Tomaszów na szarym końcu

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 13:06

Znowu takie pieprzenie, że coś się nie da, czegoś nie można, że wszędzie ale nie u nas. Najpierw trzeba mieć wizję i chcieć. Wtedy wszystko wyjdzie. Ludzi tomaszowskiej władzy śmiało można nazwać ciemnotą, jeśli nie widzą, że takie miasteczka można rozwijać, vide Janów Lubelski. Druga rzecz to taka, że pewnie burmistrz nie wie, że do Zamościa przyjeżdża 300000 turystów rocznie. Jakby mieli po co, to ze 100000 można by ściągnąć do Tomaszowa. Tylko trzeba było patrzeć co robi Zamość, jak Zamojski rozwija miasto i zrozumieć ten trend. Ale jeśli ktoś jest zainteresowany tylko pijarem własnej osoby i interesuje go wyłącznie polityka, to mamy co mamy. Zamość, Janów rozwijają się, my moglibyśmy przy nich, a teraz zostaliśmy z ręką w nocniku.
Przenieś zamojską starówkę do Tomaszowa i masz turystów, trzeba chyba wypaść z 4-go piętra na głowę by twierdzić, że Zamość nie jest atrakcyjny turystycznie. Zadaj sobie trud i przyjedź do Zamościa na cały dzień, usiądź na starówce obserwuj - potem wypisuj bzdury, bo sam Tomaszów poza cerkwią i modrzewiowym kościołem nie ma żadnych ciekawych architektonicznie budowli, ani zabytkowej starówki ani atrakcyjnego położenia ... więc co może przyciągnąć potencjalnego turystę? może szanowny/a forumowicz pieniacz? okaz wyjątkowy :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 13:30

Uczepiliście sie tej turystyki jak oijany płotu.
Brak pomyslu jest kluczowy.Wszystkim sie wydaje,że co tam wystarczy klonowac pomysły innych.A tu kuku.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 17:02

Znowu takie pieprzenie, że coś się nie da, czegoś nie można, że wszędzie ale nie u nas. Najpierw trzeba mieć wizję i chcieć. Wtedy wszystko wyjdzie. Ludzi tomaszowskiej władzy śmiało można nazwać ciemnotą, jeśli nie widzą, że takie miasteczka można rozwijać, vide Janów Lubelski. Druga rzecz to taka, że pewnie burmistrz nie wie, że do Zamościa przyjeżdża 300000 turystów rocznie. Jakby mieli po co, to ze 100000 można by ściągnąć do Tomaszowa. Tylko trzeba było patrzeć co robi Zamość, jak Zamojski rozwija miasto i zrozumieć ten trend. Ale jeśli ktoś jest zainteresowany tylko pijarem własnej osoby i interesuje go wyłącznie polityka, to mamy co mamy. Zamość, Janów rozwijają się, my moglibyśmy przy nich, a teraz zostaliśmy z ręką w nocniku.
Przenieś zamojską starówkę do Tomaszowa i masz turystów, trzeba chyba wypaść z 4-go piętra na głowę by twierdzić, że Zamość nie jest atrakcyjny turystycznie. Zadaj sobie trud i przyjedź do Zamościa na cały dzień, usiądź na starówce obserwuj - potem wypisuj bzdury, bo sam Tomaszów poza cerkwią i modrzewiowym kościołem nie ma żadnych ciekawych architektonicznie budowli, ani zabytkowej starówki ani atrakcyjnego położenia ... więc co może przyciągnąć potencjalnego turystę? może szanowny/a forumowicz pieniacz? okaz wyjątkowy :lol:
Po za tym Zamoyski już nie jest prezydentem Zamościa heh od ostatnich wyborów samorządowych.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 17:15

Uczepiliście sie tej turystyki jak oijany płotu.
Brak pomyslu jest kluczowy.Wszystkim sie wydaje,że co tam wystarczy klonowac pomysły innych.A tu kuku.
Ale przecież nie o samą turystykę tu chodzi!!! Realia są takie: gospodarka w mieście się zwija /o nowych firmach dawno nikt nie słyszał/ demografia dołuje, domy czy mieszkania - nikt nie zaczyna budować, wydział Zamiejscowy KUL - w zaniku itd. itp. Tylko urzędnicy mają się dobrze. A pisowski burmistrzunio nadal uśmiecha się, uczestniczy, ściska rąsie, poklepuje, obiecuje. Do tego sprowadziło się zapowiadane w kampanii jego doświadczenie posła i wojewody, które miało być spożytkowane dla miasta. A gdzie ulgi w podatkach dla przedsiębiorców? Czemu nic nie włożono kasy w Podstrefę ekonomiczną tylko wydano ja na lifting parku, rynku czy fontanny? ? Na gołe, nieuzbrojone pole przedsiębiorcy mają przyjść? Czemu Tomaszowiacy jeżdżą do sąsiednich miast wydawać kasę na baseny czy stoki narciarskie? Są wątpliwości kto jest temu winien?
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2017, o 22:44

Nikt nie wie co zrobić.Brak kreatorów izdolnych moderatorów gospodarki przestrzennej miasta i okolic.BRak grup wsparcia i oceny nowych pomysłów.Nikomu nie zależy aby łączyc siły na chwałę ogółu i aby iść "ku słoncu".Kasa jest niby ważna ale...
Ludzie maja wszystko daleko w...nosie.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 10:04

Nikt nie wie co zrobić.Brak kreatorów izdolnych moderatorów gospodarki przestrzennej miasta i okolic.BRak grup wsparcia i oceny nowych pomysłów.Nikomu nie zależy aby łączyc siły na chwałę ogółu i aby iść "ku słoncu".Kasa jest niby ważna ale...
Ludzie maja wszystko daleko w...nosie.
Nieprawda. Są ludzie którzy wiedzą co robić. Mają pomysły i wiedzą jak je zrealizować, tylko nie mają jak się przebić, bo stanowią zagrożenie. Niestety prymat politykierstwa i utrzymania stołka za wszelką cenę, wszechobecna hipokryzja to uniemożliwia. Partyjniacy są w ogólnopolskiej mafii politycznej. Pracują jedynie na wizerunek swojej partii, są jej sługusami i poddanymi. Gospodarka czy rozwój miasta to jest sprawa siódma. Robi się ruchy pozorne, klepanka, uśmieszki i obiecanki. Gawiedź to łyka, nie wiedząc, że na własną zgubę. Smutne ale prawdziwe. Tomaszów to bankrut.
Na górę

Postautor: smoterrr » 13 cze 2017, o 11:26

Tak czytam te wypociny i widzę zero konkretów.Piszecie o rozwoju gospodarki - ok. A gdzie w tym wszystkim jest turystyka?Co ma powstawanie firm do turystów w mieście?Oczywiście miasto się wyludnia itd (widać to tez w całym kraju)ale przecież nawet w malutkich miejscowościach o słabym zaludnieniu z atrakcją turystyczną to nie ma znaczenia!Jeżeli jest co zwiedzać to ludzie przyjeżdżają czy to do ruin,na spływy itp itd. Wystarczy Spojrzeć na Krasnobród,mają zalew więc i turystów chodź tam nie ma wielkich zakładów pracy.Czepiacie się władzy że nic nie robi-owszem ale w kierunku ułatwienia przedsiębiorcom życia bo zwykły robol i tak będzie robił za najniższą krajową bo pracodawcy w większości i tak są na dorobku.Umiejscowienie Tomaszowa jest na zadupiu Polski i nic tu nie ma oprócz lasów i paru rzek.Zamość ma starówkę którą odbudowuje u nas nie ma czego odbudowywać,nie ma co zwiedzać,nie ma ośrodków rekreacyjnych,term czy co tam sobie jeszcze wymyślicie.Z pustego i Salomon nie naleje.Jedyną atrakcją dla młodzieży to ,,zamek,, kręgle w Antku czy okoliczne bary i lans na rondzie wieczorami.W tym mieście to nie ma nawet miejsca na budowę czegokolwiek a wy oczekujecie cudów.Wszystkie wolne place są w posiadaniu prywatnych osób które sobie życzą duże sumy za kawałek ziemi,nie dziwcie się wiec że miasto umiera.Tu inwestor nawet nie chce zaglądać bo stąd wszędzie daleko a ceny ziem i nieruchomości takie jak w Zamościu a niekiedy jak w Lublinie.Nie oszukujmy się to nie Las Vegas czy Dubaj tu jak nie wpadnie konkretny inwestor(tak jak tam) wywalający gruuubą kasę na ławę by coś zbudować konkretnego to nic tu nie będzie prócz sklepów i marketów ,a wy chcecie turystów-żeby na rondzie siedzieli? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 11:46

Widzisz i tu się różnimy, bo ja wiem że w Tomaszowie można coś zrobić i wykorzystać atut "zadupia", jak to byłeś uprzejmy nazwać, a ty nie masz takiej wizji. Dopóki decydentami w tym i burmistrz bez wizji rozwoju, będą mieli ster rządów, rzeczywiście nic się nie zmieni. Dlatego trzeba wywalić na zbity pysk władzę, która poza swoim korytem nie widzi innych rzeczy, łącznie z zadufaną w sobie i tępą radą miasta i dać sznsę tym, co wierzą i mają pomysły na rozwój. Właśnie dałeś dobry przykład Krasnobrodu. W Tomaszowie też można stworzyć atrakcje przyciągające ludzi. Janów również zrobił coś z niczego. Trzeba chcieć i wziąć się do roboty a nie pierdzieć w stołek. Tomaszów to wspaniałe miejsce i ma ogromne atuty, ale tu potrzeba gospodarza z głową, a nie pierdzistołka i podajrączki.
Na górę

Postautor: smoterrr » 13 cze 2017, o 12:44

Skoro nie mam takiej wizji a ty ją masz to powiedz co można zrobić w tym zadupiu?Wywalić na rondzie zalew skoro Krasnobród jest dla Ciebie przykładem?Łatwo powiedzieć że trzema mieć wizję rozwoju ale za tym idzie biurokracja.Jeżeli Miasto dysponuje określoną ilością gotówki i nie wystarcza na dostateczny rozwój stara się o dotacje od Rządu czy UE.Wystarczy spojrzeć jak ciągnie się sprawa obwodnicy!Nie wiem czy jesteś ślepy/a(bez obrazy) ale w ostatnich latach coś się w tym mieście robi,może nie ma to wpływu na gospodarkę i ogólny rozwój miasta ale robią to na co stać władze w danym momencie.Łatwo jest komuś mówić że źle się miastem rządzi gdy samemu nie daje się konkretnych przykładów,co można zrobić by polepszyć sytuacje w mieście i aby ten sposób był zgodny z przepisami prawnymi,bo czasem to że ktoś powiem że można coś stworzyć nie idzie w parze z prawem!A skoro jak to ujołeś/aś że ,,W Tomaszowie też można stworzyć atrakcje przyciągające ludzi,, jestem ciekaw propozycji a przede wszystkim chciałbym zobaczyć jacy inwestorzy chcą się tu władować by zapewnić Ci te ,,atrakcje,, od lat(nawet gdy władza była inna) nikt nie miał patentu na sciągnięcie tutaj turystów/ludzi a tu jeden forumowicz ma lekarstwo na wszystko-wywalić na zbity pysk.Przyjdzie kolejna władza to samo będzie bo elektorat GŁOSUJĄCY w tym mieście to większość w okolicach 40-60 tym roku życia i nie wybiera młodych i ambitnych tylko starych PiSowców,PSLowców itp. Młodzi działający wyjechali a ci co zostali mają słabą siłę przebicia.Nie mniej jednak ciekawi mnie to w jaki sposób to ,,ty,, ożywił/a byś to miasto.Życie to nie gra
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 12:55

Widzisz i tu się różnimy, bo ja wiem że w Tomaszowie można coś zrobić i wykorzystać atut "zadupia", jak to byłeś uprzejmy nazwać, a ty nie masz takiej wizji.


ooo :!: jakie to zaskakujące :panzielony: popatrz :roll: są ludzie,są pomysły tylko władze trzeba wywalić jak to ująłeś :roll: nieładnie.Z tego wniosek,że chcesz być władzą.
hmmm...powiem tak, juz wiele tu przeżylismy i każdy kto wybory wygrywał obiecywał wiele.Jedni hale, drudzy obwodnicę, a wszyscy basen.
i co?
cos tam sie robi w miarę mozliwości ale nic spektakularnego.Park w zasadzie jest ok,tylko muszla nie w te strone i to mnie boli jako mieszkańca a nie jako tropiciela wpadek władzy.
Bo,gdyby zrobiono chocby małą makiete i ustawiono chocby w witrynie handlowca( tak ze trzy miesiące) to może jaki mądry i znajacy sie na takich rzeczach mieszkaniec zauważyłby ten wielki problem! wszystko przeciez mozna poprawic na etapie projektu!!!
Ale to jak widać jest niemożliwe z przyczyn "niewiadomojakich"
-----------------------------------------problem jest jeden-----------------------------------------
Brak grup wsparcia -fachowego,inżynieryjnego,architektonicznego i artystycznego powoduje taki efekt.Niby cos tam sie robi ale wszystko to nie jest do końca dopracowane i przemyślane.
I nie pisz mi,że mozna tu zrobić :idea: wszystko.
Emeryci i renciści to grono raczej konsumujące niż kreujące i na nich nie licz.
Imigranci ekonomiczni tez nas nie uratują.Wypada zatem nam trwać ...kurka wodna.
pozdro
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 13:06

Nieprawda. Są ludzie którzy wiedzą co robić.
gościu tu nawet nie ma siły,która oderwie handlarzy od śmietnika na zieleniaku.
Ja pytam czy on jest jakoś odkażany ?
Ja pytam czy to przyjemne?
Ja pytam czy to nie szkodliwe?
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 13:12

nieszkodliwe jakby co :panzielony: dla nauczycieli to wszak cios.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 15:25

I tym się różnimy. Ja wierzę że może być lepiej, wy nie. Z tego wynika, że jak zostaną u władzy obecne pierdzistołki, nic się nie zmieni. Uważacie, że jak przyjdzie nowa władza, też się nic nie zmieni. Dlatego lepiej nie zmieniać. To oznacza, że boicie się utraty obecnych apanaży. Oznacza to też, że zmianą władzy nic nie ryzykujemy. Gorzej i tak nie będzie, bo jak twierdzicie nic tu nie można zrobić. To oznacza, że przy moim rozumieniu, że się da, może być tylko lepiej.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 15:28

I tym się różnimy. Ja wierzę że może być lepiej, wy nie. Z tego wynika, że jak zostaną u władzy obecne pierdzistołki, nic się nie zmieni. Uważacie, że jak przyjdzie nowa władza, też się nic nie zmieni. Dlatego lepiej nie zmieniać. To oznacza, że boicie się utraty obecnych apanaży. Oznacza to też, że zmianą władzy nic nie ryzykujemy. Gorzej i tak nie będzie, bo jak twierdzicie nic tu nie można zrobić. To oznacza, że przy moim rozumieniu, że się da, może być tylko lepiej.
stara śpiewka.Musisz niestety bardziej sie postarać.Zadaj jedna jedyną inwestycję(możesz sobie opatentować nawet)która ma szansę dzwignąć tomaszowski rynek z zapaści.
no!
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2017, o 18:48

I tym się różnimy. Ja wierzę że może być lepiej, wy nie. Z tego wynika, że jak zostaną u władzy obecne pierdzistołki, nic się nie zmieni. Uważacie, że jak przyjdzie nowa władza, też się nic nie zmieni. Dlatego lepiej nie zmieniać. To oznacza, że boicie się utraty obecnych apanaży. Oznacza to też, że zmianą władzy nic nie ryzykujemy. Gorzej i tak nie będzie, bo jak twierdzicie nic tu nie można zrobić. To oznacza, że przy moim rozumieniu, że się da, może być tylko lepiej.
stara śpiewka.Musisz niestety bardziej sie postarać.Zadaj jedna jedyną inwestycję(możesz sobie opatentować nawet)która ma szansę dzwignąć tomaszowski rynek z zapaści.
no!
Widzisz, nie zrozumiałeś o czym piszę. Właśnie takie inteligentne osoby jak ty rządzą naszym miastem.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”