BUDUJEMY BASEN!!!!

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 8 paź 2018, o 12:11

Wydaje mi się, że coś poukrywali na tym bip, nie mogę odszukać wszystkich dokumentów. Na pewno były dwa przetargi i na pewno pierwszy został unieważniony. Dlaczego? Oto jest pytanie. Dlaczego wybrano później ofertę kilka milionów droższą?
O matko. Poukrywane na BIP. droższa oferta. człowieku ty startuj do prokuratury albo ona wystartuje do ciebie bo jak widać coś wiesz. i masz obowiązek się z tym podzielić.
Jako odpowiedzialny mieszkaniec naszego miasta, który troszczy się o publiczny grosz, mam nadzieję że pomożesz w poszukiwaniu prawdy. Jeśli się okaże, że coś było nie tak z przetargami razem ze mną pójdziesz na prokuraturę, prawda? Teraz poczuj się w obowiązku i pomóż odszukać dokumenty przetargowe.
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2018, o 12:15

A czy te przetargi prowadzi sam Burmistrz czy urzędnicy z Urzędu Miasta? Bo na Burmistrzu to możesz bezkarnie wieszać psy i stawiać zarzuty( takie mamy prawo) ale urzędnicy mogą pozwać. Przecież to jest ustawa o zamówieniach publicznych. To jest procedura.
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2018, o 12:26



O matko. Poukrywane na BIP. droższa oferta. człowieku ty startuj do prokuratury albo ona wystartuje do ciebie bo jak widać coś wiesz. i masz obowiązek się z tym podzielić.
Jako odpowiedzialny mieszkaniec naszego miasta, który troszczy się o publiczny grosz, mam nadzieję że pomożesz w poszukiwaniu prawdy. Jeśli się okaże, że coś było nie tak z przetargami razem ze mną pójdziesz na prokuraturę, prawda? Teraz poczuj się w obowiązku i pomóż odszukać dokumenty przetargowe.
Ty juz nie szukaj jelenia :P To ty napdlałeś , że wybrano ofertę 5 mln wyższą i , że jeszcze poukrywali na BIP z którego ja korzystałem chcąc potwierdzić twoje informacje
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2018, o 12:50

to jakie informacje potwierdziłeś na BIP
Na górę

Postautor: Gość » 8 paź 2018, o 21:54

No jednak matoł. Twierdzi, że odrzucono ofertę o 5 mln zł tańszą. Sprawdzam BIP a tam od marca czyli ogłoszenia przetargu jest jedno posiedzenie komisji w sierpniu z otwieraniem ofert i jedną firmą. :roll: No to podaj termin posiedzenia komisji na której odrzucono tańsza ofertę bo przecież sam burmistrz tego nie robi.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 08:25

Może i jestem matoł ale dobrze że trafiłem na ciebie człowieka inteligentnego i sprawnego w działaniu. Wytłumacz mi w takim razie skąd ludzie wiedzą, że był pierwszy przetarg i znają nazwę firmy Budmat z Zamościa i cenę 27 mln a wszystkich ofert miało być więcej. To ten Budmat dał najniższą cenę może 26,5mln może 27,5mln, nie wiem ok.27 mln w każdym razie i ta oferta została odrzucona, bo gdyby nie była odrzucona z nimi by umowa była podpisana. Jak wiesz chociażby z prasy umowa została podpisana z Erbudem z Warszawy na 32,3mln. Nie wiem jakie ma znaczenie czy będziemy się kłócić o 3,4 lub 5 mln ale to jest zawsze kupa forsy,to są miliony które miasto musi wyłożyć i pytam dlaczego? Bezmyślność,niegospodarność,parcie na stołek czy co jeszcze spowodowało że musimy wywalić kilka milionów więcej,pytam inteligenta, bo ja tego nie potrafię zrozumieć.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 08:33

ta różnica w tych kilku milionach pójdzie na premie uznaniowe, chłopie na jakim ty świecie żyjesz :)
ręka ręke myje znasz to przysłowie?
ktoś za mało posmarował, albo było z wyższej góry narzucone kto ma budować, jak wiadomo z Sejmu bliżej do W-wskiej firmy jak do Zamościa.

ile dostał wykonawca za zbudowanie narodowego Premii i nikt nie piszczał... bo był szał..

ehh też mnie to boli, ale za mało możemy poza pisaniem
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 08:41

Basen na zadupiu to nie narodowy. Czy tu nie ma naprawdę pilniejszych wydatków niż basen? Krzywe drogi w centrum są i od 10 lat brak pieniędzy.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 08:50

Może i jestem matoł ale dobrze że trafiłem na ciebie człowieka inteligentnego i sprawnego w działaniu. Wytłumacz mi w takim razie skąd ludzie wiedzą, że był pierwszy przetarg i znają nazwę firmy Budmat z Zamościa i cenę 27 mln a wszystkich ofert miało być więcej. To ten Budmat dał najniższą cenę może 26,5mln może 27,5mln, nie wiem ok.27 mln w każdym razie i ta oferta została odrzucona, bo gdyby nie była odrzucona z nimi by umowa była podpisana. Jak wiesz chociażby z prasy umowa została podpisana z Erbudem z Warszawy na 32,3mln. Nie wiem jakie ma znaczenie czy będziemy się kłócić o 3,4 lub 5 mln ale to jest zawsze kupa forsy,to są miliony które miasto musi wyłożyć i pytam dlaczego? Bezmyślność,niegospodarność,parcie na stołek czy co jeszcze spowodowało że musimy wywalić kilka milionów więcej,pytam inteligenta, bo ja tego nie potrafię zrozumieć.

Moim zdaniem powinieneś to wyjaśnić w trybie wyborczym bo to jest poważne oskarżenie. Na świadków możesz powołać tych "ludzi". Nawet średnio inteligentny człowiek jak ty wie, że burmistrz niczego nie odrzuca tylko komisja przetargowa. A więc w którym dniu komisja przetargowa odrzuciła ofertę niższą o 5 mln zł?
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 08:54

Basen na zadupiu to nie narodowy. Czy tu nie ma naprawdę pilniejszych wydatków niż basen? Krzywe drogi w centrum są i od 10 lat brak pieniędzy.
krzywe to ty masz nogi :D a nazywanie Tomaszowa Zadupiem, świadczy że Dupkiem jesteś.

takich wybieracie radnych, bo to oni klepią tematy.... burmistrz tylko podpisuje dla wyjaśnienia. Krzywulasie
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 10:03

Mam wątpliwości, czy w omawianym przypadku może mieć zastosowanie tryb wyborczy. Nie jest to też najważniejsze. Chodzi przede wszystkim o motywy podejmowanych działań. Jeżeli była do wyboru oferta tańsza i droższa, co spowodowało przyjęcie oferty droższej?
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 10:11

Mam wątpliwości, czy w omawianym przypadku może mieć zastosowanie tryb wyborczy. Nie jest to też najważniejsze. Chodzi przede wszystkim o motywy podejmowanych działań. Jeżeli była do wyboru oferta tańsza i droższa, co spowodowało przyjęcie oferty droższej?

Stworzyłeś sobie fakt bo "ludzie mówią" a potem sie pytasz o motywy działań których nie potrafisz udowodnić. To na BIP skasowali protokół posiedzenia komisji która odrzuciła tańszą ofertę?
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 10:20

Mam wątpliwości, czy w omawianym przypadku może mieć zastosowanie tryb wyborczy. Nie jest to też najważniejsze. Chodzi przede wszystkim o motywy podejmowanych działań. Jeżeli była do wyboru oferta tańsza i droższa, co spowodowało przyjęcie oferty droższej?

Stworzyłeś sobie fakt bo "ludzie mówią" a potem sie pytasz o motywy działań których nie potrafisz udowodnić. To na BIP skasowali protokół posiedzenia komisji która odrzuciła tańszą ofertę?
Ja nie wiem czy coś wykasowano na bip, wiem że za UM odpowiada burmistrz i chciałbym dowiedzieć się dlaczego i z jakiego powodu dokłada miastu kilka milionów zobowiązań. To on ostatecznie podpisał droższą umowę na basen i to on nie podpisał umowy tańszej.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 11:17




Stworzyłeś sobie fakt bo "ludzie mówią" a potem sie pytasz o motywy działań których nie potrafisz udowodnić. To na BIP skasowali protokół posiedzenia komisji która odrzuciła tańszą ofertę?
Ja nie wiem czy coś wykasowano na bip, wiem że za UM odpowiada burmistrz i chciałbym dowiedzieć się dlaczego i z jakiego powodu dokłada miastu kilka milionów zobowiązań. To on ostatecznie podpisał droższą umowę na basen i to on nie podpisał umowy tańszej.

Nie wiem. Ty jesteś jakiś ograniczony? :roll: Zacznij od tego czy masz prawdziwą informację/ Bo jak na razie sam ją stworzyłeś i zadajesz pytania.
Na górę

Postautor: Gość » 9 paź 2018, o 12:04

Szkoda, że nie interesuje cię prawdopodobna strata kilku milionów przez miasto, a w zamian tego dowalasz mi epitetami. Jeśli nie ma nic na rzeczy burmistrz jako kandydat właśnie w trybie wyborczym może wytoczyć proces, ale zapewniam cię że tego nie zrobi, bo były 2 przetargi, są ludzie co to wiedzą tylko się boją mówić. Już dawno po sesji RM część radych ponoć była wściekła za wybór droższej oferty. Zgadnij kogo się boją że nic nie mówią, pewnie nie zgadniesz, pewnie pomyślisz że PO, a może PSL, może KUKIZA, to ci powiem, prawych i sprawiedliwych, takie czasy nastały.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”