Dulszczyzna PiS

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 17 paź 2018, o 21:04

Przed chwilą w TVP1 w programie Alarm powiedziano wszystko o tomaszowskim basenie na przykładzie Siemiatycz. Naprawdę warto zobaczyć.
(trochę wytrwałości bo są reklamy ale po 7 min. i 30 s. zaczyna się o basenie!)
Na górę

Postautor: Gość » 17 paź 2018, o 21:08

Na przykładzie Siemiatycz można powiedzieć wszystko o Siemiatyczach.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2018, o 07:26

Na przykładzie Siemiatycz można powiedzieć wszystko o Siemiatyczach.
Typowy pisowski cwaniak, uderz się trochę w pierś zadufany w sobie partyjniaku.
Na górę

Postautor: malolat » 18 paź 2018, o 07:52

[ analogia Tomaszowa Lub.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2018, o 16:13

arogancja władzy sięgnęła zenitu szczególnie drażni bezczelność gdzie podpisują się prawo i sprawiedliwość a rzeczywiście to oszuści i kłamcy i wstydzę się sama siebie że tak bardzo wam wierzyłam
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2018, o 16:52

arogancja władzy sięgnęła zenitu szczególnie drażni bezczelność gdzie podpisują się prawo i sprawiedliwość a rzeczywiście to oszuści i kłamcy i wstydzę się sama siebie że tak bardzo wam wierzyłam
pisowiec - pot. obraźliwy zwrot używany w szczególności wobec polityków i urzędników (coraz częściej jednak używany do opisu pewnych ogólnych cech charakteru), podkreślający zestaw cech osobowości, z których najważniejsze to: hipokryzja, obłuda, kłamstwo, ignorancja, niekompetencja, zawiść, prymitywizm, chamstwo, pycha, pogarda, mściwość, demagogia. Zwrotem tym określa się również osoby o wąskich horyzontach umysłowych (porównaj: "błaszczaki"), karierowiczów (porównaj: "misiewicze"), a czasem również chorych psychicznie (porównaj: "zespół Macierewicza"). Przekonane o swojej nieomylności, ignorują wszelką krytykę swoich działań, posuwając się do pomówień i oszczerstw wobec interlokutorów. Nie mają zahamowań przed niegodziwymi i bezprawnymi działaniami; uważają, że cel uświęca środki (porównaj: "zero"), czują się bezkarni z powodu znajomości z wyżej postawionymi innymi "pisowcami" (porównaj: "nepotyzm", "kolesiostwo"). Ostentacyjnie obnoszą się ze swoją religijnością, jednak ich działania stoją w jawnej sprzeczności z nauką Chrystusa (por.:"faryzeusz", "Radio Maryja"). Bezrefleksyjnie i z całkowitym posłuszeństwem wypełniają polecenia prezesa partii (por.: "Andrzej d***"), którego otaczają swoistym kultem. Posługują się alternatywnymi pojęciami, negującymi ich prawidłowe znaczenie: sprawiedliwość zamiast niesprawiedliwość, prawo zamiast bezprawie, prawda zamiast kłamstwo, honor - hańba, czarne - białe. Wypowiedzi pisowca należy najpierw poddać negacji znaczeniowej, aby uzyskać rzeczywisty sens słów.
Na górę

Postautor: trw » 18 paź 2018, o 21:43

Fantastyczny opis! Uśmiałem się, choć naprawdę do śmiechu mi nie jest jak myślę o pisowcach. Bardzo celnie napisane, z trafnym zakończeniem.
Na górę

Postautor: Gość » 18 paź 2018, o 21:46

Przecież ty połowy z tego nawet nie zrozumiałeś :P
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2018, o 09:46

Dulszczyzna,hipokryzja,wszystko prawda,a ja powiem zwykłe sku.wysyństwo co wyprawia pis w mediach.Jak bluzgali na burmistrza Siemiatycz za basen,to powinni Żukowskiego w jednej chwili na zbity pysk wywalić z partii.Pisowskie sku.wysyństwo.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2018, o 11:11

Fantastyczny opis! Uśmiałem się, choć naprawdę do śmiechu mi nie jest jak myślę o pisowcach. Bardzo celnie napisane, z trafnym zakończeniem.
Deklinacja po pisowsku:
M. PiS daje odpór wrogom
D. PiS dywaguje na temat nowego POdziału stanowisk
C. PiS dzieli stanowiska między koalicjantów
B. PiS dementuje POgłoski o upadku rządu
N. PiS dąży do przyśpieszenia wyborów
Ms. PiS dzielnie zmaga się z Platformą
W. PiS doprowadzi do obalenia konstytucji.
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2018, o 12:35

Fantastyczny opis! Uśmiałem się, choć naprawdę do śmiechu mi nie jest jak myślę o pisowcach. Bardzo celnie napisane, z trafnym zakończeniem.
Za wszystkim co złe - stoją komuniści https://www.wiocha.pl/1500358,ZA-WSZYST ... -KOMUNISCI
Na górę

Postautor: Gość » 19 paź 2018, o 17:24

Fantastyczny opis! Uśmiałem się, choć naprawdę do śmiechu mi nie jest jak myślę o pisowcach. Bardzo celnie napisane, z trafnym zakończeniem.
Deklinacja po pisowsku:
M. PiS daje odpór wrogom
D. PiS dywaguje na temat nowego POdziału stanowisk
C. PiS dzieli stanowiska między koalicjantów
B. PiS dementuje POgłoski o upadku rządu
N. PiS dąży do przyśpieszenia wyborów
Ms. PiS dzielnie zmaga się z Platformą
W. PiS doprowadzi do obalenia konstytucji.
Warto zastanowić się, czy PIS nie jest organizacją przestępczą. Tak, przed paroma laty mówił o SLD jeden z superliderów PIS-u i domagał się delegalizacji owego SLD. Kiedy teraz PiS pragnie współpracy z SLD, to pragnie współpracy z „organizacją przestępczą” – jak sam SLD nazwał. Kto zaś współpracuje z „organizacją przestępczą”, sam jest przestępcą. No chyba, że PiS zmienił zdanie i nie uważa już SLD za godną zdelegalizowania „organizację przestępczą”. Wtedy sojusz z szacowną partią POlityczną jest normalnym procesem demokratycznym. Prawicowe POglądy można przecież w razie palącej, wyższej konieczności POgnieść, wyrzucić do kosza, zaPOmnieć.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”