Gmina Telatyn- kto Wójtem?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Wiljam » 16 lis 2018, o 06:44

Jak sołtysi nie chcieli :?:
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 06:58

Zanim nowy pan wójt zacznie urzędowanie proszę żeby jako lekturę obowiązkową przeczytał Ustawę o Samorządzie. Pani wójt ani pracownicy nie wiedzą bowiem że sołtysi tak samo jak radni mają być zapraszani na sesje, tak mówi ustawa. W Telatynie tego nie wiedzieli. Zapraszani na takiej samej zasadzie czyli powiadamiani tak samo jak radni. Dlaczego w Telatynie tego nie wiedzą, nie czytają ustaw? Nie muszą mieć płacone ale zapraszani muszą być. A wystarczyło odrobina dobrej woli żeby trochę łaskawiej potraktować sołtysów. Mam wrażenie że sołtysi są kulą u nogi w tej gminie.
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 07:35

Nie mam nic wspólnego z sołtysami, ale jeśli rzeczywiście tak jest jak w powyższym poście to jest to łamanie przepisów ustawy o samorządzie gminnym.

Ustawa mówi: Przewodniczący rady gminy każdorazowo zobowiązany jest do zawiadamiania sołtysa o sesji rady gminy....
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 08:32

Nie mam nic wspólnego z sołtysami, ale jeśli rzeczywiście tak jest jak w powyższym poście to jest to łamanie przepisów ustawy o samorządzie gminnym.

Ustawa mówi: Przewodniczący rady gminy każdorazowo zobowiązany jest do zawiadamiania sołtysa o sesji rady gminy....
Sołtys może uczestniczyć w sesjach ( jak każdy mieszkaniec ) ale nie musi bo nie ma takiego obowiązku i zgodnie z ustawą musi zostać powiadomiony o sesji i tyle w tym temacie ,szczegóły określa statut gminy
Na górę

Postautor: Wiljam » 16 lis 2018, o 09:37

Czyżby kampania wyborcza sołtysów ruszyla :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 09:40

Sołtys musi zostać powiadomiony o sesji w Telatynie nie zawiadamiano czyli łamanie prawa i to jest właśnie przykład dlaczego trzeba znać ustawy
Na górę

Postautor: Pyta » 16 lis 2018, o 09:49

Nawet żeby Papież był na radzie gminy to i tak odbywa się to w sposób... kto jest za? Las rąk? Nikt nie odważy się zagłosować inaczej niż chce tego przewodniczący czy sam wójt. Tak nadmienię, że poprzednia Pani wójt miał zazwyczaj 100 procentowe absolutorium... przypadek? A tak przy okazji słyszałem ćwierkanie przybocznych obecnego wójta, że przewodniczącym rady będzie poprzedni wójt z Telatyna, a wice wójtem... a tutaj się zdziwicie i już nie będziecie krzyczeli dobra zmiana?
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 10:02

Czyżby kampania wyborcza sołtysów ruszyla :panzielony:
Może i kamoania. Chce być sołtysem następnej kadencji i chciałabym wiedzieć czy nowy wójt nie będzie łamał prawa. Mam nadzieję że zrobi z tym porzadek, nie może być tak że ustawa sobie a wójt sobie. Czy pani wójt celowo ignorowała nasze pytania odnośnie naszej obecności na sesji? Przecież tak jest jest w każdej gminie. I teraz pytanie czy sołtysi za takie traktowanie głosowali na panią wójt?
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 10:21

Nawet żeby Papież był na radzie gminy to i tak odbywa się to w sposób... kto jest za? Las rąk? Nikt nie odważy się zagłosować inaczej niż chce tego przewodniczący czy sam wójt. Tak nadmienię, że poprzednia Pani wójt miał zazwyczaj 100 procentowe absolutorium... przypadek? A tak przy okazji słyszałem ćwierkanie przybocznych obecnego wójta, że przewodniczącym rady będzie poprzedni wójt z Telatyna, a wice wójtem... a tutaj się zdziwicie i już nie będziecie krzyczeli dobra zmiana?
Papież nie papież ale ustawy trzeba przestrzegać
Na górę

Postautor: Pyta » 16 lis 2018, o 10:25

Nawet żeby Papież był na radzie gminy to i tak odbywa się to w sposób... kto jest za? Las rąk? Nikt nie odważy się zagłosować inaczej niż chce tego przewodniczący czy sam wójt. Tak nadmienię, że poprzednia Pani wójt miał zazwyczaj 100 procentowe absolutorium... przypadek? A tak przy okazji słyszałem ćwierkanie przybocznych obecnego wójta, że przewodniczącym rady będzie poprzedni wójt z Telatyna, a wice wójtem... a tutaj się zdziwicie i już nie będziecie krzyczeli dobra zmiana?
Papież nie papież ale ustawy trzeba przestrzegać
Narazie wszytko związane z radą i nowym Wójtem jest owiane tajemnicą. Myślę że wójt już wie kto był za kim w wyborach i każdy z sołtysów na przypietą łatkę więc nie spodziewałbym się osobistego zaproszenia na posiedzenia rady.
Na górę

Postautor: Wiljam » 16 lis 2018, o 12:30

Weź już skończ z tym myśleniem wprost z ciemnogrodu to że wy dzeliliscie ludzi i przypinalilscie łatki to ni znaczny że teraz tak musi być to tylko zależy od ludzi na ile pozwolą radzie i wójtowi. Oni są dla nas a nie my dla nich . A od kiedy to dla sołtysa trzeba osobiste zaproszeni komuś się bajki pomyliły :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 12:33

Mam nadzieję że nowy wójt nie będzie robił podziałów. Jednego sołtysa się zaprasza żeby z nim chodził po wsiach i agitował a innego sołtysa się nie zaprasza. Pani wójt chodziła tylko z wybranymi sotysami, a nowy wójt bez żadnych uprzedzeń kto z kim, zacznie pracę, bez wyróżnień, przekonacie się.
Na górę

Postautor: Wiljam » 16 lis 2018, o 13:00

I co wynikło z tego że chodziła tylko z wybranym te agitacje nic nie dały źli doradcy ciągną na dno. Karma zawsze wraca :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 16 lis 2018, o 14:58

Czy prawdą jest że w Kryszynie pan Arek startuje na sołtysa?
O bardzo dobrze!! Może nie da sobie podskoczyć!! Jest sołtys jest radny a i tak rządzi grupa trzymająca władzę
Na górę

Postautor: III » 16 lis 2018, o 16:50



Papież nie papież ale ustawy trzeba przestrzegać
Narazie wszytko związane z radą i nowym Wójtem jest owiane tajemnicą. Myślę że wójt już wie kto był za kim w wyborach i każdy z sołtysów na przypietą łatkę więc nie spodziewałbym się osobistego zaproszenia na posiedzenia rady.
Dokładnie wszystko owiane tajemnicą. W Łachowcach odbyło się tajne spotkanie zwolenników nowego wójta z Łachowiec i Żulic z innych miejscowości nie zaprosili nikogo- oj nieładnie nieładnie :roll:
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”