Sokoły z PSLu....

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Jeremiah » 29 sie 2020, o 09:32

Kukiz to już tylko historia.
Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K’15 Pawła Kukiza. Teraz sąd czeka na stwierdzenie prawomocności tej decyzji.

https://nczas.com/2020/08/29/kukiz-zare ... i-koledzy/

a wyrzucał tych którzy mówili o konieczności założenia partii. wystartował z list partii którą nazywał organizacją przestępczą. odebrał nadzieję wielu ludziom skazanym na POPIS na jakieś zmiany
Na górę

Postautor: Gość » 30 sie 2020, o 13:23

Jak tam kacyki sobie teraz radzą. Dalej doją darmową kasę.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 31 sie 2020, o 14:51

Jak tam kacyki sobie teraz radzą. Dalej doją darmową kasę.
Masz m.in na mysli Panią Wandę która z wiceministra cyfryzacji z pensja 100 tys. rocznie przechodzi od jutra do PGE z pensją milion złotych rocznie?
Na górę

Postautor: Gość » 31 sie 2020, o 21:11

Masz m.in na mysli Panią Wandę która z wiceministra cyfryzacji z pensja 100 tys. rocznie przechodzi od jutra do PGE z pensją milion złotych rocznie?
Mam na myśli tych powiatowych co oderwani zostali od koryta.
Na górę

Postautor: Gość » 1 wrz 2020, o 11:28

Pycha z drogi spycha . Nie było przemyślanego działania . Nikt nie został oderwany, bo nie był przyklejony. Tylko wyborcza strategia zakończyła się porażką Prezesa. Przyszły wybory młodzi ludowcy wygrają z cała pewnością . Duch ludowy w wiejskim narodzie dalej istnieje.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 1 wrz 2020, o 20:11

Mam na myśli tych powiatowych co oderwani zostali od koryta.
Inni się dorwali do koryta. Słyszałeś może , że zarabiają mniej od poprzedników?
Na górę

Postautor: Lolok » 2 wrz 2020, o 16:41

W sejmie dla rządzących najlepszym co mogło się przydarzyć jest bardzo słaba opozycja, a w powiecie starosta który nic nie znaczy i tylko wykonuje posłusznie rozkazy Zielnika. Pis już się żre o to kto będzie przywódcą. Więc tylko czekać jak rzucą się sobie do gardeł. Dodatkowo obsadzanie stołków swoimi to jeszcze takiej skali nie było. A wszystko to widać i nawet tego nie ukrywają. Mam nadzieję, że ludzie którym to się nie podoba pójdą po rozum do głowy i odpowiednio podziękują w wyborach. Dużo osób twierdzi że w powiecie to według przysłowia zamieniono siekierkę na kijek.
Na górę

Postautor: lutek » 3 wrz 2020, o 18:51

PSL brało swoich na etaty bo byli "najlepszymi" fachowcami, ci też ufają tylko swoim i może całkiem słusznie , bo z poprzedników nie zaufałbym nikomu.
Jak można ufać ludziom, którzy raz są z rolnikami, stają po stronie tradycji ludowej opartej na twardych korzeniach chrześcijaństwa, a za chwilę oklaskują wystąpienia przeciwne Kościołowi. Sprzedali by się każdemu, byle by być na stołkach. Dobrze , że już ich nie ma i mam nadzieję, że o nich zapomnimy.
Na górę

Postautor: xxz » 3 wrz 2020, o 19:37

Różnica pomiędzy powiatem pis-owskim , a psl-owskim polega na tym, że kiedy w listopadzie 2018 roku przejmowali władzę budżet powiatu nie zamykał się kwotą 6 mln zł ( fikcyjne pieniądze po stronie dochodów)- nagranie z sesji absolutoryjnej za 2019 r. PSL sprzedał ok. 120 ha ziemi, kiedy PIS na pozostałe ok. 200 ha ( po gospodarstwie rolnym w Zatylu) ogłosił przetarg na dzierżawę pod budowę farmy fotowoltaicznej, która ma przynieść dochód roczny ok. 2,5 mln zł . I taka to różnica.
Na górę

Postautor: Gość » 3 wrz 2020, o 20:17

W sejmie dla rządzących najlepszym co mogło się przydarzyć jest bardzo słaba opozycja, a w powiecie starosta który nic nie znaczy i tylko wykonuje posłusznie rozkazy Zielnika. Pis już się żre o to kto będzie przywódcą. Więc tylko czekać jak rzucą się sobie do gardeł. Dodatkowo obsadzanie stołków swoimi to jeszcze takiej skali nie było. A wszystko to widać i nawet tego nie ukrywają. Mam nadzieję, że ludzie którym to się nie podoba pójdą po rozum do głowy i odpowiednio podziękują w wyborach. Dużo osób twierdzi że w powiecie to według przysłowia zamieniono siekierkę na kijek.
I apiat od nowa po wyborach nowe stare tłuste gęby zaczną obsadzać swoimi. Mam tego już dość. 30 lat chodziłem na wybory. Głosowałem będąć za granicą. Juz więcej nie pójdę na tą czy tamtą obłudę głosować. Pokazali jak dbają o własne gaże w dobie pandemii. Obłudo pozwól żyć.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 3 wrz 2020, o 20:34

W sejmie dla rządzących najlepszym co mogło się przydarzyć jest bardzo słaba opozycja, a w powiecie starosta który nic nie znaczy i tylko wykonuje posłusznie rozkazy Zielnika. Pis już się żre o to kto będzie przywódcą. Więc tylko czekać jak rzucą się sobie do gardeł. Dodatkowo obsadzanie stołków swoimi to jeszcze takiej skali nie było. A wszystko to widać i nawet tego nie ukrywają. Mam nadzieję, że ludzie którym to się nie podoba pójdą po rozum do głowy i odpowiednio podziękują w wyborach. Dużo osób twierdzi że w powiecie to według przysłowia zamieniono siekierkę na kijek.
Nie ma żadnej nadziei. Po wynikach wyborów ostatnich kadencji można wysnuć wniosek, że albo PIS albo...PSL:) PSL i Samorządowcy razem mieli więcej głosów ( 15271) niż PIS ( 13872) ale razem mają mniej radnych. quasi PO czyli Porozumienie Samorządowe miało tylko niecałe 3 tys. głosów
Na górę

Postautor: lulek » 3 wrz 2020, o 21:47

System Donta wcześniej był sprawiedliwy, teraz nie. Dobrze,że nie ma już w powiecie tych co wszystko sprzedawali ( jak rząd PO-PSL cały przemysł przetwórczy w rolnictwie). Ci zdążyli już sprzedać ok. 120 ha pola po szkole rolniczej. Teraz jest szansa dochodów dla powiatu z tytułu dzierżawy pod fotowoltaikę pozostałej części pola w Zatylu. O ile większy mógł być dochód gdyby nie sprzedano tych 120 ha?
Na górę

Postautor: lolok » 6 wrz 2020, o 08:50

I zamiast rolnicy z naszego powiatu uprawiać ziemię, której i tak brakuje to będą panele słoneczne dla jakiegoś kogoś z Polski który nabije sobie kabzę. Ale rozwiązanie. Dajcie ludziom z naszego powiatu ziemię, a nie kombinujcie. Podobno tak wspieracie rolnictwo. Śmiechu warte. A tamte hektary dobrze że sprzedali bo teraz przynajmniej nasi powiatowi rolnicy korzystają z nich. A pieniądze za sprzedaż powinny pójść do danej gminy na inwestycje drogowe.
Na górę

Postautor: Gość » 11 wrz 2020, o 07:05

A może by tak kacyki z PSL co nie wiedzą którą stroną widły w rękach trzymać, a rozumy wszystkie zjedli zajęli się uprawą gleby.
Na górę

Postautor: Jeremiah » 13 wrz 2020, o 07:19

System Donta wcześniej był sprawiedliwy, teraz nie. Dobrze,że nie ma już w powiecie tych co wszystko sprzedawali ( jak rząd PO-PSL cały przemysł przetwórczy w rolnictwie). Ci zdążyli już sprzedać ok. 120 ha pola po szkole rolniczej. Teraz jest szansa dochodów dla powiatu z tytułu dzierżawy pod fotowoltaikę pozostałej części pola w Zatylu. O ile większy mógł być dochód gdyby nie sprzedano tych 120 ha?
Spokojnie. To firma zajmująca się produkcją filmów. A ty już zyski liczysz. Sam piszesz o szansie.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”