"Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

"Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 16:01

Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA, zapewnił, że polskim obowiązkiem jest okazanie solidarności energetycznej z Ukrainą.

Zupełnie innego zdania jest Rafał Ziemkiewicz z "Do Rzeczy". "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?” - zapytał ironicznie.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/ot ... ar-BBJN3OS

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:23

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy jest zdziwiona wnioskiem Lwowskiej Rady Obwodowej (odpowiednika polskiego sejmiku wojewódzkiego) do ukraińskich władz o uznanie sekretarza stanu Adama Kwiatkowskiego za uznanie persona non grata na Ukrainie. – podało w środę radio RMF FM.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ka ... um=browser

wiecznie tymi banderowcami zdziwieni :roll:

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:41

Węgrzy mają jaja i się z banderowcami nie pdlą

Na razie Budapeszt będzie prowadził dotychczasową politykę izolowania Ukrainy z pełną konsekwencją. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó zapowiedział po poniedziałkowym spotkaniu szefów dyplomacji państw Unii Europejskiej, że jego rząd podejmie działania na rzecz zablokowania uczestnictwa prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w lipcowym szczycie NATO w Brukseli.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/eur ... ycie-nato/

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:56

Przedstawiciel OBWE ds. Wolności Mediów Harlem Désir w trakcie spotkania z przedstawicielami Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Ukrainy i dziennikarzami w Kijowie skrytykował sytuację ze śledztwami w sprawie przypadków zabójstw i ataków na dziennikarzy na Ukrainie.

https://wschodnik.pl/ukraina/item/16203 ... niami.html


A Polska popiera ślepo to CUŚ

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 18:03

Heraszczenko dodał, że nie będzie opowiadać się za zatrzymaniem i aresztowaniem Sawczenko, ponieważ nie wymaga ona umieszczenia w areszcie śledczym, a „przymusowych badań i leczenia psychiatrycznego”.

https://wschodnik.pl/ukraina/item/16205 ... zenko.html

i znowu wtopa naszych polityków

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 16 kwie 2018, o 18:19

12. kwietnia, w 110. rocznicę zabicia Potockiego, ukraińscy aktywiści zgromadzili się pod tablicą pamiątkową poświęconą zabójcy, umieszczoną na budynku Lwowskiej Rady Obwodowej. Pod tablicą złożono kwiaty i odśpiewano hymn.

Wśród zgromadzonych był inicjator umieszczenia tablicy w 2014 roku, były deputowany rady obwodowej Ołeksandr Worona. „Przypominamy tak naszym obywatelom, jak i wrogom – kto połasi się na wolność i niezależność Ukrainy – zginie” – mówił Worona.

Głos zabrał także Mychajło Hałuszczak działacz partii Swoboda znany z antypolskich akcji, m.in. z kontrmanifestacji organizowanych podczas obchodów rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej. „Ta tablica pamiątkowa i dzisiejsza uroczystość to odpowiedź na pytanie, co będzie z tymi, którzy przyjdą na ukraińską ziemię i będą prowadzili swoją szowinistyczną politykę. Nasza uroczystość to dzwonek nie tylko dla wschodnich ale i zachodnich sąsiadów” – powiedział Hałuszczak do zgromadzonych.


https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... c-polakow/

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 16 kwie 2018, o 21:41

Doszliśmy do momentu, w którym okazuje się, że „ruscy agenci”, którzy przestrzegali przed "flirtem" z banderowcami mieli rację, a giedroyciowcy dziwnie zamilkli.

https://dorzeczy.pl/46224/Kult-zbrodnia ... dniej.html

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 3 lip 2018, o 20:33

Polska robi wiele dla Ukrainy. Jesteśmy czasem bardziej ukraińscy niż sama Ukraina. Występujemy w obronie politycznych interesów Krymu itd. Natomiast Ukraina w budowaniu swojej tożsamości wróciła do tej narracji banderowskiej, do skrajnie nacjonalistycznej, faszystowskiej ideologii OUN i UPA – zaznaczył poseł niezrzeszony.

My pomagamy Ukraińcom w Polsce, jesteśmy wobec nich życzliwi, ale kiedy jedziemy tam, to widać czarno-czerwone sztandary OUN i UPA na oficjalnych uroczystościach i pomniki Bandery. Z tym absolutnie nie możemy się zgodzić – dodał.

– Ukraiński odpowiednik naszego IPN, z Wołodymyrem Wiatrowyczem na czele, tę narrację podnosi wręcz do rangi oficjalnej ideologii. Oni tak wychowują swoją młodzież – w kulcie Bandery i wszystkich morderców odpowiedzialnych za te straszliwe zbrodnie i wykopanie wielkiej przepaści między Ukraińcami a Polakami

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ty ... a-ukraina/

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 10:44

Polska jest żywo zainteresowana realizacją planu hubu gazowego. Ważnym odbiorcą sprowadzanego przez Polskę gazu miałaby być właśnie Ukraina. Tym sposobem, realizując własne projekty dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, Polska mogłaby się przyczynić do zabezpieczenia Ukrainy przed rosyjskim szantażem gazowym, a w rezultacie – podtrzymać jej prozachodni kurs, przy okazji zarabiając na tranzycie błękitnego paliwa.

https://www.energetyka24.com/polski-gaz ... s-C2SilEJM

Ukraina musi spłacić ok. 12 mld USD w latach 2019-2020

https://www.pb.pl/ukraina-musi-splacic- ... 020-947766

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 21:35

Dziwna samobójcza polityka Polski względem Ukrainy osiąga nowe poziomy absurdu

Obraz polskiej polityki zagranicznej prowadzonej w stosunku do naszych wschodnich sąsiadów jest porażający. Z jednymi pragniemy iśc na wojnę, a drugich kochamy nawet gdy plują nam w twarz. Nasze władzy zdają się tego nie widzieć i zachowują się odwrotnie od tego co wydawałoby się racjonalne, a każdego, kto takie zachowanie krytykuje domyślnie nazywają "ruskim agentem".

Doprawdy trudno zrozumieć jaka racja stanu powoduje, że bezwarunkowo popieramy kraj taki jak Ukraina, który każdego dnia staje się coraz bardziej antypolski i to nawet w działaniach oficjalnych władz, a nie tylko szurniętych nacjonalistów z Prawego Sektora. Ukraina coraz bardziej stacza się w kierunku państwa autorytarnego z obowiązującą oficjalnie doktryną nacjonalistyczną i faszystowską, która jest jeszcze dodatkowo podlana rusofobią i antypolonizmem. Zapewne właśnie ta rusofobia ekscytuje obecnie rządzących nami polityków lewicowych, którzy nazywają się polską prawicą.

Chyba nie ma chyba czegoś takiego co mogliby zrobić Ukraińcy, aby doszło do odmiany naszej polityki względem Kijowa, która od dłuższego czasu prowadzona jest na klęczkach. Gdy ktoś tylko wskazuje na to, że na Ukrainie regularnie dochodzi do ataków na relikty polskości na dawnych Kresach Rzeczpospolitej, albo, że dochodzi do uchwalania prawa wymierzonego w mniejszości narodowe, na przykład zabraniającego nauczania w języku ojczystym, to prawie zawsze zostaje stygmatyzowany jako "agent Putina". Nasi polskojęzyczni politycy wolą zamykać oczy i udawać, że antypolskie ekscesy tam nie występują.

https://www.gloria.tv/article/mF3NcxaXWZbt6qa69RcDD8nU1

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 30 mar 2019, o 21:24

Czaputowicz: Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu Ukrainy

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/13 ... rainy.html

To jest Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy? :shock:


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”