"Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

"Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 16:01

Piotr Woźniak, Prezes Zarządu PGNiG SA, zapewnił, że polskim obowiązkiem jest okazanie solidarności energetycznej z Ukrainą.

Zupełnie innego zdania jest Rafał Ziemkiewicz z "Do Rzeczy". "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?” - zapytał ironicznie.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/ot ... ar-BBJN3OS

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:23

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy jest zdziwiona wnioskiem Lwowskiej Rady Obwodowej (odpowiednika polskiego sejmiku wojewódzkiego) do ukraińskich władz o uznanie sekretarza stanu Adama Kwiatkowskiego za uznanie persona non grata na Ukrainie. – podało w środę radio RMF FM.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ka ... um=browser

wiecznie tymi banderowcami zdziwieni :roll:

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:41

Węgrzy mają jaja i się z banderowcami nie pdlą

Na razie Budapeszt będzie prowadził dotychczasową politykę izolowania Ukrainy z pełną konsekwencją. Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó zapowiedział po poniedziałkowym spotkaniu szefów dyplomacji państw Unii Europejskiej, że jego rząd podejmie działania na rzecz zablokowania uczestnictwa prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w lipcowym szczycie NATO w Brukseli.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/eur ... ycie-nato/

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 17:56

Przedstawiciel OBWE ds. Wolności Mediów Harlem Désir w trakcie spotkania z przedstawicielami Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Ukrainy i dziennikarzami w Kijowie skrytykował sytuację ze śledztwami w sprawie przypadków zabójstw i ataków na dziennikarzy na Ukrainie.

https://wschodnik.pl/ukraina/item/16203 ... niami.html


A Polska popiera ślepo to CUŚ

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 21 mar 2018, o 18:03

Heraszczenko dodał, że nie będzie opowiadać się za zatrzymaniem i aresztowaniem Sawczenko, ponieważ nie wymaga ona umieszczenia w areszcie śledczym, a „przymusowych badań i leczenia psychiatrycznego”.

https://wschodnik.pl/ukraina/item/16205 ... zenko.html

i znowu wtopa naszych polityków

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 16 kwie 2018, o 18:19

12. kwietnia, w 110. rocznicę zabicia Potockiego, ukraińscy aktywiści zgromadzili się pod tablicą pamiątkową poświęconą zabójcy, umieszczoną na budynku Lwowskiej Rady Obwodowej. Pod tablicą złożono kwiaty i odśpiewano hymn.

Wśród zgromadzonych był inicjator umieszczenia tablicy w 2014 roku, były deputowany rady obwodowej Ołeksandr Worona. „Przypominamy tak naszym obywatelom, jak i wrogom – kto połasi się na wolność i niezależność Ukrainy – zginie” – mówił Worona.

Głos zabrał także Mychajło Hałuszczak działacz partii Swoboda znany z antypolskich akcji, m.in. z kontrmanifestacji organizowanych podczas obchodów rocznicy zbrodni w Hucie Pieniackiej. „Ta tablica pamiątkowa i dzisiejsza uroczystość to odpowiedź na pytanie, co będzie z tymi, którzy przyjdą na ukraińską ziemię i będą prowadzili swoją szowinistyczną politykę. Nasza uroczystość to dzwonek nie tylko dla wschodnich ale i zachodnich sąsiadów” – powiedział Hałuszczak do zgromadzonych.


https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... c-polakow/

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 16 kwie 2018, o 21:41

Doszliśmy do momentu, w którym okazuje się, że „ruscy agenci”, którzy przestrzegali przed "flirtem" z banderowcami mieli rację, a giedroyciowcy dziwnie zamilkli.

https://dorzeczy.pl/46224/Kult-zbrodnia ... dniej.html

Re: "Zapłacą nam w barterze pomnikami Bandery i Szuchewycza?”

Postautor: Gość » 3 lip 2018, o 20:33

Polska robi wiele dla Ukrainy. Jesteśmy czasem bardziej ukraińscy niż sama Ukraina. Występujemy w obronie politycznych interesów Krymu itd. Natomiast Ukraina w budowaniu swojej tożsamości wróciła do tej narracji banderowskiej, do skrajnie nacjonalistycznej, faszystowskiej ideologii OUN i UPA – zaznaczył poseł niezrzeszony.

My pomagamy Ukraińcom w Polsce, jesteśmy wobec nich życzliwi, ale kiedy jedziemy tam, to widać czarno-czerwone sztandary OUN i UPA na oficjalnych uroczystościach i pomniki Bandery. Z tym absolutnie nie możemy się zgodzić – dodał.

– Ukraiński odpowiednik naszego IPN, z Wołodymyrem Wiatrowyczem na czele, tę narrację podnosi wręcz do rangi oficjalnej ideologii. Oni tak wychowują swoją młodzież – w kulcie Bandery i wszystkich morderców odpowiedzialnych za te straszliwe zbrodnie i wykopanie wielkiej przepaści między Ukraińcami a Polakami

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ty ... a-ukraina/


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”