O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: ElaTO » 24 sty 2020, o 23:10

Ciekawa teoria pewnie też na nobla. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 24 sty 2020, o 23:27

Ciekawa teoria pewnie też na nobla. :lol:
Raczej na jobla, szczególnie za te opony :)
Na górę

Postautor: rob » 25 sty 2020, o 08:40

Pewnie lepiej było jak były płyty dziurawe, krzywe bez chodników.Wybuduj dziś w takim standardzie i wymogami za te pieniądze,powodzenia.A może jeszcze mleczka kokosowego wam brak czy Nutellii.........?
Ty dalej nie rozumiesz! Właśnie chodzi o te STANDArDY i WYMOGI. A po co takie standardy i wymogi dla osiedlowe dróżki? O chodnikach po OBUSTRONACh i ŚCIEŻCE ROWEROWEJ nie wspomnę. Choć może trzeba było jeszcze podnieść STANDARD i zrobić ją na estakadzie i po dwa pasy w jednym kierunku??
Na górę

Postautor: Staszak » 25 sty 2020, o 09:05

FAKTY. Kochani mieszkańcy w sprawie fotowoltaiki i solarów ankiet które składaliście. Chronologicznie.

1. W dniu 04-10-2019 Burmistrz się chwalił że zostało złożone 413 ankiet i "gmina dumnie przystępuje do konkursu". Planowany termin rozstrzygnięcia podał lipiec 2020.
www.lubycza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13& ... tykul=1110

2. Pod poniższym linkiem jest lista gmin które złożyły wnioski. Lista jest z dnia 01-10-2019. Złożyło wnioski 210 Gmin woj. lubelskiego w tym faktycznie Lubycza
rpo.lubelskie.pl/site/assets/files/10807/lista-projektow-zlozonych-w-ramach-dzialania-4-1-pdf.pdf

3. NAJWAŻNIEJSZE. Pod poniższym linkiem jest lista gmin które spełniły warunki formalne. Lista z dnia 04-11-2019
Na tym wykazie JEST 208 GMIN. Odpadły dwie w tym.......... Lubycza Królewska. Czy ktoś ma wątpliwości co do kompetencji jeszcze ???!!!
czyli spotkania, ankiety do kosza..... po co zatrudniać urzędników, firmy zewnętrzne itd..... ile to kosztowało z podatków?
rpo.lubelskie.pl/site/assets/files/16126/lista_projektow_spelniajacych_warunki_formalne.pdf

pod tym linkiem macie dalszy tok prac nad wnioskiem OZE ale już bez Lubyczy.....
rpo.lubelskie.pl/rpo/wiadomosci/nabory-konkursy/4-1-wsparcie-wykorzystania-oze/
Fajnie na 210 gimn odpadliśmy mu i jeszcze jedna. I to tylko woj. lubelskie składało. Co ciekawe w całym lubelskim jest 213 gmin. Więc do pierwszych lokat za zadłużenie możemy jeszcze dodać pierwsze lokaty za brak ogólnej organizacji.
Tym czasem Dalej nie widać na stronie lubycza.pl oraz na facebooku informacji o odpadnięciu wniosku. Są tylko zdjęcia z "innych wydarzeń głównie bezkosztowych". jest szansa że na najbliższej sesji któryś Rany o to zapyta??!!
Na górę

Postautor: wako » 25 sty 2020, o 10:26

Ciekawa teoria pewnie też na nobla. :lol:
W. Shockley to wynalazca tranzystora. Jego ubocznym hobby była walka z upośledzeniem umysłowym. Sprawa jak najbardziej aktualna w Polce a w szczególności w Lubyczy Królewskiej.
Na górę

Postautor: Machxx » 25 sty 2020, o 10:32

Ktoś bardzo intensywnie "pracował" przez ostatnie kilka lat żeby gminę zadłużyć do granic wytrzymałości. Trafiliśmy na czołowe lokaty pod względem zadłużenia. Jak tak wszystko wiesz to napisz również co było powodem, że nasza gmina nie przeszła dalej z OZE. Czy to czasem nie ze względu na brak środków finansowych na realizację zadania? Byłem w urzędzie marszałkowskim i wiem co było powodem. Ale też z tego powodu mam pytanie do tych którzy tak rozpaczają. Dlaczego gmina nie składała wniosków na solary i fotowoltanika w roku 2015, 2016, 2017, 2018 kiedy były większe środki na to i z tego względu warunki były lepsze?
Na górę

Postautor: VxvxT » 25 sty 2020, o 10:43

W. Shockley to wynalazca tranzystora. Jego ubocznym hobby była walka z upośledzeniem umysłowym. Sprawa jak najbardziej aktualna w Polce a w szczególności w Lubyczy Królewskiej.
Na górę

Postautor: Machxx » 25 sty 2020, o 11:11

Ty dalej nie rozumiesz! Właśnie chodzi o te STANDArDY i WYMOGI. A po co takie standardy i wymogi dla osiedlowe dróżki? O chodnikach po OBUSTRONACh i ŚCIEŻCE ROWEROWEJ nie wspomnę. Choć może trzeba było jeszcze podnieść STANDARD i zrobić ją na estakadzie i po dwa pasy w jednym kierunku??
Popieram. My też chcemy mieć takie standardy. :panzielony:
Na górę

Postautor: Roki » 25 sty 2020, o 12:18

Ktoś bardzo intensywnie "pracował" przez ostatnie kilka lat żeby gminę zadłużyć do granic wytrzymałości. Trafiliśmy na czołowe lokaty pod względem zadłużenia. Jak tak wszystko wiesz to napisz również co było powodem, że nasza gmina nie przeszła dalej z OZE. Czy to czasem nie ze względu na brak środków finansowych na realizację zadania? Byłem w urzędzie marszałkowskim i wiem co było powodem. Ale też z tego powodu mam pytanie do tych którzy tak rozpaczają. Dlaczego gmina nie składała wniosków na solary i fotowoltanika w roku 2015, 2016, 2017, 2018 kiedy były większe środki na to i z tego względu warunki były lepsze?
Świat się zmienia, a my z nim, chyba zapominasz że większość takich spraw obecny burmistrz obiecywał w kampanii wyborczej, a także na różnych zebraniach całkiem jeszcze niedawno.
Na górę

Postautor: Lubxc » 25 sty 2020, o 13:00

Jestem przedsiębiorcą. Wiem również, że tak jak Polskę tak Gminę Lubycza Królewska nie da się zmienić uporządkować w jeden rok. Narazie wiem że na pieniądze od gminy nie czekam rok tak jak to było w latach poprzednich tylko dostałem przed terminem. Nie słyszę też, że inni narzekają że gmina nie płaci. To oznacza, że finanse są stabilne. Patrzę też jak duże było zadłużenie w poprzednim roku i jakie jest teraz. Jest mniejsze o ponad 2 miliony. Można można.
Na górę

Postautor: Gość » 25 sty 2020, o 14:00

Jestem przedsiębiorcą. Wiem również, że tak jak Polskę tak Gminę Lubycza Królewska nie da się zmienić uporządkować w jeden rok. Narazie wiem że na pieniądze od gminy nie czekam rok tak jak to było w latach poprzednich tylko dostałem przed terminem. Nie słyszę też, że inni narzekają że gmina nie płaci. To oznacza, że finanse są stabilne. Patrzę też jak duże było zadłużenie w poprzednim roku i jakie jest teraz. Jest mniejsze o ponad 2 miliony. Można można.
Klakierem nie przedsiębiorca jesteś jak byś był przedsiębiorcą zatrudnił byś 9 niepotrzebnych osób!? Zadłużenie mniejsze bo kredyty trzeba spłacać wyjścia nie ma. Przez rok wszystkiego zrobić się nie da ale można zacząć a tu JEDNEJ jednej zmiany nie widać na lepsze
Na górę

Postautor: Lokomoti » 25 sty 2020, o 16:55

1. Po co zatrudniać firmę i zbierać ankiety OZE skoro nie ma pieniędzy zabezpieczonych w budżecie?? To jawna drwina z mieszkańców i robienie z nas idiotów?

2. Jakie oszczędności 2mln skoro nic sie nie robi. Też w domu nie jedź, nie myj sie itd. To też zaoszczędzisz.

3. Ale nikt nie wie jakie by były oszczędności gdyby nie szkoła, powrót nauczycieli ? Może więcej niz 2 mln?

4. Gdzie te gotowe pomysły i rozwiązania budżetowe z teczki ze spotkań wyborczych...

Kolejny nabór jeśli zostanie ogłoszony to 2021 lub dalej, do tego procedura do czasu montażu na dachu trwa 1.5 roku.... Więc najwcześniej OZE w tej gminie z RPO 4.1 będzie w 2023. Powodzenia.

Dodatkowo mówiono że Gmina miała nie jako tylko pośredniczyć w tym, bo 30% mieszkańcy a 70% Urząd Marszałkowski dawał, ale jako "zwrot" - najpierw kase wyloży gmina, 4.5mln.
Na górę

Postautor: Hihi » 25 sty 2020, o 21:05

Problemem nie jest palenie w piecach dla ogrzewania. Ludność Polski nawet się zmniejszyła w stosunku do sytuacji sprzed dwudziestu-trzydziestu lat, kiedy ogrzewanie gazem było znikome. Problemem są samochody, których przybyło kilkakrotnie. Spaliny i pył z ścieranych opon. Studiuję problem szerzącego się tzw "matołectwa". Badania wykazują, że procesy te powodowane są odkładaniem się magnetytu (żelaza) w mózgu, które wędruje tam przewodami nerwowymi ( krew płynąca do mózgu jest filtrowana), który znajduje się w spalinach silników. Jako ciekawostkę podaję, że problem ten drążył uczony fizyk, noblista W.Shockey, który w latach 70-tych wskazywał, że jedynie kastracja (zalecał dobrowolną) może skutecznie zapobiec tej formie degeneracji gatunku ludzkiego.
Dobre.
Na górę

Postautor: Tadggg » 25 sty 2020, o 23:30

Dobre.
Co niby dobre?
Na górę

Postautor: Gość » 26 sty 2020, o 09:24

Co niby dobre?
Jak najbardziej aktualne, na czasie w Lubyczy Królewskiej !!!
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”