Dwa polskie getta

Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 20:27

„Opinia publiczna jest zdezorientowana propagandą i coraz poważniejszymi oskarżeniami rzucanymi w debacie publicznej. Towarzyszące temu emocje sprawiają, że jest bardziej podatna na manipulacje niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, opinia publiczna jest podzielona na dwa odseparowane od siebie obiegi informacyjne. Główne telewizje informacyjne przedstawiają tak odmienne rzeczywistości, iż można mieć wrażenie, że chodzi o dwa różne kraje. Ba, dwa różne światy. Są w Polsce ludzie, którzy szczerze martwią się ingerencją Brukseli w wewnętrzne sprawy kraju, i tacy, którym sen z powiek spędza budowa państwa autorytarnego na wzór putinowskiej Rosji”.

Frazes, pomówienie, obelgi i szukanie haków – to jest obecnie żywioł obu głównych partii, które od lat świetnie żyją dzięki sobie i końca tego nie widać. Z pozoru bardzo się różniące, w istocie reprezentują ten sam obóz, który Matyja określa obozem polskiej peryferii. Państwa peryferyjne żyją w stworzonym przez siebie świecie ułudy, w klaustrofobicznej przestrzeni z fałszywą wizją własnej historii, z megalomanią i oderwaniem od realiów.

To jest istota polskiej polityki lat ostatnich. Co gorsza, obie formacje utworzyły w państwie polskim dwa wielkie getta, zamieszkałe przez wyznawców jednie słusznej linii obu partii i wierzących we wszystko co im się podsunie. Życie w takim państwie jest gehenną przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą być mieszkańcami ani jednego, ani drugiego getta.

http://www.mysl-polska.pl/1627

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 20:36

"Divide et impera" (dziel i rządź). Od dawna wiem, że POPiS to jedno wielkie, cuchnące g.wno. Jedni wąchają i smakują z jednej strony, drudzy z drugiej. Obie grupy zachwalają swoją stronę jako przysmak i zatłukliby w przypadku czyjejś wątpliwości co do walorów swojej części. Tfu

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 23:34

Agnieszka Ścigaj - Poseł na Sejm RP
20 min ·

Zastanawia mnie jedno...
Jak to jest, że partie systemu co kadencję wydają 200 mln złotych subwencji by przeprowadzać sondaże "kto na jaką ściemę się łapie", a jak Prezydent chce zapytać ludzi uczciwie co chcą zmienić w Konstytucji, która urządza i definiuje im życie, to wszyscy widzą w tym problem...
Ile jeszcze afer muszą zafundować te samozwańcze elity żebyście zrozumieli, że mają zwykłych Polaków za idiotów... Dojrzejemy do tej wiedzy, czy potrzeba taśm u kolejnego "Sowy" na których usłyszymy, że Polacy są stadem baranów i nie warto ich pytać o zdanie?
Wiecie nad czym się zastanawiam?
Czy jest jakaś szansa, że ludzie w moim ukochanym kraju zaczna myśleć i dostrzega POPiSową zabawę kosztem ich ciezkiej pracy...
Czy warto o to walczyć?

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 23:41

Nihil novi sub sole, bo nie pierwszy to raz przedstawiciel nadzwyczajnej kasty, tym razem kasty politycznej, obrzuca błotem tych, którzy mają czelność wyrażać swoją opinię, jakże odmienną od jedynej słusznej wersji podawanej w dwóch wyraźnie zróżnicowanych smakach: przez TVN (piołun) lub TVP (wanilia). Należy również dodać, że słowa te wypowiedziała osoba (Gliński), która jest od stóp do czubka głowy porządnie uświniona uczestnictwem w różnych lewackich projektach politycznych, takich jak Unia Wolności i partia Zielonych. Ponadto pan minister od „kultury” jest znany z hojnego finansowania ośrodków antypolskich i wymigiwania się od odpowiedzialności za nikłe efekty działalności PFN.

Co tak rozsierdziło pana ministra? Otóż to, że cześć polskiego społeczeństwa nie traktuje wytycznych izraelskich jako drogowskazu według którego ma pracować aktualny rząd Morawieckiego. Minister Gliński mając na myśli niedawny “sukces”, nazywa to „porozumieniem z Izraelem”. Krytykujesz porozumienie, to jesteś „wariatem lub osobą nienawidzącą Polski(*)”.

Jedyna różnica pomiędzy oportunistą Glińskim a Gazetą Wyborczą i TVN- em polega na użyciu innych stygmatów. Dla ministra PiS są to wariaci i osoby nienawidzące Polski, dla GW i TVN faszyści i prawicowi ekstremiści. Dorzucić do tego możemy casus posłanki Lichockiej, która zagęgała niedawno na TT o antysemickich i ruskich trollach, których należy banować.

https://www.ekspedyt.org/2018/07/26/spa ... c-polakom/

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 27 lip 2018, o 20:40

PIS i PO to jedno zło

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 27 lip 2018, o 21:51

Brawo Zakalec'15.

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 27 lip 2018, o 23:04

Brawo Zakalec'15.
:lol: :lol: :lol: taki tekst może napisac tylko forumowy debil

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 29 lip 2018, o 13:26

Powkleja jeden z drugim czyjes wypowiedzi bo sam myśleć nie umie.

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 30 lip 2018, o 14:45

Tyle w tym dobrego,że przekleństw i błędów nie ma.

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Mohort » 1 sie 2018, o 05:32

Powkleja jeden z drugim czyjes wypowiedzi bo sam myśleć nie umie.
a ty nad swoim zdaniem długo myślałeś? :lol:

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 1 sie 2018, o 19:48

W ubiegłym miesiącu rada nadzorcza Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej (spółka córka MPK Lublin) powoła nowego wiceprezesa. Bez konkursu do zarządu weszła córka radnej Platformy Obywatelskiej Marty Wcisło. W lubelskich strukturach PO wrze, działacze są wściekli na swoją koleżankę.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/corka-r ... ki/b04v7v4

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 1 sie 2018, o 20:35

to już ostatnie podrygi lemingów

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 11 sie 2018, o 23:16

Spór o sądy z obu stron tego sporu jest już tak zagmatwany i zakłamany, że nawet ludzie dobrze zorientowani w prawie gubią się w detalach, kruczkach, wykładniach i interpretacjach. Zostaje tylko krzyknąć „pokaż cycki!”. Choć to może nie na temat, może prostackie, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi. A w sporze o sądy wszyscy weń zaangażowani mówią, że chodzi o niezawisłość, równość wobec prawa i inne tyle wzniosłe, co ważne sprawy, a już nawet mało rozgarnięte osoby wiedzą, że chodzi wyłącznie o władzę zapewniającą bezkarność.

Program 500+ sypie się. Przewidywałem to rok temu. To kolejne działanie PiS-u odzierające politykę z warstw ideałów i troski o dobro wspólne. Co z tego, że 500+ nie odwróci katastrofy demograficznej. Ważne, że przedłuża czas posiadania władzy. Dlatego mimo zaprzeczeń ze strony minister Elżbiety Rafalskiej, wierzę, że jeżeli PiS będzie się bał utraty tej władzy, to wprowadzi program 1000+. Jak ktoś krzyknie w ich stronę coś na zasadzie „pokaż cycki!”, to pokażą co się da, byle utrzymać władzę.

W tej coraz brutalniejszej walce o władzę nie ma żadnych polskich interesów narodowych. Nie ma troski o państwo jako dobro wspólne. Są rozliczne mutacje amerykańskiej maksymy z lat pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Według niej, co jest dobre dla General Motors, jest dobre dla Ameryki! W Polsce w zależności od partii politycznej to brzmi, co jest dobre dla PiS-u jest dobre dla Polski! Albo, co jest dobre dla Ameryki jest jeszcze lepsze dla Polski! Albo, co jest dobre dla Żydów jest najlepsze dla Polski! Tej Polski nie należy mylić z Polakami, a zwłaszcza z tymi zza wschodniej granicy. Większość Polaków patrzących na to, o ile nie obojętnieje coraz bardziej, to stać coraz częściej wyłącznie na okrzyk „pokaż cycki!”


http://www.mysl-polska.pl/1650

Re: Dwa polskie getta

Postautor: Gość » 13 sie 2018, o 07:59

Zabetonuja scenę polityczną na lata. Pierwsza próba do PE. Jest nadzieja, że prezydent zawetuje zmianę ordynacjiWróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”