Euromajdan - spektakl w TDK

Euromajdan - spektakl w TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 17:36

TOMASZÓW LUBELSKI: Jak było na Euromajdanie? Spektakl w TDK
Jak wyglądała ukraińska rewolucja, która doprowadziła do obalenia rządów Wiktora Janukowycza?
Będzie się o tym można przekonać już w sobotę w Tomaszowskim Domu Kultury.

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 17:37

Ale mu już wiemy. W niedzielę oglądaliśmy Maski majdanu na TVN24

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 17:40

Za pózno, już się odbyło 23 stycznia też w sobotę. Pełna sala i oklaski dla artystów z Sokala Szkoda, że info dopiero teraz dotarło

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 17:48

O miesiąc się walnąć aby tylko wspomnieć o tym WYDARZENIU :lol: :lol: :lol:

W ostatnia niedzielę był film Maski majdanu. Sledztwa FAZ i BBC już dawno wykazały , ze ktoś tworzy mity

Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

http://www.bibula.com/?p=79873

Kto strzelał na Majdanie? BBC ujawnia relację, która zmienia historię ukraińskiej rewolty

Read more: http://www.pch24.pl/kto-strzelal-na-maj ... z41COuOMRx

Zabici przez snajperów Berkutu? Reportaż ARD podważa wersję rządu w Kijowie

http://www.dw.com/pl/zabici-przez-snajp ... a-17558457

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 18:52

A aresztowanie członków Swobody za strzelanie na majdanie tez było?

"Sąd rejonowy w Kijowie zarządził 12 października przeszukania w mieszkaniach trzech byłych deputowanych „Swobody”": Ołeksandra Sycza, Ołeha Pańkiewycza i Ihora Jankiwa. Podejrzanych przesłuchano. Podstawą podejrzenia jest zapis video wykonany 20 lutego 2014 roku przez dziennikarza BBC Gabriela Gatehouse'a, na którym widać strzały oddawane z jednego z okien hotelu „Ukraina”. W trakcie dochodzenia prokuratorzy ustalili, że było to okno pokoju 1132, zajmowanego wówczas przez Jankiwa, który na dodatek jest prywatnie instruktorem strzelania i mistrzem sportów strzeleckich. W sąsiednich pokojach mieszkali jego partyjni koledzy: Sycz i Pańkiewycz. "

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 19:17

Gość pisze:A aresztowanie członków Swobody za strzelanie na majdanie tez było?

"Sąd rejonowy w Kijowie zarządził 12 października przeszukania w mieszkaniach trzech byłych deputowanych „Swobody”": Ołeksandra Sycza, Ołeha Pańkiewycza i Ihora Jankiwa. Podejrzanych przesłuchano. Podstawą podejrzenia jest zapis video wykonany 20 lutego 2014 roku przez dziennikarza BBC Gabriela Gatehouse'a, na którym widać strzały oddawane z jednego z okien hotelu „Ukraina”. W trakcie dochodzenia prokuratorzy ustalili, że było to okno pokoju 1132, zajmowanego wówczas przez Jankiwa, który na dodatek jest prywatnie instruktorem strzelania i mistrzem sportów strzeleckich. W sąsiednich pokojach mieszkali jego partyjni koledzy: Sycz i Pańkiewycz. "26 stycznia 2015

"Według pierwszego zastępcy szefa Departamentu Śledczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Witalija Sakala, pierwsze ofiary majdanu nie zginęły od kul milicjantów, lecz zostały zabite z broni myśliwskiej.
Według informacji podanych przez agencję Unian, Nihoian został zastrzelony z broni myśliwskiej – otrzymał dwa postrzały z klatkę piersiową i jeden w głowę. Z kolei Żyznieuski zginął od kuli z pistoletu, która trafiła go w serce.

Według Sakala, ukraińska milicja nie dysponuje takimi rodzajami broni jak te, z których oddano śmiertelne strzały. Dodał też, że w ramach śledztwa badany jest również wątek „zabójstwa w celu sprowokowania eskalacji konfliktu i usprawiedliwienia użycia broni przez protestujących. Zostało to potwierdzone przez liczne materiały ze źródeł publicznych, na których zarejestrowano osoby z bronią”. Ponadto, „stwierdzono również, że ciała zabitych zostały usunięte, zaś świadkowie morderstwa nie zostali odnalezieni”.

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 19:51

A inscenizacja palenia milicjantów koktajlami mołotowa też była?

https://www.youtube.com/watch?v=iMOZaqt_40g

"We Lwowie śledczy z ukraińskiej prokuratury generalnej w towarzystwie SBU przeszukali dom Iwana Bubecznyka, który publicznie twierdził, że dwa lata temu, w dniu masakry na Majdanie, strzelał do Berkutu.

Wcześniej Bubenczyk publicznie twierdził, że 20 lutego 2014 roku strzelał z karabinu do Berkutowców, jeszcze przed ich wycofaniem się z Majdanu i przed masakrą na ulicy Instytuckiej. Twierdził również, że dwóch z nich zabił strzałem w głowę, a kilku innych ranił. Prokuratura nie może postawić mu żadnych zarzutów, ponieważ został objęty amnestią."

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 20:06

Narzeka też na postawę wielu ochotników i panującą wśród nich „kulturę macho”. - Ci z Majdanu są najgorsi. Wielu z nich to bezrobotni ludzie bez celu w życiu, którzy nie mają zamiaru podporządkować się dyscyplinie. Ja próbuję ich czegoś nauczyć a oni mi na to: „Kim ty jesteś, żeby mnie pouczać? Ja rzucałem koktajle Mołotowa na Majdanie” - sarka Brytyjczyk.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 17987.html

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 20:30

Reporter BBC wydobył na światło dzienne fakty, które obalają oficjalną wersję masakry 20 lutego ub.r. na Majdanie. Dotąd twierdził rząd kijowski i przede wszystkim rząd USA, że policja ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowicza, używając ostrych naboi, jest odpowiedzialna za śmierć 50 demonstrantów. Także trzech policjantów było zabitych. Masakra była bezpośrednią przyczyną obalenia Janukowicza i dojścia dzisiejszego rządu do władzy.

Austriacki dyplomata Wolfgang Petritsch już od pewnego czasu twierdzi, że zmiana władzy w Kijowie nosi znamiona puczu. Masowy mord na Majdanie nie został nigdy wyjaśniony. Oskarżono trzech policjantów, obciążając ich winą za morderstwa. BBC twierdzi teraz, że był całkiem inny przebieg wydarzeń. Brytyjskiej stacji udało się zidentyfikować jednego snajpera, który z budynku konserwatorium, kontrolowanego przez (ówczesną) opozycję, strzelał do policjantów i do nieuzbrojonych demonstrantów.

http://www.mysl-polska.pl/node/365

Kolejne mity. Jak o bohaterskiej UPA

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 22:15

Co trzeba mieć we łbie żeby zapraszać na coś co miało miejsce miesiąc temu? :shock:I zakładać o tym temat.

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 22:54

Gość pisze:Tomaszów wspiera bratni naród. Brawo
Obrazek

Najważniejsze, że jakoś nikt (no poza jednostkami) tej Ukrainy nie kojarzy z banderowcami i odbywają się różne formy wsparcia w tym kulturalno-oświatowe. Fakt szkoda, że tej informacji nie było wcześniej. Z pewnością bym si ę wybrał. Może spotkałbym tam speca od banderowszczyzny. Trzymaj sie i nie przejmuj oraz dbaj o zdrowie Franc, bo takich imprez o Ukrainie będzie więcej. Pozdro.

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 22:56

Tylko pijany chachoł może zapraszać na imprezę sprzed miesiąca :lol: :lol: :lol:

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 23:00

Gość pisze:Tylko pijany chachoł może zapraszać na imprezę sprzed miesiąca :lol: :lol: :lol:

O to to jest ta kultura osobista szpeca :panzielony: od banderowszyzny.
Pozdro Franc i Kornela też :lol:

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 23:07

Gość pisze:
Gość pisze:Tylko pijany chachoł może zapraszać na imprezę sprzed miesiąca

O to to jest ta kultura osobista szpeca :panzielony: od banderowszyzny.
Pozdro Franc i Kornela też :lol:Będzie pouczał ten co już dziś pojechał nazywając ludzi pieskami, przygłupami i porąbańcami. Chachła masz za nazwanie kacapem :lol:

Impreza 23 stycznia a ten 25 lutego zaprasza ludzi do TDK. Ogarnij się. Jeszcze się nie pozbierałeś po majdanie?

Re: zapraszamy do TDK

Postautor: Gość » 25 lut 2016, o 23:50

Informacja o tej "imprezie" była na pierwszej stronie .Jest nawet o tym temat:

viewtopic.php?f=17&t=101517

Zamiast sie skupiać na przyplaniu komuś to się po prostu orientuj :panzielony:

Oczywiście. Wręcz dziwne że Ukraina może się komuś kojarzyć z banderowcami

Prezydent Poroszenko odniósł się na dzisiejszej konferencji do kwestii nadania członkom UPA statusu weteranów:

OUN-UPA to bardzo ważna kwestia, podniesiona w sam raz. Wcześniej zagadnienie bojowników OUN-UPA dzieliło Ukrainę. I dlatego na porządku dziennym nie było ono poruszane. W Galicji, na ziemi iwano-frankiwskiej, w Równem, na Wołyniu było ono rozwiązywane na poziomie miejscowych rad. Ale obecnie czas jest dobry. Bo kimże jest żołnierz, który broni swojego kraju, tak jak to robili żołnierze UPA? Jeśli zwróciliście uwagę, to na moim wystąpieniu inaugurującym prezydenturę i na Dniu Flagi Państwowej UPA była wspominana jako przykład bohaterów. Takie jest właśnie moje stanowisko - mówił prezydent.

2015-04-9 1:49 pm

Jak informuje ukraińska agencja UNIAN, Najwyższa Rada Ukrainy przyjęła ustawę, w której OUN-UPA uznana jest za formację walczącą o niepodległość kraju. Akt ten został przyjęty w dniu wizyty prezydenta Komorowskiego na Ukrainie.

„Szczęśliwego Nowego Roku, drodzy ‘Banderowcy’!” – napisał z okazji Nowego Roku Turczynow na Twitterze. „Dlaczego pamięć o Banderze próbowano wymazać w całym narodzie?” – dodał, załączając link do wpisu na swoim blogu nt. czytania Bandery.


To pewnie wszystko robota Putina który chce skłocić Polaków i Ukrainców

Obrazek


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”