Po gminie teraz miasto do likwidacji? No i kto ostatnio rządził...

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 25 lut 2019, o 21:24

Miasto na Śląsku bankrutem. Zniknie z mapy Polski?

https://slask.onet.pl/swietochlowice-mi ... wa/47jbelg

Dawid Adam Kostempski (ur. 9 maja 1979 w Zabrzu[1]) – polski polityk i samorządowiec, w latach 2010–2018 prezydent Świętochłowic.
W 2010 został przewodniczącym koła miejskiego Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach. Wiki


Pierwszy raz w historii polska gmina zostanie zlikwidowana z powodu ogromnych długów. Wójt gminy Ostrowice w Zachodniopomorskiem, który w wyborach startował z komitetu Platformy Obywatelskiej, przez lata brał pożyczki w parabankach, ale nie wziął pod uwagę, że to doprowadzi do katastrofy, a jego być może za kratki.

https://www.tvp.info/33567448/wojt-z-pl ... oral-gmine
Na górę

Postautor: Gość » 25 lut 2019, o 21:35

Mimo, że pierwsze sygnały o katastrofalnej sytuacji finansowej Ostrowic wpływały do MSWiA już w 2010 roku. Ówczesna koalicja PO-PSL nie reagowała. Do zadłużenia doprowadził wójt z Platformy Obywatelskiej, który brał pożyczki w parabankach. „Przez pięć lat - PO nie potrafiło wyznaczyć Komisarza Rządowego. Mieliście wójta, wojewodę, ministra oraz premiera i tego zarządu nie wyznaczyliście"

Były wójt Ostrowic z Platformy Obywatelskiej miał też przez lata podpisywać niekorzystne aneksy do umów pożyczkowych, co spowodowało spiralę zadłużenia. „Gdyby zareagowano w odpowiednim czasie, w 2010 roku nie byłoby teraz problemu. Nie byłoby specustawy, a rząd nie musiałby przejąć 50 mln długu "

https://szczecin.tvp.pl/37973257/sejm-z ... yl-przeciw

Wykazano wiele przykładów niegospodarności poprzedniej władzy Świętochłowic. Dotyczy to kwestii znikających dokumentów z informacjami o wypłatach dla urzędników czy nagrodach. Na kwotę długu składają się zakup limuzyny za 200 tys. złotych, czy delegacje byłego prezydenta miasta do Monachium, Cannes czy Chin – wyliczał.

https://slask.onet.pl/swietochlowice-mi ... wa/47jbelg
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”