O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: nikt » 12 lip 2018, o 11:22

A tu mamy listę obiektów do usunięcia z całego województwa
https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 14986.html

Tylko czy warto aż tak odsuwać w zapomnienie mieniona epokę, tak by stała się niezrozumiałą fikcją
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2018, o 11:43

Według mojej wiedzy, nie ma już pomników koło Zatyla, Rudy Żurawieckiej oraz między Hrebennem i Potokami. Obeliski zostały rozebrane przez nadleśnictwo (nie gminę), ponieważ należały do Lasów Państwowych. Swego czasu sam wojewoda wytknął to samorządom powiatu tomaszowskiego, w tym gminie Lubycza Królewska, że jest to zaległość, którą trzeba odrobić. W ostateczności jest to więc wina ustawy dekomunizacyjnej oraz partii rządzącej. Taka jest prawda.
Szkoda, że w tej całej dekomunizacji nie ma odrobiny refleksji. Oczywiste jest bowiem to, że ci milicjanci chronili ludność cywilną, walcząc z UPA oraz ponieśli śmierć z rąk UPA. Jest to zatem niezrozumiale. I nikt tego nie zagłuszy. Poza tym w niektórych miejscach upamiętnień ginęli nie tylko milicjanci, ale też cywile. Swoją drogą, w jednym z tych miejsc zginął milicjant, który jest rodziną człowieka, który obecnie jest w PiS i być może będzie kandydował w najbliższych wyborach. Ciekawe, jakie ma zdanie w tej sprawie. W jakikolwiek sposób zareagował? Zgadzam się, że w tym wszystkim największy ubaw mają ukraińscy nacjonaliści.
Szanowny Panie a tereny należace do Lasów Państwowych nie znajdują się na terenie gminy Lubycza Królewska?
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2018, o 12:13

Szanowny Panie // Szanowna Pani, a czy ja napisałem, że teren, o którym piszę nie należy do gminy Lubycza Królewska? Nie, nie napisałem. Napisałem jednak, że miejsca, w których znajdowały się pomniki leżą na terenie nadleśnictwa. I to nadleśnictwo (nie gmina) zlikwidowało pomniki. Oczywiście pewnie respektując decyzje odgórne. Jeśli ktoś jednak próbuje wszystko zrzucić na gminę, to jest dziwna i bardzo nielogiczna argumentacja bądź retoryka, według której wszystko jest winą burmistrza, przewodniczącego itp. Nie, nie w tym przypadku.
Na górę

Postautor: Jako » 12 lip 2018, o 14:13

"Nie ciesz sie dziadku z czyjegos wypadku - dziś mój -jutro twój" Karma wraca- uważaj!
Na górę

Postautor: Jako » 12 lip 2018, o 14:22

A tu mamy listę obiektów do usunięcia z całego województwa
https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 14986.html

Tylko czy warto aż tak odsuwać w zapomnienie mieniona epokę, tak by stała się niezrozumiałą fikcją
Możenie usuwac tylko wszystkie zmienic na pomniki Kaczyńskich i bedzie zgodne z ustawą
Na górę

Postautor: PeGeRus » 12 lip 2018, o 19:00

A tu mamy listę obiektów do usunięcia z całego województwa
https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 14986.html

Tylko czy warto aż tak odsuwać w zapomnienie mieniona epokę, tak by stała się niezrozumiałą fikcją
Możenie usuwac tylko wszystkie zmienic na pomniki Kaczyńskich i bedzie zgodne z ustawą
Polityki nie mieszajmy w to, boli mnie to że miejscowi ludzie będący u koryta nic nie zrobili w tej sprawie! Ja mieszkający tu dopiero 20 lat niemogę zrozumieć radnego tego czy innego który nie sprzeciwił się tej sprawie. Ale nie zostawie tego tak, jakżem PeGeRus.
Na górę

Postautor: Lala » 12 lip 2018, o 19:24

"Nie ciesz sie dziadku z czyjegos wypadku - dziś mój -jutro twój" Karma wraca- uważaj!
Właśnie KARMA wróciła .... :lol: :panzielony:
Na górę

Postautor: lol » 12 lip 2018, o 23:16

Witam,pomnik w Zatylu stoi do dziś i będzie stał.Postawiłem ten pomnik wraz z resztą społeczeństwa Bełżca z podatków i innych danin.To nie gmina,to mieszkańcy gminy,a nie wójt ze swoją świtą.Jedno jest prawdą- to "dziadowska GMINA BEŁŻEC" rokrocznie przed rocznicą mordu dokonanego przez tryzubów uprząta to miejsce i organizuje tam uroczystości.Wójt A. może taplać się w błocie a wielki burmistrz l. boi przejechać się swoją drogą.Tam po lewej od drogi jest fajne bagno,przypadkiem mógłby tam wpaść,było by po kłopotach :twisted:
Na górę

Postautor: Gość » 12 lip 2018, o 23:20


Witam,pomnik w Zatylu stoi do dziś i będzie stał.Postawiłem ten pomnik wraz z resztą społeczeństwa Bełżca z podatków i innych danin.To nie gmina,to mieszkańcy gminy,a nie wójt ze swoją świtą.Jedno jest prawdą- to "dziadowska GMINA BEŁŻEC" rokrocznie przed rocznicą mordu dokonanego przez tryzubów uprząta to miejsce i organizuje tam uroczystości.Wójt A. może taplać się w błocie a wielki burmistrz l. boi przejechać się swoją drogą.Tam po lewej od drogi jest fajne bagno,przypadkiem mógłby tam wpaść,było by po kłopotach :twisted:
Faktycznie wstyd. Przecież to na terenie gminy Lubycza :roll: A tobie i pozostałym mieszkańcom Bełżca szacun za ten pomnik
Na górę

Postautor: Zara » 12 lip 2018, o 23:32


"Nie ciesz sie dziadku z czyjegos wypadku - dziś mój -jutro twój" Karma wraca- uważaj!
Właśnie KARMA wróciła .... do tych co trzeba :panzielony:
Na górę

Postautor: Hbgj » 13 lip 2018, o 08:29

Ludzie! Śpicie?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 11:15

Czy ktoś wie może kiedy zaczną obowiązywać objazdy na trasie Lubycza - Dyniska?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2018, o 10:29

Czy ktoś wie może kiedy zaczną obowiązywać objazdy na trasie Lubycza - Dyniska?
w swoim czasie. stary asfalt już na pewnym odcinku wyrównany frezarką, więc zapewne położą trochę przed wyborami - oby był ten asfalt dobrej jakości, czyli twardości bo jeśli nie to po dwóch latach będą koleiny, czyli zmarnowane pieniądze
Na górę

Postautor: Gość » 14 lip 2018, o 15:34

Nie bój ,nie bój Agroinwestycja do mu rade w rok. Zobacz co się dzieje na skrzyżowaniu z drogą na Zurawce Osada!!
Na górę

Postautor: Dag » 14 lip 2018, o 19:44

Nie bój ,nie bój Agroinwestycja do mu rade w rok. Zobacz co się dzieje na skrzyżowaniu z drogą na Zurawce Osada!!
To swoja drogą ;) oni albo powinni się dołożyć do twardszej nawierzchni albo przestać niszczyć tej przeładowanymi tirami no ale żyjemy w Butustanie gdzie cwaniaczkom którzy się dorobili na szemranej prywatyzacji wszystko wolno
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”