Dewastacja przez Urząd Miasta Siwej Doliny - ile jeszcze będziecie dewastować Siwą Dolinę ?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: prymi » 13 cze 2017, o 23:48

...prawie jak baba podczas remontu mieszkania!!! Nie patrzy na efekty tylko narzeka, że bałagan, że nie ma jak przejść.....
Czyżby za mało zwojów by się wysilić i docenić współczesne i perspektywiczne myślenie i spory nakład pracy skutkujący przecież wzrostem atrakcyjności, komfortu i bezpieczeństwa leśnych ścieżek, nie tylko dla tej niby "garstki" narciarzy ale i wszystkich tam bywających? Jakie to typowo polskie.... narzekać i wietrzyć jakiś przekręt , lewe pieniądze i prywatę! A może zakazać wszelkich prac - bo to przecie natura, no i koniecznie nie chodzić, nie deptać.... siedzieć w domu i on-line rozkoszować się tymże.
Co za ludzie??? Nie mniej pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 13:07

Jestem nauczycielem i często wraz z dziećmi chodzimy na Siwą Dolinę. Obiekt został totalnie zdewastowany. Szlag mnie trafia na widok pijanych leśników z piłami i koparek niszczących ten piekny las. To było jedyne w miare dzikie miejsce gdzie wraz z dziećmi mogliśmy pójść w ciągu dwóch godzin i poogladać przyrodę. Dzisiaj jest wszystko rozpierdolone i zostawione!

Żukowski ty dziadu! Ty i Twoja chołota powinna ryć sobie pod chałupami, jak tutaj ktoś już napisał dla przykładu i Pawłuckiego pod chałupa a nie tam gdzie z lasu korzystają wszyscy!

No szlag człowieka trafia widąc ten debilizm bo inaczej tego nie można nazwać!
Prokuratura zbada kto to napisał.Przekroczono normy
Na górę

Postautor: Waldek_K » 17 cze 2017, o 21:05

To co tutaj napisane to przekracza dobry smak …… Nazywam się Waldemar Kołcun i jestem Prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i klubu narciarskiego MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski …… chciałbym udzielić kilka informacji, bo to co tutaj jest opisywane to jakieś totalne niezrozumienie rzeczy ….. Od piętnastu lat to działacze narciarscy wraz z rodzicami dzieci dbają o ścieżki Siwej Doliny, które corocznie są sprzątane, a w okresie zaśnieżenia przygotowywane pod biegi narciarskie ….. Jak zauważamy corocznie rośnie grono korzystających ze ścieżek czy to rowerami czy pieszo z kijkami czy po prostu na spacer i to nas bardzo cieszy . Daje nam ,,ciału społecznemu” napędu do dalszego doskonalenia tego przepięknego terenu rekreacyjnego dla Miasta . Dodam tylko, że z tymi pracami w żaden sposób nie jest Związany Urząd Miasta, OSiR Tomasovia czy w końcu tak drastycznie opisywany Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski. Oni na naszą prośbę wspierją nas ludzi Siwej Doliny korzystających codziennie z jej uroków . Prawda jest taka ,,Prace związane z planowną gospodarka leśną wykonują pracownicy lasów, a my jako społecznicy staramy się nadać temu wszystkiemu akcent rekreacyjny, czasam i ukierunkowany, aby mieszkańcy miasta mogli bezpiecznie przejść czy przejechać rowerami”. Tak więc to nie Miasto , Żukowski, OSiR tylko my jako ciało społeczne chętnie weźmiemy odpowiedzilnośćz to co tam się takiego strasznego dzieje . Myślę, że dopiero w sądzie poznam osoby które pozwalają sobie na takie anonimowe wpisy. Opisywanie zimowych tras narciarskich, że robione są dla 4 osób jest wielce niestosowne…… powiem tylko, że tych tras na co dzień korzysta ponad 100 dzieci z 8 grup treningowych + klasy sportowe, a do tego mieszkańcy Miasta spacerując . Kto nie przyjedzie do Tomaszowa Lubelskiego zarówno piłkarze na obóz, czy inne sporty czy też jak wiem zwykli nasi znajomi to nie mogą się nacieszyć , że mamy coś takiego jak Siwą Dolinę z pełną uporządkowaną siecią tras do pobiegania czy sparceru ……. To jest prawda o Siwej Dolinie, a nie to co próbuje się w tych anonimowych wpisach opisać. Do tego dochodzi górka saneczkowa . Nasze trasy są nieliczne w Polsce i wyjątkowe na skraju 20 tysięcznego Miasta i każdy ma do nich dostęp ….. Chciałoby się aby korzystający zimą spacerowali nie po torach narciarskich i przygotowanej trasie, a jej skrajem….. chciałoby się aby saneczkarze korzystali z górki saneczkowej, a nie trasy narciarskiej gdzie narażają siebie i narciarzy na niebezpieczeństwo …… a może właśnie tymi osobami są Ci, którzy staraja zdykredytować pietnaście lat pracy dla rozwoju sportu w obrębie Siwej Doliny i wspominają choćby trójbój siłowy, a do tych anonimowych miłośników Siwej Doliny to mam taki apel ….. jeśli są takie niewygodne ścieżki - trasy to nie chodźcie oznakowanymi i oświetlonymi trasami Siwej Doliny - jest wiele innych ścieżek, a trasa jest jedna ….. Założę się, że tego nie zrobicie tylko jak będzie dziura to będziecie narzekać , że dlaczego Urząd Miasta nie załatał ….. nie Urząd wam nie załata, ale przyjdżcie do mnie to pójdę tradycjnie do lasu z łopatą i to zrobie …… ja chciałbym zaprosić zamiast używać energii na forum z grabiami - łopatą . Razem pójdziemy i coś fajnego zrobmy dla innych/ odrzucimy gałąź , przekopiemy rowek, aby woda nie zrobiła jamy , a nie będziemy wylewać niesłusznych ,,pomyj” na to co jest fantastyczne i pięknie zrobione……………
Zapraszam jestem codziennie na stadionie Waldemar Kołcun – trener narciarstwa i sportów wrotkarskich /15 lat/ , ze sportem tomaszowskim związany od 35 lat wcześnej przez 20 lat trener Tomasovii …..
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 21:57

Jestem nauczycielem i często wraz z dziećmi chodzimy na Siwą Dolinę. Obiekt został totalnie zdewastowany. Szlag mnie trafia na widok pijanych leśników z piłami i koparek niszczących ten piekny las. To było jedyne w miare dzikie miejsce gdzie wraz z dziećmi mogliśmy pójść w ciągu dwóch godzin i poogladać przyrodę. Dzisiaj jest wszystko rozpierdolone i zostawione!

Żukowski ty dziadu! Ty i Twoja chołota powinna ryć sobie pod chałupami, jak tutaj ktoś już napisał dla przykładu i Pawłuckiego pod chałupa a nie tam gdzie z lasu korzystają wszyscy!

No szlag człowieka trafia widąc ten debilizm bo inaczej tego nie można nazwać!
Prokuratura zbada kto to napisał.Przekroczono normy
Dziwicie sie ze budzi emocje rycie na koparkami na siwej dolinie dla przyjemnosci kilku osob ? Administrator powinien takie wpisy usuwac tyczasem na tym forum do tej pory pisalo i pisze sie o wszystkim. Ludzie wyciagaja swoje rasistowskie, pisowskie i peowskie fobie i administrator na to pozwala. Wiec skoro na to pozwala to znaczyc ze tutaj mozna wszystko. Wiec chulaj dusza piekla nie ma. Mnie i moja rodzine obrazano kilka razy. I co z tego ? Zrobilo to na kims wrazenie ? Jak macie problem droga wladzo z wpisami to wiedzcie, ze to admin tego forum odpowiada za to co ludzie pisza i co winno zostac opublikowane. Od niego zaczynajcie. Co do kwesti siwej doliny, ten ktos moze sie troche sam ponizyl rzucajac bluzgami ale ma racje. Niszczycie siwa doline dla kilku osob i nic w tej kwesti dodac wiecej nie musze. Mnie tez to irytuje. Byly fajne sciezki na rowery wymagajace troche wprawy przy zjezdzaniu. A teraz co ? Asfalt polozycie ? Nie straszcie ludzi prokuratura, bo wiedzcie tylko ze w Waszej gesti byloby raz na jakis czas odniesc sie do tego co ludzie tutaj pisza.

Ktos musi Was o wladzo zbluzgac dopiero wtedy ktos sie odzywa. Tomaszow Lubelski to miasto malomiasteczkowego ukladu i ludzie sie boja wychylac w obawie utraty pracy i temu podobnych. Jestem przekonany, ze dlatego wlasnie tutaj pisza. Co do prokuratury sam mialbym w tej kwesti kilka wnioskow jesli chodzi o nasze miasto ale tez sie boje.

Nikt nie mowi co sie planuje co sie bedzie robic tylko robicie. Miasto nie jest Wasze a juz napewno nie jest Wasz las!
Miasto jest nasze i jego dewastacja powinna byc konsultowana publicznie a nie przez kilku urzedasow.

Takie jest moje zdanie! Pozdrawiam i przepraszam w imieniu tego autora wpisu za jego bluzgi. Wszystko jednak co tutaj poruszyl to szczera prawda bo sam to widzialem na oczy. Korzystam z lasu i chce nadal korzystac jak do tej pory. Byly ladne dzikie sciezki to niech zostana! Nikt Wam nie dal prawa tego dewastowac dla narciarzy!
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 22:07

To co tutaj napisane to przekracza dobry smak …… Nazywam się Waldemar Kołcun i jestem Prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i klubu narciarskiego MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski …… chciałbym udzielić kilka informacji, bo to co tutaj jest opisywane to jakieś totalne niezrozumienie rzeczy ….. Od piętnastu lat to działacze narciarscy wraz z rodzicami dzieci dbają o ścieżki Siwej Doliny, które corocznie są sprzątane, a w okresie zaśnieżenia przygotowywane pod biegi narciarskie ….. Jak zauważamy corocznie rośnie grono korzystających ze ścieżek czy to rowerami czy pieszo z kijkami czy po prostu na spacer i to nas bardzo cieszy . Daje nam ,,ciału społecznemu” napędu do dalszego doskonalenia tego przepięknego terenu rekreacyjnego dla Miasta . Dodam tylko, że z tymi pracami w żaden sposób nie jest Związany Urząd Miasta, OSiR Tomasovia czy w końcu tak drastycznie opisywany Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski. Oni na naszą prośbę wspierją nas ludzi Siwej Doliny korzystających codziennie z jej uroków . Prawda jest taka ,,Prace związane z planowną gospodarka leśną wykonują pracownicy lasów, a my jako społecznicy staramy się nadać temu wszystkiemu akcent rekreacyjny, czasam i ukierunkowany, aby mieszkańcy miasta mogli bezpiecznie przejść czy przejechać rowerami”. Tak więc to nie Miasto , Żukowski, OSiR tylko my jako ciało społeczne chętnie weźmiemy odpowiedzilnośćz to co tam się takiego strasznego dzieje . Myślę, że dopiero w sądzie poznam osoby które pozwalają sobie na takie anonimowe wpisy. Opisywanie zimowych tras narciarskich, że robione są dla 4 osób jest wielce niestosowne…… powiem tylko, że tych tras na co dzień korzysta ponad 100 dzieci z 8 grup treningowych + klasy sportowe, a do tego mieszkańcy Miasta spacerując . Kto nie przyjedzie do Tomaszowa Lubelskiego zarówno piłkarze na obóz, czy inne sporty czy też jak wiem zwykli nasi znajomi to nie mogą się nacieszyć , że mamy coś takiego jak Siwą Dolinę z pełną uporządkowaną siecią tras do pobiegania czy sparceru ……. To jest prawda o Siwej Dolinie, a nie to co próbuje się w tych anonimowych wpisach opisać. Do tego dochodzi górka saneczkowa . Nasze trasy są nieliczne w Polsce i wyjątkowe na skraju 20 tysięcznego Miasta i każdy ma do nich dostęp ….. Chciałoby się aby korzystający zimą spacerowali nie po torach narciarskich i przygotowanej trasie, a jej skrajem….. chciałoby się aby saneczkarze korzystali z górki saneczkowej, a nie trasy narciarskiej gdzie narażają siebie i narciarzy na niebezpieczeństwo …… a może właśnie tymi osobami są Ci, którzy staraja zdykredytować pietnaście lat pracy dla rozwoju sportu w obrębie Siwej Doliny i wspominają choćby trójbój siłowy, a do tych anonimowych miłośników Siwej Doliny to mam taki apel ….. jeśli są takie niewygodne ścieżki - trasy to nie chodźcie oznakowanymi i oświetlonymi trasami Siwej Doliny - jest wiele innych ścieżek, a trasa jest jedna ….. Założę się, że tego nie zrobicie tylko jak będzie dziura to będziecie narzekać , że dlaczego Urząd Miasta nie załatał ….. nie Urząd wam nie załata, ale przyjdżcie do mnie to pójdę tradycjnie do lasu z łopatą i to zrobie …… ja chciałbym zaprosić zamiast używać energii na forum z grabiami - łopatą . Razem pójdziemy i coś fajnego zrobmy dla innych/ odrzucimy gałąź , przekopiemy rowek, aby woda nie zrobiła jamy , a nie będziemy wylewać niesłusznych ,,pomyj” na to co jest fantastyczne i pięknie zrobione……………
Zapraszam jestem codziennie na stadionie Waldemar Kołcun – trener narciarstwa i sportów wrotkarskich /15 lat/ , ze sportem tomaszowskim związany od 35 lat wcześnej przez 20 lat trener Tomasovii …..
Szanowny Panie Kolcun, ludziom chodzi o to, że ścieszki były dzikie i w tym ich cały urok. Teraz Pan sobie je przywłaszczył i robi sobie na nim poletko pod sfoje zafody. Był Pan na Sifce ? Widział Pan jak to wygląta ? Pszeciesz nietrudno dostrzec ze jest zdefastowana. Jesli Urząd Miasta pozwala na dewastacje tak cennego terenu jak siwa dolina to pewnie ma w tym sfuj udział. Dlaczego na przyklad na polech rabinowki nie zrobicie zawodow tylko trzeba w pien wyciac piekny las z naturalnymi wawozami i go do tego zryc spychaczami ?

Niech nam Pan opowie jeszcze co w takim razie dzieje sie z Białą Górą ? Kto tam swoje łapy maczał i dlaczego naszego wspólne dobro zostało rozkradzione a góra i jej naturalny stok rozryta i pozostawiona sama sobie ?
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 22:24

Jestem nauczycielem i często wraz z dziećmi chodzimy na Siwą Dolinę. Obiekt został totalnie zdewastowany. Szlag mnie trafia na widok pijanych leśników z piłami i koparek niszczących ten piekny las. To było jedyne w miare dzikie miejsce gdzie wraz z dziećmi mogliśmy pójść w ciągu dwóch godzin i poogladać przyrodę. Dzisiaj jest wszystko rozpierdolone i zostawione!

Żukowski ty dziadu! Ty i Twoja chołota powinna ryć sobie pod chałupami, jak tutaj ktoś już napisał dla przykładu i Pawłuckiego pod chałupa a nie tam gdzie z lasu korzystają wszyscy!

No szlag człowieka trafia widąc ten debilizm bo inaczej tego nie można nazwać!
Prokuratura zbada kto to napisał.Przekroczono normy
:lol: Dobre sobie.
Dajcie spokój, jakiś fajfus w nerwach po was pojechał a wy teraz prokuratura. Tutaj wszyscy tak pisza. Musielibyscie wszystkich uzytkownikow zamknac ! :lol:

A jak sie okaze, ze ten ktos jest z urzedu miasta i bedzie musial cos wiecej o tym co sie wokół dzieje powiedzieć ? Powinniście wiecej do ludzi wychodzić a nie straszyć prokuratorami za to, że sie ludzie na was [***].
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 22:29

Jestem nauczycielem i często wraz z dziećmi chodzimy na Siwą Dolinę. Obiekt został totalnie zdewastowany. Szlag mnie trafia na widok pijanych leśników z piłami i koparek niszczących ten piekny las. To było jedyne w miare dzikie miejsce gdzie wraz z dziećmi mogliśmy pójść w ciągu dwóch godzin i poogladać przyrodę. Dzisiaj jest wszystko rozpierdolone i zostawione!

Żukowski ty dziadu! Ty i Twoja chołota powinna ryć sobie pod chałupami, jak tutaj ktoś już napisał dla przykładu i Pawłuckiego pod chałupa a nie tam gdzie z lasu korzystają wszyscy!

No szlag człowieka trafia widąc ten debilizm bo inaczej tego nie można nazwać!
Prokuratura zbada kto to napisał.Przekroczono normy
Przepraszam za wpis.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 22:44

Panie Kołcun , czy Pan neguje że rozwalona jest Siwa Dolina koparkami i innym sprzętem ? Bo o tym tu mowa , nie tylko o Pańskiej trasie narciarskiej . Wycinka idzie w najlepsze i możliwe że robią to Lasy Państwowe ( bo to mafia w państwie ) . Lasy są podobno wspólnym dobrem ale tylko w słowach jak zwykle bo rzeczywistość inna . Skoro jest Pan blisko tego tematu , to podpowiedz Pan kto wycina drzewa koło stadionu i naokoło Doliny, kto ryje koparkami teren w obrębie Siwej Doliny , kto nie sprząta ze ścieżek gałęzi po wycince . Jeśli to tomaszowskie nadleśnictwo tak zarządza to widzę miejsce dla wykazania sie tomaszowskiego burmistrza i zaprotestowania w imieniu mieszkańców TL .
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 23:04

Znam pana osobiscie Panie Kolcun i szanuje za to co pan robi dla sportu i naszego miasta. Jednak w tej kwesti zgadzam sie tutaj z autorem tematu. Posuwa sie Pan i nadlesnictwo w swoich poczynaniach za daleko. Jakby zrobil Pan w parku tor narciarski to od razu Urzad Miasta by zareagowal, jestem pewny. Niestety nie reaguje na to co robi Pan na siwej dolinie a jestem przekonany, ze potrzebowal Pan ich zgody na to co tam teraz sie wyprawia. Ludzie maja racje, to nie jest Panski las, to las nas wszystkich. Maja tez racje jesli chodzi o Biala Gore! Zostala zdewastowana i pozostawiona ot taka sama sobie. Nikt nie wie co tam sie dzialo i sprawa nadaje sie do prokuratury. Warto by sprawdzic czy srodki z uni dla przykladu nie zostaly wziete i zdefraudowane. Tutaj sprawa wyglada bardzo podobnie. Ktos sobie wjezdza kopara do lasu panstwowego, co lepsze do miejsca z ktorego korzystaja wszyscy mieszkancy i ktore wszyscy mieszkancy dobrze znaja i kochaja (jak ja).
Robi Pan sobie teren pod siebie lub okreslona grupe ludzi a innych poprostu ignorujecie.

Straszycie tutaj ludzi prokuratura za to, ze sie wsciekaja na forum. To nie jest w porzadku. Pomijam fakt, ze administrator powinien takie wpisy czy posty natychmiast usuwac, nie robi tego i godzi sie na to aby na jego stronie mozna bylo wladzy powiedziec jasno, TO NIE JEST OK! Jestem mu za to wdzieczny ale moglby czasami bluzgi chociaz wykasowac aby nikt nie czul sie zbyt dosadnie urazony. My obywatele nie mamy innego miejsca do pisania do was jak to forum. Ja Zukowskiego przepraszam bardzo w imieniu tego typa co po nim pojechal ale stawiam tez pytanie, czy on za takie zarzadzanie miejscami jak Biala Gora kiedykolwiek nas przeprosil ? Jako urzednicy robia co chca w miescie, jedno glosowanie podpisy i leca. Czy ktos ludzi o cos pyta i czy w tym miescie urzednicy odpowiadaja za swoje czyny ?
Chetnie to Panu wytlumacze przy spotkaniu na zywo ale obawiam sie, ze zaczniemy sie unikac a przez szacunek do Pana chcialbym tego w przyszosci uniknac.

Dzialalnosc Tomaszowskich trenerow sportu szanuje gdyz sam mam tutaj swoj wklad. Ale prosze wybaczyc, narciarze to nie jedyni sportsmani w tym miescie z sukcesami. Trasy dla kolarstwa gorskiego byly fajne. Dzisiaj Pana kopara zrobila robote, zdewastowala wszystko. Deszcze spadnie dwa razy i na dole kazdej gory przy ktorej Pan ze swoja ekipa majstrowal tworza sie wyspy sypkiego piachu. Sam lezalem juz 3 razy bo jezdze czesto. Kiedys to byly naturalne krzywizny z runem lesnym u podloza. Dzisiaj jest wszystko rozjebane do 1m wglab aby narciarz mogl przejechac.
Las zostal poszatkowany i fajne zacienione sciezki poodkrywane. To sa wg Pana te ulepszenia ?

Tak powiem Panu szczerze, ze zamiast tego betonu tomaszowskim parku (w skate parku) na ktorym nikt nie jezdzi moglibyscie sobie skocznie pobudowac a nasza siwke zostawic w spokoju dla przyszlych pokolen.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2017, o 23:23

Do Pana Kolcuna. Zostaw Pan nasza doline ze swoimi pilarzami i koparami w spokoju. My w tym miejscu odpoczywalismy od lat i nie potrzeba nam tutaj gladkich rownanych buldozerem sciezek. To co Pan robi wbrew woli mieszkancow to zwykla prywata! Dlaczego dewastowac ostatnia fajna sciezke rowerowa w lesie ?
Po kiego chu**ja prosze mi powiedziec ? Dla Pana i Pana grupy ?

Tez sie na Was [***] i mysle dokladnie o Was to samo co ten gosciu tutaj. Tak nie mozna robic!
Na górę

Postautor: biker » 18 cze 2017, o 10:30

Nie ma już żadnych tras rowerowych, całe życie pamiętam walke z biegaczami, nikomu nigdy nie pasowało że rowery blokują tory biegaczom. Kiedyś było dużo skoczni i trudnych naturalnych przejazdów w lesie a przyjść z łopatą do lasu to od razu ktoś sie przypi*****ł że nie można k***a ziemii dotknąć bo święta. Teraz zryte jest wszystko dosłownie każda ścieżka, korzenie na wierzchu i to tak bez sensu po to żeby drzewo zaciągnąć tam dalej do składu to zniszczyli taką vintage ścieżke...

Nie pierdo***e tylko mi że siwka jest dla rowerzystów.... Była gdzieś może w 2004 roku.... Nawrzucali kiedyś ku*wa w zajebisty i mega uczęszczany przez rowerzystów trail jakiś korzeni żeby nie jeździć lata temu... Tam [***] zawsze jakieś problemy i tylko narty sie liczą reszte to by wyjeba**.
Na siwce to juz w ogole drzew nie ma prześwit jest aż do samych pasiek....
Na górę

Postautor: Gość » 18 cze 2017, o 11:19

Tego nie można zrozumieć,jak można chcieć wykonywać prace łopatą przez osoby fizyczne w lesie państowym.?
Na górę

Postautor: Gość » 18 cze 2017, o 12:07

Uszczęsliwianie na siłę-to gwałt.
Na górę

Postautor: Waldek_K » 19 cze 2017, o 05:53

To co tutaj napisane to przekracza dobry smak …… Nazywam się Waldemar Kołcun i jestem Prezesem Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i klubu narciarskiego MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski …… chciałbym udzielić kilka informacji, bo to co tutaj jest opisywane to jakieś totalne niezrozumienie rzeczy ….. Od piętnastu lat to działacze narciarscy wraz z rodzicami dzieci dbają o ścieżki Siwej Doliny, które corocznie są sprzątane, a w okresie zaśnieżenia przygotowywane pod biegi narciarskie ….. Jak zauważamy corocznie rośnie grono korzystających ze ścieżek czy to rowerami czy pieszo z kijkami czy po prostu na spacer i to nas bardzo cieszy . Daje nam ,,ciału społecznemu” napędu do dalszego doskonalenia tego przepięknego terenu rekreacyjnego dla Miasta . Dodam tylko, że z tymi pracami w żaden sposób nie jest Związany Urząd Miasta, OSiR Tomasovia czy w końcu tak drastycznie opisywany Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski. Oni na naszą prośbę wspierją nas ludzi Siwej Doliny korzystających codziennie z jej uroków . Prawda jest taka ,,Prace związane z planowną gospodarka leśną wykonują pracownicy lasów, a my jako społecznicy staramy się nadać temu wszystkiemu akcent rekreacyjny, czasam i ukierunkowany, aby mieszkańcy miasta mogli bezpiecznie przejść czy przejechać rowerami”. Tak więc to nie Miasto , Żukowski, OSiR tylko my jako ciało społeczne chętnie weźmiemy odpowiedzilnośćz to co tam się takiego strasznego dzieje . Myślę, że dopiero w sądzie poznam osoby które pozwalają sobie na takie anonimowe wpisy. Opisywanie zimowych tras narciarskich, że robione są dla 4 osób jest wielce niestosowne…… powiem tylko, że tych tras na co dzień korzysta ponad 100 dzieci z 8 grup treningowych + klasy sportowe, a do tego mieszkańcy Miasta spacerując . Kto nie przyjedzie do Tomaszowa Lubelskiego zarówno piłkarze na obóz, czy inne sporty czy też jak wiem zwykli nasi znajomi to nie mogą się nacieszyć , że mamy coś takiego jak Siwą Dolinę z pełną uporządkowaną siecią tras do pobiegania czy sparceru ……. To jest prawda o Siwej Dolinie, a nie to co próbuje się w tych anonimowych wpisach opisać. Do tego dochodzi górka saneczkowa . Nasze trasy są nieliczne w Polsce i wyjątkowe na skraju 20 tysięcznego Miasta i każdy ma do nich dostęp ….. Chciałoby się aby korzystający zimą spacerowali nie po torach narciarskich i przygotowanej trasie, a jej skrajem….. chciałoby się aby saneczkarze korzystali z górki saneczkowej, a nie trasy narciarskiej gdzie narażają siebie i narciarzy na niebezpieczeństwo …… a może właśnie tymi osobami są Ci, którzy staraja zdykredytować pietnaście lat pracy dla rozwoju sportu w obrębie Siwej Doliny i wspominają choćby trójbój siłowy, a do tych anonimowych miłośników Siwej Doliny to mam taki apel ….. jeśli są takie niewygodne ścieżki - trasy to nie chodźcie oznakowanymi i oświetlonymi trasami Siwej Doliny - jest wiele innych ścieżek, a trasa jest jedna ….. Założę się, że tego nie zrobicie tylko jak będzie dziura to będziecie narzekać , że dlaczego Urząd Miasta nie załatał ….. nie Urząd wam nie załata, ale przyjdżcie do mnie to pójdę tradycjnie do lasu z łopatą i to zrobie …… ja chciałbym zaprosić zamiast używać energii na forum z grabiami - łopatą . Razem pójdziemy i coś fajnego zrobmy dla innych/ odrzucimy gałąź , przekopiemy rowek, aby woda nie zrobiła jamy , a nie będziemy wylewać niesłusznych ,,pomyj” na to co jest fantastyczne i pięknie zrobione……………
Zapraszam jestem codziennie na stadionie Waldemar Kołcun – trener narciarstwa i sportów wrotkarskich /15 lat/ , ze sportem tomaszowskim związany od 35 lat wcześnej przez 20 lat trener Tomasovii …..
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 08:18

Jestem również zbulwersowana tym co widziałam. Kto pozwala temu człowiekowi na taka samowolę budowlaną na terenie naszego lasu ? Tzn. co ? Kołcun wraz z Polskim Związkiem Narciarskim i Rolkarskim "przejeli" resztki Siwej Doliny i będą tam sobie robić stoki narciarskie ? Jakim prawem chciałam zapytać lub na jakiej podstawie prawnej ? Sprawa ma drugie dno i nadaje sie do expresu reporterów. Coś Pan najlepszego z kawałkiem naszego pięknego lasu narobił ?
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”