O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 17 kwie 2021, o 19:43

Nie jestem z Machnowa.Potwierdzam tzw oddolną inicjatywę mieszkańców tej miejscowości.Tam gotowej ryby już przestali żądać typu ,,mi się należy''! Oni proszą o wędkę! Osobom z innych wiosek i osiedli tut.gminy, którzy jeszcze się nie przetransponowali do teraźniejszej rzeczywistości proponuję pojechać do Machnowa,podpatrzeć,porozmawiać i wziąć się do działania .Sz. Państwo! Nie ma na co czekać,okazywać zawiść,zazdrość tylko inicjatywa o d d o l n a!!!!!!!!!!!!!
Co ty pieprzysz, to właśnie czasy czynu społecznego się skończyły.
Płacisz podatki na każdym kroku?
Chcesz powiedzieć że pomimo tego że place podatek w paliwie mam iść sam dziurę w drodze załatać? I co jeszcze wymyślicie, nie każdy siedzi na bezrobotnym aby mieć czas na czyny społeczne. Ja mogę władzy najwyżej podpowiedzieć gdzie trzeba tą dziurę załatać.
Na górę

Postautor: Uczen99 » 17 kwie 2021, o 20:16

Kiedyś za starego wójta T.L. lansowano koncepcję parafialnej szkoły podstawowej dla nauczycieli, pracowników kuratorium, ale i aktualnemu ministrowi też przydałby się dokształt w tej szkole.
Jak parafialnej to wiadomo kto by był tam dyrektorem.🤣
Na górę

Postautor: Gość » 17 kwie 2021, o 22:24

Jak parafialnej to wiadomo kto by był tam dyrektorem.🤣
Masz na myśli zapewne nauczyciela, który złamał wskaźnik na głowie ucznia ?
Na górę

Postautor: Gisc » 17 kwie 2021, o 22:40

A dlaczego od razu nieudacznik? To co zrobiliście sami i za swoje to chwała Wam za to. Jednak gdy prosisz o coś to nie ma kasy Nie mówcie ze koszt materiałów leży w całości po Waszej stronie.
Może i nie ale kto komu broni iść i porozmawiać z burmistrzem
"Panie Burmistrzu potrzebujemy tego czy tego pracę zrobimy sami" Nikt nikomu nie broni i drzwi zawsze stoją otworem do burmistrza ☺️
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2021, o 08:42

Może i nie ale kto komu broni iść i porozmawiać z burmistrzem
"Panie Burmistrzu potrzebujemy tego czy tego pracę zrobimy sami" Nikt nikomu nie broni i drzwi zawsze stoją otworem do burmistrza ☺️
Przypominam iż wiele tych prac robionych jest na dziko bez żadnego nadzoru budowlanego.
Rzecz nie do pomyślenia w normalnej gminie.
A swoją drogą jak to jest? Narol, ulchowek czy nawet tak zaprzyjaźniony Horyniec. Tam nie widać pochodów z czynem społecznym i da się?
A w tym lubyckim grajdole nic się nie da.
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2021, o 09:20

Brawa dla Morsów Spod Młyna w końcu ktoś powoli się bierze za te śmieci walające się u nas po lasach, super akcja.
Na górę

Postautor: belfer » 18 kwie 2021, o 09:45

Może i nie ale kto komu broni iść i porozmawiać z burmistrzem
"Panie Burmistrzu potrzebujemy tego czy tego pracę zrobimy sami" Nikt nikomu nie broni i drzwi zawsze stoją otworem do burmistrza ☺️
Jeśli masz na myśli nauczycieli naszej szkoły to się mylisz. Nie pójdą do burmistrza bo spotka ich los pani Wiesi. A ktoś musi to zrobić, bo nie może być, że nauczyciele będą pracować niezgodnie z Kartą Nauczyciela, za nowym taryfikatorem płac, obniżającym ich prawem wymagane wynagrodzenie, ustalonym przez dyrektora za zgodą burmistrza.Ponieważ zbliża się okres opracowania planu organizacji pracy szkoły na rok przyszły podpowiadam adres : Państwowa Inspekcja Pracy w Zamościu.
Na górę

Postautor: Salomon » 18 kwie 2021, o 09:54

Szanowny Panie nauczycielu,czy Pan potrafi zrozumieć że wdobie kryzysu większość pracodawców przeprowadza zwolnienia grupowe albo obniża wynagrodzenia.
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2021, o 10:06

Co tam Panie w polityce
Chińczyki trzymają się mocno

to nie pisałem ja, łubu dubu, to tyn łod takiej no, oj tej, książki takiej
Na górę

Postautor: Anty2691 » 18 kwie 2021, o 11:33

Jeśli masz na myśli nauczycieli naszej szkoły to się mylisz. Nie pójdą do burmistrza bo spotka ich los pani Wiesi. A ktoś musi to zrobić, bo nie może być, że nauczyciele będą pracować niezgodnie z Kartą Nauczyciela, za nowym taryfikatorem płac, obniżającym ich prawem wymagane wynagrodzenie, ustalonym przez dyrektora za zgodą burmistrza.Ponieważ zbliża się okres opracowania planu organizacji pracy szkoły na rok przyszły podpowiadam adres : Państwowa Inspekcja Pracy w Zamościu.
Belfer!Podobno w rankingu szkół podstawowych lubycka uplasowała się na miernej pozycji.Natomiast powszechniak w Machnowie N. nieżle, wyżej.Czy to prawda(a wieść gminna niesie),że Pani Dyrektor Mazik i skupione wokół Niej grono pedagogiczne, oprócz zarobku na codzienne życie ,, spełnia misję zawodową''?,Spełniać misję''-to wielkie słowa.To poprzez wysokie kwalifikacje zawodowe b.dobrze wykonać zadanie! Jeśli to prawda mielibyśmy b.smakowitą wisienkę na naszym gminnym torcie.I jeśli tak jest to Pani Dyrektor z M.N..gratuluję doboru fachowej kadry a Wam Nauczyciele dalszych wysokich efektów dydaktycznych! Belfer! Czekam na Twoją opinię!
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2021, o 13:08

Belfer!Podobno w rankingu szkół podstawowych lubycka uplasowała się na miernej pozycji.Natomiast powszechniak w Machnowie N. nieżle, wyżej.Czy to prawda(a wieść gminna niesie),że Pani Dyrektor Mazik i skupione wokół Niej grono pedagogiczne, oprócz zarobku na codzienne życie ,, spełnia misję zawodową''?,Spełniać misję''-to wielkie słowa.To poprzez wysokie kwalifikacje zawodowe b.dobrze wykonać zadanie! Jeśli to prawda mielibyśmy b.smakowitą wisienkę na naszym gminnym torcie.I jeśli tak jest to Pani Dyrektor z M.N..gratuluję doboru fachowej kadry a Wam Nauczyciele dalszych wysokich efektów dydaktycznych! Belfer! Czekam na Twoją opinię!
Wspomniana Pani dyrektor jest nauczycielem z powołania. Pamiętam gdy jeszcze uczyła moje dzieci w hrebennym. One same już dorosłe wspominają ja z przyjemnością. Nic dziwnego że szkoła pod jej opieką kwitnie.
Na górę

Postautor: Anty2691 » 18 kwie 2021, o 13:11

Co tam Panie w polityce
Chińczyki trzymają się mocno

to nie pisałem ja, łubu dubu, to tyn łod takiej no, oj tej, książki takiej
Sz.Gościu! Twoje wybroczyny pisarskie są równe poziomowi moralności Alfonsa! Na pocieszenie napiszę Ci,że też nie zgadzam się zawsze z,,Panem'',którego mamy na myśli.Jeśli masz coś do swojego bliżniego ,to pójdż i w oczy mu to powiedz.. Pozdrawiam i życzę rozumu..............więcej!
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2021, o 13:22

Przypominam iż wiele tych prac robionych jest na dziko bez żadnego nadzoru budowlanego.
Rzecz nie do pomyślenia w normalnej gminie.
A swoją drogą jak to jest? Narol, ulchowek czy nawet tak zaprzyjaźniony Horyniec. Tam nie widać pochodów z czynem społecznym i da się?
A w tym lubyckim grajdole nic się nie da.
Słownik by się przydał człowieku "Ulhówek". Nadzór budowlany do układania kostki? By i twa wies lepiej wyglądała to nie licz tylko na gminę.
Na górę

Postautor: belfer » 18 kwie 2021, o 14:01

Belfer!Podobno w rankingu szkół podstawowych lubycka uplasowała się na miernej pozycji.Natomiast powszechniak w Machnowie N. nieżle, wyżej.Czy to prawda(a wieść gminna niesie),że Pani Dyrektor Mazik i skupione wokół Niej grono pedagogiczne, oprócz zarobku na codzienne życie ,, spełnia misję zawodową''?,Spełniać misję''-to wielkie słowa.To poprzez wysokie kwalifikacje zawodowe b.dobrze wykonać zadanie! Jeśli to prawda mielibyśmy b.smakowitą wisienkę na naszym gminnym torcie.I jeśli tak jest to Pani Dyrektor z M.N..gratuluję doboru fachowej kadry a Wam Nauczyciele dalszych wysokich efektów dydaktycznych! Belfer! Czekam na Twoją opinię!
Z racji tzw.pandemii nie mam możliwości wglądu do raportów z wyników nauczania w naszym województwie. Ale jeśli to prawda, że szkoła z Machnowa jest przed z Lubyczy, to wystawia to marne świadectwo nauczycielom z Lubyczy. Mam na uwadze, że warunki środowiskowe mają duży wpływ na wyniki nauczania. Dzieci z Lubyczy pochodzą z rodzin o znacznie lepszych warunkach życia, niejednokrotnie mają w domu drugą szkołę. Ktoś powie, że jaka płaca taka praca. W Lubyczy rekordowa liczba nauczycieli pracuje na części etatu, co dopuszczalne jest tylko w wyjątkowych, jednostkowych sytuacjach.
Nauczyciele dali świadectwo swej wartości, dając się sprowadzić do roli chłopa pańszczyźnianego w XXI wieku !!!
Na górę

Postautor: Anty2691 » 18 kwie 2021, o 14:20

Słownik by się przydał człowieku "Ulhówek". Nadzór budowlany do układania kostki? By i twa wies lepiej wyglądała to nie licz tylko na gminę.
Pólanalfabeta wg słownika PWN-to osoba dorosła,która b.słabo czyta i pisze,lub osoba,która umie czytać a nie umie pisać.Ale pal licho.Przejdżmy do nadzoru budowlanego. Mam zamiar pomalować 40-stoletni płot,wkopać słupek to wg myślenia naszego,,ulhówka''(z małej litery)muszę powiadomić nadzór budowlany?PARANOJA!!!!!!!!!!!!!!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”