Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w ....

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w ....

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 14:58

Wieloletnie faktyczne jedzenie z ręki najbardziej skrajnym ukraińskim żywiołom hołubiącym renesans banderyzmu mogło mieć tylko jeden efekt: rozzuchwalenie się neobanderowców. Dlatego, gdy teraz pod presją polskiej opinii publicznej zaczęto wreszcie stawiać się: mówić głośno o zbrodniach UPA, demontować jej nielegalne pomniki i wreszcie uchwalono nowelizację ustawy o IPN, radykałowie po drugiej stronie granicy nie chcą tego zaakceptować.

Na facebookowym profilu Wołodymyra Wjatrowycza (przewodniczącego Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej i czołowego apologety OUN i UPA) ukazała się wczoraj prześmiewcza grafika. Widzimy na niej premiera Morawieckiego, prezydenta Dudę i Jarosława Kaczyńskiego na klęczkach przed Wjatrowyczem. Głowę Ukraińca otacza aureola, a on sam ma na sobie mundur Piłsudskiego.

Grafika cieszy się dużym powodzeniem wśród fanów szefa ukraińskiego IPN.

http://dzienniknarodowy.pl/morawiecki-duda-kaczynski/

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 15:04

To, co rządy w Warszawie wyprawiają w stosunkach z Ukrainą, bije wszelkie rekordy głupoty, łajdactwa i – trzeba to niestety powiedzieć – kurewstwa. Zaczęło się od „pomarańczowej rewolucji”, w następstwie której stanowisko prezydenta i premiera tego państwa objęli banderowcy – Wiktor Juszczenko i krasawica-raskrasawica Julia Tymoszenko, co to wygartywała z niejednego komina.

Nasi Sojusznicy wyznaczyli rolę czegoś w rodzaju pogotowia seksualnego dla Ukrainy – jak tylko któryś z tamtejszych grandziarzy kiwnie palcem, to nasi Umiłowani Przywódcy od razu mu się nadstawiają i to ponad podziałami – zarówno płomienni dzierżawcy monopolu na patriotyzm, jak i przedstawiciele obozu zdrady i zaprzaństwa. Jeszcze gorzej wyglądało to na kolejnym Majdanie, co to odbywał się pod pretekstem walki z korupcją. O ile na tamten Majdan stary żydowski finansowy grandziarz Jerzy Soros wyłożył zaledwie 20 mln dolarów, to ten drugi kosztował już co najmniej 5 miliardów. No, ale z korupcją nie ma żartów, więc i walka z nią też musi sporo kosztować. Toteż nawet zazwyczaj bardzo ostrożny pan prezes Kaczyński dał się porwać tej atmosferze i pod batutą jakiegoś rezuna wydawał kabotyńskie okrzyki „sława!”, bodajże „herojam”.

Toteż postępowanie rządów w Warszawie, która z tego tytułu powinna zmienić nazwę na „Parszawa”, nie zasługuje nawet na nazwanie go polityką. Bo polityka powinna mieć jakiś cel, tymczasem postępowanie to polega na żyrowaniu w ciemno wszystkiego, na co tylko wpadnie rząd w Kijowie. To jest kurewstwo, a nie polityka. Przynosi to oczywiście rezultaty opłakane, bo cwane ukraińskie rezuny znakomicie opanowały sztukę odcinania kuponów od prezentowania Ukrainy jako państwa specjalnej troski, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, podobnie jak szurniętemu dziecku, bo nie wiadomo, czy nie zrobi albo sobie, albo komuś czegoś okropnego.

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4065

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 15:09

„…Oni nas nienawidzą tylko trochę mniej od Ruskich, a za to nami gardzą bo w żyć im wchodzimy, a Ruskich się boją”

http://bezprzesady.com/aktualnosci/band ... -ukrainsku

Generalnie więc Polska nigdzie na Ukrainie nie jest, niestety, dobrze postrzegana. Co gorsza, ukraiński antypolonizm różni się bardzo od rosyjskiego. Ten moskiewski ma naturę wyrachowaną, zmotywowaną względami politycznymi, a więc gotową do słowiańskiego padnięcia w objęcia, oczywiście w razie geostrategicznej potrzeby. Niestety z ukraińskich komentarzy pod polskim adresem wyziera podskórna zawiść. Kompleks na tle różnicy w zdolności do ułożenia własnego bytu i dobrego urządzenia własnej ojczyzny. A to już o wiele groźniejsze zjawisko, bo nader emocjonalne, a więc nieracjonalne i mocno chorobliwe.

https://wiadomosci.wp.pl/europo-ratuj-u ... 593248897a

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 15:14

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 8 obywatelom Ukrainy za znieważenie Polaków z powodu ich przynależności narodowej, a także za ich pobicie i zniszczenie samochodu, którym jechali. Oskarżeni wyzywali pokrzywdzone od polskich suk i krzyczeli o "wycinaniu Lachów". Akt oskarżenia trafił właśnie do lubelskiego sądu.

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosc ... li-polakow

Oleksij, student z Kijowa, podkreśla, że jego kraj nie jest jednolity. - Jakbyś zwiedził Kijów, Odessę, Donieck i Lwów to mógłbyś pomyśleć, że byłeś w czterech różnych krajach – stwierdza nasz rozmówca. Te "cztery różne kraje" podchodzą różnie także do kwestii Polski. - Antypolskich nastrojów w Kijowie nie ma i nigdy nie było – mówi Oleksij.

Jednak to nastawienie zmienia się wraz z podróżą ze wschodu na zachód. Nasi rozmówcy zauważają, że im bliżej polskiej granicy, tym gorzej. - Zdecydowanie antypolsko jest na wsiach w obwodzie lwowskim – przyznaje Anastazja, studentka ze Lwowa. - Flagi UPA są tam wszędzie, a jeżeli zagadasz po polsku, to ludzie odpowiedzą z niechęcią albo cię zwyzywają. Usłyszysz, że jesteś "polską ku..wą". – opisuje nasza rozmówczyni.

https://wiadomosci.wp.pl/polska-jako-wr ... 702296193a

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 15:27

Do zdarzenia doszło przed jednym z klubów w Lublinie. Ukrainiec, którego nie chciała wpuścić ochrona wszczął awanturę i zaczął atakować inne osoby, przy okazji krzycząc, że „jest banderowcem i ubije głupich Polaków, jak na Wołyniu”.

Nazari K. usłyszał właśnie zarzuty napaści i znieważenia, po tym jak we wrześniu zaatakował ochroniarzy i klientów klubu w centrum Lublina.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/ukra ... a-wolyniu/

Kilkanaście minut później do programu dodzwoniła się starsza kobieta, która postanowiła odnieść się do wypowiedzi Wolskiego. Byłam w tamtym roku na Ukrainie, w Tarnopolu. Siedzieliśmy na ławce z koleżanką i rozmawiałyśmy po polsku. Po chwili podeszło parę osób i powiedziało: niedoryzane Polaczki pryjechaly, czyli „niedorżnięte Polaczki przyjechały” – powiedziała. Przy polskim kościele główna ulica? Stefana Bandery – dodała.

http://wmeritum.pl/wstrzasajacy-telefon ... deo/184313

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 15:32

Tylu ludzi ostrzegało, że tak się skończy flirtowanie z banderowcami :roll:

Metoda „na Moskala”: skoro Ukraina walczy teraz z Rosją „w obronie wolnego świata”, to należy milczeć i nie antagonizować. Bardzo wygodne podejście, zdejmuje bowiem ze strony ukraińskiej obowiązek jakiegokolwiek rozliczenia się z przeszłością i umożliwia dalsze zakłamywanie historii. Nie oszukujmy się – jeśli Ukraina przetrwa i okrzepnie, tym bardziej nie będzie skora do żadnych rozmów – bo niby z jakiej przyczyny? Kult banderowców zdąży zakorzenić się na dobre i wszelkie podważanie go stanie się psychologicznie i politycznie niemożliwe. Co niby władze w Kijowie powiedzą obywatelom, których wcześniej z pełną premedytacją kłamliwie indoktrynowały? „Wiecie, z tym Szuchewyczem, to jednak nie była tak do końca czysta sprawa, bo z jego rozkazu nasi rodzice i dziadkowie wymordowali 150 tysięcy Polaków”? Wolne żarty.

Warto podkreślić jeszcze jeden aspekt. Ukraina jest państwem upadłym. To protektorat – zależnie od okoliczności międzynarodowych - albo rosyjski, albo zachodni. Kraj jest zanarchizowany, rozdrapywany przez mafię i oligarchów, ubezwłasnowolniony politycznie i gospodarczo, reformy i skład rządu wprost dyktowane są przez Niemcy, USA i światowe organizacje finansowe. I to na wpół zdechłe „coś” skutecznie dyktuje nam przestrzeń oficjalnej, państwowej pamięci historycznej, uprawia jakieś emocjonalne szantaże i formułuje zalecenia „do wykonu”. To przecież jakiś obłęd. :roll:

http://podgrzybem.blogspot.com/2016/06/ ... olska.html


Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 16:00

"Kancelaria Prezydenta RP wyraża głębokie rozczarowanie wynikiem rozmów między wicepremierami Ukrainy i Polski – powiedział Szczerski. – Brak decyzji strony ukraińskiej w fundamentalnej kwestii, jaką jest zniesienie zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy, oznacza poważny regres zaufania i nie realizuje mandatu do rozmów ustalonego przez prezydentów, co znacząco obciąża wzajemne relacje. Liczymy, że w najbliższym czasie dojdzie do zniesienia tego zakazu w duchu wypełnienia podjętych zobowiązań." :roll

"Nie można dialogować ze środowiskami ukraińskimi opowiadającymi de facto, że mordowanie Polaków jest chwałą narodu ukraińskiego. To tak, jakby rozmawiać z gestapo i tymi, którzy by dzisiaj w Niemczech opowiadali, że to, co robili na ziemiach polskich było chwałą narodu niemieckiego” – prof. Jan Żaryn

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 17:24

Gdzie się podziali tak aktywni jeszcze rok czy dwa lata wstecz obrońcy UPA, wychwalający ich wspólne akcje zbrojne z WIN, ich braterstwo broni ? Zmienili zdanie o banderowcach czy się po prostu wstydzą swoich wcześniejszych poglądów ? Na marginesie : nigdy WIN i UPA nie zaatakowali wspólnie ukraińskich wsi i miasteczek. Braterstwa broni dokonywali atakując tylko polskie wsi i miasteczka ...

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 18:11

Wspólne akcje to Hrubieszów i Werbkowice. Tyle. Poza tym pakt o nieagresji.To wszystko lokalnie. Bez zgody rządu w Londynie

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 18 lut 2018, o 18:22

Post z grafiką w którym wypowiadał się Wjatrowycz został już usunięty. Nie jest to pierwotna wersja grafiki. Wcześniej w miejscu Wjatrowycza znajdował się Stepan Bandera

https://kresy.pl/wydarzenia/profil-szef ... trowyczem/

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Gość » 19 lut 2018, o 04:40

Zdaniem Ziemkiewicza ulegamy błędnemu złudzeniu, że Europa patrzy na to jak układają się relacje naszego kraju z Ukrainą, przez co są one ważne. Publicysta tłumaczy, że jest to błąd. Jego zdaniem Niemcy wspierają Ukrainę jedynie na zasadzie „jeża w gaciach”, kraju który ma przysporzyć problemów i osłabić Rosję i Polskę, co jest zgodne z niemiecką geopolityką.

Odnosząc się bezpośrednio do kwestii ukraińskiej Ziemkiewicz stwierdza: dla nas Ukraina jest partnerem, a dla Ukrainy Polska jest frajerem. Jeżeli Polska daje i nic za to nie wymaga, to głupi by nie wziął w tej sytuacji. Publicysta przypomina, że polityka polega na stawianiu jasnych warunków wsparcia innego kraju. Zdaniem Ziemkiewicza Polska ma realny potencjał by przeprowadzić swoje postulaty polityczne wobec Ukrainy, ale jest porażona swego rodzaju polityczną poprawnością, wiedzioną z Giedroycia i śp. Lecha Kaczyńskiego, że wszyscy zagrożeni przez rosyjski imperializm będą się lubić i wspierać.

Publicysta tłumaczy, że ani Ukraina, ani Białoruś, ani Litwa nie kierują się tym wydumanym przez nas wspólnym interesem walki z Rosją, bo oni wcale nie chcą walczyć z Rosją. Oni [Ukraińcy – red.] owszem mają problemy w Donbasie, wierchuszka ukraińska cały czas jest uzależniona […] od interesów z Rosją.

https://kresy.pl/wydarzenia/ziemkiewicz ... -frajerem/

Re: Morawiecki, Duda i Kaczyński na klęczkach przed Wjatrowyczem w aureoli i w mundurze Piłsudskiego.Efekt wchodzenia w

Postautor: Mohort » 19 lut 2018, o 11:30

Ukraińska państwowa agencja informacyjna Ukrinform powołując się na odpowiedź polskiego MSZ, poinformowała, że polskie władze są przeciwne rewizji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Z inicjatywą wystąpili Węgrzy. Twierdzą oni, że przyjęta we wrześniu ukraińska ustawa „O oświacie” narusza międzynarodowe zobowiązania, które Kijów wziął na siebie.

Polska nie widzi możliwości przeglądu Umowy o stowarzyszeniu czy Umowy o pogłębieniu strefy wolnego handlu z Ukrainą. Strona polska zachęca partnerów z Węgier i Ukrainy do rozwiązania spornej sprawy ustawy o oświacie drogą dialogu z uwzględnieniem poszanowania praw mniejszości i uwzględnieniem międzynarodowych i dwustronnych umów – to treść oświadczenia autorstwa polskiego MSZ, które trafiło do ukraińskiej agencji.

https://parezja.pl/polska-zdradza-wegry ... a-ukraina/


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”