przeciwnikiem EU ale jak ktoś przytacza takie populistyczne kłamliwe argumenty to mnie coś bierze i muszę zareagować
Może i rozwój był jak na nasze możliwości spory ,tylko było to za kredyty które dopiero niedawno spłaciliśmy tym mniejszym rozwojem.ZA ten ,, rozwój" zapłaciliśmy kartkami na mięso ,cukier , buty i czekoladę . Przed Wstąpieniem do UE. życie było prostsze ale Też na kredyt i dziś to spłacamy . Myślę ,że jak w Polsce trochę lepiej ludziom zacznie się żyć ,to zaraz próbują to sobie i innym spieprzyć.Właśnie historia o tym też mówi , tylko wstyd o tym pisać.
[/quote]

Co za bełkot ręce załamać kartki na mięso w latach 90tych? czy przed 2004 ....
Na górę

Postautor: Gość » 25 maja 2019, o 21:42

W Lubyczy też kredyty ale jakoś nie widać rozwoju
Na górę

Postautor: Gość » 26 maja 2019, o 06:41

W Lubyczy też kredyty ale jakoś nie widać rozwoju
No bo właśnie było jak za komuny, wszystko na kredyt a rozwoju nie widać.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”