Dewastacja przez Urząd Miasta Siwej Doliny - ile jeszcze będziecie dewastować Siwą Dolinę ?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 9 cze 2017, o 22:46

Dzisiaj wraz żoną i dzieckiem byliśmy na spacerze na Siwej Dolinie. Cała okolica Siwej Doliny jest tak zdewastowana, przez koparki i wycięte drzewa, że aż woła o pomste. Ostatnia przepiękna dzika ścieżka prowadząca z góry Siwej Doliny w dół w stronę pasiek została rozryta przez jakiegoś goscia z koparka!!!! Mase drzew zostało wyciętych i z przepieknej okolicy Urzedasy z Rady Miasta i Tomaszowskiej Tomasovi zrobili jesień średniowiecza!


Siwa Dolina należy do nas wszystkich a nie do burmistrza i jego spasionych fanów sportu !

Dlaczego dewastujecie najpiekniejsze miejsca na Siwce ??? Burmistrzu Zukowski panska prywata mnie poprostu przeraza!
Najpierw zdewastowaliście Białą Góre a teraz to samo robicie z Siwą Doliną !


Co roku jestem w zimie na waszych "mistrzostwach". Nigdy nie mogłem się doliczyć więcej osób niz 40-60 !!!
Czy dla 40-60 osób jeżdżących na nartach, (w czasie sezonu urlopowego) trzeba tak dewastować najpiekniejsze zakątki tomaszowa ?
Przyjeżdzamy tam większą grupą na kijki aby sobie pouprawiać sport, dzisiaj nie mogliśmy przejsc bo wszystko zostało zdewastowane przez jakiegos BYDLAKA w koparce i paru jołopów z piłami co zostawili wszystko na ścieżkach ! Kto im na to pozwolił ????

Dlaczego w tej cholernej dziurze nie może być chociaż jednego miejsca gdzie łapa naszych nieudaczników gospodarzy czegoś nie sp ierd oliła ? Ile osób jeździ na nartach a ile korzysta z lasu na codzień ? My chcemy korzystać z lasu w takiej formie w jakiej jest, nie potrzebujemy aby burmistrz ze swoimi spaślakami brukował nam cenne przyrodniczo i ważne dla miasta zakątki ! Po jaką cholerę poszerzacie co chwila te trasy ? Ratrak Wam sie nie mieści raz na 3 lata czy może ktoś z lokalnych firm powiązanych z urzędem musi dorobic ?


W lesie jest masa świeżo wyciętych drzew leżących poprostu na ścieżkach. Mam pytanie do Was "leśnicy" nim złoże zawiadomienie do prokuratury o tym jak przebiega wycinka i jakie zagrożenie dla zdrowia ludzi powodujecie. Ile jeszcze będziecie poszerzać te cholerne trasy i dewastować naszą piękną siwą doline ???
Na środku tras leża poprostu konary, pełne ostrych wystających sęków i obciętych gałęzi. Widzieliśmy dzisiaj jak chlopiec wpadł prawie rowerem na 3m suchy konar! Jakby się na niego przewrócił to by mógł się zabić! Ścieżki są pełne wyciętych drzew i teren jest otwarty dla rowerów! Wyjeżdzasz zza zakrętu na konar i tragedia gotowa!

Z naszych pieniędzy dewastujecie najpiekniejsze miejsca Tomaszowa !!!

Panom z Nadleśnictwa Tomaszów oraz radzie miasta oświadczam iż sprawa zostanie złożona do prokuratury o tym kiedy przebiega wycinka i jak ona przebiega w miejscach dostępnych dla ludzi! To nie jest normalne aby tak dewastować wszystko dookoła i za nic nie odpowiadać i jeszcze do tego powodować zagrożenie dla ludzi.
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2017, o 23:08

Masz jakieś zdjęcia lub filmy z sifki ?
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2017, o 23:17

emocje ok, ale nazywanie bydlakiem czy jołopem pracownika który pracuje na polecenie , nie jest właściwe . Bydle i jołop to zawsze jest władza nadrzędna która kontroluje i podejmuje decyzje , pracownik najmniej winny ( fakt że nie porzadkują miejsca pracy po sobie ) ale to znów wina ich kierownictwa . Jestem prawie codziennie w lasach więc widze jaka od paru lat jest gospodarka , całe połacie są wycinane póżniej co prawda zalesiane ale lasu tam nie ma juz . Rabują Lasy Państwowe bo cisną ich z rzadu o przychody , pobudowali drogi z płyt w lesie i wywożą las . Co do Siwej Doliny to tam co roku kopią i wycinaja , postawili latarnie w lesie a jeżdzi w zimie 2-3 osoby dziennie w ich świetle . Pomysły burmistrza - bo on to firmuje , są adekwatne do jego stanu wiedzy , która jest niewielka . Armatka sniezna pracowała tydzień na okrągło , narobiła śniegu a i tak poszło to na marne , prąd, woda , praca ludzi . Robi jakieś akcje zamiatania liści i kopania rowków w poprzek trasy , raz równa trase a potem koparka pługiem niszczy , totalny bajzel , brak pomysłu i udawanie że coś się robi . A robi się ! - topi pieniądze z naszych podatków .
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2017, o 06:44

Rabują Lasy Państwowe bo cisną ich z rzadu o przychody , pobudowali drogi z płyt w lesie i wywożą las .
Drobna nieścisłość: Lasy są państwem w państwie i tylko 2% przychodów z pozyskania drewna odprowadzają do skarbu państwa. Całe 30% kosztuje utrzymanie całej biuroktatycznej czapy zielonych ludków.
Co do Siwej Doliny to tam co roku kopią i wycinaja , postawili latarnie w lesie a jeżdzi w zimie 2-3 osoby dziennie w ich świetle . Pomysły burmistrza - bo on to firmuje , są adekwatne do jego stanu wiedzy , która jest niewielka . Armatka sniezna pracowała tydzień na okrągło , narobiła śniegu a i tak poszło to na marne , prąd, woda , praca ludzi . Robi jakieś akcje zamiatania liści i kopania rowków w poprzek trasy , raz równa trase a potem koparka pługiem niszczy , totalny bajzel , brak pomysłu i udawanie że coś się robi . A robi się ! - topi pieniądze z naszych podatków .
Burmistrz nic nie zrobi bez zgody Nadleśnictwa, bo to ono, a nie Żuczek jest władającym. Działanie jest wspólne: Lasy udają, że robią coś dla publiki- czyli udostępniają teren i wspólnie z magistrami po bialskiej AWF rozp.... kawałek przyrody. Przy okazji ktoś zarabia.

Co do rozrzutności to najlepszym świadectwem palące się w lesie niemal przez całą noc latarnie. Pewnie po to by jasno było zwierzątkom.

PS

Niech ktoś rzuci pomysł na sport w którym tomaszowscy wuefmani mogliby się zrealizować i osiągnąć mistrzostwo. Kiedyś był trójbój siłowy ( ubój siłowy)- na tyle nowy, że konkurencja słaba i byli mistrzowie. Z czasem rywale się obudzili i po pticach; córki wiceburmistrza przestały zdobywać medale.
Nudne takie dla wuefmana dbać by dzieci i młodzież szkolna były proste, sprawne i się nie zatuczały. Pogwiazdorzyć- to jest coś!
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2017, o 11:56

Byłam na Siwej Dolinie w zeszłym roku i tez wróciłam zdegustowana, gdzie ta piękna łączka / za strzelnicą/gdzie po maturze robiliśmy biwaki, było pieknie,zielono,bezpiecznie, to rzeczywiście woła o pomstę do nieba
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2017, o 12:26

Byłam na Siwej Dolinie w zeszłym roku i tez wróciłam zdegustowana, gdzie ta piękna łączka / za strzelnicą/gdzie po maturze robiliśmy biwaki, było pieknie,zielono,bezpiecznie, to rzeczywiście woła o pomstę do nieba
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2017, o 12:48

Duży może wszystko bo kto bogatemu zabroni a mały nic. Panowie duzi dlaczego wycinacie las w środku sezonu lęgowego, czyżby szyszka wam kazała.
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 09:48

Panie Burmistrzu szanowna dyrekcjo lasow panstwowych oddzial w TOmaszowie Lubelskim wezce te kopary z naszej siwej doliny i jedzcie pod dom pawluckiego robic trase narciarska. przed samym domem ma kawalek fajnego lasu. Rozjeb cie mu tam co wam sie podoba a od naszej siwej doliny sie odpie rdolcie!
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 10:24

Drobna nieścisłość: Lasy są państwem w państwie i tylko 2% przychodów z pozyskania drewna odprowadzają do skarbu państwa. Całe 30% kosztuje utrzymanie całej biuroktatycznej czapy zielonych ludków.
możliwe że maja 2 % z zysków , ale maja też 23% vat ze sprzedanego drewna oraz podatek dochodowy od pracowników lesnych i lasów państwowych . Razem ma rząd ponad 40 % to jest przyzwolenie na rabunek . A to nasze lasy , odbudowa trwa długo .
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 10:57

Burmistrz ze swoja swita z Rady Miasta ma wasz las w d u p i e !
Niszcza po kolei wszystko co ludzie uzywaja i za nic nikt nie odpowiada. Kase biora z urzedu i jest ok.
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 12:00

Faktycznie nasza Siwa Dolina jest w oplakanym stanie. Tak naprawde nie ma gdzie pospacerowac. Wszedzie porozwalane drzewa i galezie, sciezki zryte koparkami. Co za idiota za to odpowiada ?
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 20:33

Trzeba nagłośnić sprawe w gazetach. To co tutaj wyprawiaja urzedasy przechodzi juz pojecie. Zniszczyc wszystko i zostawic. Kto tu zechce przyjechać skoro ten malowniczy obszar mafia z urzedu zniszczy doslownie w pien !?
Na górę

Postautor: Gość » 11 cze 2017, o 21:32

raczej trzeba demonstrować , burmistrza w łyzke koparki i obwieźć po Siwej Dolinie
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 22:12

W sobote rano jak biegłam to widziałam dwóch narabanych pilarzy z nadleśnictwa, którzy zalani w trupa udawali, że sprzataja teren. Jak zapytałam kiedy gałęzie zostana uprzatniete z pozostałości ściezek do biegania, jeden beknał - Idź kobieto pytać dyrektora nadleśnictwa, my tu tylko sprzatamy.

Żukowski zdewastował cała siwa doline :cry:
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 19:31

Jestem nauczycielem i często wraz z dziećmi chodzimy na Siwą Dolinę. Obiekt został totalnie zdewastowany. Szlag mnie trafia na widok pijanych leśników z piłami i koparek niszczących ten piekny las. To było jedyne w miare dzikie miejsce gdzie wraz z dziećmi mogliśmy pójść w ciągu dwóch godzin i poogladać przyrodę. Dzisiaj jest wszystko rozpierdolone i zostawione!

Żukowski ty dziadu! Ty i Twoja chołota powinna ryć sobie pod chałupami, jak tutaj ktoś już napisał dla przykładu i Pawłuckiego pod chałupa a nie tam gdzie z lasu korzystają wszyscy!

No szlag człowieka trafia widąc ten debilizm bo inaczej tego nie można nazwać!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”