Gmina Telatyn- kto Wójtem?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Pandora » 13 paź 2018, o 21:25

Może czas wybrać obok dobrego wójta także dobrych radnych i także dobrych sołtysów bo co z tego jak będzie dobra władza wykonawcza jak ustawodawcza to jakieś pionki?
Na górę

Postautor: Gość » 13 paź 2018, o 21:47

sam radny też nic nie działa nawet jak jest bardzo dobry. Jak ma przeciwko sobie i radę i wójta a chcę coś bardzo dobrego zrobić to nies szans.człowiek się zniechęca i ma wszystkiejo dość.najgorzej jak ludzie tylko patza chcą i wszystkiego zazdroszcza.radny to bardzo niewdzięczna funkcja bo ludzie na wsi tylko zazdroszczą a wiadomo że radny najlepszy.
Na górę

Postautor: Pandora » 13 paź 2018, o 21:56

sam radny też nic nie działa nawet jak jest bardzo dobry. Jak ma przeciwko sobie i radę i wójta a chcę coś bardzo dobrego zrobić to nies szans.człowiek się zniechęca i ma wszystkiejo dość.najgorzej jak ludzie tylko patza chcą i wszystkiego zazdroszcza.radny to bardzo niewdzięczna funkcja bo ludzie na wsi tylko zazdroszczą a wiadomo że radny najlepszy.
Tutaj się zgodzę z tym że bycie radnym to nie same zaszczyty. Wiele osób startuje tylko po to żeby być radnym a nie zrobić cokolwiek. Dlatego przydałoby się żeby cała rada zbudowana była z ludzi kompetentnych z pomysłem na rozwój. Naprawdę można wiele zrobić jak się współdziała a nie tylko zazdrości wszytkiego i widzi się wszędzie czyjeś zasługi.
Na górę

Postautor: Gość » 14 paź 2018, o 07:06

Bycie radnym na wsi to ludzi w oczy kluje,jak akurat jest tak że radny jest najbogatszy na całą wieś,ma wszystko najlepsze i najwięcej pola,to ludziom się wydaje że to za te pieniądze za sesję.z czasem się ludzie zaczynają odwracać i bardzo zazdrościć i się wszyscy gniewają na radnego.Nie może tak być!Ludzie muszą zrozumieć że nikt się nie dorobi za pieniądze za sesję czyli diety.
Na górę

Postautor: Krzys » 14 paź 2018, o 11:02

Idąc tym tropem to ludzie z PiS co chodzą po domach prezentują się jak na najwyższym poziomie, pełna klasa
Zbierają przy okazji haracz dla Rydzyka czy jeszcze nie?
Na górę

Postautor: Brain » 14 paź 2018, o 11:43

Idąc tym tropem to ludzie z PiS co chodzą po domach prezentują się jak na najwyższym poziomie, pełna klasa
Zbierają przy okazji haracz dla Rydzyka czy jeszcze nie?
Zbierają na leczenie Twoje kolego z Peło.
Na górę

Postautor: lll » 14 paź 2018, o 11:52



Zbierają przy okazji haracz dla Rydzyka czy jeszcze nie?
Zbierają na leczenie Twoje kolego z Peło.
I na aloimenTy dla kodomity kijowskiego
Na górę

Postautor: Kostek » 14 paź 2018, o 12:04

u nas na wsi też nastroje pisowskie ten Kozłowski ma szansę ludzie są zachwyceni młodym rzutkim facetem dużo obiecuje
Dużo obiecuję i nic nie będzie robił, będzie marionetka Kaczyńskiego jak wszyscy w Polsce poddają się jego uslugiwaniom. Będzie zadłużal gminę jak to inni wójtowie robią i gmina będzie ba szarym końcu dopiero.
Taka cudowna jest PiS dojna zmiana. W tym kraju nie rządzi prezydent wybrany przez naród tylko Kaczyński i spełnia swoje chore pomysły. Akurat te partie peło i kody są tak samo zjodziejcze jak PiS dojna. Odkąd PiS aki dorwali się do władzy rydzyk dostał ponad 80 mln PLN od polskich podatników. Powiedz mi skoro taki mocny jesteś która uczelnia w Polsce przez tyle lat dostawała takie pieniądze, żadna. To jest wg ciebie wporzadku tak?;-)
Na górę

Postautor: Brain » 14 paź 2018, o 12:29

u nas na wsi też nastroje pisowskie ten Kozłowski ma szansę ludzie są zachwyceni młodym rzutkim facetem dużo obiecuje
Dużo obiecuję i nic nie będzie robił, będzie marionetka Kaczyńskiego jak wszyscy w Polsce poddają się jego uslugiwaniom. Będzie zadłużal gminę jak to inni wójtowie robią i gmina będzie ba szarym końcu dopiero.
Taka cudowna jest PiS dojna zmiana. W tym kraju nie rządzi prezydent wybrany przez naród tylko Kaczyński i spełnia swoje chore pomysły. Akurat te partie peło i kody są tak samo zjodziejcze jak PiS dojna. Odkąd PiS aki dorwali się do władzy rydzyk dostał ponad 80 mln PLN od polskich podatników. Powiedz mi skoro taki mocny jesteś która uczelnia w Polsce przez tyle lat dostawała takie pieniądze, żadna. To jest wg ciebie wporzadku tak?;-)
Chłopcze malinowy zmień wreszcie ten argument z dupy bo już z 50 komentarz odnosi się do Rydzyka...ile można powtarzać to samo kłamstwo wyssane z palca. Poczytaj sobie o finansowaniu Agory przez PO i kosztów jakie ponosiło państwo na finansowanie Sorosa a dopiero później pisz te durnoty. Ja rozumiem że może masz ogroniczony dostęp do gazet, mediów etc. ale to nie znaczy żeby w kółko pisać to samo.
Na górę

Postautor: Krzys » 14 paź 2018, o 13:00



Dużo obiecuję i nic nie będzie robił, będzie marionetka Kaczyńskiego jak wszyscy w Polsce poddają się jego uslugiwaniom. Będzie zadłużal gminę jak to inni wójtowie robią i gmina będzie ba szarym końcu dopiero.
Taka cudowna jest PiS dojna zmiana. W tym kraju nie rządzi prezydent wybrany przez naród tylko Kaczyński i spełnia swoje chore pomysły. Akurat te partie peło i kody są tak samo zjodziejcze jak PiS dojna. Odkąd PiS aki dorwali się do władzy rydzyk dostał ponad 80 mln PLN od polskich podatników. Powiedz mi skoro taki mocny jesteś która uczelnia w Polsce przez tyle lat dostawała takie pieniądze, żadna. To jest wg ciebie wporzadku tak?;-)
Chłopcze malinowy zmień wreszcie ten argument z dupy bo już z 50 komentarz odnosi się do Rydzyka...ile można powtarzać to samo kłamstwo wyssane z palca. Poczytaj sobie o finansowaniu Agory przez PO i kosztów jakie ponosiło państwo na finansowanie Sorosa a dopiero później pisz te durnoty. Ja rozumiem że może masz ogroniczony dostęp do gazet, mediów etc. ale to nie znaczy żeby w kółko pisać to samo.
Uuu zabolalo pisiaka, jak mi przykro. Może i finansowali ale to było dawno i przeszłość, zostali rozliczenia już z tego pełowiacy. Świat idzie dalej. Wielkie PiS obiecało narodowi polskiemu obniżenie kosztów życia, wywiązali sie? Nie. Ciągle tylko podwyżki w sklepach, na stacjach, pradzie, gazie, wszędzie. I to jest wg ciebie dobra zmiana? Chyba dobra ale dla parti a dla ludu polskiego dojna.
Na górę

Postautor: Brain » 14 paź 2018, o 13:09


Chłopcze malinowy zmień wreszcie ten argument z dupy bo już z 50 komentarz odnosi się do Rydzyka...ile można powtarzać to samo kłamstwo wyssane z palca. Poczytaj sobie o finansowaniu Agory przez PO i kosztów jakie ponosiło państwo na finansowanie Sorosa a dopiero później pisz te durnoty. Ja rozumiem że może masz ogroniczony dostęp do gazet, mediów etc. ale to nie znaczy żeby w kółko pisać to samo.
Uuu zabolalo pisiaka, jak mi przykro. Może i finansowali ale to było dawno i przeszłość, zostali rozliczenia już z tego pełowiacy. Świat idzie dalej. Wielkie PiS obiecało narodowi polskiemu obniżenie kosztów życia, wywiązali sie? Nie. Ciągle tylko podwyżki w sklepach, na stacjach, pradzie, gazie, wszędzie. I to jest wg ciebie dobra zmiana? Chyba dobra ale dla parti a dla ludu polskiego dojna.
Polska jest na pierwszym miejscu na świecie w wydatkach socjalnych w rankingu organizacji huminiatarnej Oxfam więc nie mów mi tutaj że jest dojna bo płacą z moich podatków takim amebom umysłowym co miesiąc hajs na 15 dzieci. Każdy daj daj daj pieniądze a jak nie to będę krzyczała konstytucja i przedstawiał durne argumenty. PO zostało rozliczone? Haha ciekawe w jaki sposób!? To że Tusk został przewodniczącym Rady?
Na górę

Postautor: Kostek » 14 paź 2018, o 13:21



Uuu zabolalo pisiaka, jak mi przykro. Może i finansowali ale to było dawno i przeszłość, zostali rozliczenia już z tego pełowiacy. Świat idzie dalej. Wielkie PiS obiecało narodowi polskiemu obniżenie kosztów życia, wywiązali sie? Nie. Ciągle tylko podwyżki w sklepach, na stacjach, pradzie, gazie, wszędzie. I to jest wg ciebie dobra zmiana? Chyba dobra ale dla parti a dla ludu polskiego dojna.
Polska jest na pierwszym miejscu na świecie w wydatkach socjalnych w rankingu organizacji huminiatarnej Oxfam więc nie mów mi tutaj że jest dojna bo płacą z moich podatków takim amebom umysłowym co miesiąc hajs na 15 dzieci. Każdy daj daj daj pieniądze a jak nie to będę krzyczała konstytucja i przedstawiał durne argumenty. PO zostało rozliczone? Haha ciekawe w jaki sposób!? To że Tusk został przewodniczącym Rady?
Dokładnie, płacą. Zamiast podwyższyć pensje co miesiąc to wolą dać darmozjadom 500+ na dziecko zamiast wysłać ich do pracy. W znikomy stopniu dzieci widzą te pieniądze, w większym idą na inne cele. Proszę Cię, w jakim kraju tak się dzieje ze lud ciemny niepracujacy dostaje za darmo kasę od państwa. Państwo patologiczne się stało.
Na górę

Postautor: Dojny » 14 paź 2018, o 13:29

Państwowa stadnina koni w Janowie Podlaskim przyniosła w ostatnim roku 1,5 mln złotych straty
1,5 mln zł – takie straty poniosła w 2017 r. państwowa stadnina koni w Janowie Podlaskim. A jeszcze w 2015 r. miała 3,5 mln zł nadwyżki. Tyle że wtedy za zarządzanie wzięła się „dobra zmiana”.

Strata stadniny w Janowie, o których poinformowało radio RMF FM, były do przewidzenia. Od blisko trzech lat trwa tam karuzela stanowisk, podobnie jak w innych spółkach, gdzie skarb państwa ma wpływ na obsadę stanowisk. I choć stadnina w Janowie nie jest największym przedsiębiorstwem w skali kraju, to dobrze widać w nim jak łatwo lekkomyślnymi decyzjami zniszczyć świetnie prosperujący biznes i markę budowaną przez ponad 200 lat.
Od 2000 r. prezesem Janowa był Marek Trela, pracujący w tej stadninie od 1978 r. Słynne aukcje koni arabskich Pride od Poland przynosiły miliony euro wpływów i znane były na całym świecie. Po konie do Janowa zjeżdżali arabscy szejkowie, krezusi i celebryci (choćby żona perkusisty Rolling Stones Charliego Wattsa).
Pasmo sukcesów skończyło się jak nożem uciął w lutym 2016 r. Prezes Trela został odwołany pod zarzutem braku odpowiedniego nadzoru nad hodowlą. Usłużni dziennikarze z prawicowych mediów tropili spiski światowego lobby końskiego.
Od lutego do kwietnia 2016 r. stadniną kierował Marek Skomorowski, lubelski ekonomista, który od raz zastrzegł, że na koniach się nie zna. Nie znał się tak bardzo, że w czasie dwumiesięcznej kadencji doprowadził do padnięcia dwóch klaczy, m.in. jednej należącej do Shirley Watts. Cezary Gmyz (dziś korespondent TVP w Berlinie) sugerował nawet, że ktoś celowo dosypuje antybiotyki do końskiej paszy. Nikt tego do tej pory nie potwierdził. A prokuratura prowadzi przecież śledztwo ws. zarządzania janowską stadniną. W sierpniu 2017 r., po zapoznaniu się z opinią biegłego, prokurator Waldemar Moncarzewski z Prokuratury Regionalnej w Lublinie mówił dziennikarzowi RMF FM: „Postępowanie to nie może być zakończone w inny sposób jak tylko poprzez wydanie postanowienia o umorzeniu śledztwa.” Tyle że niedługo potem śledztwo przedłużono.
Skomorowski pół roku po wpadce w Janowie wylądował miękko jako prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych. W tym czasie janowską hodowlą kierował już prof. Sławomir Pietrzak, kierownik katedry Hodowli i Użytkowania Koni Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Ale po roku i jemu podziękowano. W marcu 2018 r. został odwołany, podobno dlatego, że nie zgodził się na przeniesienie aukcji koni arabskich na warszawski tor wyścigów na Służewcu. Jego miejsce zajął tymczasowo Grzegorz Czochański, oddelegowany tam przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Teraz trwają przygotowania do wyboru trzeciego już prezesa.
W tym czasie flagowa aukcja Pride of Poland stała się pośmiewiskiem branży i przynosi ułamek dawnych wpływów – w 2015 r. było to 4,5 mln euro, w zeszłym – zaledwie 410 tys. euro. Stąd dziura w budżecie stadniny. Tymczasem Marek Trela pracuje od ponad roku jako szef hodowli szejka Sultana bin Zayed Al Nahyana z Abu Dhabi, liczącej ponad 550 koni.
To jest normalne tak? Jesteśmy posmiewiskiem na arenie międzynarodowej tym czym pisiory sobie z Polski robią.
Na górę

Postautor: szejk » 14 paź 2018, o 13:37

Jest szansa ze i nasza Panie Wojt znajdzie posadę u szejka Sultana bin Zayed Al Nahyana z Abu Dhabi. Może z religii go podszkoli.
Na górę

Postautor: Brain » 14 paź 2018, o 13:38

Ale żal komuś ściska poślady, że jakiś kandydat niezwiązany w ogóle z Telatynem startuje na wójta i ma nawet jakieś tam poparcie. Więc piszmy o stadninie koni w Janowie bo to przecież taka machloja i to wina Kaczyńskiego wszytko... Rydzyk ten złodziej tak samo. Ale czy ktoś wypowiedział się merytorycznie co do zostania hipotetycznie tego samego kandydata wójtem? Nie bo lepiej cytować paski z TVN 24. Ja osobiście popieram obecną Wójt ale umiem reagować na pisanie faktów z dupy przez tych samych ludzi którzy mają takie same przekonania co do kandydata będącego obecnie wójtem. Brawo człowieku z Nowosiółek który ciągle mi piszesz na przekór.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”