Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 09:40

Rząd chce walczyć z niedoborem pracowników. Nowa polityka migracyjna, która zostanie ogłoszona we wrześniu ma kosztować 2,9 mld złotych – informuje dzisiejsza “Rzeczpospolita”.

https://medianarodowe.com/gigantyczna-k ... acownikow/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 09:47

Dane Głównego Urzędu Statystycznego jasno wskazują, że poziom emigracji Polaków w minionym roku był wyższy niż w 2015 czy 2014 roku. Poza granicami kraju przebywa już ok. 2,5 mln naszych rodaków.

Dane GUS-u mogą niepokoić polityków partii rządzącej, którzy wielokrotnie zarzucali poprzedniej władzy, że Polacy wyjeżdżają przez brak perspektyw w naszym kraju. Aktualne dane nie napawają optymizmem.

Z danych GUS-u jasno wynika, że w 2016 roku z Polski wyjechało 118 tys. osób. To o 4,7 proc. więcej niż w 2015 roku. Dane z końca ubiegłego roku wskazują, że poza Polską przebywa 2,5 mln. osób.


https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/sw ... ar-AAtJbj0


Raport 'Migracje zarobkowe Polaków" ukazuje, jak będzie wyglądała polska emigracja w roku 2018. Tylko 40% ankietowanych nie rozważa wyjazdu, bo ma dobrą pracę w Polsce.

Niemcy, Wielka Brytania i Norwegia - to trzy kraje, do których najchętniej za pracą w nadchodzącym 2018 roku chcą wyjechać Polacy. A takie plany ma prawie 14 % pracowników w wieku od 18 do 34 lat.

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 09:52

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozmawia z władzami Filipin na temat sprowadzenia stamtąd pracowników. – Chodzi o nawiązanie współpracy dwustronnej. Filipińczykom zależy na tym, by osoby, które przyjeżdżałyby do pracy, miały zagwarantowaną pracę, mieszkanie itd. – mówi wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. I dodaje, że podobną umowę z Filipinami, na podstawie której przez agencję pracy sprowadzane są opiekunki osób starszych, ma Holandia.

https://www.magnapolonia.org/rzad-chce- ... migrantow/

Zagwarantowaną pracę, mieszkanie...Ilu Polaków by zostało gdyby im to zapewnić :roll:


„Imigrant+” – PiS planuje wydać miliardy na ściąganie imigrantów z Azji. Rząd zafunduje nam multi-kulti?

https://nczas.com/2018/07/26/imigrant-p ... lti-kulti/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 10:32

Imigranci zmienili państwa, do których przybyli, nie asymilują się, tworzą getta. Polska zaczyna powtarzać błędy Zachodu z lat 70-90 XX wieku, kiedy to tania siła robocza miała dać korzyści gospodarcze. Skończyło się niekontrolowanym napływem imigrantów – także w wyniku łączenia rodzin. Szybkie korzyści gospodarcze okazało się iluzoryczne, a Zachód od 20 lat pozostaje w permanentnym kryzysie społecznym pogłębianym z każdą nową falą przybyszy.

Wszystko wskazuje na to, że tylko po to, by ratować zbankrutowany ZUS Polska wzorem Zachodu ściąga setki tysięcy, jeśli nie miliony przybyszy. Odbywa się to po cichu, bez żadnej dyskusji i pytania Polaków, czy chcą otwierać swe granice, czy nie. A wszystko przy propagandowym kłamstwie o niewpuszczaniu imigrantów. Polska zapłaci wielką cenę za krótkowzroczną i oszukańczą politykę PiS


https://nczas.com/2018/07/06/wydalo-sie ... ego-zus-u/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 10:46

Cytowany przez „Rz” prof. Maciej Duszczyk, demograf i prorektor UW przedstawiany jako ekspert ds. migracji twierdzi, że imigrację tymczasową należy przekształcić w stałą. Szacuje, że jeśli skrócenie do 2,5 roku czasu obowiązkowego przebywania i pracy w Polsce obejmie też cudzoziemców pracujących na oświadczenie, na stały pobyt w Polsce może zdecydować się 150–200 tys. Twierdzi też, że Polska w polityce migracyjnej powinna otwierać się również na Azję, a nawet Afrykę.

https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-szykuj ... -3-mld-zl/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 13:18

Według zaprezentowanych w czwartek danych za 2016 rok w Wielkiej Brytanii mieszkało wtedy 1,02 mln Polaków, o 86 tys. więcej niż rok wcześniej (916 tys., wzrost o 9,39 proc.). Liczba osób, które urodziły się w Polsce, wzrosła z 831 tys. do 911 tys. (wzrost o 80 tys., czyli o 9,6 proc.).

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- ... tanii.html


Nowa strategia migracyjna, która przechodzi wewnątrz rządowe konsultacje przewiduje zmianę ustawy o instytucjach rynku pracy. „Znajdą się w niej instrumenty ułatwiające zatrudnienie przybyszów spoza Unii” – mówi wiceminister pracy Stanisław Szwed.

Rząd chce m.in. wydłużyć możliwość pracy na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, ta uproszczona formuła zatrudnienia dotyczy obcokrajowców z krajów byłego ZSRR. Urzędnicy planują także złagodzić politykę migracyjną dla krajów z odległego obszaru Azji Południowo-Wschodniej. Chodzi o m.in. Wietnam i Filipiny. „Mamy informacje od pracodawców, że osoby z tych krajów bardzo szybko aklimatyzują się w Polsce i dobrze się integrują. Filipińczycy są cenionymi pracownikami w sektorze usług opiekuńczych czy branży IT” – mówi wiceminister Paweł Chorąży. Już obecnie w Polsce pracuje ponad milion Ukraińców i wiele tysięcy innych obcokrajowców. Powodem tak drastycznego złagodzenia polityki migracyjnej ma być ciągły niedobór rąk do pracy. Politycy chcą aby imigranci zamieszkali w Polsce na stałe i zakładali tu rodziny. Ma być to remedium na niż demograficzny.

https://prostozmostu24.pl/pis-sprowadza ... ultikulti/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 14:13

Adam Wielomski
56 min ·
Wszystko wskazuje, że rządy PiSu można będzie uznać za najgorsze w historii Polski po 1989 roku. Klęska goni klęskę, a realizowany program jest nie negacją, lecz radykalizacją programu poprzednich ekip. I tak ten "nasz" rząd stał się "ich" rządem, pod (rzekomo) "naszymi" hasłami.

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 14:18

Ile lat Polacy mają pracować za pół darmo? Cały czas nasi rodacy wyjeżdżają za pracą na Zachód. Rząd nie może działać w interesie wielkich korporacji. Musi działać w interesie obywateli, bo to nie korporacje, ale ludzie go wybrali. W interesie państwa polskiego jest, żeby Polacy przestali w końcu wyjeżdżać na Zachód i pracowali w ojczyźnie. Przecież Ukraińcy też z czasem będą domagać się podwyżek. Ukraińcy mają już związek zawodowy w Polsce. Nie zdziwię się jeżeli zorganizują się w partię polityczną i będą walczyć w Polsce np. przy boku Platformy Obywatelskiej o swoje interesy. Polak powinien być mądry przed szkodą. Nie możemy dopuścić, żeby Ukraińcy w Polsce stali się dla takim problemem jak muzułmanie dla państw zachodniej Europy. PiS powinien pamiętać, że ludzie głosowali na nich, bo obiecywali przywrócić Polsce suwerenność. Wyborcy PiS muszą mieć przekonanie, że na decyzje rządu nie wpływają żadne zewnętrzne wpływy. Głównym zadaniem polityków jest dbanie o interes państwa. Jeżeli tego nie potrafią niech jadą na szkolenia do Londynu.

https://wpolityce.pl/polityka/403227-na ... o-ukrainie

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 14:43

Ukraińcami nie da się załatać rynku pracy, teraz azjatyckie kraje (również te muzułmańskie) będą dla polskich firm nowym celem. Największe firmy w Polsce już ściągają imigrantów z Nepalu czy Bangladeszu.

„Każdego dnia odbieram kilkanaście telefonów z zapytaniem o możliwość ściągnięcia do Polski pracowników z Bangladeszu. Jedna z firm budowlanych potrzebuje natychmiast 1000 osób” – opowiada money.pl Jacek Zieliński z firmy Promoman.

Za sprawą rządu i firm, będziemy mieć w Polsce ciekawą mieszankę wielokulturową, oby nie była to wybuchowa mieszkanka.


https://medianarodowe.com/minister-rzad ... -wzrosnac/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 26 lip 2018, o 23:07

Tomasz Dudek z agencji zatrudnienia Otto Workforce zwraca uwagę, że trudniej jest również ściągnąć do Polski pracowników z Ukrainy, od kiedy Czechy podwoiły dla nich limit liczby zezwoleń na pracę do 20 tys.

Z tych powodów rząd wprowadza zmiany mające ułatwić zatrudnienie cudzoziemców. Wśród nich jest obowiązujące od 1 lipca rozporządzenie ministra pracy, które rozszerzyło do 283 wykaz zawodów zwolnionych z tzw. testu rynku pracy.

Chorąży nie wyklucza, że poszerzona zostanie też lista sześciu państw naszego regionu objętych uproszczoną procedurą zatrudniania cudzoziemców na podstawie oświadczenia. Być może pojawią się na niej Wietnam i Filipiny.

Wygląda więc na to, że Polska weszła zdecydowanym krokiem na tę samą ścieżkę, którą zdążały przed nami kraje Europy Zachodniej – ze skutkiem wiadomym…

https://www.magnapolonia.org/multi-kult ... -w-polsce/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 27 lip 2018, o 22:37

Teraz, kiedy brakuje rąk do pracy, rząd zamierza rozpocząć nową politykę migracyjną. W latach 2018-2025 ma pochłonąć 2,9 mld złotych. Pieniądze te mają stanowić zachętę do przyjazdu tutaj imigrantów. Rząd wspomina, że z tych pieniędzy mogą także skorzystać Polacy, którzy chcieliby wrócić do Ojczyzny.

Biorąc jednak pod uwagę zobowiązania Państwa wobec własnych obywateli i interes narodowy należałoby postawić wyłącznie na sprowadzanie Polaków. Bardzo wielu z nich, zwłaszcza ze Wschodu, chętnie wróciłoby do kraju, gdyby miało taką możliwość. Na samej Białorusi żyje ok. 900 tysięcy naszych rodaków.

http://prawy.pl/75638-rzad-imigracja-za ... patriacji/

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 29 lip 2018, o 14:11

po co wklejasz linki dotyczące polityki krajowej w to miejsce?

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 29 lip 2018, o 20:42

I co strasznie tobie to przeszkadza? Tomaszowiaków to nie dotyka? Nie wyjeżdżają za pracą za granicę?

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 29 lip 2018, o 21:29

Podkreślam, że nie mam nic do Ukraińców, którzy przyjechali do Polski po to by pracować, a nawet ułożyć sobie tu życie pod warunkiem chęci asymilacji z Polską, kulturą i wartościami panującymi w naszym kraju. Coś tam mam do tych Ukraińców, którzy zaczynają się za bardzo szarogęsić, uzurpują sobie za dużo praw lub nawet śmieją czcić Banderę lub znieważać naszych bohaterów. Na szczęście takich jest naprawdę mało, więc generalnie jak powiedziałem na wstępie nie mam nic do Ukrainców.

Mam natomiast "coś" do władz Polski, które zaczynają się wobec Ukrainy i Ukraińców zachowywać po prostu nieracjonalnie. Jak donosi coraz więcej mediów Ukraińcy są przez rząd Polski do naszego kraju już nie tylko WPUSZCZANI by mogli pracować i uczciwie zarobić na potrzebne im pieniądze, ale wręcz ściąga ich tu na siłę oferując coraz to nowe przywileje. A to dopłaty do emerytur (a polscy emeryci czasem grzebią po śmietnikach lub żebrzą bo na leki nie starcza) . A to 500+ (to dzietność Ukraińców też już wspieramy?). A to przeróżne zasiłki czy stypendia. Nierzadko są to świadczenia na które nie mogą liczyć nawet Polacy lub mogą liczyć nie w taki szczodry sposób.


https://steemit.com/polish/@wideoprezen ... -uchodzcow

Re: Tomaszowiacy za praca za granicę a tymczasem...

Postautor: Gość » 30 lip 2018, o 07:22

Tomaszowiacy juz wracaja z zagranicy.


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”