co ze szkołami w naszym mieście

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: bbb » 5 lut 2017, o 22:13

Witam,
Czy ktoś się orientuje co stanie sie z gimnazjum na Kopernika po jego likwidacji? Będzie tam podstawówka (częsć dzieci z trójki) czy coś innego? O ile w dwójce chyba zostanie ppo staremu, tylko nazwy się zmienią, to trójka taka "rozstrzelona" po całym mieście. Pytam, bo posyłam niedługo dziecko do szkoły i mam trochę dylemat.
Kiedys słyszałam, że po likwidacji gimnazjów, podstawówki 1-8 maja być w jednym budynku. Ale to chyba nie prawda..
Z góry dzięki za odpowiedzi
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2017, o 09:33

podobno w Gimn. nr 1 /dawna '5'/ ma powstać podstawówka. Kto bedzie uczył? Ile klas ma powstać? Na ile zmian? Gdzie można uzyskać informacje na temat nowej podstawówki, oprócz plotek?
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2017, o 10:52

poszukaj uchwał rady miasta jeżeli już były o sieci szkół i okręgach, tam jest wszystko co teraz i od 2019r
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2017, o 11:58

bbb pisze:Witam,
Czy ktoś się orientuje co stanie sie z gimnazjum na Kopernika po jego likwidacji? Będzie tam podstawówka (częsć dzieci z trójki) czy coś innego? O ile w dwójce chyba zostanie ppo staremu, tylko nazwy się zmienią, to trójka taka "rozstrzelona" po całym mieście. Pytam, bo posyłam niedługo dziecko do szkoły i mam trochę dylemat.
Kiedys słyszałam, że po likwidacji gimnazjów, podstawówki 1-8 maja być w jednym budynku. Ale to chyba nie prawda..
Z góry dzięki za odpowiedzi


'rozstrzelona po całym mieście', dobre, chyba po całej wsi. Przynajmniej jest szansa, że dzieci będą miały tylko jedną zmianę
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2017, o 16:48

Szkoły organizują dla rodzicow spotkania z Burmistrzem TL w sprawie likwidacji gimnazjów. Popytaj znajomych którzy mają dzieci w podstawówkach lub obecnych gimnazjach. W gimnazjum nr 1 już było takie spotkanie, w sp3 ponoć w tym tygodniu.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lut 2017, o 22:28

Gość pisze:
bbb pisze:Witam,
Czy ktoś się orientuje co stanie sie z gimnazjum na Kopernika po jego likwidacji? Będzie tam podstawówka (częsć dzieci z trójki) czy coś innego? O ile w dwójce chyba zostanie ppo staremu, tylko nazwy się zmienią, to trójka taka "rozstrzelona" po całym mieście. Pytam, bo posyłam niedługo dziecko do szkoły i mam trochę dylemat.
Kiedys słyszałam, że po likwidacji gimnazjów, podstawówki 1-8 maja być w jednym budynku. Ale to chyba nie prawda..
Z góry dzięki za odpowiedzi


'rozstrzelona po całym mieście', dobre, chyba po całej wsi. Przynajmniej jest szansa, że dzieci będą miały tylko jedną zmianę

niech ci będzie po całej wsi - na jedno wychodzi..
ja nie rozumiem jednego. W trójce jak i dawnej piatce i dwójce były klasy 1-8 (po 6-7 0ddziałów równoległych) i wszyscy się miescili, nie chodziliśmy na zmiany. Teraz w trójce na żwirki i wigury klasy 4-6.. podczas gdy nie ma dzieci.. Gimnazjum (dawna piatka) ta sama sytuacja..
Na górę

Postautor: bbb » 6 lut 2017, o 22:40

Gość pisze:Szkoły organizują dla rodzicow spotkania z Burmistrzem TL w sprawie likwidacji gimnazjów. Popytaj znajomych którzy mają dzieci w podstawówkach lub obecnych gimnazjach. W gimnazjum nr 1 już było takie spotkanie, w sp3 ponoć w tym tygodniu.

fajnie... szkoda, że nie było informacji ani na stronie urzędu miasta ani szkół.. Dalej nic nie wiadomo, okręgi póki co się nie zmieniły, a do końca lutego trzeba gdzieś dziecko zapisać
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2017, o 11:23

właśnie, dlaczego nie ma informacji, dostępnych publicznie, nt. planowanych zmian w szkołach ???
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2017, o 11:25

A jest juz jakaś decyzja podjęta przez Radę Miasta? 7 lutego zapisujesz dziecko do szkoły?
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2017, o 11:30

bbb pisze:
Gość pisze:Szkoły organizują dla rodzicow spotkania z Burmistrzem TL w sprawie likwidacji gimnazjów. Popytaj znajomych którzy mają dzieci w podstawówkach lub obecnych gimnazjach. W gimnazjum nr 1 już było takie spotkanie, w sp3 ponoć w tym tygodniu.

fajnie... szkoda, że nie było informacji ani na stronie urzędu miasta ani szkół.. Dalej nic nie wiadomo, okręgi póki co się nie zmieniły, a do końca lutego trzeba gdzieś dziecko zapisać



Jst mają czas na podjęcie uchwał w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego do 31 marca 2017 r. Uchwały mają być podejmowane w dwustopniowej procedurze.

http://samorzad.pap.pl/depesze/polecane ... ie/169901/
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2017, o 21:46

decyzje będą podjęte do/po 31 marca, a podania rodzice mają złożyć do 15 marca ?
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2017, o 19:37

Gość pisze:A jest juz jakaś decyzja podjęta przez Radę Miasta? 7 lutego zapisujesz dziecko do szkoły?

Taaak.. 7 lutego poważnie się juz nad tym zastanawiam, bo w takiej dwójce np. rekrutacja jest do 29 lutego!!!! W trójce chyba do 15 marca
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2017, o 21:43

i to nie jest decyzja na 5 lat, ale na 8 !!! Co prawda do likwidacji gimnazjów nic niem mam.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2017, o 23:09

Jeśli chodzi o rekrutację do I klasy nic się nie zmienia. Pozostają do wyboru te szkoły co dotychczas więc nie ma powodu do paniki. W szkole po gimnazjum nr 1 nie będzie w najbliższych latach rekrutacji do I klasy.
Na górę

Postautor: bbb » 10 lut 2017, o 12:18

Gość pisze:Jeśli chodzi o rekrutację do I klasy nic się nie zmienia. Pozostają do wyboru te szkoły co dotychczas więc nie ma powodu do paniki. W szkole po gimnazjum nr 1 nie będzie w najbliższych latach rekrutacji do I klasy.


nikt nie panikuje tylko chce wiedzieć..
Chodziło mi głównie o to co się stanie z gimnazjum na Kopernika. Myślałam że zostaną tam starsze klasy. Ale skoro ma byc podstawówka (najmłodsi) za kilka lat - to moje dziecko nie będzie miało szansy tam uczęszczac. Swoją drogą bez sensu jest "przerabianie " sanitariatów i klas dla maluchów, mogłyby zostać tam starsze dzieci, a młodsze na żwirki i wigury. Ze szkoły na Matejki mogłoby powstać przedszkole.. tak jak kiedyś
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”