Album o Tomaszowie

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 13:58

Mam dziwne skojarzenie.Patrzę na okładkę albumu, na zdjęciu dr Peter na ławeczce, a w tle zabytek miasta. Ukraińcy mogą zacierać ręce i być dumni. Przykład ukraińskiej przeszłości miasta z cerkwią w tle? Czy to było zamiarem autora?
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 15:37

Co ty bredzisz? Jakiej "ukraińskiej przeszłości miasta"? Tomaszów od założenia jest polskim miastem, a cerkiew jest jego częścią. Album jest piękny. A jak się nie podoba, to nie kupuj.
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 17:59

Ja bredzę? Cerkiew świadczy o katolickiej przeszłości? To ma być wizerunek miasta? Ktoś to zrobił pod Ukraińców, dał im pożywkę. Śmiało będą pieprzyć o Ukrainie po San.
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 20:20

W 1921 roku na ok.7.000 mieszkańców ponad 4.500 stanowili Żydzi, katolików było ok.2.100, a prawosławnych ok.400. Tak więc Tomaszów nie był w większości ani katolicki ani prawosławny!
http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/tom ... ia-miasta/
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 21:27

A co miało być w tle? Dom Handlowy? :P Cerkiew odnowiona to jest na foto.
Na górę

Postautor: Gość » 13 wrz 2018, o 21:33

Niby szczegół a ktoś nie dopilnował :roll:
Na górę

Postautor: corinne » 14 wrz 2018, o 07:28

Gdzie można kupić ten album?
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2018, o 11:18

Chyba w Związku Ukraińców w Polsce.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2018, o 11:56

Widocznie idiota nie zna historii Tomaszowa. Nawet teraz prawosławni w Tomaszowie stanowią mniejszość. już więcej liczą wyznawców Świadkowie Jehowy.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2018, o 13:32

Idiota zna historię Tomaszowa i nie tylko. Zna też politykę historyczną ukraińską. Ktoś Ukraińcom w realizacji tej polityki pięknie pomógł,ale nie będę go wyzywał od idiotów,po prostu myśli pro ukraińsko, a na pewno nie czuje zagrożenia z tamtej strony.Najgorzej, że mógł to być niby polski historyk i do tego polityk.
Na górę

Postautor: Gość » 14 wrz 2018, o 13:42

Też mi sie to średnio podoba.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”