Super okazja Haydamaky w Tomaszowie

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 14:37

W takim bądź razie stosujmy podobne kryteria do wszystkich zespołów występujących w Polsce. Jak śpiewał chór Aleksandrowa w przeszłości Stalinowi a dziś pod czerwoną gwiazdą i jawnie gloryfikuje treści stalinowskie, to go w łeb i nie wpuszczać także do Polski. Totalna świrlandia. Chce występować Haydemaky w Polsce a proszę. Przekonać należy widzów, żeby nie kupowali biletów. To rynek niech weryfikuje. Ale o to jest trudne, bo świrlandia nie kazdemu do głowy uderzyła. Najlepiej zrobić nagonkę poprzez Internet na chłopaków, którzy w dupi,e mają banderowców. Gdzie w ich twórczości ta cała fascynacja występuje banderyzmem, że.... ojciec w jednej z piosenek tęskni za synem, który walczy pod banderą. Jaja sobie robią nawiedzeni patryjoci.


Masz rację, w całej Polsce "z-trolowali" raptem 600 osób. W Tomaszowie kilkunastu chłopców, którzy już zaczynają się wstydzić tego, że zostali z-trolowani przez grupy działające na szkodę naszego kraju. Wiem, że na odwołany koncert wybierało się sporo moich znajomych, w tym przynajmniej kilka to polscy potomkowie repatriantów z Kresów. Zobacz, że praktycznie nikt z Tomaszowiaków się tu nie wypowiada, bo tą trolowską świrlandię widać gołym okiem.
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 14:50

Gość pisze:A tobie trollu o co chodzi? :shock: Jedni protestowali drudzy poszli na koncert. Po prostu normalnie. A tutaj wielka obraza. Przecież sami odwołali koncert.

1. Czy Chór Aleksandrowa obraził się i odwołał koncerty?
2.Czy Chór Aleksandrowa straszył, że wyślę notę do organizacji do których należą protestują



Ad Trollu, ja nadaję z Tomaszowa Lubelskiego, reprezentuję tu także opinie wielu moich znajomych, sąsiadów, kolegów.
Ty zaś tzw. panie Przewałka wykonujesz pewne zadania dla swoich mocodawców. Skąd nadajesz, co mówi twoje IP, dlaczego trollujesz na forum
tomaszowskim ? Takie zadanie?

Ad 1. Chór Aleksandrowa prze naprzód jak Armia Czerwona, "krok w tył a kula w łeb". Co do Haydamaków, nie obrazili się na jakiegoś jednego czy
kilku trolli działających na odcinku polskim, u siebie mają o wiele więcej trolli i są do tego przyzwyczajeni. Koncertu nie odwołali tylko zmienili
jego termin.

Ad 2. Nie wiem czym i kogo straszył Chór Aleksandrowa, ty jesteś tu bardziej poinformowany. Zespół Haydamaky nigdzie nie wysyłał żadnych not
organizacji. To są muzycy a nie politycy.

Obcy Trolle zaśmiecający Tomaszów - precz z miasta ![/quote]


Panie jak się Pan wypowiadasz to się Pan trochę orientuj Bo głupoty Pan pitolisz i tyle.Nie wiem czy faktycznie wysłał ale straszyli wysłaniem:

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że za kilka lat nie takie będą kadry polskiej dyplomacji…
Niemniej jednak zwrócimy się z oficjalną notą do lubelskiego zarządu organizacji, do której należy animator zamieszania i zapytamy, czy na tym polega ich wizja dyplomacji i stosunków międzynarodowych, przekazywana członkom organizacji.

https://www.facebook.com/events/1677192 ... 471651722/

To są jeszcze muzycy czy już politycy? Niech wychowują swoja młodzież na Banderstadt 2016.

No co mówi ci moje IP? :P Admin doskonale wie, że z Tomaszowa więc przestań Pan głupoty pitolić. A jak Pan nie wierzysz to za 15 minut możemy sie spotkac pod handlowcem. :P

Przy Chórze Aleksandrowa zachowano się jak należy:

"Tymczasem organizatorzy protestu dodają, że jeśli koncerty nie zostaną odwołane to "przyjdziemy robić kocią muzykę z gwizdkami, garnkami i czym się da".
- Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że dojdzie do jakiegoś naruszenia prawa podczas koncertu. Ale jeśli tak, to będą wyciągane konsekwencje – ripostuje Szatanik."

http://wiadomosci.onet.pl/krakow/protes ... owa/nv14zl

Koniec, kropka. Ale wielka obraza. Trzeba się lepiej przygotować. Czyli co? Wysłać noty gdzie trzeba i zawstydzać tych którzy podpisali petycję?
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 15:51

Ja panu panie Przewałka, nie bronię chodzić na występy radzieckich zespołów. To wolny kraj ale też poczytaj pan sobie przed koncertem "Chóru Aleksandrowa" najlepiej w oryginale np. "Палачи. Они выполняли заказы Сталина" ,Автор : Никита Петров . Pan tzw. A. Przewałka z pewnością zrozumie to lepiej po rosyjsku jako kolega frontowy towarzyszy z noworossiji. Dla Polaków podam, że książka ta ukazała się w Polsce pt. " Psy Stalina".
http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ ... iarzy.html

U nas w Polsce cenzury nie ma od 1990 roku i nie będziesz mi pan mówił na jakie ja mam chodzić koncerty.
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 16:21

Gość pisze:Ja panu panie Przewałka, nie bronię chodzić na występy radzieckich zespołów. To wolny kraj ale też poczytaj pan sobie przed koncertem "Chóru Aleksandrowa" najlepiej w oryginale np. "Палачи. Они выполняли заказы Сталина" ,Автор : Никита Петров . Pan tzw. A. Przewałka z pewnością zrozumie to lepiej po rosyjsku jako kolega frontowy towarzyszy z noworossiji. Dla Polaków podam, że książka ta ukazała się w Polsce pt. " Psy Stalina".
http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ ... iarzy.html

U nas w Polsce cenzury nie ma od 1990 roku i nie będziesz mi pan mówił na jakie ja mam chodzić koncerty.





Myśl Pan trochę logicznie bo inaczej wychodzi zwykłe pitolenie bez sensu. Już do Pana dotarło że Hajdamaki straszyły NOTAMI :lol:To są jeszcze muzycy? Nie chcesz się Pan spotkać pod handlowcem bo by się świat zawalił , że jednak Tomaszowiak protestował przeciwko występowi? Lepiej pitolić o ruskich?

A kto zabronił Hajdamakom przyjechać? Od zaprowadzenia porządku są w Tomaszowie odpowiednie organy. Identycznie jak w przypadku Chóru Aleksandrowa.Były protesty a występy się odbyły. Ale nie. Oni muszą być witani z nabożeństwem.Bo to przecież BRACIA. Nieźli manipulanci jak w poście z 15 maja br. powołują się na sondaż..z 15 stycznia 2015. Bo już im CBOS z 27% sympatii dla Ukrainców nie przeszedł przez neta.Lepiej podać sondaż sprzed ponad roku z 36%

Podsumowując. Te ponad 600 osób miało prawo protestować tak samo jak Ukraincy walający się na chodnikach przed występami Chóru A. :!:

Jeden i drugi zespół miał prawo koncertować a porządku miały obowiązek strzec odpowiednie służby. Koniec. Nie wiem jak inni.Osobiście miałem przygotowany wydrukowany plakat z Banderstadt i koszulkę Wołyń Pamiętamy. Tyle. Stałbym w milczeniu jak na to zasługuje 100 tys. polskich ofiar OUN_UPA.

A Pan by sobie spokojnie wszedł na koncert.Tak jak tysiące ludzi na Chór Aleksandrowa. Samopoczucie bym Panu zepsuł?
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 16:52

Gość pisze:Nie chcesz się Pan spotkać pod handlowcem bo by się świat zawalił , że jednak Tomaszowiak protestował przeciwko występowi? Lepiej pitolić o ruskich?


Ze spotkaniem nie ma problemu. Zamiast spotykać się pod tzw. handlowcem i sterczeć tam jak jak jakiś dziwak, proponuję panu spotkanie w Republice.
Proponuję 17.30 - 18.00, zjemy po galarecie i porozmawiamy. Mogę też na spotkanie zabrać kolegę, którego dziadkowie uciekli z Wołynia w '43 dzięki ostrzeżeniu ukraińskich sąsiadów. Ten kolega wybiera się na koncert bo lubi kozak rock ale pan będzie miał okazję aby go przekonać do występów Chóru Aleksandrowa. Zapraszam
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 17:07

Gość pisze:Jeden i drugi zespół miał prawo koncertować a porządku miały obowiązek strzec odpowiednie służby. Koniec. Nie wiem jak inni.Osobiście miałem przygotowany wydrukowany plakat z Banderstadt i koszulkę Wołyń Pamiętamy. Tyle. Stałbym w milczeniu jak na to zasługuje 100 tys. polskich ofiar OUN_UPA.


Wszystko w porządku ale :
1. W przypadku, gdyby był pan polskim patriotą to w takiej samej koszulce powinien pan wystąpić podczas występu Chóru Aleksandrowa, który zawsze gloryfikował Stalina. Słońce Stalin jest odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. Zabił więcej niż Hitler, Polaków także. Polski patriota powinien tu rozdzielać swój protest po równo.

2. Wielce podejrzany to "patriota" który zgadza się z gloryfikacją Stalina, największego kata Polaków, Żołnierzy Wyklętych, kata mjr. Pileckiego, kata Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” i kata Katynia a czepia się tylko Bandery. Nie mówię, że UPA jest niewinne ale bądźmy sprawiedliwi.

3. Jeśli jest pan wolnym od muzycznych manipulacji człowiekiem to powinien pan pójść na oba koncerty.

To dla kogo pan panie Przewałka pracuje, bo z pewnością nie dla Polski ?
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 18:21

No proszę, inicjatywa kulturalnego spotkania z forumowym fiutkiem(dyżurnym) zamurowało go, czyli jest niemy i ślepy :lol: :lol: :lol: .
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 18:27

Gość pisze:
Gość pisze:Jeden i drugi zespół miał prawo koncertować a porządku miały obowiązek strzec odpowiednie służby. Koniec. Nie wiem jak inni.Osobiście miałem przygotowany wydrukowany plakat z Banderstadt i koszulkę Wołyń Pamiętamy. Tyle. Stałbym w milczeniu jak na to zasługuje 100 tys. polskich ofiar OUN_UPA.


Wszystko w porządku ale :
1. W przypadku, gdyby był pan polskim patriotą to w takiej samej koszulce powinien pan wystąpić podczas występu Chóru Aleksandrowa, który zawsze gloryfikował Stalina. Słońce Stalin jest odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. Zabił więcej niż Hitler, Polaków także. Polski patriota powinien tu rozdzielać swój protest po równo.

2. Wielce podejrzany to "patriota" który zgadza się z gloryfikacją Stalina, największego kata Polaków, Żołnierzy Wyklętych, kata mjr. Pileckiego, kata Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” i kata Katynia a czepia się tylko Bandery. Nie mówię, że UPA jest niewinne ale bądźmy sprawiedliwi.

3. Jeśli jest pan wolnym od muzycznych manipulacji człowiekiem to powinien pan pójść na oba koncerty.

To dla kogo pan panie Przewałka pracuje, bo z pewnością nie dla Polski ?




Bijesz Pan pianę ale widocznie Pan lubisz. Chóru Aleksandrowa nie było w Tomaszowie :P Więc jakie to porównanie? I nie będę stał obok protestujących Ukrainców którzy u siebie mają gloryfikację morderców 100 tys. Polaków na poziomie państwowym.

Będziesz Pan tak w kółko aż zacznę kochać banderowcom to znaczę będę dobrym patriotą? :P Możesz Pan sobie wyobrażać agenta z Olgino zamiast się spotkać pod handlowcem?

Mieliśmy prawo protestować tak samo jak ci co protestowali przeciwko Chórowi A.Koniec i kropka. To że zespół się obraził bo musi być przyjmowany z nabożeństwem jego sprawa.

I na czym ma polegać to "przygotowanie na lepszy czas"? Na pisaniu not do organizacji protestujących i ich zawstydzaniu? Panie to jest jakaś komuna. Nieważne czy protest ma uzasadnienie merytoryczne tylko kto za tym stoi, do czego należy itp. Kiedyś to była robota imperialistów. Ten sam styl :lol:

Jedź Pan do Łucka w sierpniu na Banderstadt. Najlepiej z koszulką z napisem 27 dywizja AK. Zobaczymy czy Ukraincy będą tacy tolerancyjni :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 18:43

No proszę, inicjatywa kulturalnego spotkania z forumowym fiutkiem(dyżurnym) zamurowało go, czyli jest niemy i ślepy :lol: :lol: :lol: .

tzw. pan Przewałka działa jedynie przy klawiaturze i tam przed monitorem zmienia te swoje koszulki, zjadłem galaretę w Republice, poszedłem pod handlowiec ale żadnego Przewałki się nie doczekałem. Hmm ... i argumenty miałem mocne, bo kolegę mógł też przekonać osobiście do gloryfikacji stalinizmu
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 18:50

Gość pisze:
No proszę, inicjatywa kulturalnego spotkania z forumowym fiutkiem(dyżurnym) zamurowało go, czyli jest niemy i ślepy :lol: :lol: :lol: .

tzw. pan Przewałka działa jedynie przy klawiaturze i tam przed monitorem zmienia te swoje koszulki, zjadłem galaretę w Republice, poszedłem pod handlowiec ale żadnego Przewałki się nie doczekałem. Hmm ... i argumenty miałem mocne, bo kolegę mógł też przekonać osobiście do gloryfikacji stalinizmu



Bicie piany żeby na koniec dojść do absurdu. Typowe dla miłośnika banderowców :panzielony: Pewnie to ten sam co płakuniał nad losem Ukrainców z Tomaszowa i okolic wcielanych do WP II RP w kontekście przymusowego wcielania dziadka Tuska do Wehrmachtu.Czyli Tomaszów był i jest chyba pod polską okupacją. Ten sam co w komentarzach pod petycją napisał, że Polacy mordowali 6 letnich ukrainskich partyzantów w odwecie. Od kiedy to zwyrodnialcy z UPA to partyzanci? I dla kogo?

Hajdamaki nie przyjechał? Och jaka szkoda :P A ktoś im zabronił? Czego się wystraszyły?
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 18:57

Jedź Pan do Łucka w sierpniu na Banderstadt. Najlepiej z koszulką z napisem 27 dywizja AK. Zobaczymy czy Ukraincy będą tacy tolerancyjni :panzielony:

Drogi panie, jest pan zbytnio nafaszerowany ideologią pańskich facebook'owych przyjaciół "dziennikarzy" z novorussija today.
Zapewniam, że Lwów i Łuck to wolne miasta i będzie mógł pan tam wystąpić w każdej koszulce. W tej z 27 dywizja AK także i z polskim orłem.
Byłem w czasie ostatniego długiego weekendu we Lwowie, masa rodaków z Polski, na starym mieście więcej Polaków niż miejscowych.
Wszystko w zgodzie, robią fotki, chodzą po knajpach w różnych koszulkach, śpiewają po polsku i ukraińsku.
No ale tego pan nie zobaczysz siedząc wiecznie przed monitorem i trolując Tomaszowiaków.
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 19:05

Gość pisze:
Jedź Pan do Łucka w sierpniu na Banderstadt. Najlepiej z koszulką z napisem 27 dywizja AK. Zobaczymy czy Ukraincy będą tacy tolerancyjni :panzielony:

Drogi panie, jest pan zbytnio nafaszerowany ideologią pańskich facebook'owych przyjaciół "dziennikarzy" z novorussija today.
Zapewniam, że Lwów i Łuck to wolne miasta i będzie mógł pan tam wystąpić w każdej koszulce. W tej z 27 dywizja AK także i z polskim orłem.
Byłem w czasie ostatniego długiego weekendu we Lwowie, masa rodaków z Polski, na starym mieście więcej Polaków niż miejscowych.
Wszystko w zgodzie, robią fotki, chodzą po knajpach w różnych koszulkach, śpiewają po polsku i ukraińsku.
No ale tego pan nie zobaczysz siedząc wiecznie przed monitorem i trolując Tomaszowiaków.




Na Banderstadt :lol: A chodź Pan sobie w zgodzie nawet do Kryjówki.

http://ukraineallaboutu.com/pl/travel-i ... /kryjivka/

Co mnie to obchodzi? U siebie mogą sobie czcić banderowców. Ale nie muszą tutaj śpiewać że ktoś poszedł do Bandery służyć Ukrainie. To mieszkańcy tomaszowskiego dobrze wiedzą jak "służyli"

Zamordowani przez UPA Polacy jadący pociągiem relacji Bełżec - Lwów, fot. Wojciech Iwulski, z prywatnego archiwum Jacka Iwulskiego

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/unikatow ... ach/1fqcd3

Zespół nie dostał zakazu wjazdu do Tomaszowa. Wystraszyli się paru koszulek czy plakatów przypominających o zbrodniach OUN_UPA?

Mogli też przed koncertem podrzeć czerwono czarną szmatę. Ale na to nie wpadli tylko na pisanie NOT. :P

Jedź Pan do Łucka na Banderstadt. Będzie i Jamala oprócz Hajdamaków. Dobrze się Pan baw i przestań zawracać głowę bo to już nudne.Każdy miał prawo protestować, zespół miał prawo zagrać, a Policja obowiązek utrzymac spokój i porządek. Ile to można tłumaczyć??? :shock:
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 19:20

Na Banderstadt :lol: A chodź Pan sobie w zgodzie nawet do Kryjówki.
Co mnie to obchodzi? U siebie mogą sobie czcić banderowców. Ale nie muszą tutaj śpiewać że ktoś poszedł do Bandery służyć Ukrainie.


Czytaj pan ze zrozumieniem, to polscy turyści jeżdżą masowo do Lwowa i tam się czują swobodnie. Nie mają tam problemów z wyrażaniem siebie.
Polscy studenci siedzą na murkach i śpiewają razem z młodymi Ukraińcami w obu językach. Ma pan też rację, w ostatni weekend "Kryjówka" żyła głównie z polskich turystów. Tak na moje oko z 70-80 % procent klientów tej knajpy to byli turyści z Polski ( chodzi o weekend Bożego Ciała).
Tam zdziałasz pan więcej w swojej sprawie jak ustawisz się pan pod tym barem we Lwowie i będziesz pan nawracał Polaków aby tam nie wchodzili.
Tylko nie wiem czy wygrasz pan wiele z ukraińskim barszczem i z medowuchą. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 19:25

Gość pisze:
Na Banderstadt :lol: A chodź Pan sobie w zgodzie nawet do Kryjówki.
Co mnie to obchodzi? U siebie mogą sobie czcić banderowców. Ale nie muszą tutaj śpiewać że ktoś poszedł do Bandery służyć Ukrainie.


Czytaj pan ze zrozumieniem, to polscy turyści jeżdżą masowo do Lwowa i tam się czują swobodnie. Nie mają tam problemów z wyrażaniem siebie.
Polscy studenci siedzą na murkach i śpiewają razem z młodymi Ukraińcami w obu językach. Ma pan też rację, w ostatni weekend "Kryjówka" żyła głównie z polskich turystów. Tak na moje oko z 70-80 % procent klientów tej knajpy to byli turyści z Polski ( chodzi o weekend Bożego Ciała).
Tam zdziałasz pan więcej w swojej sprawie jak ustawisz się pan pod tym barem we Lwowie i będziesz pan nawracał Polaków aby tam nie wchodzili.
Tylko nie wiem czy wygrasz pan wiele z ukraińskim barszczem i z medowuchą. :lol:




A Hajdamaki nie wystąpili w Tomaszowie.Czyli udało się :lol: :lol: :lol:Po co mam jechać do Lwowa? Ja im bohaterów nie będę wybierał. Jak mają takich. Po Banderstadt 2016 jak będą foto i filmy zobaczymy czy tomaszowiakom będzie tak wszystko jedno kto występuje na banderowskim festiwalu gdzie pełno symboli banderowskich i sa pogadanki z weteranami UPA. Pewnie opowiadają jak to ciężko było na Wołyniu
Na górę

Postautor: Gość » 2 cze 2016, o 19:38

Nie będę już więcej pana cytował, bo pan ciągle w kółko to samo. Wklejasz pan niektóre zdania już po 3-4 razy. Daj pan spokój, trochę merytorycznie a nie tylko wytnij- wklej podaj dalej.
Czytaj pan ze zrozumieniem, tam we Lwowie do "Kryjówki" chodzi o wiele więcej polskich turystów niż przyjdzie na koncert Haydamaków do Republiki.
Ilość miejsc niestety w Republice ograniczona, to mały pub. Ci Polacy we Lwowie, wchodzą tam i jedząc barszcz ukraiński popijając medowuchą wykrzykują hasło "Sława Ukrainie" . To jedź pan tam i wyzwalaj świat od zgubnego wpływu banderyzmu na rodaków. To tylko turyści i w poniedziałek po weekendzie wracają do Polski i szerzą tu zarazę tolerancji. W drogę zatem panie Przewałka !
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”