Tomaszów na szarym końcu

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 14 cze 2017, o 11:22

Rozumiem,rozumiem :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2017, o 16:39

Dobrze, że rozumiesz, ale nie zmienia to faktu, że tomaszowskie władze nie mają pojęcia, jak rozwinąć nasze miasto. To, że kilkudziesięciu poddanych urzędników i szefów podległych jednostek dobrze sobie żyje, jest niczym do reszty mieszkańców. Burmistrz zaliczył już praktycznie 2 kadencje, więc teraz może już skończyć z politykierstwem i zrobić coś, co zapisze się w dziejach miasta. Może po śmierci jego następcy nazwą którąś ulicę jego imieniem. Za samo burmistrzowanie i klepanie raczej tego nie będzie. Co by nie gadać facet powinien się wziąć do roboty, a nie być guru dla poddanych na kolanach. Tak naprawdę on niczego nie zrobił.
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2017, o 17:11

Co Tomaszów może zaoferować młodym ludziom , chodzi o perspektywy życiowe , miejsca pracy , rozrywki? Wiadomo że , małe miasto no , ale przykładowo porównać jak się rozwija pod względem gospodarczym Biłgoraj a Tomaszów.
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2017, o 18:19

Mówia dobra zmiana a jak rozerzeć sie wokół to jest tak samo.
Do zmian rwie sie wielu a jak przyjdzie co do czego i mają tę uprawgnioną posadę to okazuje sie,że nic nie można zrobić bo albo kasy nie ma albo,prawo nie pozwala albo nie wie sie jak sie do tego zabrać bo nagle to wcale nie jest takie proste.Na ekspertów to kasy nie ma i dlatego robi sie przeważnie sposobem gospodarczym swoimi "siłami i mocami".
Jak cos nie wychodzi to przekonuje sie,że nikt nie jest alfą i omega i o gustach sie nie dyskutuje albo wszystkim nie dogodzi.
Powiem Ci,że problemem jest podejście mieszkańcow do spraw miasta.Trzeba powiedzieć,że jest marginalne.Tu nikt nikogo nie wspiera i nie motywuje.Tu czeka sie na kolejny blamaż aby wykrzyczeć swoje często ambitne choć nirealne racje.
Tu nie ma współpracy.Tu sie walczy o wielkie sprawy a nikt nie ma pojęcia jak rozwiązać sprawę śmietnika i zardzewiałych stołow na zieleniaku.

Znowu napiszesz,że co ma do tego śmierdzacy smietnik na zieleniaku.Ma bo widzisz :oops: tyle było zmian dobrych i złych a śmietnik jak był tak i jest sprwą wagi śmierdzacej bo nikt nie wie jak sie tego dotknąć.
Tak jest-jak piszę :roll:
Na górę

Postautor: Kermit11 » 19 cze 2017, o 10:10

Mówia dobra zmiana a jak rozerzeć sie wokół to jest tak samo.
Do zmian rwie sie wielu a jak przyjdzie co do czego i mają tę uprawgnioną posadę to okazuje sie,że nic nie można zrobić bo albo kasy nie ma albo,prawo nie pozwala albo nie wie sie jak sie do tego zabrać bo nagle to wcale nie jest takie proste.Na ekspertów to kasy nie ma i dlatego robi sie przeważnie sposobem gospodarczym swoimi "siłami i mocami".
Jak cos nie wychodzi to przekonuje sie,że nikt nie jest alfą i omega i o gustach sie nie dyskutuje albo wszystkim nie dogodzi.
Powiem Ci,że problemem jest podejście mieszkańcow do spraw miasta.Trzeba powiedzieć,że jest marginalne.Tu nikt nikogo nie wspiera i nie motywuje.Tu czeka sie na kolejny blamaż aby wykrzyczeć swoje często ambitne choć nirealne racje.
Tu nie ma współpracy.Tu sie walczy o wielkie sprawy a nikt nie ma pojęcia jak rozwiązać sprawę śmietnika i zardzewiałych stołow na zieleniaku.

Znowu napiszesz,że co ma do tego śmierdzacy smietnik na zieleniaku.Ma bo widzisz :oops: tyle było zmian dobrych i złych a śmietnik jak był tak i jest sprwą wagi śmierdzacej bo nikt nie wie jak sie tego dotknąć.
Tak jest-jak piszę :roll:

Mówisz że w wyborach tylko obiecują a co do czego potem ,,się czegoś nie da zrobić,, ja bym to nazwał powrotem do ,,rzeczywistości,, Nawet w polityce krajowej i zagranicznej w kampanii wyborczej są obiecane gruszki na wierzbie a potem życie weryfikuje co można zrobić a czego nie.Więc taki przykład moim zdaniem jest słaby.Osoba ubiegająca się o urząd czy stanowisko często nie wie o sprawach które przeszkadzać by mogły w realizacji danego projektu czy przedsięwzięcia obiecanego w kampanii wyborczej.Masz przykład Trumpa -chciał budować mur i co buduje?To samo z Szydło,gadała o 500+ dla wszystkich dzieci a wyszło że nie koniecznie na wszystkie no i są zaostrzenia bo budżet nie wyrabia itd itp. Łatwo mówić że tutejsi włodarze mają z tym problem gdy się nie widzi reszty świata politycznego.Oczywiście można dążyć do spełnienia obietnic ale nie przesadzaj,coś się tam w mieście remontuje,pracy nie ma bo nie ma.Co ci burmistrz ma zrobić?Wszystko sprywatyzowane to nie komuna że poszedłeś dałeś flachę i gęś wójtowi,burmistrzowi i miałeś prace,czasy się zmieniły.Wszystko jest sprywatyzowane a przedsiębiorcy nie zmusisz by tu inwestował.Przez to miasto przebiega duży tranzyt samochodów wystarczyło by inwestorzy mieli gdzie budować parkingi,hale,magazyny itd a coś mogło by ruszyć ale tu wszystko w rekach prywatnych(grunty).Mało jest gruntów miasta z dobrą lokalizacją.Nie chce tu bronić władz ale dostrzegam problem nie tylko samych niespełnionych obietnic ale też lokalizacji miasta jak i przepisów,budżetu,infrastruktury a wszystko się łączy w całość i sprawia że miasto jest słabo wydajne gospodarczo.Łatwo powiedzieć jak rozwydrzone dziecko ,, a bo obiecaliście to czy tamto i ja chcę by tak było,, Podejście mieszkańców fakt liczy się ale o jakim podejściu mówisz PiS-owskim PSL-owskim?Głosują na sprawdzone mordy zawsze a młodych nie przepuszczają by coś odświeżyć w tych urzędach.Tu każdy próbuje swojego wcisnąć w budżetówkę bo to najbardziej pewna praca w tym regionie.Nie dziwię się im sam jak bym miał znajomości chciał bym się tam wcisnąć i jak wielu innych ale stoję po tej drugiej stronie jak ty i nie marudzę bo taka natura ludzi aby najpierw wciskać swoich.Zapewne tez byś tak robił. Wszystko się z czymś wiąże zrobią jedno nie zrobią drugiego,zrobią komuś drugi będzie marudził itd.Chcesz coś zmieniać głosuj na młodych,ambitnych,energicznych,nie bojących się wyzwań.Namów rodzinę,znajomych na głosowanie na ,,świeżą krew,, ale i wtedy nie będziesz miał wszystkiego a ,,świeża krew,, wyjdzie ci bokiem tak jak to było z wójtem w Ulhówku swego czasu gdy zaczął kombinować.Za mało ludzi jest w tym mieście młodych by handel,usługi czy przemysł zaczął się rozwijać a emeryci do pracy przecież nie pójdą a i brak inwestorów by coś tworzyć,tylko sklepy się budują bo to widocznie jeszcze w tym mieście się opłaca.Kto mógł to też wyjechał a jak wyjechał nie kupuje tutaj,nie zleca usług remontowych itp dając prace innym.Rencisty nie stać by remontować czy inwestować w zakup auta itp.Chodź może paru takich by się znalazło w tym mieście.Skoro aż tak Cię kole w oczy to wszystko to wystartuj w nastempnych wyborach a Cię poprę. A co do śmietnika-to chyba najmniejszy problem są rzeczy ważniejsze
Na górę

Postautor: Gość » 19 cze 2017, o 22:51

Ech...to może zostawmy te wielkie wazne rzeczy i zacznijmy od takch maleńkich spraww typu śmierdzacy śmietnik posrod tłumu handlujacych i kupujących :panzielony:
Zostawmy ideologię zadbajmy o higienę.
To też sukces.
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2017, o 07:56

Z tego co piszecie wychodzi, że włodarze to programowi oszuści i tak ma być a wybory to tylko giełda obiecanek. kto obieca najwięcej ten wygrywa. Czytaj który jest najlepszy oszust ten wygrywa i że to normalne. Dzięki beze mnie. Dla mnie oszust to oszust kłamca t6o kłamca. Baj.A Tomaszów faktycznie stacza się.Gorszej władzy chyba jeszcze nie było.
Na górę

Postautor: Kermit11 » 20 cze 2017, o 09:17

Z tego co piszecie wychodzi, że włodarze to programowi oszuści i tak ma być a wybory to tylko giełda obiecanek. kto obieca najwięcej ten wygrywa. Czytaj który jest najlepszy oszust ten wygrywa i że to normalne. Dzięki beze mnie. Dla mnie oszust to oszust kłamca t6o kłamca. Baj.A Tomaszów faktycznie stacza się.Gorszej władzy chyba jeszcze nie było.
A co ty się dopiero obudziłeś/aś? Przecież od zawsze tak było że przy wyborach obiecywali a potem dupa-albo nic się nie robiło lub tylko część obietnic wyborczych było spełnionych.Pokaż mi chodź jednego rządzącego w Polsce lub na świecie który spełnił wszystkie obietnice wyborcze na 100%.Najgorsza władza której jeszcze nie było?Poczekaj jeszcze parę lat zawsze może trafić się gorsza.Nie bronię tutaj władz ale przesadzacie bo nie możecie zrozumieć że Tomaszów mieści się na zadupiu.Przyjdzie nowa władza będzie to samo bo to miasto emerytów bez przyszłości.Kto chodź raz miał styczność z przepisami,przetargami wie że to nie jest tak jak w mąkę piernąć i sprawić by w mieście przybywało inwestorów i pracy.Wszystko idzie przez Wojewodę Lubelskiego!A temu co przeszkadza śmietnik niech ruszy dupę pójdzie do PGKiM i niech zgłosi ten fakt a jak to nie pomoże zbierze podpisy na usunięcie śmierdziela lub na częstszy wywóz nieczystości a nie siedzi na forum i biadoli.Narpierw działaj sam a potem gadaj że ktoś nic z tym nie robi skoro Ty zrobiłeś wszystko co mogłeś by usunąć problem tego jeb...go śmietnika który najwidoczniej jest dla Ciebie całym światem :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2017, o 12:26

Tzn lubisz być oszukiwany i akceptujesz oszustów? No brawo, brawo! Jesteś facet z klasą
...gówna.
Na górę

Postautor: Kermit11 » 20 cze 2017, o 15:16

Tzn lubisz być oszukiwany i akceptujesz oszustów? No brawo, brawo! Jesteś facet z klasą
...gówna.
Chcę Ci pokazać jaka jest rzeczywistość a to że Ty nie czaisz w jakich czasach żyjesz i nie masz dobrych kontrargumentów świadczy o twojej małej wiedzy na temat spraw na które się wypowiadasz,a zarazem pokazujesz jaką sieczkę masz w głowie.Odbierasz świat irracjonalnie na swój sposób rozumienia który jest błędny.Zachowujesz się jak rozwydrzone dziecko które krzyczy,płacze gdy mu się coś nie podoba i nie rozumie co rodzic do niego mówi i czego od niego chce.Świat kręci się inaczej niż Ci się wydaje ale Twój mały rozumek chyba nie może tego pojąć. Wyjdź do ludzi postaraj się spojrzeć na świat z innej perspektywy,poszerz horyzonty a wtedy może załapiesz o co mi chodzi.Mi też się wiele rzeczy nie podoba i przy wyborach wyrażę co myślę głosując na odpowiedniego moim zdaniem kandydata bo władza i lokalna polityka są jakie są i moje krzyki na wiele się nie zdadzą tym bardziej na forum.Od tego są wybory czy chociażby referendum lokalne.Twoje trolowanie na forum tylko pokazuje jak ograniczonym człowiekiem jesteś,gdy chcesz coś zmienić to idź na wybory(ja odkąd mam możliwość głosowania ani jednych wyborów nie pominąłem czy to krajowych czy regionalnych specjalnie jadąc nieraz 50km do lokalu wyborczego-spełniłem swój obywatelski obowiązek chodź znajomi się ze mieli śmieli a teraz narzekają jak Ty!!!)Interesuję się przetargami,uchwałami,sprawozdaniami z posiedzeń,sprawozdaniami majątkowymi władzy itd. (większość informacji masz na stronach BIP)ale to dlatego że lubię wiedzieć co się dzieje na naszych terenach ale i po to żeby nie gadać takich głupot jak Ty.,,Bo ty chcesz żeby było tak i tak,, a kogo z władz to obchodzi TU na forum?Wiesz gdzie jest UM,PGKiM,Gmina idź tam załatw to co ci nie pasuje np: śmierdzący kosz czy po prostu chcesz zobaczyć co porabia władza.Nie wiem czy wiesz ale jako wyborca masz ustawowe przyzwolenie na sprawdzanie pewnych informacji w urzędach a sprawdzając to patrzysz władzy na ręce i tym samym ją kontrolujesz i wiesz co w trawie piszczy.Podsumowując- wyjdź do ludzi idź gdzie trzeba a zdobędziesz wiedzę na pewne nurtujące cie zagadnienia bo półki co piep..rzysz trzy po trzy.Mówiąc o oszustach możesz śmiało zgłosić sprawę do sądu skoro czujesz się oszukany i walcz o prawdę skoro cię tak to wszystko boli i burzysz się tak na tym forum.Ale wydaje mi się że prędzej to Ciebie ktoś z władz może podać za oczernianie i wyzywanie i długo nie pofikasz bo ich stać na prawnika a Ciebie wątpię. Jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dogodził.Chcesz zmieniać świat to zacznij najpierw od siebie i zadaj sobie chodź troszkę trudu chociaż by pójść na wybory,czytaj o inwestycjach na dany rok rok,zbieraj podpisy do petycji jeżeli coś chcesz zmienić indywidualnie itd.A jeżeli to za mało to się wyprowadź gdzieś gdzie władza Ci będzie odpowiadać a życie będzie prostsze.Bo półki co wychodzi z Ciebie cebulactwo :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 20 cze 2017, o 16:18

Aleś ty naiwny :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 23 cze 2017, o 12:47

Powinno powstac społeczne ciało doradczo -opiniotwórcze aby unikać wpadek.
Przecież wszystkim (!)zależy aby miasto rosło w siłe a ludzie żyli w dobrobycie :panzielony:

Taka obywatelska inicjatywa bez ambicji i podtekstow politycznych :?: jesli to możliwe :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 24 cze 2017, o 14:23

Zasadniczo to o to nikomu nie chodzi :lol: a szkoda.
Na górę

Postautor: Gość » 26 cze 2017, o 17:35

W Tomaszowie powinien przestać rządzić polityk a zacząć ktoś z doświadczeniem. Ratuj przyszły burmistrzu nasze miasto!
Na górę

Postautor: smoterrr » 28 cze 2017, o 10:06

W Tomaszowie powinien przestać rządzić polityk a zacząć ktoś z doświadczeniem. Ratuj przyszły burmistrzu nasze miasto!
Z doświadczeniem?Czyli że co były burmistrz Tomaszowa czy innego miasta? :lol: Zrozumcie że dziś wam się nie podoba obecny burmistrz a gdy nastanie nowy prędzej czy później to nie będzie pasować innym chodź wam może już tak.Sądząc po wpisach ktoś tu bardzo nie lubi obecnej władzy-może i nie są idealni ale i nie najgorsi.Przyszłe wybory zweryfikują czy burmistrz nadaje się na kolejną kadencje a nie głupie wypowiedzi hajterów. Jeszcze się taki nie urodził by wszystkim dogodził.Jak się nie ma dobrych argumentów dlaczego aż tak jest się za zmianą władzy to albo czepia się śmierdzącego śmietnika albo gada że pracy nie ma,ostatecznie piep..rzy głupoty ze trzeba zmiany od tak :lol: A może tu tylko chodzi o to by temat podtrzymać by nie zanikł? :roll: Ostatecznie tak czy siak wybory zweryfikują nastempców
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”